preloader

Prašome palaukti

xefo rapid, 8mg, plėvele dengtos tabletės, N20

xefo rapid, 8mg, plėvele dengtos tabletės, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Lornoksikamas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 8mg
Prekės kodas: 837384

xefo rapid yra oksikamų grupės nesteroidinis vaistas nuo uždegimo ir reumato (NVNU). Juo trumpai gydomas ūminis silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  xefo rapid yra oksikamų grupės nesteroidinis vaistas nuo uždegimo ir reumato (NVNU). Juo trumpai gydomas ūminis silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1.       Kas yra xefo rapid ir kam jis vartojamas 2.       Kas žinotina prieš vartojant xefo rapid 3.       Kaip vartoti xefo rapid 4.       Galimas šalutinis poveikis 5.       Kaip laikyti xefo rapid 6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra xefo rapid ir kam jis vartojamas

  xefo rapid yra oksikamų grupės nesteroidinis vaistas nuo uždegimo ir reumato (NVNU). Juo trumpai gydomas ūminis silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas.

  2. Kas žinotina prieš vartojant xefo rapid

  xefo rapid vartoti negalima: - jeigu yra alergija lornoksikamui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyruje); - jeigu vartojate kitokių NVNU, tokių kaip acetilsalicilo rūgštis (pavyzdžiui, aspirinas), ibuprofenas ar COX-2 inhibitoriai; - jeigu yra padidėjęs jautrumas kitokiems NVNU, įskaitant acetilsalicilo rūgštį (pavyzdžiui, aspiriną); - jeigu yra trombocitopenija (kraujavimo ar kraujosruvų atsiradimo riziką didinantis mažas trombocitų kiekis kraujyje); - jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas; - jeigu kraujuoja iš virškinimo trakto, plyšo smegenų kraujagyslė ir iš jos kraujuoja ar yra kitoks kraujavimo sutrikimas; - jeigu buvo su NVNU vartojimu susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas; - jeigu yra aktyvi ar atsinaujinanti pepsinė opa; - jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas; - jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas; - paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti xefo rapid. Ypač svarbu: - jeigu sutrikusi inkstų veikla; - jei yra buvęs didelis kraujospūdis ir (arba) širdies nepakankamumas; - jei sergate opiniu kolitu arba Krono liga; - jei yra buvęs padidėjęs polinkis kraujuoti; - jei sirgote astma; - jei sergate SRV (sistemine raudonąja vilklige, t. y. reta imunine liga).

  Gydytojas gali norėti dažnai atlikinėti laboratorinius tyrimus, jei: - yra sutrikęs kraujo krešėjimas; - yra sutrikusi kepenų veikla; - esate senyvas; - xefo rapid vartosite ilgiau nei 3 mėnesius.

  Turite pasakyti gydytojui, jei vartodami xefo rapid būsite gydomi heparinu ar takrolimuzu.

  Jei pastebėsite bet kokių neįprastų su pilvu susijusių simptomų, pavyzdžiui, kraujavimą iš virškinimo trakto, odos reakciją (odos išbėrimą, šnerves, burną, vokus, ausis, lyties organus ir išangę dengiančio vidinio sluoksnio pažeidimą ar kitokių padidėjusio jautrumo požymių), nutraukite xefo rapid vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Tokie vaistai, kaip xefo rapid, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio (miokardo infarkto) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Gydymą turite aptarti su savo gydytoju arba vaistininku, jei: - yra širdies sutrikimų; - buvote patyręs insultą; - manote, kad Jums gali atsirasti minėtų sutrikimų (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, yra padidėjęs cholesterolio kiekis arba rūkote).

  Sergant vėjaraupiais, xefo rapid rekomenduojama nevartoti.

  Kiti vaistai ir xefo rapid Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate dėl to tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  xefo rapid negalima vartoti kartu su kitokiais NVNU, tokiais kaip acetilsalicilo rūgštis (pavyzdžiui, aspirinas), ibuprofenas ar COX-2 inhibitoriai. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   Galima xefo rapid ir kitų vaistų sąveika.  Ypatingas atsargumas būtinas, jei vartojama tokių vaistų: - cimetidino (juo gydomas rėmuo ir pepsinė opa); - kraujo krešėjimą slopinančių vaistų, pavyzdžiui, heparino ar fenprokumono (jų vartojama kraujo krešulių atsiradimo profilaktikai); - kortikosteroidų; - metotreksato (juo gydomas vėžys ir imuninės ligos); - ličio; - imuninę sistemą slopinančių vaistų, pavyzdžiui, ciklosporino ar takrolimuzo; - vaistų nuo širdies ligų, pavyzdžiui, digoksino, AKF inhibitorių, beta adrenerginių receptorių blokatorių; - šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų; - kvinolonų grupės antibiotikų; - trombocitų sukibimą slopinančių vaistų (jų vartojama siekiant išvengti širdies priepuolio ir insulto); - SSRI (selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių), kuriais gydoma depresija; - sulfonilkarbamido preparatų (pavyzdžiui, glibenklamido), kuriais gydomas diabetas; - CYP2C9 izofermentų aktyvumą didinančių arba mažinančių vaistų (pvz., antibiotiko rifampicino ar vaisto nuo grybelių infekcijos flukonazolo), kadangi jie gali keisti xefo rapid skaidymą Jūsų organizme; - angiotenzino II receptorių blokatorių (jų vartojama nuo didelio kraujospūdžio ligos, diabeto sukelto inkstų pažeidimo ar stazinio širdies nepakankamumo); - premetreksedo (juo gydomos kai kurios plaučių vėžio formos).

  xefo rapid vartojimas su maistu ir gėrimais xefo rapid plėvele dengtos tabletės skirtos vartoti per burną. Jas reikia nuryti prieš valgį, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio.

  Šio vaisto gerti valgio metu nerekomenduojama, kadangi gali sumažėti jo veiksmingumas.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vaisingumas xefo rapid gali mažinti vaisingumą, todėl šio vaisto nerekomenduojama vartoti moterims, norinčioms pastoti. Moterys, kurios turi sunkumų pastodamos arba kurioms atliekami tyrimai dėl vaisingumo, turėtų kreiptis į gydytoją ir apsvarstyti gydymo xefo rapid nutraukimą.

  Nėštumas Pirmaisiais 6 nėštumo mėnesiais xefo rapid vartoti nerekomenduojama, nebent taip nurodė gydytojas. Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais xefo rapid vartoti draudžiama.

  Žindymas Maitinimo krūtimi metu xefo rapid vartoti nerekomenduojama, nebent tai aiškiai nurodė gydytojas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas xefo rapid gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  3. Kaip vartoti xefo rapid

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprasta paros dozė suaugusiems žmonėms yra 8 16 mg, vienkartinė dozė yra 8 mg: per du kartus išgeriama 16 mg dozė arba kartą per parą geriama 8 mg dozė.

  Pirmąją gydymo galima gerti pradinę 16 mg dozę, po 12 valandų  8 mg dozę. Po to negalima vartoti didesnės kaip 16 mg dozės per parą.

  xefo rapid tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Nevartokite xefo rapid su maistu, nes maistas gali sumažinti vaisto veiksmingumą.

  xefo rapid nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie tokių pacientų gydymą nėra.

  Pavartojus per didelę xefo rapid dozę Jei išgėrėte didesnę, nei reikia, xefo rapid dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Perdozavus gali atsirasti pykinimas, vėmimas ir su centrine nervų sistema susijusių simptomų (pavyzdžiui, galvos svaigimas ar regos sutrikimas).

  Pamiršus pavartoti xefo rapid Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jei kyla klausimų apie xefo rapid vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tokie vaistai, kaip xefo rapid, gali būti susiję su širdies priepuolio ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jei pastebėsite bet kokių neįprastų su pilvu susijusių simptomų, pavyzdžiui, kraujavimą iš virškinimo trakto, odos reakciją (odos išbėrimą, šnerves, burną, vokus, ausis, lyties organus ir išangę dengiančio vidinio sluoksnio pažeidimą ar kitokių padidėjusio jautrumo požymių), nutraukite xefo rapid vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu Jums pasireikštų bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsdamas nutraukite vaisto vartojimą ir pasakykite apie tai savo gydytojui, arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių: - dusulys, krūtinės skausmas ar kulkšnių tinimas, arba jei šie simptomai sustiprėja. - stiprus ar ilgalaikis pilvo skausmas, tuštinimasis juodomis išmatomis. - Odos ir akių pageltimas (gelta) (tai yra kepenų pažeidimo požymiai). - alerginė reakcija, kuri gali pasireikšti odos simptomais, tokiais kaip opos ar pūslės, arba veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimu, dėl ko gali pasidaryti sunku kvėpuoti. - karščiavimas, bėrimas pūslėmis arba uždegimas, ypač pasireiškiantis ant rankų, pėdų ar burnos srityje (Stivenso ir Džonsono sindromas). - sunkios odos infekcijos sergant vėjaraupiais (toks poveikis yra ypač retas).

   Toliau pateikiamas su xefo rapid vartojimu susijęs šalutinis poveikis.   Dažnas šalutinis poveikis gali pasireikšti 1 iš 10 vaisto vartojančių žmonių: - Nestiprus ir laikinas galvos skausmas ir galvos svaigimas; - pykinimas, pilvo skausmas, nevirškinimas, viduriavimas ir vėmimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis gali pasireikšti 1 iš 100 vaisto vartojančių žmonių: - kūno svorio mažėjimas (anoreksija), nemiga, depresija; - išskyros iš akių (akių junginės uždegimas); - galvos sukimasis, spengimas ausyse; - širdies nepakankamumas, neritmiškas širdies plakimas, širdies plakimo padažnėjimas, paraudimas; - vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, raugulys, burnos džiūvimas, skrandžio uždegimas, pepsinė opa, viršutinės pilvo dalies skausmas, dvylikapirštės žarnos opa, burnos išopėjimas; - kepenų veiklą atspindinčių fermentų kiekio padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimais) ir bloga savijauta (bendrasis negalavimas); - išbėrimas, niežulys, smarkus prakaitavimas, odos paraudimas (raudonė), angioneurozinė edema (greitas giliųjų odos (paprastai veido) sluoksnių patinimas), dilgėlinė (ruplės), edema, alergijos sukeltas nosies užgulimas (rinitas); - plaukų slinkimas; - artralgija (sąnarių skausmas).

  Retas šalutinis poveikis gali pasireikšti 1 iš 1 000 vaisto vartojančių žmonių: - gerklės skausmas; - mažakraujystė, kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (trombocitopenija ir leukopenija), silpnumas; - padidėjęs jautrumas, anafilaktoidinė reakcija ir anafilaksija (organizmo reakcija, paprastai pasireiškianti veido patinimu, paraudimu, kvėpavimo apsunkėjimu ir alpuliu); - sumišimas, nervingumas, baimingas susijaudinimas, mieguistumas (somnolencija), parestezija (dilgčiojimo pojūtis), skonio pojūčio sutrikimas, drebulys, migrena, regos sutrikimas; - kraujospūdžio padidėjimas, kraujo samplūdis į veidą; - kraujavimas, hematomos (kraujosruvos), kraujavimo laiko pailgėjimas; - kvėpavimo pasunkėjimas (dispnėja), kosulys, bronchų susiaurėjimas; - opos prakiurimas, vėmimas krauju, kraujavimas iš virškinamojo trakto, juodos kaip degutas išmatos; - burnos uždegimas, ezofagitas (stemplės uždegimas), skrandžio turinio patekimas į stemplę, rijimo pasunkėjimas, aftinis (pasireiškiantis išopėjimais) burnos uždegimas, liežuvio uždegimas; - kepenų veiklos sutrikimas; - odos sutrikimai, pavyzdžiui, egzema, išbėrimas; - kaulų skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas; - šlapinimosi sutrikimai, pavyzdžiui, poreikis atsikelti ir šlapintis naktį (nikturija), šlapalo ir kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

  Labai retas šalutinis poveikis gali pasireikšti 1 iš 10 000 vaisto vartojančių žmonių: - kepenų pažeidimas, hepatitas (kepenų uždegimas), gelta, cholestazė (tulžies tekėjimo kepenyse sutrikimas); - kraujosruvos, edema, sunkus odos pažeidimas (Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė); - aseptinis meningitas; - visiems NVNU būdingas poveikis: neutropenija ir agranuliocitozė (tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), aplastinė anemija ir hemolizinė anemija (tam tikros mažakraujystės rūšys), toksinis poveikis inkstams.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arbavaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti xefo rapid

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės ar buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  xefo rapid sudėtis - Veiklioji medžiaga yra lornoksikamas. - Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 8 mg lornoksikamo. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, natrio-vandenilio karbonatas, bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, kalcio stearatas (tabletės branduolys) ir ttitano dioksidas (E 171), talkas, propilenglikolis bei hipromeliozė (tabletės plėvelė).

  xefo rapid išvaizda ir kiekis pakuotėje xefo rapid 8 mg plėvele dengta tabletė yra balta ar gelsva, apvali, abipus išgaubta.

  xefo rapid tiekiamas pakuotėmis, kuriose yra 6, 10, 20, 30, 50, 100 arba 250 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Takeda Pharma AS Jaama 55 B 63308 Polva Estija

  Gamintojas Takeda GmbH Plant Oranienburg Lehnitzstrasse 70-98 D-16515 Oranienburg Vokietija

  arba

  Takeda Pharma A/S Langebjerg 1 DK-4000 Roskilde Danija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta pavadinimais:

  Austrija  Xefo Rapid 8 mg -  Filmtabletten Bulgarija Ксефо Рапид Čekija  Xefo Rapid 8 mg Danija  Xefo Rapid Estija  Xefo Rapid Graikija Xefo Rapid Vengrija Xefo Rapid 8 mg filmtabletta Airija  Xefo Rapid Italija  XEFO RAPID Lietuva  xefo rapid  8 mg plėvele dengtos tabletės Latvija  Xefo Rapid  8 mg apvalkotā tablete Lenkija  Xefo Rapid Portugalija Acabel Rapid Rumunija Xefo Rapid 8 mg Slovakija Xefo Rapid 8 mg filmom obalené tablet Slovėnija Xefo Rapid 8 mg filmsko obložene tablete Ispanija  Acabel Rapid 8 mg comprimidos recubiertos con película

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  Takeda, UAB Gynėjų g. 16 LT-01109 Vilnius Tel. +37052109070 El. Paštas: lt-info@takeda.com

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-26.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje  http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprasta paros dozė suaugusiems žmonėms yra 8 16 mg, vienkartinė dozė yra 8 mg: per du kartus išgeriama 16 mg dozė arba kartą per parą geriama 8 mg dozė.

  Pirmąją gydymo galima gerti pradinę 16 mg dozę, po 12 valandų  8 mg dozę. Po to negalima vartoti didesnės kaip 16 mg dozės per parą.

  xefo rapid tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Nevartokite xefo rapid su maistu, nes maistas gali sumažinti vaisto veiksmingumą.

  xefo rapid nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie tokių pacientų gydymą nėra.

  Pavartojus per didelę xefo rapid dozę Jei išgėrėte didesnę, nei reikia, xefo rapid dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Perdozavus gali atsirasti pykinimas, vėmimas ir su centrine nervų sistema susijusių simptomų (pavyzdžiui, galvos svaigimas ar regos sutrikimas).

  Pamiršus pavartoti xefo rapid Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jei kyla klausimų apie xefo rapid vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės