preloader

Prašome palaukti

Zinnat, 500mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Zinnat, 500mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Cefuroksimas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 016837
Vaistu gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos; ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos; lytinių organų ir šlapimo...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos; ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos; lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos; odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos; gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas); Laimo liga.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
  3. Kaip vartoti Zinnat
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Zinnat
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA ZINNAT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zinnat sudėtyje yra cefuroksimo, priklausančio cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms ar kitiems infekcijų sukėlėjams naikinti.

  Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos:
  - apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas));
  - ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas));
  - lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas));
  - odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė));
  - gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas);
  - Laimo liga.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINNAT

  Zinnat vartoti negalima:
  - jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Zinnat medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jūs esate alergiškas kitiems antibiotikams, pvz., penicilinui;
  - jeigu Jūs manote, kad galite būti nėščia;
  - jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi;
  - jeigu Jūs vartojate probenecidą podagrai gydyti. Tokiu atveju, prieš pradėdami vartoti Zinnat informuokite apie tai savo gydytoją.

  Zinnat gali iškreipti cukraus kiekio šlapime tyrimų rezultatus.

  Zinnat, kaip ir kiti antibiotikai, gali susilpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį, todėl jei vartojate geriamuosius kontraceptikus, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
  Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad Zinnat embriotoksinio ar teratogeninio poveikio nesukelia, bet kaip ir visų vaistų, jo reikia atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

  Jeigu žindote kūdikį krūtimi, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu Zinnat reikia vartoti atsargiai.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zinnat medžiagas
  Zinnat sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, šios pagalbinės medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
  Zinnat plėvele dengtų tablečių dangalo sudėtyje yra šiek tiek konservanto natrio benzoato. Natrio benzoatas gali sukelti lengvą odos, akių, burnos gleivinės, gerklės ir žarnų gleivinės suerzinimą.
  Naujagimiams natrio benzoatas gali padidinti geltos (odos ir akių baltymų pageltimo) tikimybę, nors ir mažai tikėtina, kad naujagimiui būtų skiriama Zinnat plėvele dengtų tablečių.

  3. KAIP VARTOTI ZINNAT

  Zinnat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
  Įprastinė suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 250 mg du kartus per parą 7 paras. Tačiau dozė gali svyruoti nuo 125 mg du kartus per parą, gydant šlapimo takų infekcines ligas, iki 500 mg du kartus per parą, gydant sunkias kvėpavimo takų infekcines ligas. Laimo ligai gydyti vartojama 500 mg dozė du kartus per parą 20 parų. Gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze.

  Cefuroksimas yra tiekiamas ir natrio druskos pavidalu (Zinacef), kuris vartojamas injekcijoms. Zinacef gali būti švirkščiama į raumenis arba veną. Paprastai šie gydymo metodai taikomi ligoninėse arba atidžiai prižiūrint medicinos specialistams.

  Plaučių uždegimas paprastai gydomas vartojant po 1,5 g Zinacef du kartus per parą 2-3 paras; vėliau skiriama Zinnat po 500 mg du kartus per parą 7 paras.

  Kai paūmėja lėtinis bronchitas, skiriama po 750 mg Zinacef du kartus per parą 2-3 paras, vėliau gydoma Zinnat po 500 mg du kartus per parą 5-7 paras.

  Gydymo Zinacef ar Zinnat trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo bei nuo paciento reakcijos į gydymą šiais preparatais.

  Vaikams iki 12 metų amžiaus
  Įprastinė vaikų iki 12 metų dozė yra 125 mg du kartus per parą 7 paras. Gydant vidurinės ausies uždegimą vaikams iki 2 metų amžiaus, skiriama ne daugiau kaip 125 mg du kartus per parą, vyresniems kaip 2 metų vaikams - ne daugiau kaip 250 mg du kartus per parą. Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus Zinnat duoti negalima.

  Zinnat tablečių negalima smulkinti, todėl mažiems vaikams reikia vartoti Zinnat suspensijos.

  Labai svarbu preparatą vartoti reguliariai ir tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad tabletės dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų; tokiu atveju jūsų būklė gali vėl pablogėti.

  Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu.

  Pavartojus per didelę Zinnat dozę
  Vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta etiketėje arba paskirta gydytojo.
  Vaisto išgėrus daugiau nei paskirta, yra nedidelė tikimybė, kad iškils pavojus jūsų sveikatai. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti Zinnat
  Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite iškart, kai tik prisiminsite. Toliau preparatą vartokite kaip paskirta.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Zinnat, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Daugumai šio vaisto vartojančių žmonių šalutinio poveikis nepasireiškia.

  Dažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10, yra:
  - eozinofilija (nenormalus kraujo kūnelių eozinofilų kiekio padidėjimas kraujyje);
  - galvos skausmas, svaigimas;
  - viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai;
  - laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

  Nedažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks:
  - teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje);
  - odos bėrimas;
  - vėmimas;

  Retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau (daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000):
  - dilgėlinė, niežulys;
  - pseudomembraninis kolitas (storosios žarnos uždegimas).

  Labai retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
  - hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo);
  - medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija (ūmi išplitusi alerginė reakcija);
  - gelta, hepatitas;
  - daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos pažeidimas).

  Retai Zinnat, kaip ir kitų antibiotikų vartojant ilgai, galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagybių superinfekcija.

  Jeigu Jūs gydomas nuo Laimo ligos, po 2-4 val. nuo gydymo antibiotikais pradžios gali atsirasti trumpalaikė organizmo reakcija, pasireiškianti nuovargiu, šaltkrėčiu ir drebuliu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ZINNAT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zinnat vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Zinnat sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo, atitinkančio 601,44 mg cefuroksimo aksetilo.
  - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, hidrintas augalinis aliejus, koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė, propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, baltas Opaspray M-1-7120.

  Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Zinnat tabletė yra plėvele dengta, kapsulės formos, baltos spalvos. Viena tabletės pusė lygi, kitoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „GXEG2". Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 10 arba 14 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Lietuva

  Gamintojai
  GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
  ul. Grunwaldzka 189
  60-322 Poznań
  Lenkija

  Glaxo Operations UK Ltd
  (Trading as Glaxo Wellcome Operations)
  Harmire Road
  Barnard Castle
  Durham
  DL12 8DT
  Jungtinė Karalystė

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB "GlaxoSmithKline Lietuva"
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Lietuva
  Tel. +370 5 264 90 00

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-18

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Zinnat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
  Įprastinė suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 250 mg du kartus per parą 7 paras. Tačiau dozė gali svyruoti nuo 125 mg du kartus per parą, gydant šlapimo takų infekcines ligas, iki 500 mg du kartus per parą, gydant sunkias kvėpavimo takų infekcines ligas. Laimo ligai gydyti vartojama 500 mg dozė du kartus per parą 20 parų. Gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze.

  Cefuroksimas yra tiekiamas ir natrio druskos pavidalu (Zinacef), kuris vartojamas injekcijoms. Zinacef gali būti švirkščiama į raumenis arba veną. Paprastai šie gydymo metodai taikomi ligoninėse arba atidžiai prižiūrint medicinos specialistams.

  Plaučių uždegimas paprastai gydomas vartojant po 1,5 g Zinacef du kartus per parą 2-3 paras; vėliau skiriama Zinnat po 500 mg du kartus per parą 7 paras.

  Kai paūmėja lėtinis bronchitas, skiriama po 750 mg Zinacef du kartus per parą 2-3 paras, vėliau gydoma Zinnat po 500 mg du kartus per parą 5-7 paras.

  Gydymo Zinacef ar Zinnat trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo bei nuo paciento reakcijos į gydymą šiais preparatais.

  Vaikams iki 12 metų amžiaus
  Įprastinė vaikų iki 12 metų dozė yra 125 mg du kartus per parą 7 paras. Gydant vidurinės ausies uždegimą vaikams iki 2 metų amžiaus, skiriama ne daugiau kaip 125 mg du kartus per parą, vyresniems kaip 2 metų vaikams - ne daugiau kaip 250 mg du kartus per parą. Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus Zinnat duoti negalima.

  Zinnat tablečių negalima smulkinti, todėl mažiems vaikams reikia vartoti Zinnat suspensijos.

  Labai svarbu preparatą vartoti reguliariai ir tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad tabletės dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų; tokiu atveju jūsų būklė gali vėl pablogėti.

  Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu.

  Pavartojus per didelę Zinnat dozę
  Vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta etiketėje arba paskirta gydytojo.
  Vaisto išgėrus daugiau nei paskirta, yra nedidelė tikimybė, kad iškils pavojus jūsų sveikatai. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti Zinnat
  Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite iškart, kai tik prisiminsite. Toliau preparatą vartokite kaip paskirta.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės