preloader

Prašome palaukti

VITACON, 10mg/ml, 1 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N10

VITACON, 10mg/ml, 1 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Fitomenadionas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg/ml
Prekės kodas: 045273
VITACON kartu su kitais preparatais gali būti gydomas kraujavimas, kurį sukėlė kumarino grupės kraujo krešėjimą slopinančių vaistų perdozavimas. Kai kada gydyto...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  VITACON kartu su kitais preparatais gali būti gydomas kraujavimas, kurį sukėlė kumarino grupės kraujo krešėjimą slopinančių vaistų perdozavimas. Kai kada gydytojas gali rekomenduoti vartoti šio vaisto vyresniems kaip 2 metų vaikams, sergantiems vitamino K1 pasisavinimą iš virškinimo trakto sutrikdančiomis ligomis (lėtiniu viduriavimu, cistine fibroze, tulžies latakų obstrukcija, kepenų uždegimu ar celiakija), bei vaikams, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie blogai maitinasi ir buvo gydomi antibiotikais.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra VITACON ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant VITACON
  3. Kaip vartoti VITACON
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti VITACON
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA VITACON IR KAM JIS VARTOJAMAS

  VITACON sudėtyje yra fitomenadiono (vitamino K1), būtino kraujo krešėjimo faktorių susidarymui žmogaus organizme. Šiuo vaistu kartu su kitais preparatais gali būti gydomas kraujavimas, kurį sukėlė kumarino grupės kraujo krešėjimą slopinančių vaistų perdozavimas Kai kada gydytojas gali rekomenduoti vartoti šio vaisto vyresniems kaip 2 metų vaikams, sergantiems vitamino K1 pasisavinimą iš virškinimo trakto sutrikdančiomis ligomis (lėtiniu viduriavimu, cistine fibroze, tulžies latakų obstrukcija, kepenų uždegimu ar celiakija), bei vaikams, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie blogai maitinasi ir buvo gydomi antibiotikais.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITACON

  VITACON vartoti negalima:
  < yra alergija (padidėjęs jautrumas) fitomenadionui arba bet kuriai pagalbinei VITACON injekcinio tirpalo medžiagai, ypač kremoforui EL.

  Specialių atsargumo priemonių reikia
  Preparato sudėtyje yra makrogolglicerolio ricinoleato (Cremofor EL), t. y. medžiagos, kuri gali sukelti, ypač jei jos suleidžiama į veną per greitai, alerginę reakciją. Jei šio medikamento vartoti būtina, jį reikia atskiesti (10 mg reikia atskiesti 10 ml 0,9 % Na Cl) ir labai lėtai, t. y. 1 mg/min. greičiu, suleisti į veną arba 10 mg atskiesti 100 ml 0,9 % Na Cl ir per 20 - 30 minučių sulašinti į veną. Jei pacientui preparatas, kurio sudėtyje yra vitamino K, anksčiau buvo sukėlęs alerginę ar neįprastą reakciją, prieš injekciją reikia pasakyti gydytojui.
  Vartojant vaisto reikia reguliariai tikrinti protrombino laiką.
  Paciento, ypač sergančio kepenų liga, sveikatos negerėjimas vartojant vidutinę dozę dažniausiai rodo, kad kraujo krešėjimas sutriko ne dėl fitomenadiono trūkumo, todėl vartoti didesnę dozę nėra prasmės.

  Jeigu minėtų aplinkybių buvo anksčiau, reikia pasitarti su gydytoju.

  Speciali kai kurių preparatu gydomų pacientų priežiūra

  VITACON vartojimas pacientams, sergantiems kepenų veiklos sutrikimu
  Jei ligoniams, kurie serga kepenų liga, vartojant vidutinę dozę sveikata nepagerėja, didinti fitomenadiono dozę nerekomenduojama.

  VITACON vartojimas pagyvenusiems pacientams
  Pagyvenusiems pacientams rekomenduojama vartoti mažesnę dozę.

  Nėštumas
  Prieš vartojant šio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju.
  Nėštumo metu fitomenadiono galima vartoti tik tokiu atveju, jei, gydytojo nuomone, medikamento sukeliama nauda motinai yra didesnė už pavojų vaisiui.

  Žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant šio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju.
  Nustatyta, kad šiek tiek vitamino K1 išsiskiria su žindyvės pienu, todėl žindymo laikotarpiu Vitacon vartoti nerekomenduojama, kad kūdikiui neatsirastų kraujavimo.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Preparatas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines VITACON medžiagas
  Preparate yra makrogolglicerolio ricinoleato (Cremofor EL), t. y. medžiagos, kuri gyvūnams sukelia alerginę reakcija. Tokia reakcija galima ir žmogui. Vaisto į veną suleidus per greitai, gali atsirasti veido paraudimas, prakaitavimas, dusulys, sunkumas ir skausmas krūtinėje, periferinės kraujotakos nepakankamumas.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Vartojant fitomenadiono gali laikinai sumažėti kumarino grupės geriamųjų antikoaguliantų veiksmingumas. Pacientams, kuriems būtinas gydymas antikoaguliantais, vartojant didelę fitomenadiono dozę gali reikėti laikinai vartoti didesnę geriamųjų antikoaguliantų dozę ar net kitos grupės medikamentų, pvz., heparino.


  3. KAIP VARTOTI VITACON

  Preparatą reikėtų leisti į raumenis arba atskiedus iš lėto į veną.
  Skiedimas
  - 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 10 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir iš lėto, t. y. per 10 min., suleisti į veną.
  - 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 100 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir per 20 - 30 minučių sulašinti į veną.
  Paprastai injekuojama 10 mg dozė. Ją galima kartoti po 8 - 12 valandų. Tolesnė dozė ir jos vartojimo dažnumas nustatomas atsižvelgiant į protrombino laiką bei paciento būklę.

  Pavartojus per didelę VITACON dozę
  Fitomenadiono perdozavimo požymių nepastebėta.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  VITACON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Preparato į veną suleidus per greitai, gali atsirasti veido paraudimas, prakaitavimas, dusulys, sunkumas ir skausmas krūtinėje, periferinės kraujotakos nepakankamumas.
  Pavieniais atvejais vitamino K1 injekcija po oda, į raumenis arba į veną gali sukelti alerginę reakciją, o injekcija į raumenis ar veną - šoką.
  Pavieniais atvejais gali atsirasti kraujagyslių dirginimas ar uždegimas (toks poveikis labai retai pasireiškia preparato suleidus į veną). Galima odos reakcija injekcijos į raumenis vietoje, ypač kai vaistinio preparato švirkščiama kartotinai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. VITACON LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
  Negalima užšaldyti.
  Praskiestą preparatą vartoti nedelsiant.

  Ant ampulės etiketės ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, VITACON vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  VITACON sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra fitomenadionas. 1 ml tirpalo (ampulėje) yra 10 mg fitomenadiono.
  - Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio ricinoleatas, bevandenė gliukozė, benzilo alkoholis, injekcinis vanduo.

  VITACON išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Vitacon yra skaidrus arba šiek tiek opalescuojantis, geltonos spalvos tirpalas.
  Kartono dėžutėje yra 10 ampulių, kurių kiekvienoje yra 1 ml tirpalo.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
  ul. Karolkowa 22/24
  01-207 Warszawa
  Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-24

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
  Preparatą reikėtų leisti į raumenis arba atskiedus iš lėto į veną.
  Skiedimas
  - 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 10 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir iš lėto, t. y. per 10 min., suleisti į veną.
  - 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 100 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir per 20 - 30 minučių sulašinti į veną.
  Paprastai injekuojama 10 mg dozė. Ją galima kartoti po 8 - 12 valandų. Tolesnė dozė ir jos vartojimo dažnumas nustatomas atsižvelgiant į protrombino laiką bei paciento būklę.

  Pavartojus per didelę VITACON dozę
  Fitomenadiono perdozavimo požymių nepastebėta.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės