Vaistininkas rekomenduoja, kaip susitvarkyti su pleiskanojimu?

Vaistininkas rekomenduoja, kaip susitvarkyti su pleiskanojimu?

Vaistininkas rekomenduoja, kaip susitvarkyti su pleiskanojimu?

Kodėl atsiranda pleiskanos?

Pleiskanos – tai suragėjusių odos ląstelių korneocitų sankaupos, kurios dažniausiai atsiranda plaukuotoje galvos dalyje. Su šia problema per gyvenimą yra susidūręs kone kas antras pasaulio gyventojas.

Viena pagrindinių pleiskanų atsiradimo priežastis – seborėjinis dermatitas. Tai padidėjusių riebalinių liaukų veiklos ir natūralaus žmogaus mikrobiomos grybelio Malassezia furfur dauginimosi reiškinys, kuris sukelia odos pleiskanojimą, raudonį, niežėjimą ar net plaukų slinkimą. Taip pat pleiskanojimą gali sukelti žvynelinė, atopinis dermatitas, iritacinis dermatitas, grybelinė infekcija ar vandens kietumas.

 

Kuo skiriasi riebios ir sausos pleiskanos?

Riebios pleiskanos dažnu atveju yra stambios, didelės, gelsvo atspalvio ir dažniau prilipę prie odos. Jų atsiradimui turi įtakos padidėjusi riebalinių liaukų veikla. Sausos pleiskanos yra mažos, lengvai byrančios, balto atspalvio, dažniausiai atsirandančios dėl išsausintos odos ar netinkamų skalpo valymo priemonių.

 

Kurias pleiskanas lengviau panaikinti: riebias ar sausas?

Lengviau gali būti pašalinamos sausos pleiskanos. Įprastai susiduriant su sausomis pleiskanomis užtenka atrasti tinkamas skalpo odos priemones ir situacija vos po pirmojo plovimo pradeda gerėti.

 

Pleiskanos atsirado pirmą kartą: ar tai vienkartinis atvejis, ar tai yra polinkis į ilgalaikį pleiskanojimą?

Jei skalpas linkęs greičiau riebaluotis, juntamas intensyvus odos niežėjimas, matomos didelės pleiskanos, tai gali būti polinkis į seborėjinį dermatitą ir vertėtų rinktis priemones, skirtas riebalinių liaukų veiklos reguliacijai, riebių pleiskanų mažinimui bei mieliagrybio Malassezia dauginimosi stabdymui, uždegimo slopinimui.

Jei pastebėjote sauso tipo pleiskanas po priemonių pakeitimo, o niežėjimas nejuntamas arba retas –išties tai gali būti vienkartinis atvejis ir, pakeitus priemones, problema gali būti pašalinta be intensyvių odos priemonių įtraukimo.

 

Ar šampūną, kuris mažina pleiskanojimą, reikia naudoti reguliariai, ar tik tuomet, kai pastebimas padidėjęs pleiskanojimas?

Šampūnų, skirtų pleiskanoms šalinti, šiuo metu yra itin didelis pasirinkimas ir jų veikimo principas dažnai skiriasi. Gydomųjų šampūnų reguliarus naudojimas itin svarbus, kad norimas rezultatas būtų pasiektas kuo greičiau. Priklausomai nuo problemos, šampūną reikėtų rinktis pagal esamą situaciją. Jei šampūnas yra skirtas pleiskanoms ir į seborėją linkusiai skalpo odai, tokį šampūną geriausiai naudoti 2–3 kartus per savaitę, palaikyti keletą minučių ir nuplauti. Toks naudojimas tęsiamas 3–4 savaites, o po šio ciklo profilaktiškai šampūną pleiskanoms šalinti naudoti 1 kartą per savaitę.

 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį buityje, norint išvengti pleiskanų?

Vienas svarbiausių aspektų buityje – vandens kietumas. Norint išvengti pleiskanų, rekomenduojame naudoti kuo mažiau kalkių turintį vandenį. Taip pat itin svarbu stipriai netrinti rankšluosčiu odos po plovimo ir nedžiovinti su itin karšta džiovintuvo srove. Tai gali paskatinti odos išsausėjimą ir sudirgimą.

 

Kokie „Apivita“ šampūnų išskirtinumai?

„Apivita“ šampūnai pasižymi ekologiškumu ir natūralių ingredientų veiksmingumu. Šių produktų sudėtis yra net iki 89 % natūralios kilmės, o pagrindinės veikliosios medžiagos – augalų ekstraktai ir bičių produktai (propolis). Priemonių veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Taip pat svarbu paminėti, jog „Apivita“ naudoja ekologiškas bei perdirbamas pakuotes.

„Apivita“ šampūnas, skirtas naudoti esant riebioms pleiskanoms, gali padėti mažinti pleiskanojimą, reguliuoti sebumo išsiskyrimą, taip pat teigiamai veikia sudirgusią galvos odą. Šampūno sudėtyje esantis propolis ir baltojo gluosnio ekstraktas efektyviai padeda mažinti pleiskanojimą, salierų sėklų, čiobrelių ir levandų ekstraktai gali padėti malšinti nemalonius odos pojūčius, raminti galvos odą bei reguliuoti galvos odos riebalų išsiskyrimą.

„Apivita“ šampūnas, skirtas naudoti esant sausoms pleiskanoms, drėkina, ramina galvos odos nemalonius pojūčius, mažina pleiskanojimą. Pagrindinė šio šampūno veiklioji medžiaga – natūralus salierų sėklų ekstraktas, kuris gali padėti efektyviai mažinti pleiskanojimą ir pleiskanų atsiradimą, drėkinti, raminti galvos odą, balansuoti ir palaikyti normalią galvos odos būklę. Poveikį gali sustiprinti propolio ekstraktas ir arbatmedžio aliejus, kurie pasižymi antimikrobiniu poveikiu.

 

Kiek laiko reikėtų naudoti šį šampūną, norint pajusti pirmuosius rezultatus?

Naudojant „Apivita“ šampūną nuo pleiskanų, pagerėjimas pasijaus jau po pirmojo naudojimo. Sumažėjęs perštėjimas, gaivumo pojūtis suteiks tik geriausias emocijas. Reikėtų nepamiršti, jog norint atsikratyti pleiskanų, reikalinga kantrybė ir reguliarus naudojimas, kad odos atsinaujinimo bei riebalinių liaukų procesai sugrįžtų į įprastą veikimą.