preloader

Prašome palaukti

BICALUTAMID ACTAVIS, 150mg, plėvele dengtos tabletės, N28

BICALUTAMID ACTAVIS, 150mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Bikalutamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 150mg
Prekės kodas: 202376
Bikalutamidas vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti, kai nėra metastazių, kuomet kastracija ar kiti gydymo būdai neindikuotini ar nepriimtini.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Bikalutamidas vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti, kai nėra metastazių, kuomet kastracija ar kiti gydymo būdai neindikuotini ar nepriimtini.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Bicalutamid Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamid Actavis 3. Kaip vartoti Bicalutamid Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Bicalutamid Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Bicalutamid Actavis ir kam jis vartojamas

  Bikalutamidas yra antiandrogenas. Jis blokuoja vyriškų hormonų (androgenų) poveikį ir mažina jų kiekį organizme. 

  Bikalutamidas vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti, kai nėra metastazių, kuomet kastracija ar kiti gydymo būdai neindikuotini ar nepriimtini.

  Gali būti gydoma tik bikalutamidu arba kartu taikomi ir kiti gydymo metodai: chirurginis prostatos šalinimas ar spindulinė terapija.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamid Actavis

  Bicalutamid Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija bikalutamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu jūs esate moteris; - šio vaisto negalima vartoti vaikams; - jeigu vartojate terfenadino, astemizolo (vaistų nuo alergijos) arba cisaprido (vaisto nuo rėmens ir rūgštinio refliukso).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Bicalutamid Actavis; - jeigu sergate kepenų liga. Gydytojas gali nuspręsti ištirti Jūsų kraują, kad patikrintų, ar, vartojant šį vaistą, tinkamai veikia kepenys. - jeigu jūs sergate kokia nors širdies arba kraujagyslių liga, įskaitant širdies ritmo sutrikimus (aritmijas), arba vartojate vaistų šioms ligoms gydyti. Vartojant Bicalutamid Actavis, gali padidėti širdies ritmo sutrikimų rizika.

  Kiti vaistai ir Bicalutamid Actavis Bikalutamidas gali veikti kitus vaistus. Jie, savo ruožtu, gali veikti bikalutamidą. Bikalutamidas gali sąveikauti su: - ciklosporinu (vaistu, slopinančiu imuninę sistemą ir leidžiančiu išvengti bei gydyti persodinto organo ar kaulų čiulpų atmetimo reakciją). Bikalutamidas gali padidinti kreatinino koncentraciją kraujyje, todėl Jūsų gydytojas gali nuspręsti imti kraujo mėginius jai nustatyti; - midazolamu (vaistu, kurio skiriama nerimui slopinti prieš chirurginę operaciją ar kitas procedūras arba kaip anestetiko prieš operaciją ir jos metu). Jei Jums numatoma atlikti operaciją arba ligoninėje jaučiate nerimą, turite pasakyti gydytojui ar odontologui, kad vartojate bikalutamidą; - terfenadinu arba astemizolu (jie vartojami gydyti alergiją) arba cisapridu (vartojamas gydyti rėmenį ir rūgštinį refliuksą) (žr. 2 skyrelį „Bicalutamid Actavis vartoti negalima“); - vaistais, vadinamais kalcio kanalų blokatoriais, pvz., diltiazemu ar verapamiliu. Jie vartojami nuo širdies ligų, krūtinės anginos arba aukšto kraujospūdžio; - kraują skystinančiais vaistais, pvz., varfarinu; - cimetidinu (vaistu nuo rūgštinio refliukso ir skrandžio opos) arba ketokonazolu (vaistu nuo grybelinių ligų); - Bicalutamid Actavis gali trukdyti veikti kai kuriems vaistams nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz., chinidinui, prokainamidui, amjodaronui ir sotaloliui) bei padidinti širdies ritmo sutrikimų riziką kartu vartojant kai kurių kitų vaistų, pvz., metadono (jo skiriama skausmui malšinti ir,kartu su kitomis priemonėmis, piktnaudžiaujančių vaistais ar narkotikais pacientų detoksikacijai), moksifloksacino (antibiotiko) ar vaistų nuo sunkių psichikos ligų.

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Bicalutamid Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Tablečių nebūtina vartoti su maistu, bet reikia nuryti nepadalytas užsigeriant stikline vandens.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Moterims Bicalutamid Actavis vartoti draudžiama.

  Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Bikalutamidas negali turėti įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, tačiau, vartodami šį vaistą, kai kurie žmonės gali jaustis mieguisti. Jei manote, kad vaistas sukelia jums mieguistumą, prieš vairuodami mašiną ar valdydami mechanizmus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Bicalutamid Actavis sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Bicalutamid Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė yra 1 tabletė vieną kartą per parą. Reikia nuryti nepadalytą tabletę, užsigeriant stikline vandens. Stenkitės gerti vaistą kasdien maždaug tuo pačiu paros metu.

  Ką daryti pavartojus per didelę Bicalutamid Actavis dozę? Jeigu manote, kad išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Pasiimkite likusias tabletes arba vaistų pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokį vaistą išgėrėte.  Gydytojas gali nuspręsti stebėti jūsų organizmo funkcijas, kol praeis bikalutamido perdozavimo poveikis.

  Pamiršus pavartoti Bicalutamid Actavis Jeigu manote, kad pamiršote išgerti bikalutamido tabletę, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Negerkite dvigubos dozės praleistajai kompensuoti. Toliau įprastu metu gerkite įprastą dozę. 

  Nustojus vartoti Bicalutamid Actavis Be gydytojo nurodymo preparato vartojimo nenutraukite, net jeigu pasijusite sveikas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškia kuris nors toliau nurodytas šalutinis poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Labai sunkūs šalutiniai poveikiai yra: • Odos bėrimas, niežulys, dilgėlinė, odos lupimasis, pūslių arba šašų atsiradimas; • Veido arba kaklo, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti ar nuryti; • Kvėpavimo problemos, kartu esant kosuliui ir karščiavimui arba be jų; • Odos ir akių pageltimas.

  Kiti galimi šalutiniai poveikiai: Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų): • Bėrimas, krūtų jautrumas, krūtų išsivystymas vyrams, silpnumo pojūtis.

  Dažni (pasireiškia iki 1 iš 10 pacientų): • karščio antplūdžiai, sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis (anemija), apetito sumažėjimas, susilpnėjęs lytinis potraukis, depresija, svaigulys, negalėjimas užmigti, pilvo, krūtinės, dubens skausmas, vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis žarnyne, nevirškinimas dėl padidėjusio rūgštingumo, šleikštulys, kepenų funkcijos pokyčiai, įskaitant odos ir akių baltymų pageltimą (gelta), plaukų slinkimas ar padidėjęs plaukuotumas, odos sausumas ir niežulys, kraujas šlapime (hematurija), sutrikusi erekcija, plaštakų, pėdų, rankų ar kojų pabrinkimas (edema), svorio padidėjimas.

  Nedažni (pasireiškia iki 1 iš 100 pacientų): • alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos. Galimi jų simptomai: odos bėrimas, niežulys, dilgėlinė, odos lupimasis, pūslių arba šašų atsiradimas, veido arba kaklo, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti ar nuryti, plaučių uždegimas, vadinamas intersticine plaučių liga (buvo pranešimų apie mirtimi pasibaigusius atvejus). Jo simptomai gali būti sunkus dusulys, kosulys ar karščiavimas.

  Reti (Pasireiškia iki 1 iš 1000 pacientų): • kepenų funkcijos nepakankamumas (buvo pranešimų apie mirtimi pasibaigusius atvejus).

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): • elektrokardiogramos (EKG) pokyčiai (pailgėjęs QT intervalas)

  Pastaba: Gydymas 50 mg bikalutamido doze kartu su kitu hormoniniu gydymu (LHISH analogu) buvo susijęs su širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto atsiradimu.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Bicalutamid Actavis

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys reiškia mėnesį, paskutinieji keturi – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Bicalutamid Actavis sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra bikalutamidas. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg bikalutamido. - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, magnio stearatas, krospovidonas, povidonas K-29/32, natrio laurilsulfatas. Tablečių plėvelė: laktozė monohidratas, hipromeliozės, makrogolis 4000, titano dioksidas (E171).

  Bicalutamid Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Bicalutamid Actavis tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra užrašas „BCM 150“. Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis po 5, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 40, 50, 56, 80, 84, 90, 98, 100, 140, 200 arba 280 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas Actavis Group PTC ehf. Reykjavíkurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojai Synthon Hispania S.L. Castelló 1 Polígono Las Salinas 08830 Sant Boi de Llobregat Ispanija

  arba

  Synthon BV Microweg 22 6545 CM Nijmegen Nyderlandai 

  arba

  Merckle GmbH Ludwig-Merckle Strasse 3 89143 Blaubeuren-Weiler Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą: UAB Actavis Baltics, Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių k., Avižienių sen., LT-14130, Vilniaus r, Tel + 370 5 260 9615

   Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais: Austrija  Bicalutamid STADA 150 mg Filmtabletten Belgija   Bicalutamid Actavis 150 mg filmomhulde tabletten Bulgarija  Bicalan 150mg Čekija   Bicalutamidum Genthon 150 mg, potahované tablety Danija   Bicalustad Suomija  Bikalutamidi medac 150mg Vokietija  Bicalutamid-ratiopharm 150 mg Filmtabletten Graikija  Bicalutamide medac 150mg Vengrija  Bicusan Islandija  Bicalutamid Actavis Italija   BIKADER 150 mg, compresse rivestite con film Lietuva   Bicalutamid Actavis 150 mg plėvele dengtos tabletės Olandija  Bicalutamide 150 mg filmomhulde tabletten Norvegija  Bikalutamid medac 150 mg Lenkija   Bicalutamide medac Portugalija  Bicalutamida Stada Rumunija  Androbloc 150mg Slovakija  Bicusan 150 mg Slovėnija  Bicusan 150 mg filmsko obložene tablete Ispanija   Bicalutamida medac 150mg EFG Švedija   Bikalutamid Actavis Jungtinė Karalystė Bicalutamide 150 mg film-coated tablets

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-07-20.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė yra 1 tabletė vieną kartą per parą. Reikia nuryti nepadalytą tabletę, užsigeriant stikline vandens. Stenkitės gerti vaistą kasdien maždaug tuo pačiu paros metu.

  Ką daryti pavartojus per didelę Bicalutamid Actavis dozę? Jeigu manote, kad išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Pasiimkite likusias tabletes arba vaistų pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokį vaistą išgėrėte.  Gydytojas gali nuspręsti stebėti jūsų organizmo funkcijas, kol praeis bikalutamido perdozavimo poveikis.

  Pamiršus pavartoti Bicalutamid Actavis Jeigu manote, kad pamiršote išgerti bikalutamido tabletę, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Negerkite dvigubos dozės praleistajai kompensuoti. Toliau įprastu metu gerkite įprastą dozę. 

  Nustojus vartoti Bicalutamid Actavis Be gydytojo nurodymo preparato vartojimo nenutraukite, net jeigu pasijusite sveikas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Bikalutamidas; 150mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti