Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Rytmonorm, 300mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Veikliosios medžiagos: Propafenonas Veikliosios medžiagos stiprumas: 300mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 048510
Rytmonorm gydoma įvairių rūšių širdies aritmijos, susijusios su ritmo padažnėjimu: simptominė paroksizminė supraventrikulinė tachikardija (nereguliarus padažnėjęs širdies plakimas, kylantis iš virš skilvelių esančių širdies struktūrų), pvz., paroksizminė grįžtamojo sudirginimo atrioventrikulinė mazginė arba papildomos jungties tachikardija (širdies susitraukimų padažnėjimo priepuoliai, atsirandantys dėl impulso sklidimo tarp prieširdžių ir skilvelių sutrikimo), paroksizminis prieširdžių plazdėjimas arba virpėjimas (trumpalaikiai neritmiškų širdies sutrikimų priepuoliai, pasireiškiantys dėl neįprastai padidėjusio prieširdžių stimuliavimo);
sunki simptominė skilvelinė tachikardija (padidėjęs širdies skilvelių susitraukimų dažnis) tuo atveju, jeigu gydytojas mano, kad ji yra pavojinga gyvybei.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Rytmonorm gydoma įvairių rūšių širdies aritmijos, susijusios su ritmo padažnėjimu: simptominė paroksizminė supraventrikulinė tachikardija (nereguliarus padažnėjęs širdies plakimas, kylantis iš virš skilvelių esančių širdies struktūrų), pvz., paroksizminė grįžtamojo sudirginimo atrioventrikulinė mazginė arba papildomos jungties tachikardija (širdies susitraukimų padažnėjimo priepuoliai, atsirandantys dėl impulso sklidimo tarp prieširdžių ir skilvelių sutrikimo), paroksizminis prieširdžių plazdėjimas arba virpėjimas (trumpalaikiai neritmiškų širdies sutrikimų priepuoliai, pasireiškiantys dėl neįprastai padidėjusio prieširdžių stimuliavimo);
sunki simptominė skilvelinė tachikardija (padidėjęs širdies skilvelių susitraukimų dažnis) tuo atveju, jeigu gydytojas mano, kad ji yra pavojinga gyvybei.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra Rytmonorm ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Rytmonorm
3. Kaip vartoti Rytmonorm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Rytmonorm
6. Kita informacija


1. KAS YRA RYTMONORM IR KAM JIS VARTOJAMAS

Rytmonorm padeda reguliuoti širdies ritmą ir mažina širdies susitraukimų dažnį. Jis priklauso antiaritminių vaistų grupei, kurie skiriami koreguojant neįprastą širdies ritmą ar dažnį.

Veiklioji Rytmonorm tablečių medžiaga yra propafenono hidrochloridas.
Vaisto forma – plėvele dengtos tabletės. Vaistu gydoma įvairių rūšių širdies aritmijos, susijusios su ritmo padažnėjimu:
- simptominė paroksizminė supraventrikulinė tachikardija (nereguliarus padažnėjęs širdies plakimas, kylantis iš virš skilvelių esančių širdies struktūrų), pvz., paroksizminė grįžtamojo sudirginimo atrioventrikulinė mazginė arba papildomos jungties tachikardija (širdies susitraukimų padažnėjimo priepuoliai, atsirandantys dėl impulso sklidimo tarp prieširdžių ir skilvelių sutrikimo), paroksizminis prieširdžių plazdėjimas arba virpėjimas (trumpalaikiai neritmiškų širdies sutrikimų priepuoliai, pasireiškiantys dėl neįprastai padidėjusio prieširdžių stimuliavimo);
- sunki simptominė skilvelinė tachikardija (padidėjęs širdies skilvelių susitraukimų dažnis) tuo atveju, jeigu gydytojas mano, kad ji yra pavojinga gyvybei.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RYTMONORM

Rytmonorm vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) propafenono hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (žiūrėti 6 skyrių);
- jeigu yra širdies nepakankamumas (jei yra sutrikęs kraujo išstūmimas iš širdies: kairiojo skilvelio: išstūmimo frakcija yra < 35 %) ar bet kokia kita širdies liga, išskyrus sutrikusį širdies ritmą arba dažnį, jeigu jums yra rimtų širdies problemų, pasikonsultuokite su gydytoju, ar šis vaistas Jums tinka;
- jeigu yra širdies būklė, vadinama Brugada sindromu, galinti sukelti mirtinai pavojingą širdies ritmo sutrikimą;
- per paskutinius tris mėnesius Jūs patyrėte miokardo infarktą ;
- jeigu gydytojas yra Jums nustatęs neįprastai retą širdies ritmą, širdies laidumo sutrikimą arba žemą arterinį kraujospūdį (hipotenziją);
- jeigu yra sunkūs kvėpavimo sutrikimai, tokie kaip sunkus lėtinis bronchitas ar emfizema (vadinami lėtine obstrukcine plaučių liga, LOPL);
- jeigu buvo nustatytas kalio ar natrio pusiausvyros sutrikimas kraujyje;
- jeigu buvo nustatyta būklė, vadinama Myasthenia gravis (raumenų silpnumas);
- jeigu vartojamas ritonaviras (vaistas nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos).

Specialių atsargumo priemonių reikia
Praneškite gydytojui prieš pradėdami vartoti vaistą, jeigu:
- esate nėščia arba planuojate nėštumą;
- žindote;
- turite bet kokių kvėpavimo sutrikimų, tokių kaip bronchų astma;
- sergate kepenų arba inkstų ligomis;
Jeigu Jums yra įstatytas širdies stimuliatorius, jį gali reikėti perprogramuoti;
- planuojate chirurginį gydymą, praneškite chirurgui arba odontologui, kad vartojate šį vaistą. Šis vaistas gali sąveikauti su anestezijos metu vartojamais vaistais;

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ar augalinius preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote:
- bet kokius vaistus, skirtus širdies ligoms, krūtinės anginai ar padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui gydyti arba vaistus, galinčius paveikti širdies ritmą, įskaitant:
- beta adreoblokatorius;
- digoksiną;
- chinidiną;
- amiodaroną;
- vaistus, skirtus depresijos gydymui (pvz., amitriptiliną, dosulepiną, dezipraminą, venlafaksiną, fluoksetiną, paroksetiną);
- antibiotikus arba grybelinei infekcijai gydyti skirtus vaistus (pvz., eritromiciną, rifampiciną, ketokonazolą);
- vaistus, skirtus transplantuoto organo atmetimo reakcijai slopinti (ciklosporiną);
- vietinius anestetikus, skiriamus odontologinių chirurginių procedūrų arba minimaliai invazinės chirurgijos metu (pvz., į veną vartojamą lidokainą);
- vaistus, skirtus kraujo krešumui mažinti (antikoaguliantus, pvz., varfariną, fenprokumoną);
- bet kuriuos vaistus, skirtus skrandžio opaligės gydymui (cimetidiną);
- bronchų astmos gydymui skirtus vaistus (pvz., teofiliną);
- vaistus epilepsijos arba traukulių gydymui (pvz., fenobarbitalį);
- ritonavirą.

Rytmonorm vartojimas su maistu ir gėrimais
Vaistas gali būti vartojamas vienas arba su maistu.
Tačiau neturėtumėte vartoti vaisto su greipfrutų sultimis, nes jos didina įsisavinamo vaisto kiekį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba planuojate nėštumą, praneškite apie tai gydytojui prieš pradėdama vartoti vaistą.

Veiklioji vaisto medžiaga – propafenonas – gali patekti į motinos pieną. Prieš vartodama vaistą praneškite gydytojui, kad žindote arba planuojate žindyti.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kai kuriems žmonėms Rytmonorm gali pabloginti regėjimo aštrumą, sukelti svaigulį, nuovargį ir sumažinti kraujospūdį. Nevairuokite, nedirbkite su mechanizmais ir neužsiimkite bet kokia kita veikla, reikalaujančia atidumo tol, kol jaučiate vaisto poveikį.


3. KAIP VARTOTI RYTMONORM

Rytmonorm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji
Įprasta pradinė vaisto dozė, kuri suvartojama per 2–3 kartus per parą yra nuo 450 mg (t. y., reikia gerti po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 150 mg tabletę tris kartus per parą) iki 600 mg propafenono hidrochlorido (po dvi plėvele dengtas Rytmonorm 150 mg tabletes du kartus per parą ar po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę du kartus per parą). Jei būtina, gydytojas palaipsniui gali didinti dozę iki maksimalios, 900 mg propafenono hidrochlorido dozės per parą (vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę tris kartus per parą).

Vaikai
Vaikams Rytmonorm gali būti duodamas kartu su maistu. Vidutinė paros dozė yra 10-20 mg propafenono hidrochlorido vienam kilogramui kūno svorio. Ji geriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Tai reiškia, kad Rytmonorm gali vartoti vaikai, sveriantys daugiau kaip 22,5 kg. Mažesniems vaikams tinkamos Rytmonorm dozavimo formos nėra.
Nustatant dozę, būtina gydytojo - širdies ligų gydytojo (kardiologo) priežiūra.
Negalima bandyti didinti dozės nuo gydymo pradžios nepraėjus 3-4 paroms.

Senyviems arba sergantiems inkstų arba kepenų ligomis žmonėms gydytojas gali skirti mažesnes Rytmonorm dozes.

Rytmonorm reikėtų tik užgerti vandeniu arba vartoti kartu su maistu.

Propafenonas yra kartaus skonio ir sukelia paviršinę nejautrą, todėl plėvele dengtų tablečių negalima kramtyti. Tabletę reikia nuryti po valgio, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu.

Pavartojus per didelę Rytmonorm dozę
Jei Jūs netyčia išgėrėte žymiai didesnę nei skirta Rytmonorm dozę (perdozavote), apie tai nedelsiant praneškite savo gydytojui arba kreipkitės į artimiausią ligoninę, ir, jei galite, su savimi turėkite vartoto vaisto pavyzdį arba jo pakuotę.

Pamiršus pavartoti Rytmonorm
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Rytmonorm
Labai svarbu šį vaistą vartoti tol, kol gydytojas nutrauks gydymą. Nenutraukite gydymo, jeigu pasijutote geriau. Jei be gydytojo rekomendacijos nustosite vartoti vaistą, Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu turite klausimų, susijusių su šiuo vaistu, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Rytmonorm, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant praneškite gydytojui, jei atsirado bet kurie toliau išvardyti simptomai:
- bėrimas, niežulys, odos paraudimas ar kiti alerginės reakcijos požymiai, tokie kaip pasunkėjęs kvėpavimas.
Nors šie simptomai yra reti, bet taip pat gali būti pavojingi:
- odos ar akių baltymų pageltimas – tai gali būti kepenų funkcijos pažeidimo požymiai;
- labai retai, dėl gydymo poveikio baltiesiems kraujo kūneliams (leukocitams) ir trombocitams, be aiškios priežasties atsirandančios mėlynės arba gerklės skausmas su karščiavimu.

Kiti galimi Rytmonorm šalutiniai poveikiai:

Labai dažnas poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų)
Svaigulys, širdies laidumo sutrikimai, smarkus širdies plakimas.

Dažnas poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų)
Nerimas, galvos skausmas, neaiškus matymas, sutrikęs (sulėtėjęs ar padažnėjęs) širdies ritmas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, skonio sutrikimas, pilvo skausmas, skausmas krūtinėje, nuovargis, silpnumas, miego sutrikimai, dusulys, vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, pokytis kepenų fermentų tyrimuose.

Nedažnas poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 gydytų pacientų)
Sumažėjęs trombocitų skaičius kraujyje, sumažėjęs apetitas, košmarai, nualpimas, ataksija (sutrikusi koordinacija), sutrikę jutimai („adatų dilgčiojimo“ pojūtis odoje), svaigimas (pojūtis, kad daiktai sukasi aplinkui), pagreitėjęs ar nereguliarus širdies ritmas, žemas kraujospūdis, pilvo pūtimas, dujų susikaupimas žarnyne, odos paraudimas, niežulys,dilgėlinė, bėrimas, erekcijos sutrikimas.

Dažnis nežinomas (negalima įvertinti pagal turimus duomenis): sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius, padidėjęs jautrumas, sumišimo būsena, traukuliai, ekstrapiramidiniai (sutrikusio raumenų tonuso ir judesių) simptomai, neramumas, širdies plakimo pokyčiai, širdies nepakankamumas, ortostatinė hipotenzija (kraujospūdžio kritimas keičiant padėtį į vertikalią), raugėjimas, virškinimo trakto sutrikimai, kepenų sutrikimai.

Vartojant dideles Rytmonorm dozes, buvo retų pranešimų apie laikiną spermatozoidų skaičiaus sumažėjimą. Taip pat buvo pranešimų apie į vilkligę panašų sindromą (alerginė būklė, sukelianti sąnarių skausmus, odos bėrimą ir karščiavimą).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI RYTMONORM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Rytmonorm sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra propafenono hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg arba 300 mg propafenono hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, kukurūzų krakmolas, hipromeliozė, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: makrogolis 400, makrogolis 6000, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171).

Rytmonorm išvaizda ir kiekis pakuotėje
Rytmonorm tabletės yra dviejų stiprumų - 150 mg arba 300 mg propafenono hidrochlorido.

Rytmonorm 150 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos, su įspaudu „150“.
Rytmonorm 300 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos, su įspaudu „300“.
Kartono dėžutėje yra 50 plėvele dengtų tablečių lizdinėse plokštelėse.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Abbott GmbH & Co. KG
Vertriebslinie Knoll
Max-Planck-Ring 2 65205 Wiesbaden
Vokietija

Gamintojas
Abbott GmbH & Co. KG
Knollstrasse 50, 67061 Ludwigshafen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Abbott Laboratories“
Žalgirio 92, Vilnius
LT-09303, Lietuva
Tel. +370 5 2051288

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-29

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Rytmonorm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji
Įprasta pradinė vaisto dozė, kuri suvartojama per 2–3 kartus per parą yra nuo 450 mg (t. y., reikia gerti po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 150 mg tabletę tris kartus per parą) iki 600 mg propafenono hidrochlorido (po dvi plėvele dengtas Rytmonorm 150 mg tabletes du kartus per parą ar po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę du kartus per parą). Jei būtina, gydytojas palaipsniui gali didinti dozę iki maksimalios, 900 mg propafenono hidrochlorido dozės per parą (vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę tris kartus per parą).

Vaikai
Vaikams Rytmonorm gali būti duodamas kartu su maistu. Vidutinė paros dozė yra 10-20 mg propafenono hidrochlorido vienam kilogramui kūno svorio. Ji geriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Tai reiškia, kad Rytmonorm gali vartoti vaikai, sveriantys daugiau kaip 22,5 kg. Mažesniems vaikams tinkamos Rytmonorm dozavimo formos nėra.
Nustatant dozę, būtina gydytojo - širdies ligų gydytojo (kardiologo) priežiūra.
Negalima bandyti didinti dozės nuo gydymo pradžios nepraėjus 3-4 paroms.

Senyviems arba sergantiems inkstų arba kepenų ligomis žmonėms gydytojas gali skirti mažesnes Rytmonorm dozes.

Rytmonorm reikėtų tik užgerti vandeniu arba vartoti kartu su maistu.

Propafenonas yra kartaus skonio ir sukelia paviršinę nejautrą, todėl plėvele dengtų tablečių negalima kramtyti. Tabletę reikia nuryti po valgio, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu.

Pavartojus per didelę Rytmonorm dozę
Jei Jūs netyčia išgėrėte žymiai didesnę nei skirta Rytmonorm dozę (perdozavote), apie tai nedelsiant praneškite savo gydytojui arba kreipkitės į artimiausią ligoninę, ir, jei galite, su savimi turėkite vartoto vaisto pavyzdį arba jo pakuotę.

Pamiršus pavartoti Rytmonorm
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Rytmonorm
Labai svarbu šį vaistą vartoti tol, kol gydytojas nutrauks gydymą. Nenutraukite gydymo, jeigu pasijutote geriau. Jei be gydytojo rekomendacijos nustosite vartoti vaistą, Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu turite klausimų, susijusių su šiuo vaistu, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas