preloader

Prašome palaukti

ARTIZIA, 75µg+20µg, dengtos tabletės, N21

ARTIZIA, 75µg+20µg, dengtos tabletės, N21

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gestodenas+Etinilestradiolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 75µg/20µg
Prekės kodas: 859473920529
ARTIZIA vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  ARTIZIA vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra ARTIZIA ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ARTIZIA
  3. Kaip vartoti ARTIZIA
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ARTIZIA
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ARTIZIA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  ARTIZIA yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis. Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra toks pat hormonų derinio kiekis, todėl tabletės vadinamos vienfaziu sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Kadangi ARTIZIA tabletėse yra mažas hormonų kiekis, todėl jis vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

  ARTIZIA vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo. Jeigu preparato vartosite taip, kaip nurodyta, labai mažai tikėtina, kad pastosite.

  Bendrosios pastabos

  Šiame informaciniame lapelyje nurodyta, kada Jūs turite nutraukti dengtų tablečių vartojimą bei kada jų poveikis gali tapti nepatikimas. Tokiais atvejais turite vengti lytinių santykių arba naudotis kitu nehormoniniu kontracepcijos būdu, pavyzdžiui, prezervatyvu arba kitokiu barjeriniu metodu. Nevaisingų dienų ar temperatūros matavimo metodu nesinaudokite. Šie metodai gali būti nepatikimi, kadangi dengtos tabletės veikia įprastinius temperatūros pokyčius ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį mėnesinių ciklo metu.

  ARTIZIA, panašiai kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, nuo ŽIV infekcijos (AIDS) bei kitokių lytiniu keliu plintančių ligų neapsaugo.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARTIZIA

  Jeigu pasireiškia bet kuri iš toliau išvardytų būklių, sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite. Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių jau yra, prieš pradėdama vartoti ARTIZIA, pasakykite apie tai gydytojui. Gydytojas Jums gali skirti kitokių kontraceptinių tablečių arba visiškai skirtingą (nehormoninį) kontracepcijos metodą.

  ARTIZIA vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) etinilestradioliui, gestodenui arba bet kuriai pagalbinei ARTIZIA medžiagai;
  - jeigu sergate arba kada nors sirgote liga, veikiančia kraujotaką, ypač bet kokiu sutrikimu, susijusiu su tromboze (kraujo krešulių formavimasis) kojų kraujagyslių (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija < kraujo krešulio įstūmimas į plaučių kraujagys), širdies (miokardo infarktas) ar kitų kūno dalių (žr. ir skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė").
  - jeigu ištiko arba anksčiau buvo ištikęs cerebrovaskulinis priepuolis (smegenų insultas, pasireiškęs dėl smegenų kraujagyslės užkimšimo kraujo krešuliu arba kraujagyslės plyšimo)
  - jeigu yra arba kada nors anksčiau buvo simptomų, kurie gali būti panašūs į pirmuosius poveikio širdžiai požymius (pvz., krūtinės angina arba krūtinės skausmas);
  - jeigu sergate arba kada nors anksčiau sirgote migrena (stiprus vienos pusės galvos skausmas), susijusia su regos sutrikimu, kalbos sutrikimu, kai kurių kūno dalių silpnumu arba jautrumo sumažėjimu;
  - jeigu sergate cukriniu diabetu, pažeidusiu kraujagysles;
  - jeigu sergate arba kada nors anksčiau sirgote pankreatitu (kasos uždegimas), susijusiu su riebalų kiekio padidėjimu kraujyje;
  - jeigu sergate gelta arba kitokia sunkia kepenų liga;
  - jeigu yra arba kada nors anksčiau buvo navikas, kurį gali veikti lytiniai hormonai (pvz., krūties ar lyties organų);
  - jeigu yra arba kada nors buvo gerybinis arba piktybinis kepenų navikas;
  - jeigu dėl nežinomų priežasčių kraujuoja iš makšties;
  - jeigu esate arba manote, kad galite būti, nėščia.

  Jei kuris nors iš minėtų simptomų arba sutrikimų pirmą kartą atsiranda kontraceptinių tablečių vartojimo metu, nedelsdama nutraukite jų vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją. Tuo laiku naudokitės nehormoniu kontracepcijos metodu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia
  Specialios atsargumo priemonės būtinos moterims, kurioms ARTIZIA vartojimo metu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Jeigu tai Jus liečia, prieš vartodama ARTIZIA informuokite gydytoją, t. y. jeigu:
  - rūkote;
  - sergate cukriniu diabetu;
  - turite antsvorio;
  - jūsų kraujospūdis didelis (sergate hipertenzija);
  - sergate širdies vožtuvų liga arba yra tam tikras širdies ritmo sutrikimas;
  - sergate venų uždegimu (paviršinių venų uždegimu);
  - turite išsiplėtusių venų mazgų;
  - kuris nors iš Jūsų giminaičių sirgo tromboze, miokardo infarktu arba smegenų insultu;
  - sergate migrena;
  - sergate epilepsija;
  - jums arba kuriam nors Jūsų giminaičiui yra ar buvo padidėjęs cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) kiekis kraujyje;
  - kuris nors Jūsų giminaitis sirgo krūties vėžiu;
  - sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
  - sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnų liga);
  - sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, t. y. liga, pažeidžiančia įvairius organus, tačiau daugiausia viso kūno odą);
  - sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, t. y. kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą);
  - sergate pjautuvine mažakraujyste;
  - yra arba anksčiau buvo būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba ankstesnio lytinių hormonų vartojimo metu (pvz., bet koks klausos sutrikimas, kraujo pigmento metabolizmo sutrikimas, kuris vadinama porfirija, pūslelinė odos liga, kuri vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja);
  - yra arba anksčiau buvo chloazma (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės), jeigu jų yra, venkite saulės ir ultravioletinių spindulių;
  - sergate paveldėta angioneurozine edema, egzogeniniai estrogenai gali paskatinti arba pasunkinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu atsiranda angioneurozinės edemos požymių, pvz., veido, liežuvio ir (arba) ryklės patinimas ir (arba) rijimo sutrikimas arba išbėrimas, susijęs su kvėpavimo sutrikimais, turite nedelsdama susisiekti su savo gydytoju.

  Jei kuri nors iš minėtų būklių ar sutrikimų atsiranda pirmą kartą arba pasunkėja dengtų tablečių vartojimo metu, turite susisiekti su savo gydytoju.

  Kontracepcinės tabletės ir trombozė
  Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagysles, susiformavimas.
  Kartais pasireiškia giliųjų kojų venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susiformavęs kraujo krešulys atplyšta nuo venos sienelės, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas < sukelti plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Pirmą kartą sudėtinių kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims trombozės rizika yra didžiausia pirmaisiais metais.

  Venų tromboembolija gali pasireikšti tiek vartojant kontraceptinių tablečių, tiek jų nevartojant. Ji galima ir nėštumo metu. Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims venų tromboembolijos rizika yra didesnė, negu nevartojančioms, tačiau mažesnė, negu nėštumo metu.

  Labai retai kraujo krešulių gali susiformuoti ir širdies kraujagyslėse (sukelia miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia smegenų insultą). Nepaprastai retai krešulių susiformuoja kepenų, žarnų, inkstų bei akių kraujagyslėse.

  Retkarčiais trombozė sukelia sunkų nuolatinį neįgalumą arba net mirtį.

  Miokardo infarkto arba smegenų insulto rizika didėja su amžiumi. Be to ji didėja su rūkymo gausumu. Jei vartojate kontracepcinių tablečių, turite nerūkyti, ypač jei esate vyresnė negu 35 metų.

  Jei kontraceptinių tablečių vartojimo metu Jums nustatomas kraujospūdžio padidėjimas, Jūsų gydytojas gali patarti tablečių vartojimą nutraukti.

  Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja po operacijos ar ilgalaikio imobilizavimo metu (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar įdėta į įtvarą). Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims ši rizika gali būti net didesnė. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba operuotis, pasakykite savo gydytojui, kad vartojate kontracepcinių tablečių. Gydytojas gali patarti jų vartojimą nutraukti likus kelioms savaitėms iki planinės operacijos arba riboto judrumo laikotarpiu. Be to gydytojas pasakys, kad pasveikusi Jūs vėl galėsite vartoti dengtų tablečių.

  Jeigu pastebėsite požymius, kurie gali būti susiję su tromboze (žr. ir poskyrį „Kada reikia kreiptis į gydytoją?"), nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

  Kontraceptinės tabletės ir vėžys
  Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims, negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus kontraceptines tabletes vartoti, šis nedidelis diagnozuoto krūties vėžio dažnio padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Nenustatyta, ar šį dažnio padidėjimą sukelia kontracepcinės tabletės. Tai gali lemti tas faktas, kad šių tablečių vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

  Kontracepcinių tablečių vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti vidinį kraujavimą. Jeigu atsiranda stiprus skrandžio skausmas, kreipkitės į gydytoją.

  Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra išsilaikanti žmogaus papilomaviruso infekcija. Kai kurių epidemologiniai tyrimų duomenys rodo, kad ilgalaikis SGK vartojimas prisideda prie šio rizikos padidėjimo. Nėra aišku, ar šį rizikos padidėjimą sukelia kontraceptinės tabletės, kadangi jį gali sukelti ir kiti veiksniai (pvz., reguliarus profilaktinis gimdos kaklelio tyrimas, seksualinė elgsena, įskaitant ir naudojimąsi barjeriniu kontracepcijos metodu).

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kurie vaistai gali daryti įtaką kontracepcinių tablečių veiksmingumui. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas ir felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotika, vartojami kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) bei vaistažolių preparatai, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (jie vartojami depresijai gydyti).
  Kontracepcinės tabletės irgi gali daryti poveikį kitiems vaistams (pvz., preparatams, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba vaistui nuo epilepsijos lamotriginui).

  ARTIZIA vartojimas su maistu ir gėrimais
  Nurykite visą dengtą tabletę, užgerdami, jei reikia, mažu kiekiu vandens.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Jeigu esate, arba manote, kad galite būti, nėščia, ARTIZIA Jums vartoti draudžiama. Jeigu įtariate, kad pastojote ARTIZIA vartojimo metu, turite nedelsdama susisiekti su savo gydytoju.

  Žindymo laikotarpiu ARTIZIA vartoti nerekomenduojama. Jeigu kontraceptinių tablečių norite vartoti žindymo laikotarpiu, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ARTIZIA medžiagas
  ARTIZIA sudėtyje yra laktozės monohidrato ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš vartodami šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ARTIZIA

  ARTIZIA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kaip ir kada ARTIZIA vartoti
  Tinkamai vartojamų sudėtinių geriamųjų kontraceptikų neveiksmingumo dažnis yra 1
  ARTIZIA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kaip ir kada ARTIZIA vartoti. Tinkamai vartojamų sudėtinių geriamųjų kontraceptikų neveiksmingumo dažnis yra 1
  Gestodenas+Etinilestradiolis; 75µg+20µg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti