preloader

Prašome palaukti

Absenor, 500mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N100

Absenor, 500mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N100

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Natrio valproatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 643210001018

Absenor yra vaistas skirtas epilepsijai ir manijai gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Absenor yra vaistas skirtas epilepsijai ir manijai gydyti.  Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.

  ĮSPĖJIMAS

  Valproatas, vartojamas nėštumo metu, gali sukelti apsigimimų ir ankstyvojo vystymosi sutrikimų vaikui. Jei esate vaisingo amžiaus moteris, viso gydymo metu turėtumėte naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Jūsų gydytojas aptars tai su Jumis, tačiau Jūs taip pat turite laikytis šio lapelio 2 skyriuje pateikiamų patarimų. Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei pastojote ar manote, kad galbūt esate nėščia.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Absenor ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Absenor 3. Kaip vartoti Absenor 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Absenor 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Absenor ir kam jis vartojamas

  Absenor yra vaistas skirtas epilepsijai ir manijai gydyti.

  Natrio valproatas priklauso antiepilepsinių vaistų grupei. Juo gydomos tam tikros epilepsijos formos: - pasireiškiančios trumpu smegenų sutrikimo sukeltu tam tikru sąmonės netekimu (mažaisiais priepuoliais); - pasireiškiančios staigiais raumenų susitraukimais (mioklonija); - pasireiškiančios ritmiškais raumenų susitraukinėjimo priepuoliais, susijusiais su raumenų įtempimu (didžiaisiais priepuoliais); - kombinuotosios minėtų sutrikimų formos.

  Be to, Absenor galima gydyti epilepsiją, kuriai kiti vaistai nuo epilepsijos nesukelia pakankamo poveikio, pvz.; - epilepsiją, kuri nesusijusi su judesiais ar raumenų įtempimu; - epilepsiją, pasireiškiančią pažeisto suvokimo simptomais bei simptomais, susijusiais su valingais judesiais.

  Tikslus Absenor veikimo mechanizmas nežinomas. Šį vaistą galima vartoti vieną arba kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais.

  Absenor tai pat vartojamas manijos gydymui. - Manijai, kurios metu Jūs galite jaustis labai susijaudinę ar sujaudinti, pakilios nuotaikos, entuziastingi ar pernelyg aktyvūs. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu sutrikimu. Absenor gali būti vartojamas, kai negalima vartoti ličio preparatų.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Absenor

  Absenor vartoti negalima: - jeigu yra alergija natrio valproatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jei sergate kepenų uždegimu; - jei yra sunki kepenų liga (arba ja buvo sirgę kraujo giminaičiai); - jei sergate sunkiu kasos veiklos nepakankamumu; - jei yra porfirija (medžiagų apykaitos sutrikimas); - jei yra padidėjęs polinkis kraujuoti; - jeigu yra sutrikusi šlapalo apykaita organizme, kai susidaro pernelyg daug amoniako; - jeigu yra genetinių problemų, sukeliančių mitochondrijų sutrikimus (pvz., Alpers-Huttenlocher sindromas).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Absenor: - jei yra kilę problemų gydantis kitokiais vaistais, kuriuose buvo natrio valproato; - jei yra sutrikęs kraujo krešėjimas arba sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje; - jei yra kaulų čiulpų pažeidimas; - jeigu buvo diagnozuota osteoporozė arba vartojate steroidų (žr. 4 skyrių); - jei sergama uždegimu pasireiškiančia odos ir (arba) vidaus organų liga (sistemine raudonąja vilklige [SRV]): natrio valproatas gali ją pasunkinti arba sukelti; - jei yra ar buvo bet koks inkstų, kasos ar kepenų sutrikimas; - jeigu žinote, kad Jūsų kraujo giminaičiams yra buvę genetinių problemų, sukeliančių mitochondrijų sutrikimus.

  Vaisingo amžiaus moterims Jeigu esate nėščia arba vaisingo amžiaus moteris, šio vaisto Jums vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai jį aiškiai paskiria Jūsų gydytojas. Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, turite naudoti veiksmingą kontracepciją gydymo metu.

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei gydymo metu atsiras apsnūdimas, astenija (išsekimas, jėgų nebuvimas), neįprastas sumišimas, nenustygstamumas, pilvo skausmas, anoreksija, apetito netekimas, nenoras valgyti įprasto maisto ar gerti natrio valproato tablečių, apatija, hipotenzija, nepavojingas pykinimas ir vėmimas, polinkis kraujuoti, edema ar epilepsijos priepuolių kartojimas (net jei laikotės gydytojo nurodymų). Tokio poveikio priežastis gali būti kepenų ar kasos uždegimas arba amoniako kiekio kraujyje padidėjimas. Todėl prižiūrintis gydytojas prieš pradėdamas gydymą turi ištirti pacientų, kuriems įtariami metabolizmo, ypač fermentų sutrikimai, metabolizmą.

  Jei Jums bus atliekama operacija, dantų procedūra ar jei savaime atsiras mėlynių ar pradės kraujuoti (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“), gydytojas seks ląstelių kiekį Jūsų kraujyje.

  Gydymo laikotarpiu stebėkite savo svorį ir stenkitės nepersivalgyti. Moterų svorio padidėjimas ir menstruacijų nereguliarumas gali būti atsirandančio policistinių kiaušidžių sindromo (PKS) požymis. Jei pastebėjote bet kokių menstruacijų ciklo pokyčių, kreipkitės į gydytoją.

  Natrio valproatas gali lemti klaidingą hipotirozės diagnozę.

  Natrio valproatas cukriniu diabetu sergantiems ligoniams gali lemti tariamai teigiamą ketonų šlapime testą.

  Natrio valproatas gali daryti keisti virusų kiekį ŽIV infekuotų pacientų organizme, todėl laboratorinio virusų kiekio ištyrimo rezultatai gali būti netikslūs.

  Jei manote, kad kuri nors išvardyta būklė yra ar buvo susijusi su Jumis, pasitarkite su gydytoju.

  Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip natrio valproatas turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  PASTABA! Stiklo buteliuke yra sausiklio. Jo nuryti negalima.

  Vaikai ir paaugliai

  Jei Absenor skiriama sunkia epilepsija sergantiems kūdikiams ir jaunesniems kaip 3 metų vaikams, ypač jei yra smegenų pažeidimas, psichikos raidos atsilikimas, kai kurių genetinių ir (arba) medžiagų apykaitos sutrikimų, pirmus 6 gydymo mėnesius būna didesnis toksinio poveikio kepenims pavojus, ypač jei vaikas labai mažas. Toksinio poveikio kepenims pavojus didesnis, jei kartu vartojama kitokių vaistų nuo epilepsijos.

  Vaikai ir paaugliai iki 18 metų Natrio valproato negalima vartoti manijai gydyti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus.

  Kiti vaistai ir Absenor

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei kartu vartojate kitų vaistų, gali pakisti jų arba Absenor poveikis arba padidėti nepageidaujamų reakcijų pavojus. Jei vartojate toliau išvardytų vaistų, gydytojas gali norėti keisti vaistus arba prireikus jų dozes. - Kitų vaistų nuo epilepsijos, pvz., karbamazepino, fenitoino, fenobarbitalio, primidono, felbamato, etosuksimido, lamotrigino ir topiramato. - Kitų centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų, pvz.: - benzodiazepinų, kurie vartojami kaip migdomieji, raminamųjų vaistų (pvz., lorazepamo, diazepamo ar klonazepamo); - antidepresantų (fluoksetino, amitriptilino, nortriptilino); - vaistų nuo psichozės (olanzapino). - Barbitūratų (pvz., fenobarbitalio). - Antikoaguliantų, kurių vartojama kraujui skystinti, pvz., varfarino. - Acetilsalicilo rūgšties, kuri vartojama nuo skausmo, karščiavimo bei kraujui skystinti. - Meflokvino (vaisto nuo maliarijos ir jos profilaktikai). - Cimetidino, kuriuo gydomos virškinimo trakto opos. - Antibiotikų, pvz., eritromicino, rifampicino ar karbapenemų grupės preparatų (pvz., panipenemo, meropenemo ir imipenemo). - Zidovudino, kurio vartojama nuo ŽIV infekcijos. - Nimodipino, kuriuo gydomos širdies ir kraujagyslių ligos. - Izoniazido, kurio vartojama tuberkuliozei gydyti. - Steroidų.

  Labai svarbu pasakyti gydytojui arba slaugytojai, jeigu vartojate kurį nors iš toliau nurodytų vaistų: karbapenemų grupės vaistus (antibiotikai, kuriais gydomos bakterijų sukeltos infekcinės ligos). Reikia vengti valpro rūgšties ir karbapenemų derinio, nes natrio valproato poveikis gali susilpnėti.

  Valpro rūgštį vartojant kartu su lamotriginu (vaistas epilepsijai gydyti) susijęs su (sunkių) odos reakcijų rizikos padidėjimu, ypač vaikams. Valpro rūgštis gali slopinti lamotrigino metabolizmą organizme.

  Absenor vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

  Vartojant šio vaisto, negalima gerti alkoholio.

  Jei gydymo pradžioje ar jo metu pasireiškia virškinimo trakto dirginimas, tabletes reikia gerti valgio metu arba po jo.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Svarbūs nurodymai moterims   • Valproatas gali pakenkti negimusiam kūdikiui, kai vartojamas nėštumo metu. • Valproatas kelia pavojų, jei vartojamas nėštumo metu. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė yra rizika, tačiau kiekviena dozė yra pavojinga. • Vaistas gali sukelti sunkių apsigimimų ir gali turėti įtakos vaiko raidai ir augimui. Apsigimimai gali būti šie: spina bifida (įskilas stuburas – kai netinkamai susiformuoja stuburo kaulai), veido ir kaukolės formavimosi ydos; širdies, inkstų, šlapimo takų ir lyties organų apsigimimai; galūnių defektai. • Jei vartojate valproatą nėštumo metu, Jums yra didesnė rizika susilaukti kūdikio su įgimtais defektais, kurie reikalauja gydymo, negu kitoms moterims. Kadangi valproatas vartojamas jau daugelį metų, žinoma, kad moterims, kurios vartoja valproatą, maždaug 10 gimusių kūdikių iš 100 turės apsigimimų. Tai galima palyginti su 2 3 kūdikiais su apsigimimais iš 100 moterims, kurios neserga epilepsija. • Manoma, kad iki 30 40 % ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių motinos vartojo valproatą nėštumo metu, gali turėti ankstyvosios vaikystės raidos sutrikimų. Vaisto paveikti vaikai gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, būti žemesnio intelekto nei kiti vaikai, jie gali turėti kalbos ir atminties sunkumų. • Vaikams, paveiktiems valproato, dažniau diagnozuojami autizmo spektro sutrikimai, taip pat yra tam tikrų požymių, kad šie vaikai turi didesnę riziką padidėjusio aktyvumo ir dėmesio sutrikimui (ADS) atsirasti. • Jei esate moteris, galinti pastoti, gydytojas Jums turėtų paskirti valproatą tik tada, jei kitas gydymas yra neveiksmingas. • Prieš skirdamas šį vaistą Jums, gydytojas turės paaiškinti, kas gali atsitikti Jūsų kūdikiui, jeigu vartodama valproatą pastosite. Jei vėliau nuspręsite, jog norite susilaukti kūdikio, Jums nereikėtų nustoti vartoti vaisto tol, kol neaptarsite to su savo gydytoju ir nesuderinsite gydymo plano, jei įmanoma, pakeičiant vaistą kitu. • Su savo gydytoju aptarkite folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti bendrą spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

  PIRMASIS PASKYRIMAS

  Jei tai pirmas kartas, kai Jums paskirtas valproatas, gydytojas Jums paaiškins, kokia rizika kiltų Jūsų negimusiam kūdikiui, jei pastotumėte. Jei Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, turite įsitikinti, kad vartojate veiksmingą kontracepcijos metodą visą gydymo laiką. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

  Pagrindinės nuorodos: • įsitikinkite, kad Jūs naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

  TOLESNIS GYDYMAS NEBANDANT PASTOTI

  Jei tęsiate gydymą valproatu, tačiau neplanuojate pastoti, įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

  Pagrindinės nuorodos: • įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

  TOLESNIS GYDYMAS IR SVARSTYMAS APIE GALIMYBĘ TURĖTI KŪDIKĮ

  Jei tęsiate gydymą valproatu ir šiuo metu svarstote galimybę susilaukti kūdikio, nenutraukite valproato arba kontraceptiko vartojimo, kol nepasikalbėsite apie tai su savo gydytojui. Jūs turite aptarti tai su gydytoju prieš pastojant, kad galėtumėte viską atlikti teisingai ir Jūsų nėštumo eiga būtų kuo sklandesnė, ir bet kokia rizika Jums ir Jūsų negimusiam kūdikiui būtų kiek įmanoma mažesnė. Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti valproato dozę arba pakeisti jį kitu vaistu prieš Jums bandant pastoti. Jei pastojote, Jūsų būklė bus labai atidžiai stebima bei būsite tikrinama, kaip vystosi Jūsų negimęs kūdikis.

  Su savo gydytoju pakalbėkite apie folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

  Pagrindinės nuorodos: • nenustokite vartoti kontracepcijos prieš tai nepasitarę su savo gydytoju ir kartu neaptarę gydymo plano, siekiant užtikrinti, kad epilepsija / bipolinis sutrikimas yra kontroliuojamas ir rizika Jūsų kūdikiui yra sumažinta. • Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

  NEPLANUOTAS NĖŠTUMAS TĘSIANT GYDYMĄ

  Tų motinų, kurios buvo gydomos valproatu, kūdikiams gresia apsigimimai ir raidos sutrikimai, kurie gali rimtai sutrikdyti kūdikio būklę. Jeigu vartojate valproatą ir manote, kad esate nėščia ar galite būti pastojusi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nenutraukite vaisto vartojimo, iki kol gydytojas lieps tai padaryti. Pasiteiraukite savo gydytojo apie folio rūgšties vartojimą. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

  Pagrindinės nuorodos: • iškart pasakykite gydytojui, jei žinote, kad esate nėščia, arba manote, kad galbūt esate nėščia. • Nenutraukite valproato vartojimo, nebent tai padaryti patars Jūsų gydytojas.

  Įsitikinkite, kad perskaitėte pacientui skirtą bukletą ir pasirašėte Susipažinimo su rizika formą, kurią duoti Jums ir su Jumis aptarti turi gydytojas arba vaistininkas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Šis vaistas gali sukelti šalutinį poveikį (pvz., galvos svaigimą, apsnūdimą ir stiprų mieguistumą), galintį bloginti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Neatlikinėkite tokių veiksmų tol, kol neišsiaiškinsite, kaip vaistas Jus veikia.

  3. Kaip vartoti Absenor

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymas Absenor turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

  Epilepsija Pradinė dozė bus maža, vėliau per kelias savaites ji bus laipsniškai padidinta iki optimalios veiksmingos. Įprasta pradinė natrio valproato paros dozė suaugusiems žmonėms, vaikams ir paaugliams yra 10 15 mg/kg kūno svorio.

  Optimali palaikomoji paros dozė paprastai išgeriama iš karto arba per du kartus valgio metu.

  Rekomenduojamos dozės yra (lentelėje pateikti duomenys tik orientaciniai).

  Amžius Kūno svoris (kg) Vidutinė paros dozė (mg) 7 11 metų  20 40 600 1200 12 17 metų  40 60 1000 1500 Suaugę ir senyvi žmonės  60 1200 2100

  Negalima viršyti didžiausios natrio valproato paros dozės, t. y. 60 mg/kg kūno svorio.

  Tabletes reikia nuryti sveikas, užsigeriant pakankamu kiekiu skysčiu, pvz., stikline vandens, prieš valgį arba po jo. Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti. Jei gydymo pradžioje ar jo metu pasireiškia virškinimo trakto dirginimas, tabletes reikia gerti valgio metu arba po jo (bet visada taip pat).

  Mažiau kaip 20 kg sveriantys vaikai Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams reikia vartoti kitokio natrio valproato preparato.

  Dozavimas senyviems ir inkstų veiklos sutrikimu sergantiems žmonėms Senyviems ir tokiems ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali reikėti keisti dozę.

  Gydymo trukmė Gydymas paprastai būna ilgas.

  Manija Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  Ką daryti pavartojus per didelę Absenor dozę?

  Jei Jūs ar kažkas kitas netyčia pavartojote didesnę, nei rekomenduota, dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, sveikatos priežiūros centrą ar ligoninės skubios pagalbos skyrių.

  Jei perdozuota nedaug, dažniausi simptomai yra apsnūdimas, pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir tachikardija (dažnas širdies plakimas).

  Jei perdozavimas sunkus, gali pasireikšti koma, kvėpavimo slopinimas, trombocitopenija (nepakankamas trombocitų kiekis kraujyje) ir leukopenija (nepakankamas baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje), mažas kraujo spaudimas, traukuliai, hipoglikemija (mažas gliukozės kiekis kraujyje), smegenų spaudimo padidėjimas, elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, raumenų silpnumas bei šalutinis poveikis širdžiai ir kraujotakai.

  Pamiršus pavartoti Absenor

  Praleistą dozę išgerkite kiek įmanoma greičiau. Jei jau laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Absenor

  Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo pats. Vaisto vartojimą nutraukus staiga, gali padažnėti epilepsijos priepuoliai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių) Hiperamonemija (per didelė amoniako koncentracija kraujyje), nepasireiškiant kepenų simptomams.

  Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių) Lengvas, visiškai praeinantis kaulų čiulpų slopinimas, trombocitopenija (trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas), rankų drebulys, nenormalūs pojūčiai (pvz., deginimas, badymas), galvos skausmas, vartojant kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais, buvo stebėti nuovargis ir pernelyg didelis mieguistumas, apatija ir raumenų koordinacijos išnykimas, trumpalaikis plaukų slinkimas, plaukų suplonėjimas, nereguliarios menstruacijos, kūno masės padidėjimas (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“) ar sumažėjimas, apetito padidėjimas ar netekimas.

  Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių) Kraujavimas, padidėjęs aktyvumas, irzlumas, sumišimas (aprašyta, kad kai kuriais pavieniais atvejais, pernelyg didelis mieguistumas gydymo natrio valproatu metu progresavo iki laikino sąmonės netekimo), pykinimas, vėmimas, seilių išsiskyrimo pagausėjimas, skrandžio ir žarnų dirginimas, kepenų funkcijos sutrikimas (taip pat žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), kartais pasireiškiantis kartu su hiperamonemija (pernelyg didele amoniako koncentracijas kraujyje) ir pernelyg didelis mieguistumu, periferinė edema.

  Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1 000 žmonių) Fibrinogeno (kraujo plazmos baltymo) koncentracijos sumažėjimas, sisteminė raudonoji vilkligė (SRV), testosterono koncentracijos padidėjimas, nistagmas (greiti akių judesiai), galvos svaigimas, hiperamonemija (pernelyg didelė amoniako koncentracija kraujyje), susijusi su neurologiniais simptomais (taip pat žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), klausos netekimas (laikinas arba nepraeinantis), pankreatitas (kasos uždegimas), sunkios odos reakcijos (pvz., egzanteminis išbėrimas, odos kraujagyslių uždegimas, daugiaformė eritema), Fankoni (Fanconi) sindromas (inkstų funkcijos sutrikimai), mėnesinių nebuvimas, kiaušidžių policistozė, burnos gleivinės uždegimas, porfirija (medžiagų apykaitos sutrikimas).

  Labai retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 žmonių) Kaulų čiulpų slopinimas, agranulocitozė (reikšmingas baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas), mažakraujystė, pancitopenija (raudonųjų, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų kiekio sumažėjimas), limfocitozė (baltųjų kraujo kūnelių kiekio padidėjimas), kraujavimo laiko pailgėjimas, hiponatremija (su sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromu arba be jo), sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromas, haliucinacijos, sedacija, ekstrapiramidiniai sutrikimai, laikina demencija, parkinsonizmas, spengimas (triukšmas) ausyse, Lajelio (Lyell) sindromas, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) (sunkūs odos sutrikimai), naktinis šlapinimasis į lovą, ginekomastija.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) Angioneurozinė edema, vaistų sukelto išbėrimo su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (angl., DRESS) sindromas, alerginės reakcijos (nuo išbėrimo iki padidėjusio jautrumo reakcijų), psichikos sutrikimai, įskaitant psichozę, elgesio sutrikimus, depresiją, nerimą, kaulų sutrikimai, įskaitant osteopeniją, osteoporozę (kaulų retėjimą) ir kaulų lūžius, vyrų vaisingumo sutrikimas, kūno temperatūros sumažėjimas. Jeigu ilgą laiką vartojate vaistus epilepsijai gydyti, esate sirgęs osteoporoze arba vartojate steroidų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Jei pastebėjote bet kokių menstruacijų ciklo pokyčių, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Absenor

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant etiketės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Tablečių, laikomų dalytuve, žemesnėje kaip 25 C temperatūroje, tinkamumo laikas yra 1 savaitė.

  Stiklinį buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Absenor sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. Vienoje tabletėje yra 500 mg natrio valproato. - Pagalbinės tabletės šerdies medžiagos yra kopovidonas, hipromeliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. - Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E 171), talkas, sojų lecitinas (E 322), ksantano lipai.

  Absenor išvaizda ir kiekis pakuotėje

  500 mg tabletė yra balta arba balkšva, kapsulės formos, dengta plėvele, pailginto atpalaidavimo, 9,8 x 20,7 mm dydžio.

  Pakuotėje yra 100 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Orion Corporation Orionintie 1 FI-02200 Espoo Suomija

  Gamintojas Orion Corporation, Orion Pharma Orionintie 1 FI-02200 Espoo Suomija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „ORION PHARMA“ Kubiliaus g. 6 LT-08234 Vilnius Tel. +370~5~2769 499

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:   Čekijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Slovakijoje – Absenor. Vokietijoje – Valproat Orion 300 mg Retardtabletten, Valproat Orion 500 mg Retardtabletten.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-06-11.

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.  

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymas Absenor turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

  Epilepsija Pradinė dozė bus maža, vėliau per kelias savaites ji bus laipsniškai padidinta iki optimalios veiksmingos. Įprasta pradinė natrio valproato paros dozė suaugusiems žmonėms, vaikams ir paaugliams yra 10 15 mg/kg kūno svorio.

  Optimali palaikomoji paros dozė paprastai išgeriama iš karto arba per du kartus valgio metu.

  Rekomenduojamos dozės yra (lentelėje pateikti duomenys tik orientaciniai).

  Amžius Kūno svoris (kg) Vidutinė paros dozė (mg) 7 11 metų  20 40 600 1200 12 17 metų  40 60 1000 1500 Suaugę ir senyvi žmonės  60 1200 2100

  Negalima viršyti didžiausios natrio valproato paros dozės, t. y. 60 mg/kg kūno svorio.

  Tabletes reikia nuryti sveikas, užsigeriant pakankamu kiekiu skysčiu, pvz., stikline vandens, prieš valgį arba po jo. Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti. Jei gydymo pradžioje ar jo metu pasireiškia virškinimo trakto dirginimas, tabletes reikia gerti valgio metu arba po jo (bet visada taip pat).

  Mažiau kaip 20 kg sveriantys vaikai Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams reikia vartoti kitokio natrio valproato preparato.

  Dozavimas senyviems ir inkstų veiklos sutrikimu sergantiems žmonėms Senyviems ir tokiems ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali reikėti keisti dozę.

  Gydymo trukmė Gydymas paprastai būna ilgas.

  Manija Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  Ką daryti pavartojus per didelę Absenor dozę?

  Jei Jūs ar kažkas kitas netyčia pavartojote didesnę, nei rekomenduota, dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, sveikatos priežiūros centrą ar ligoninės skubios pagalbos skyrių.

  Jei perdozuota nedaug, dažniausi simptomai yra apsnūdimas, pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir tachikardija (dažnas širdies plakimas).

  Jei perdozavimas sunkus, gali pasireikšti koma, kvėpavimo slopinimas, trombocitopenija (nepakankamas trombocitų kiekis kraujyje) ir leukopenija (nepakankamas baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje), mažas kraujo spaudimas, traukuliai, hipoglikemija (mažas gliukozės kiekis kraujyje), smegenų spaudimo padidėjimas, elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, raumenų silpnumas bei šalutinis poveikis širdžiai ir kraujotakai.

  Pamiršus pavartoti Absenor

  Praleistą dozę išgerkite kiek įmanoma greičiau. Jei jau laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Absenor

  Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo pats. Vaisto vartojimą nutraukus staiga, gali padažnėti epilepsijos priepuoliai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės