preloader

Prašome palaukti

Vinpocetine Covex, 5mg, tabletės, N50

Vinpocetine Covex, 5mg, tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Vinpocetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 047034

Indikacijos. Įvairios kilmės smegenų kraujotakos sutrikimai (po smegenų insulto, traumos, dėl sklerotinių pakitimų, encefalopatija dėl hipertenzijos), pasire...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Indikacijos. Įvairios kilmės smegenų kraujotakos sutrikimai (po smegenų insulto, traumos, dėl sklerotinių pakitimų, encefalopatija dėl hipertenzijos), pasireiškiantys psichiniais ar neurologiniais simptomais.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra VINPOCETINE-COVEX ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant VINPOCETINE-COVEX 3. Kaip vartoti VINPOCETINE-COVEX 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti VINPOCETINE-COVEX 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra VINPOCETINE COVEX ir kam jis vartojamas

  VINPOCETINE-COVEX priklauso taip vadinamųjų nootropinių vaistų grupei. VINPOCETINE-COVEX vartojamas tik paskyrus gydytojui. VINPOCETINE-COVEX vartojamas vyresnio amžiaus žmonių psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui.

  2. Kas žinotina prieš vartojant VINPOCETINE COVEX

  VINPOCETINE COVEX vartoti negalima:

  - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) vinpocetinui ar bet kuriai pagalbinei  VINPOCETINE-COVEX medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). - jei esate nėščia ar žindote kūdikį. - jeigu neseniai įvyko kraujo išsiliejimas į smegenis, taip pat kai padidėjęs vidinis kaukolės spaudimas galvos smegenyse. - VINPOCETINE-COVEX negalima vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų

  Jeigu Jums atsirado odos išbėrimas, niežulys, dusulys, ištino veidas – būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją, nes Jūs galite būti jautrus vaistui.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti VINPOCETINE COVEX. Būtinai pasakykite gydytojui apie visas kitas ligas, kuriomis sergate (ypač jei sutrikusi širdies veikla ar yra pakitimų EKG). Ligoniams, sergantiems kuriuo nors minėtu sutrikimu, prieš VINPOCETINE-COVEX vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi reikės gydymo metu ligonį prižiūrėti. VINPOCETINE-COVEX vartojantiems pacientams, kuriems yra pailgėjusio QT intervalo sindromas, taip pat tiems, kurie vartoja šį intervalą ilginančių preparatų, reikia periodiškai užrašyti EKG. Turima nepakankamai duomenų apie preparato vartojimą vaikams. Vaikams ir paaugliams Jaunesniems nei 18 metų pacientams vaisto vartoti negalima.

  Kiti vaistai ir VINPOCETINE COVEX Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Galima vinpocetino sąveika su kraujospūdį mažinančiais vaistais, vaistais nuo širdies ritmo sutrikimų (antiaritminiais), mažinančiais kraujo krešėjimą (antikoaguliantais) ir centrinę nervų sistemą veikiančiais vaistais. Vartojant vinpocetiną ir minėtus vaistus gydytojas turi stebėti paciento būklę.

  Šis vaistas gali stiprinti metildopos poveikį, todėl gydymo VINPOCETINE-COVEX tabletėmis metu gydytojas reguliariai matuoja kraujospūdį.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis VINPOCETINE-COVEX nėščioms moterims ir žindyvėms vartoti negalima

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Negalima atmesti galimybės, kad VINPOCETINE-COVEX gali trikdyti budrumą ir gebėjimą vairuoti. Vaistą vartojantiems žmonėms patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų tol, kol gydytojas nenustatys, ar tai daryti galima.

  VINPOCETINE COVEX sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti VINPOCETINE COVEX

  VINPOCETINE-COVEX visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji pacientai Pirmąsias 30 dienų rekomenduojama gerti po 1-2 tabletes (5-10 mg) tris kartus per parą. Vėliau, dozę galima sumažinti ir vartoti po 1 tabletę (5 mg) tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė 30 mg vinpocetino.

  Vaisto poveikis pasireiškia maždaug po savaitės, o stipriausias poveikis maždaug po 3 mėnesių.

  Paprastai vaistas toleruojamas gerai, todėl jį galima vartoti ilgą laiką. Staiga nutraukus vinpocetino vartojimą, atoveiksmio efektas nepasireiškia.

  Senyvi pacientai Senyviems pacientams įprastai dozės keisti nereikia.

  Ligoniai, kurie serga kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu Ligoniams, sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

  Vaikai ir paaugliai VINPOCETINE-COVEX veiksmingumas vaikams ir paaugliams nebuvo tirtas. Jaunesniems nei 18 metų asmenims vaisto vartoti negalima.

  Vaisto perdozavus, gali atsirasti nepageidaujamas poveikis. Paprastai šis poveikis nėra pavojingas, tačiau, jiems atsiradus, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę VINPOCETINE COVEX dozę Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti VINPOCETINE COVEX Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

   Nustojus vartoti VINPOCETINE COVEX  Jeigu jaučiatės geriau, vaisto vartojimo nenutraukite tol, kol baigti gydymą nurodys gydytojas.  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, krepkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausias VINPOCETINE-COVEX tablečių šalutinis poveikis, kuris pasireiškia nemažiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartotojų, yra galvos skausmas, galvos svaigimas, sumažėjęs kraujospūdis, burnos džiūvimas, pykinimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas) ir padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.

  Kai kuriems asmenims retai (nemažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartotojų) gali sumažėti leukocitų (baltųjų kraujo ląstelių) ir trombocitų (kraujo plokštelių) kiekis kraujyje, sutrikti miegas, pasireikšti sujaudinimas, mieguistumas, svaigulys, sustingimas, atminties sutrikimas, regos nervo disko pakitimai, klausos sutrikimai, spengimas ausyse, širdies priepuolis, krūtinės angina, sulėtėjęs ar pagreitėjęs širdies sustraukimų dažnis, širdies laidžiosios sistemos sutrikimai, juntamas širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis, veido ir kaklo paraudimas, kojų venų uždegimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vėmimas, odos paraudimas, sustiprėjęs prakaitavimas, odos niežėjimas, dilgėlinė, odos bėrimas, bendras nuovargis, karščio bangos. Taip pat retai gali pakisti kai kurie laboratoriniai rodmenys: padidėti trigliceridų koncentracija kraujyje, nusileisti elektrokardiogramos ST segmentas, sumažėti ar padidėti eozinofilų kiekis kraujyje ir pakisti kepenų fermentų aktyvumas.

  Kai kuriems asmenims labai retai (mažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartotojų) gali pasireikšti šis šalutinis poveikis:, alergija, depresija, galūnių drebulys, traukuliai, akies junginės paraudimas, širdies ritmo sutrikimai, prieširdžių virpėjimas, kraujospūdžio nepastovumas, dantenų uždegimas, rijimo sutrikimas, odos uždegimas, nemalonūs jutimai krūtinėje, kūno temperatūros sumažėjimas. Labai retai gali pakisti kai kurie laboratoriniai rodmenys: sumažėti ar padidėti leukocitų kiekis kraujyje, sumažėti granuliocitų (grūdėtųjų leukocitų), eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) kiekis kraujyje, sutrumpėti trombino laikas, padidėti kūno svoris.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti VINPOCETINE COVEX

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės po “Tinka iki” ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  VINPOCETINE COVEX sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra vinpocetinas. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg vinpocetino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, talkas.

  VINPOCETINE COVEX išvaizda ir kiekis pakuotėje

  VINPOCETINE COVEX 5 mg tabletės yra baltos, disko formos, lygiu paviršiumi, kurio vienoje pusėje yra vagelė, o kitoje - įspaustas COVEX logotipas”. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  VINPOCETINE COVEX 5 mg tabletės supakuotos į PVC/aliuminio lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 25 arba 50 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas COVEX, S.A. C/Acero 25 –Polígono Industrial Sur 28770 Colmenar Viejo Madrid Ispanija

  Gamintojas KERN PHARMA S.L. C/Venus 72 –Polígono Industrial Colón II 08228 Terrasa Barcelona Ispanija

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-03-27

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Vartoti po 1 tabletę (5 mg) 3 kartus per dieną, vėliau dozė nemažinama.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės