preloader

Prašome palaukti

ACCUZIDE, 20mg+12,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

ACCUZIDE, 20mg+12,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kvinaprilis+Hidrochlorotiazidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg/12,5mg
Prekės kodas: 834919
Indikacijos: didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija).
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Indikacijos: didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija).

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra ACCUZIDE ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUZIDE
  3. Kaip vartoti ACCUZIDE
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ACCUZIDE
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra ACCUZIDE ir kam jis vartojamas

  ACCUZIDE yra fiksuotas AKF inhibitoriaus kvinaprilio hidrochlorido ir diuretiko hidrochlorotiazido derinys. Juo gydoma didelio kraujospūdžio liga. AKF inhibitoriai išplečia kraujagysles, todėl gali sumažinti kraujospūdį. Diuretikai padeda iš organizmo pašalinti jame susikaupusius skysčius ir sumažinti padidėjusį kraujospūdį. Diuretikai vadinami šlapimą varančiais vaistais.

  Indikacijos
  Didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija). Pirminė hipertenzija ACCUZIDE gydoma tada, kai tinka kombinuotas gydymas kvinapriliu ir diuretiku.

  2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUZIDE

  ACCUZIDE vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija kvinaprilio hidrochloridui ar hidrochlorotiazidui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui, tiazidui ar sulfonamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti ACCUZIDE vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);
  - jeigu sergate paveldima arba dėl nežinomų priežasčių pasireiškia angioneurozinė edema;
  - jeigu yra diagnozuota kairiojo skilvelio išvarymo trakto obstrukcija;
  - jeigu neišsiskiria šlapimas arba sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ACCUZIDE.
  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu diagnozuotas aortos susiaurėjimas;
  - jeigu anksčiau pasireiškė alergija arba bronchinė astma (pvz.: rožinis išbėrimas, padidėjęs jautrumas šviesai, dilgėlinė, nekrotizuojantis vaskulitas, kvėpavimo funkcijos sutrikimas, įskaitant pneumonitą ir plaučių edemą, anafilaksinės reakcijos);
  - jeigu organizme trūksta skysčių (pvz., dėl gydymo diuretikais, druskos suvartojimo su maistu ribojimo, gydymo dializėmis, viduriavimo ar vėmimo, sunkios nuo renino priklausomos hipertenzijos);
  - jeigu pasireiškia elektrolitų pusiausvyros sutrikimas;
  - jeigu kartu vartojate kitokių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio (ypač ganglioblokatorių ar periferinių adrenoreceptorių blokatorių);
  - jeigu sergate staziniu širdies nepakankamumu arba širdies liga;
  - jeigu yra sutrikusi inkstų funkcija arba sergate inkstų liga;
  - jeigu yra sutrikusi kepenų funkcija arba sergate progresuojančia kepenų liga;
  - taikant dializę ar hemofiltraciją, mažo tankio lipoproteinų aferezę arba desensibilizuojamąjį gydymą nuo alergijos vabzdžių nuodams;
  - jeigu sergate kolagenoze (pvz.: sistemine raudonąja vilklige, sklerodermija);
  - jeigu anksčiau pasireiškė angioneurozinė edema, nesusijusi su gydymu AKF inhibitoriais;
  - kai padidėjusi baltymo koncentracija šlapime (jo išsiskiria daugiau kaip 1 g per parą);
  - jeigu kartu vartojate vaistų, slopinančių apsaugines reakcijas (pvz.: kortikosteroidų, citostatikų, antimetabolitų), alopurinolio, prokainamido arba ličio preparatų;
  - jeigu yra aiškus arba slaptasis cukrinis diabetas;
  - jeigu esate juodaodis;
  - jeigu bus atliekama chirurginė operacija arba taikoma anestezija;
  - jeigu staiga pablogėjo rega, atsirado akių skausmas ar kitokių akių simptomų;
  - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ACCUZIDE vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Gydytojas įdėmiai stebės kraujospūdį, ypač ACCUZIDE vartojimo pradžioje, ir (arba) seks reikiamus laboratorinių tyrimų rodmenis:
  - jeigu sutrikusi inkstų funkcija (kreatinino koncentracija serume ne didesnė kaip 1,8 mg/dl arba kreatinino klirensas – 30 60 ml/min.);
  - jeigu yra sunki hipertenzija;
  - jeigu esate vyresnis kaip 65 metų.

  Jeigu, vartojant ACCUZIDE, prasideda karščiavimas, gerklės uždegimas, patinsta limfmazgiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Vartojant AKF inhibitorių, gali pasireikšti sausas kosulys, kuris išnyksta, nutraukus gydymą.

  Kiti vaistai ir ACCUZIDE
  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  ACCUZIDE, kiti AKF inhibitoriai ar hidrochlorotiazidas sąveikauja su kai kuriais kartu vartojamais vaistais:
  - tetraciklinais;
  - vaistais, kurie didina kalio koncentraciją serume (kalio preparatais, kalį organizme sulaikančiais diuretikais [pvz., spironolaktonu, amiloridu, triamterenu], druskų pakaitalais, kuriuose yra kalio, ir kitais kalio koncentraciją kraujyje didinančiais vaistais [pvz., heparinu]);
  - kitais diuretikais;
  - kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio;
  - anestezijai vartojamais vaistais (jeigu bus taikoma bendroji narkozė, apie ACCUZIDE vartojimą būtina pasakyti anesteziologui);
  - ličio preparatais;
  - skausmą malšinančiais vaistais (pavyzdžiui, aspirinu, indometacinu), įskaitant selektyvaus poveikio ciklooksigenazės inhibitorius (COX-2 inhibitorius (pavyzdžiui celekoksibą), gali pabloginti inkstų funkciją ir net sukelti ūminį inkstų nepakankamumą (toks poveikis paprastai būna laikinas), taip pat gali susilpnėti ACCUPRO kraujospūdį mažinantis poveikis;
  - alopurinoliu, vaistais, slopinančiais apsaugines reakcijas (pvz.: citostatikais, imunosupresantais, sisteminio poveikio kortikosteroidais), prokainamidu;
  - alkoholiu, barbitūratais, narkotikais;
  - širdies glikozidais;
  - skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais;
  - geriamaisiais vaistais nuo diabeto, insulinu.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  ACCUZIDE vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
  Valgomoji druska silpnina kraujospūdį mažinantį ACCUZIDE poveikį, taigi rekomenduojama riboti valgomosios druskos kiekį maiste. Vartojant ACCUZIDE, alkoholio gerti negalima.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti ACCUZIDE prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoje ACCUZIDE. ACCUZIDE yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. ACCUZIDE vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.
  Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos ACCUZIDE vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dėl vaisto poveikio gali sutrikti, dažniausiai gydymo pradžioje, didinant dozę arba pakeitus vaistą bei pavartojus alkoholio, gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus bei dirbti pavojingose vietose.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ACCUZIDE medžiagas
  ACCUZIDE sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti ACCUZIDE

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Atidžiai laikykitės nurodymų, nes kitaip ACCUZIDE gali veikti netinkamai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dažniausiai didelio kraujospūdžio liga pradedama gydyti maža vienos veikliosios medžiagos doze, kuri laipsniškai didinama. Sudėtinį ACCUZIDE preparatą rekomenduojama vartoti tik tada, kai nustatomos tikslios kiekvienos jo veikliosios medžiagos (t. y. kvinaprilio ir hidrochlorotiazido) dozės.

  Pastaba
  Gydymą vien kvinapriliu pakeitus sudėtiniu ACCUZIDE preparatu, gali staiga sumažėti kraujospūdis, ypač ligoniams, kurių organizme stinga druskų ir (arba) skysčių (pvz., po vėmimo, viduriavimo, gydymo diuretikais), bei sergantiems sunkia hipertenzija. Tokiems ligoniams mažiausiai 6 valandas po preparato pavartojimo būtinas gydytojo stebėjimas.

  Ligoniams, kuriems tinka sudėtinis gydymas, iš pradžių skiriama po vieną plėvele dengtą ACCUZIDE 20/12,5 mg tabletę (atitinka 20 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido) ryte. Negalima viršyti didžiausios paros dozės vienos plėvele dengtos ACCUZIDE 20/12,5 mg tabletės.

  Dozavimas ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas ir senyviems asmenims (vyresniems kaip 65 metų).
  Dozė parenkama labai kruopščiai (atskirai nustatoma kiekvienos derinio vaistinės medžiagos dozė).

  Paprastai iš pradžių skiriama vartoti 5 mg kvinaprilio vieną kartą per parą, vėliau dozė didinama. Ji negali būti didesnė kaip 20 mg.

  Ligoniams, kuriems reikia ir diuretiko, nustačius kvinaprilio dozę, parenkama hidrochlorotiazido dozė. Jeigu tinka, vėliau kraujospūdžiui reguliuoti gydytojas gali skirti vartoti ACCUZIDE.

  Ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, ACCUZIDE vartoti negalima.

  Vartojimas vaikams
  Vaikams vartoti ACCUZIDE negalima, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra.

  Ligoniai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu
  ACCUZIDE vartoti ligoniams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu, negalima, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą tokiems ligoniams nepakanka.

  ACCUZIDE galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką. Visą paros dozę reikia nuryti ryte, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio.

  Kiek laiko vartoti ACCUZIDE, sprendžia gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUZIDE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę ACCUZIDE dozę?
  Perdozavus vaistą gali labai sumažėti kraujospūdis, sulėtėti širdies ritmas, ištikti kardiovaskulinis šokas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti inkstų nepakankamumas, pritemti sąmonė (ištikti net koma). Jeigu manote, kad perdozavote, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUZIDE
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vaistą vartokite taip, kaip paskirta.

  Nustojus vartoti ACCUZIDE
  Vaisto vartojimą nutraukus prieš laiką, vėl gali padidėti kraujospūdis.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis išvardytas pagal pasireiškimo dažnumą, naudojant tokius dažnio apibūdinimus.

  - Labai dažni (pasireiškė 1 iš 10 ligonių ar dažniau).
  - Dažni (pasireiškė nuo 1 iš 100 iki 1 iš 10 ligonių).
  - Nedažni (pasireiškė nuo 1 iš 1000 iki 1 iš 100 ligonių).
  - Reti (pasireiškė nuo 1 iš 10 000 iki 1 iš 1000 ligonių).
  - Labai reti (pasireiškė rečiau nei 1 iš 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Infekcijos ir infestacijos
  Nedažni: virusinė infekcija.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: granuliocitų nebuvimas kraujyje, hemolizinė anemija, neutrofilų kiekio kraujyje sumažėjimas, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: anafilaktoidinė reakcija.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Dažni: kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas.

  Psichikos sutrikimai
  Dažni: nemiga.
  Nedažni: sumišimas, depresija, nervingumas.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: galvos svaigimas, galvos skausmas, pernelyg didelis mieguistumas.
  Nedažni: jutimų sutrikimas, praeinantysis smegenų išemijos priepuolis.
  Reti: pusiausvyros sutrikimas.
  Dažnis nežinomas: kraujavimas į smegenis.

  Akių sutrikimai
  Nedažni: regėjimo susilpnėjimas, nesant objektyvių pokyčių.
  Labai reti: miglotas matymas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai
  Dažni: spengimas ausyse, galvos sukimasis.

  Širdies sutrikimai
  Nedažni: krūtinės skausmas, dažnas širdies plakimas, dažno širdies plakimo jutimas.
  Dažni: širdies priepuolis.
  Dažnis nežinomas: širdies ritmo sutrikimai.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Dažni: kraujagyslių išsiplėtimas.
  Nedažni: kraujospūdžio sumažėjimas, apalpimas.
  Dažnis nežinomas: nuo padėties priklausoma (ortostatinė) hipotenzija.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Dažni: bronchų uždegimas, kosulys, gerklės uždegimas, sloga, viršutinių kvėpavimo takų infekcija.
  Nedažni: dusulys, nosies ančių uždegimas.
  Reti: eozinofilinis pneumonitas, angioneurozinė edema.
  Dažnis nežinomas: bronchų spazmas.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: pilvo skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimas, vėmimas.
  Nedažni: dujų susikaupimas virškinimo trakte, burnos ir gerklės džiūvimas, skonio pojūčio pokyčiai.
  Reti: vidurių užkietėjimas, liežuvio uždegimas.
  Labai reti: žarnų nepraeinamumas, žarnų angioneurozinė edema.
  Dažnis nežinomas: kasos uždegimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Dažnis nežinomas: kepenų uždegimas, gelta dėl tulžies sąstovio.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Nedažni: nuplikimas, jautrumo šviesai padidėjimas, niežulys, išbėrimas, angioneurozinė edema, prakaitavimo sustiprėjimas.
  Reti: odos pokyčiai, kurie gali būti susiję su karščiavimu, raumenų ir sąnarių skausmas, kraujagyslių uždegimas, į žvynelinę panašus odos išbėrimas.
  Labai reti: dilgėlinė.
  Dažnis nežinomas: toksinė epidermio nekrolizė, daugiaformė eritema, eksfoliacinis dermatitas, pūslinė, rožinis išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, sunkus audinių uždegimas ir tam tikrų laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Dažni: nugaros skausmas, raumenų skausmas, šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje padidėjimas, podagra.
  Nedažni: sąnarių skausmas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Nedažni: inkstų funkcijos sutrikimas, baltymo šalinimas su šlapimu, šlapimo takų infekcija.
  Dažnis nežinomas: inkstų uždegimas.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
  Nedažni: impotencija.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Dažni: bendras silpnumas, krūtinės skausmas, nuovargis.
  Nedažni: karščiavimas, generalizuota edema, periferinis patinimas.

  Tyrimai
  Dažni: kreatinino koncentracijos serume padidėjimas, kraujo šlapalo azoto padaugėjimas.
  Dažnis nežinomas cholesterolio ir trigliceridų koncentracijos padidėjimas, hematokrito sumažėjimas, leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, kepenų fermentų suaktyvėjimas ir bilirubino koncentracijos serume padidėjimas. Pacientams, kurių organizme yra įgimtas G-6-FDH trūkumas, pavieniais atvejais pasireiškė hemolizinė anemija.

  Jeigu įtariate, kad pasireiškė sunki odos reakcija, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir, jeigu reikia, ACCUZIDE vartojimas turi būti nutrauktas.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti ACCUZIDE

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ACCUZIDE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  ACCUZIDE sudėtis
  - Veikliosios medžiagos yra kvinaprilis ir hidrochlorotiazidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu) ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.
  - Pagalbinės medžiagos: sunkusis magnio subkarbonatas, laktozės monohidratas, povidonas, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), karpažolės vaškas.

  ACCUZIDE išvaizda ir kiekis pakuotėje
  ACCUZIDE yra rausvos, trikampės formos plėvele dengtos tabletės su vagele.
  Pakuotėje yra 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.

  Gamintojas
  Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
  Betriebsstätte Freiburg
  Mooswaldallee 1
  79090 Freiburg
  Vokietija

  Lygiagretus importuotojas
  UAB „Lex ano“
  Naugarduko g. 3, Vilnius
  Lietuva

  Perpakavo
  BĮ UAB „Norfachema“
  Vytauto g. 6, Jonava
  Lietuva

  Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra Pfizer spol. s.r.o., Prague, Čekijos Respublika.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Atidžiai laikykitės nurodymų, nes kitaip ACCUZIDE gali veikti netinkamai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dažniausiai didelio kraujospūdžio liga pradedama gydyti maža vienos veikliosios medžiagos doze, kuri laipsniškai didinama. Sudėtinį ACCUZIDE preparatą rekomenduojama vartoti tik tada, kai nustatomos tikslios kiekvienos jo veikliosios medžiagos (t. y. kvinaprilio ir hidrochlorotiazido) dozės.

  Pastaba
  Gydymą vien kvinapriliu pakeitus sudėtiniu ACCUZIDE preparatu, gali staiga sumažėti kraujospūdis, ypač ligoniams, kurių organizme stinga druskų ir (arba) skysčių (pvz., po vėmimo, viduriavimo, gydymo diuretikais), bei sergantiems sunkia hipertenzija. Tokiems ligoniams mažiausiai 6 valandas po preparato pavartojimo būtinas gydytojo stebėjimas.

  Ligoniams, kuriems tinka sudėtinis gydymas, iš pradžių skiriama po vieną plėvele dengtą ACCUZIDE 20/12,5 mg tabletę (atitinka 20 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido) ryte. Negalima viršyti didžiausios paros dozės vienos plėvele dengtos ACCUZIDE 20/12,5 mg tabletės.

  Dozavimas ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas ir senyviems asmenims (vyresniems kaip 65 metų).
  Dozė parenkama labai kruopščiai (atskirai nustatoma kiekvienos derinio vaistinės medžiagos dozė).

  Paprastai iš pradžių skiriama vartoti 5 mg kvinaprilio vieną kartą per parą, vėliau dozė didinama. Ji negali būti didesnė kaip 20 mg.

  Ligoniams, kuriems reikia ir diuretiko, nustačius kvinaprilio dozę, parenkama hidrochlorotiazido dozė. Jeigu tinka, vėliau kraujospūdžiui reguliuoti gydytojas gali skirti vartoti ACCUZIDE.

  Ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, ACCUZIDE vartoti negalima.

  Vartojimas vaikams
  Vaikams vartoti ACCUZIDE negalima, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra.

  Ligoniai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu
  ACCUZIDE vartoti ligoniams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu, negalima, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą tokiems ligoniams nepakanka.

  ACCUZIDE galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką. Visą paros dozę reikia nuryti ryte, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio.

  Kiek laiko vartoti ACCUZIDE, sprendžia gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUZIDE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę ACCUZIDE dozę?
  Perdozavus vaistą gali labai sumažėti kraujospūdis, sulėtėti širdies ritmas, ištikti kardiovaskulinis šokas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti inkstų nepakankamumas, pritemti sąmonė (ištikti net koma). Jeigu manote, kad perdozavote, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUZIDE
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vaistą vartokite taip, kaip paskirta.

  Nustojus vartoti ACCUZIDE
  Vaisto vartojimą nutraukus prieš laiką, vėl gali padidėti kraujospūdis.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Kvinaprilis+Hidrochlorotiazidas: 20mg+12,5mg.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti