Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Metoprolol Polpharma, 23,75mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N28

Veikliosios medžiagos: Metoprololis Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 202569

Gydomas: kraujospūdžio padidėjimas; veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje, kuris pasireiškia dėl deguonies stokos širdyje (krūtinės angina);,neritmiškas širdies plakimas (aritmija); stabilus simptomus sukeliantis (pvz., dusulį, kulkšnių patinimą) širdies nepakankamumas, vartojant kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo; smarkaus širdies plakimo jutimas dėl neorganinių (funkcinių) širdies sutrikimų.
Vartojamas profilaktikai: širdies priepuolių ar širdies pažaidos po priepuolio; migrenos.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Gydomas: kraujospūdžio padidėjimas; veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje, kuris pasireiškia dėl deguonies stokos širdyje (krūtinės angina);,neritmiškas širdies plakimas (aritmija); stabilus simptomus sukeliantis (pvz., dusulį, kulkšnių patinimą) širdies nepakankamumas, vartojant kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo; smarkaus širdies plakimo jutimas dėl neorganinių (funkcinių) širdies sutrikimų.
Vartojamas profilaktikai: širdies priepuolių ar širdies pažaidos po priepuolio; migrenos.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Metoprolol Polpharma ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol Polpharma 3. Kaip vartoti Metoprolol Polpharma 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Metoprolol Polpharma 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Metoprolol Polpharma ir kam jis vartojamas

Metoprololio sukcinatas priklauso vaistų, vadinamų beta adrenoreceptorių blokatoriais, grupei.

Šiuo vaistu gydomas: - kraujospūdžio padidėjimas; - veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje, kuris pasireiškia dėl deguonies stokos širdyje (krūtinės angina); - neritmiškas širdies plakimas (aritmija); - stabilus simptomus sukeliantis (pvz., dusulį, kulkšnių patinimą) širdies nepakankamumas, vartojant kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo; - smarkaus širdies plakimo jutimas dėl neorganinių (funkcinių) širdies sutrikimų.

Šis vaistas vartojamas profilaktikai: - širdies priepuolių ar širdies pažaidos po priepuolio; - migrenos.

Vaikams ir paaugliams 6-18 metų - kraujospūdžio padidėjimo (hipertenzijos) gydymas.

2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol Polpharma

Metoprolol Polpharma vartoti negalima ir reikia pasakyti gydytojui: - jeigu yra alergija metoprololiui, kitiems beta adrenoreceptorių blokatoriams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra širdies laidumo sutrikimų (II ar III laipsnio atrioventrikulinė blokada) arba širdies ritmo sutrikimų (sinusinio mazgo silpnumo sindromas); - jeigu sergate negydytu širdies nepakankamumu, vartojate širdies susitraukimų jėgą didinančių vaistų arba patyrėte šoką dėl širdies sutrikimo; - jeigu sergate sunkiu kraujotakos sutrikimu (sunkia periferinių arterijų liga); - jeigu yra retas pulsas (retesnis kaip 50 dūžių per minutę); - jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis; - jeigu yra padidėjęs kraujo rūgštingumas (metabolinė acidozė); - jeigu sergate sunkia astma arba lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL); - jeigu sergate negydyta feochromocitoma (kraujospūdžio padidėjimas dėl retai pasitaikančio vieno iš antinksčių auglio); - jeigu sergate širdies nepakankamumu ir kraujospūdis tebemažėja mažiau 100 mm Hg.

Jeigu vartojate išvardytų vaistų (taip pat žr. ,, Kiti vaistai ir Metoprolol Polpharma“): - monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių (nuo depresijos); - verapamilį ir diltiazemą (kraujospūdžiui mažinti); - antiaritminių vaistų, pavyzdžiui, dizopiramidą.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Metoprolol Polpharma: - jeigu sergate astma; - jeigu pasireiškia Princmetalo (Prinzmetal) krūtinės angina (veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje, dažniausiai pasireiškiantis naktį); - jeigu sergate cukriniu diabetu (šis vaistas gali paslėpti gliukozės koncentracijos sumažėjimą kraujyje); - jeigu sergate feochromocitoma (kraujospūdžio padidėjimas dėl retai pasitaikančio vieno iš antinksčių auglio); - jeigu taikomas alergines reakcijas mažinantis gydymas. Metoprolol Polpharma gali sustiprinti padidėjusį jautrumą medžiagoms, kurioms esate alergiški, ir sunkinti alergines reakcijas; - jeigu yra pernelyg suaktyvėjusi skydliaukės funkcija (šis vaistas gali paslėpti simptomus, pavyzdžiui, dažną pulsą, prakaitavimą, drebulį, nerimą, apetito padidėjimą ar svorio sumažėjimą); - jeigu sergate žvyneline (sunkus odos išbėrimas); - jeigu sergate kraujotakos sutrikimu, dėl kurio juntate rankų ar kojų pirštų dilgčiojimą arba rankų ar kojų pirštai būna pabalę arba pamėlę; - jeigu pasireiškia širdies laidumo sutrikimas (širdies blokada); - jeigu sergate širdies nepakankamumu ir yra kuri nors iš išvardytų būklių: - nestabilus širdies nepakankamumas (IV funkcinės klasės pagal NYHA); - per paskutines 28 paras patyrėte miokardo infarktą arba nestabilios krūtinės anginos priepuolį; - sergate inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimu; - esate jaunesnis kaip 40 metų arba vyresnis kaip 80 metų; - širdies vožtuvų ligos; -  yra išsiplėtęs širdies raumuo; - per paskutinius 4 mėnesius patyrėte chirurginę širdies operaciją.

Jeigu bus taikoma anestezija, pasakykite gydytojui arba odontologui, kad vartojate metoprololio tablečių.

Kiti vaistai ir Metoprolol Polpharma Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Metoprolol Polpharma vartoti negalima, jeigu jau vartojate: - monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių nuo depresijos (gali sustiprinti kraujospūdį mažinantį poveikį); - kitokių kraujospūdį mažinančių vaistų, pavyzdžiui, verapamilį ar diltiazemą (gali suretėti širdies plakimas ar pernelyg sumažėti kraujospūdis); - antiaritminių preparatų, pavyzdžiui, dizopiramidą (gali padidėti neritmiško ar reto širdies plakimo rizika ir susilpnėti širdies veikla).

Šie vaistai gali stiprinti kraujospūdį mažinantį poveikį: - cimetidinas (gydomos opos); - hidralazinas ir klonidinas (kraujospūdį mažinantys vaistai); - terbinafinas (gydoma grybelių sukelta infekcija); - paroksetinas, fluoksetinas ir sertralinas (gydoma depresija); - hidroksichlorokvinas (gydoma maliarija); - chlorpromazinas, triflupromazinas, chlorprotiksenas (vaistas nuo psichozės); - amjodaronas, chinidinas ir propafenonas (gydomas neritmiškas širdies plakimas); - difenhidraminas (antihistamininis preparatas); - celekoksibas (malšinamas skausmas).

Šie vaistai gali silpninti kraujospūdį mažinantį poveikį: - indometacinas (malšinamas skausmas); - rifampicinas (antibiotikas).

Kiti vaistai, kurie gali daryti įtaką metoprololio veikimui, arba metoprololis gali daryti įtaką šių vaistų veikimui: - kiti beta adrenoreceptorių blokatoriai (pvz., akių lašai); - adrenalinas (epinefrinas), noradrenalinas (norepinefrinas) ar kiti simpatomimetikai; - vaistai nuo cukrinio diabeto (gali silpniau pasireikšti gliukozės koncentracijos sumažėjimo kraujyje simptomai); - lidokainas; - rezerpinas, alfa metildopa, guanfacinas, širdį veikiantys glikozidai.

Metoprolol Polpharma vartojimas su alkoholiu

Alkoholis gali sustiprinti Metoprolol Polpharma tablečių kraujospūdį mažinantį poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Metoprolol Polpharma nėštumo metu ar žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Metoprolol Polpharma gali sukelti nuovargį ir svaigulį. Prieš pradėdami vairuoti ar valdyti mechanizmus, įsitikinkite, ar nepasireiškė toks poveikis, ypač pakeitus vaistą arba pavartojus alkoholio.

3. Kaip vartoti Metoprolol Polpharma

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistą reikia vartoti vieną kartą per parą ryte užgeriant stikline vandens. Reikia nuryti visą tabletę arba jos dalį. Prieš nuryjant, tablečių kramtyti ar traiškyti negalima.

Įprastos dozės

- Padidėjęs kraujospūdis 47,5 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą. Jeigu reikia, dozę galima padidinti ir vartoti po 95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio krūtinės skausmas (krūtinės angina) 95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Neritmiškas širdies plakimas (širdies aritmija) 95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Profilaktika po širdies priepuolio 190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Smarkaus širdies plakimo jutimas dėl širdies ligos 95 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą. Jeigu reikia, dozę galima padidinti ir vartoti po 190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Migrenos profilaktika 95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.

- Pacientams, kurie serga stabiliu širdies nepakankamumu Visada tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus.

Pacientams, kurie serga kepenų veiklos sutrikimu

Jeigu sergate sunkiu kepenų veiklos sutrikimu, gydytojas gali keisti dozę. Visada vykdykite gydytojo nurodymus.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Kraujospūdžio padidėjimas: 6 metų ir vyresniems vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Jūsų vaikui tinkamą dozę nustatys gydytojas.

Dažniausiai pradinė dozė yra 0,48 mg/kg kūno svorio per parą, bet ne daugiau kaip 47,5 mg. Dozė bus pritaikoma pagal tinkamiausią tablečių stiprumą. Jūsų gydytojas, įvertinęs kraujospūdžio kitimus, dozę gali padidinti iki 1,9 mg/kg kūno svorio per parą. Dozių, didesnių kaip 190 mg vieną kartą per parą, poveikis vaikams ir paaugliams netirtas.

Metoprolol Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems negu 6 metų vaikams.

Ką daryti pavartojus per didelę Metoprolol Polpharma dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių arba kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Perdozavimo simptomai yra kraujospūdžio sumažėjimas (pasireiškia nuovargis ir galvos svaigimas), retas pulsas, neritmiškas širdies plakimas, širdies sustojimas, dusulys, sąmonės netekimas, pykinimas, vėmimas ir melsva odos spalva.

Pamiršus pavartoti Metoprolol Polpharma

Pamiršus pavartoti dozę, ją reikia išgerti iš karto prisiminus ir toliau vaistą vartoti įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Metoprolol Polpharma

Metoprolol Polpharma vartojimo nutraukti staigiai negalima, nes gali pasunkėti širdies nepakankamumas ir padidėti širdies priepuolio rizika. Dozę keisti arba gydymą nutraukti galima tik nurodžius gydytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nutraukite gydymą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų, pavyzdžiui, niežtintysis odos išbėrimas, veido ir kaklo paraudimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas. Tai labai sunkus, bet retas šalutinis poveikis. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos arba gydymo ligoninėje.   Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia išvardytas šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį.

Labai dažni (pasireiškė dažniau kaip 1 iš 10 pacientų): • žymus kraujospūdžio sumažėjimas (taip pat atsistojus iš gulimos padėties), kuris labai retai gali sukelti alpimą • nuovargis.

Dažni (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 pacientų): • retas pulsas • negalėjimas išlaikyti pusiausvyros (labai retais atvejais pasireiškė kartu su apalpimu) • šaltos rankos ir kojos • smarkaus širdies plakimo pojūtis • svaigulys, galvos skausmas • šleikštulys, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas • didelio fizinio krūvio sukeltas dusulys.

Nedažni (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų): • laikinas širdies nepakankamumo simptomų pasunkėjimas • skysčių susikaupimas (patinimas) • krūtinės skausmas • dilgčiojimas ir dygsėjimas • mėšlungis • vėmimas • svorio padidėjimas • depresija • dėmesio sukaupimo sumažėjimas • miego sutrikimai (nemiga) • mieguistumas • košmarai • dusulys • odos išbėrimas • prakaitavimo sustiprėjimas.

Reti (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 1000, bet dažniau kaip 1 iš 10 000 pacientų): • cukrinio diabeto pasunkėjimas • nervingumas, nerimas • regėjimo sutrikimai • akių sausumas ar dirginimas • junginės uždegimas (tam tikra akių infekcija) • impotencija (nesugebėjimas patirti erekciją) • kreiva varpa erekcijos metu (Peironi (Peyronie) liga) • neritmiškas širdies plakimas • širdies laidumo sutrikimai • burnos džiūvimas • skystos išskyros iš nosies • nuplikimas • kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai.

Labai reti (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): • kraujo ląstelių kiekio pokyčiai (trombocitopenija, leukopenija) • užmaršumas • sumišimas • haliucinacijos • nuotakos pokyčiai • skambėjimas ausyse • klausos sutrikimai • skonio pojūčio pokyčiai • kepenų uždegimas (hepatitas) • jautrumo šviesai padidėjimas • žvynelinės pasunkėjimas arba atsiradimas (odos liga) • raumenų silpnumas • sąnarių skausmas • audinių žuvimas pacientams, kurie serga sunkiais kraujotakos sutrikimais.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą 5. Kaip laikyti Metoprolol Polpharma

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinių plokštelių po ,,EXP“ ir ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Metoprolol Polpharma sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metoprololio sukcinatas. Kiekvienoje tabletėje yra  23,75 mg metoprololio sukcinato (tai atitinka 25 mg metoprololio tartrato);  47,5 mg metoprololio sukcinato (tai atitinka 50 mg metoprololio tartrato);  95 mg metoprololio sukcinato (tai atitinka 100 mg metoprololio tartrato);  190 mg metoprololio sukcinato (tai atitinka 200 mg metoprololio tartrato).

- Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė, metilceliuliozė, kukurūzų krakmolas, glicerolis, etilceliuliozė, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, stearino rūgštis, titano dioksidas (E 171).

Metoprolol Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje Metoprolol Polpharma 23,75 mg, 47,5 mg, 95 mg ir 190 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos ovalo formos abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse.

Pakuotėse yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 50 x 1, 56, 60, 98 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas RegistruotojasPharmaceutical Works POLPHARMA SA 19 Pelplińska Str. 83-200 Starogard Gdański Lenkija

Gamintojas Sofarimex - Indústria Quimica e Farmacêutica, Lda. Av.das Indústrias - Alto de Colaride, Agualva, 2735-213 Cacém Portugalija

arba

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA 19 Pelplińska Str. 83-200 Starogard Gdański Lenkija

arba

Farmaprojects, S.A. Santa Eulalia 240-242, 08902 L’Hospitalet de Llobregat- Barcelona Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje E.Ožeškienės g. 18A, LT-44254 Kaunas Tel. +370 325131

 Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Bulgarija, Estija, Latvija: Metoprolol Polpharma Lenkija: Metocard ZK  Danija: Metoprololsuccinat ”Polpharma”     Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-09-04

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Vaistą reikia vartoti vieną kartą per parą ryte užgeriant stikline vandens. Reikia nuryti visą tabletę arba jos dalį. Prieš nuryjant, tablečių kramtyti ar traiškyti negalima.

Įprastos dozės
Padidėjęs kraujospūdis
47,5 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą. Jeigu reikia, dozę galima padidinti ir vartoti po 95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Veržiančio arba spaudžiančio pobūdžio krūtinės skausmas (krūtinės angina)
95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Neritmiškas širdies plakimas (širdies aritmija)
95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Profilaktika po širdies priepuolio
190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Smarkaus širdies plakimo jutimas dėl širdies ligos
95 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą. Jeigu reikia, dozę galima padidinti ir vartoti po 190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Migrenos profilaktika
95-190 mg metoprololio sukcinato vieną kartą per parą.
Pacientai, kurie serga stabiliu širdies nepakankamumu
Visada tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus.
Pacientai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu
Jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu, gydytojas gali keisti dozę. Visada vykdykite gydytojo nurodymus.

Vaikai ir paaugliai
Metoprolol Polpharma vaikams ir paaugliams visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas