preloader

Prašome palaukti

CaptoHEXAL, 50mg, tabletės, N20

CaptoHEXAL, 50mg, tabletės, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kaptoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 50mg
Prekės kodas: 052827

CaptoHEXAL tinka per dideliam kraujo spaudimui (hipertenzijai) gydyti, lėtiniam širdies nepakankamumui, atsiradusiam po širdies priepuolio, gydyti, kai kurio...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  CaptoHEXAL tinka per dideliam kraujo spaudimui (hipertenzijai) gydyti, lėtiniam širdies nepakankamumui, atsiradusiam po širdies priepuolio, gydyti, kai kurioms inkstų ligoms, atsiradusioms dėl I tipo cukrinio diabeto, gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra CaptoHEXAL ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant CaptoHEXAL 3. Kaip vartoti CaptoHEXAL 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti CaptoHEXAL 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra CaptoHEXAL ir kam jis vartojamas

  CaptoHEXAL vartojamas gydyti: • aukštam kraujo spaudimui • lėtiniam širdies nepakankamumui (sutrikusiam širdies pumpavimo pajėgumui) • pacientams po širdies priepuolio (miokardo infarkto) • inkstų ligai, atsiradusiai dėl diabeto.

  CaptoHEXAL priklauso vaistų, vadinamų AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriais, grupei. CaptoHEXAL plečia kraujagysles. Tokiu būdu sumažėja kraujo spaudimas, o širdis lengviau pumpuoja kraują į visas kūno dalis.

  2. Kas žinotina prieš vartojant CaptoHEXAL

  CaptoHEXAL vartoti negalima: • jei yra alergija  kaptopriliui arba  bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba  kitam AKF inhibitoriui; • jei ankstesnio gydymo AKF inhibitoriais metu Jums buvo veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, lydimas apsunkinto rijimo ir (arba) kvėpavimo; CaptoHEXAL vartoti negalima, jeigu bet kuris iš išvardytų reiškinių anksčiau pasireiškė:  be jokios aiškios priežasties arba  jei buvo nustatyta, kad Jums yra paveldimas arba  kitos formos skysčių kaupimasis (angioedema); • jei esate nėščia ilgiau nei 3 mėnesius (vaisto patariama nevartoti ir ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu; žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); • jei sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti CaptoHEXAL, ypač jeigu Jus kamuoja bet kuri iš toliau išvardytų sveikatos problemų: • dehidratacija (skysčių trūkumas) dėl gydymo „šlapimą varančiais“ vaistais (diuretikais), dializės, maiste ribojamo druskos kiekio, vėmimo arba viduriavimo. Pradėjus vartoti vaistą, dažnai gali pasireikšti staigus kraujospūdžio sumažėjimas, alpulys arba svaigulys; • širdies sutrikimai (kiti nei gydomi šiuo vaistu) arba liga, kuri paveikia smegenų kraujagysles; • inkstų problemos; • atliekama dializė - naudojant didelio laidumo membraną, - kraujo atskyrimo procedūra, siekiant pašalinti cholesterolį iš kraujo tam tikru aparatu naudojant dekstrano sulfatą arba taikomas desensibilizuojamasis gydymas siekiant sumažinti bičių ar vapsvų nuodų alerginį poveikį. Šiais atvejais pasakykite gydytojui, jog Jūs vartojate CaptoHEXAL. Jis gali nuspęsti laikinai nutraukti CaptoHEXAL vartojimą, siekiant išvengti galimos alerginės reakcijos; • kepenų problemos. Jeigu gydymo CaptoHEXAL metu pasireiškia gelta, nutraukite vaisto vartojimą ir pasitarkite su gydytoju; • kraujagyslių liga, vadinama kolagenoze; • cukrinis diabetas; • Jūsų oda yra juodos spalvos Jums yra didesnė rizika, kad Jums pasireikš:  staigus skysčių kaupimasis odoje ir gleivinėse, pvz., gerklės ar liežuvio  pasunkėjęs kvėpavimas  niežulys ir išbėrimas, dažniausiai kaip alerginė reakcija  CaptoHEXAL poveikio sumažėjimas • kosite. Pasakykite gydytojui, jei kosulys stiprėja; • jeigu Jums bus atliekama operacija su bendrąja anestezija, informuokite gydytoją apie CaptoHEXAL vartojimą; • jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:  angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną,    telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų.  aliskireną. Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „CaptoHEXAL vartoti negalima“; • jeigu vartojate kitų vaistų (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir CaptoHEXAL“); • jeigu pasireiškė infekcijos simptomai, pvz., karščiavimas ir bendros sveikatos būklės pablogėjimas arba karščiavimas kartu su vietinės infekcijos (pvz., gerklės, ryklės, burnos) simptomais arba atsirado problemų šlapinantis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją; • jeigu esate moteris ir manote, kad esate ar galite būti nėščia (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“). Jeigu nesate tikras(-a), kad aukščiau išvardyti punktai taikytini Jums, pasitarkite su savo gydytoju.

  Kiti vaistai ir CaptoHEXAL Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių: • jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „CaptoHEXAL vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės).

  Taip pat labai svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų: • diuretikų („šlapimą varančių“ vaistų), kurie vartojami aukštam kraujospūdžiui mažinti, įskaitant kalį organizme sulaikančius diuretikus, pvz., spironolaktoną, triamtereną, amiloridą; • kitų vaistų, vartojamų aukštam kraujospūdžiui mažinti; • kraujagysles plečiančių vaistų (pvz., nitroglicerino); • skausmą malšinančių ir uždegimą slopinančių vaistų (pvz., vaistų nuo sąnarių uždegimo); • vaistų nuo psichikos ligų ar depresijos, pvz.,  ličio  vaistų nuo psichozės  triciklių antidepresantų, pvz., amitriptilino; • kalio papildų arba druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio; • cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų, pvz., insulino arba geriamųjų vaistų nuo diabeto. Gali tekti keisti vaistų nuo diabeto dozę; • centrinę nervų sistemą stimuliuojančių vaistų, pvz.,  efedrino arba pseudoefedrino, kurių gali būti nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (dekongestantų) arba vaistų nuo kosulio ir peršalimo sudėtyje, arba  salbutamolio, vaisto nuo astmos; • vaistų organizmo imuninei sistemai slopinti; • alopurinolio, vaisto nuo podagros; • prokainamido, vaisto širdies ritmo sutrikimams gydyti; • vaistų nuo vėžio.

  Laboratoriniai tyrimai CaptoHEXAL gali pakeisti kai kurių šlapimo tyrimų (pvz., acetono nustatymo) rezultatus. Pasakykite savo gydytojui, kad vartojate CaptoHEXAL, jeigu Jums paskyrė atlikti kokius nors tyrimus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  CaptoHEXAL nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir draudžiama vartoti, jei laukiatės ilgiau nei 3 mėnesius. Nėštumo metu vartojami AKF inhibitoriai (įskaitant CaptoHEXAL) gali sukelti rimtą žalą dar negimusiam vaikui. Todėl labai svarbu pasakyti savo gydytojui, jei manote, kad esate ar galite būti nėščia. Gydytojas tikriausiai Jums patars nutraukti CaptoHEXAL vartojimą prieš pastojant arba vos tik sužinojus, kad laukiatės, ir patars vartoti kitų vaistų vietoj CaptoHEXAL.

  • CaptoHEXAL nerekomenduojama vartoti moterims, kurios maitina krūtimi naujagimius (pirmąsias kelias savaites po gimimo) arba prieš laiką gimusių kūdikius. Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, gydytojas Jums paaiškins galimą CaptoHEXAL vartojimo naudą ir riziką, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant CaptoHEXAL, gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, galintys pabloginti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu jaučiate tokį poveikį nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  CaptoHEXAL tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti CaptoHEXAL

  Šį vaistą visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  CaptoHEXAL galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tabletes nurykite užsigerdami pakankamu kiekiu skysčio, pvz., stikline vandens.

  Įprasta dozė • Aukštas kraujo spaudimas Rekomenduojama pradinė dozė yra 25 – 50 mg kaptoprilio per parą. Esant reikalui, gydytojas gali dozę laipsniškai, ne dažniau kaip kas 2 savaites, didinti iki 100 – 150 mg* kaptoprilio per parą. Ji suvartojama per du kartus. Jeigu kraujo spaudimą CaptoHEXAL sumažina nepakankamai, gydytojas gali paskirti Jums kitą vaistą.

  *Tokiai dozei vartojamos tabletės, kuriose yra didesnis veikliosios medžiagos kiekis.

  • Lėtinis širdies nepakankamumas Įprasta pradinė dozė yra 6,25 mg – 12 mg kaptoprilio 2 – 3 kartus per parą. Esant reikalui, gydytojas gali paros dozę laipsniškai, kas 2 savaites ar rečiau, didinti. Palaikomoji paros dozė yra 75 – 150 mg* kaptoprilio. Ji suvartojama per kelis kartus.

  *Tokiai dozei vartojamos tabletės, kuriose yra didesnis veikliosios medžiagos kiekis.

  • Po miokardo infarkto Trumpalaikis gydymas Įprasta pradinė dozė yra 6,25 mg kaptoprilio, po 2 valandų reikia išgerti 12,5 mg kaptoprilio dozę*. Praėjus 12 valandų reikia išgerti 25 mg kaptoprilio. Nuo kitos dienos dozę reikia laipsniškai didinti iki 100 mg kaptoprilio per parą. Ji suvartojama per du kartus.

  *Tokiai dozei vartojamos tabletės, kuriose yra mažesnis veikliosios medžiagos kiekis.

  Jūsų gydytojas nuspręs, kokia vaisto dozė tinka ilgalaikiam gydymui.

  • Inkstų liga, atsiradusi dėl diabeto Įprasta dozė yra 75 – 100 mg kaptoprilio per parą. Ji suvartojama per kelis kartus.

  • Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų CaptoHEXAL vartojimą vaikams ir paaugliams galima pradėti tik atidžiai stebint gydytojui. Tinkamą vaisto dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į kūno svorį ir sveikatos būklę.

  • Senyviems žmonėms ir pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi Gydytojas gali rekomenduoti vartoti mažesnę dozę, ypač pradedant gydymą.

  Vartojimo trukmė Labai svarbu CaptoHEXAL vartoti tiek laiko, kiek paskyrė Jūsų gydytojas.

  Ką daryti pavartojus per didelę CaptoHEXAL dozę? Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi šį lapelį ar kelias tabletes, kad gydytojas nustatytų, kokio vaisto pavartota.

  Pamiršus pavartoti CaptoHEXAL Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, toliau jo vartokite taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Nustojus vartoti CaptoHEXAL Nenutraukite gydymo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju, kadangi tai gali sumažinti gydomąjį poveikį.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedelsiant nutraukite CaptoHEXAL vartojimą ir kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu Jums pasireiškė bet bet kuris iš šių simptomų: • kvėpavimo pasunkėjimas • veido, rankų, pėdų, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimimas • sunkus odos niežulys su odos iškilimais • odos arba akių pageltimas (gelta) • pernelyg didelis krauspūdžio sumažėjimas (jo simptomai yra galvos svaigimas arba alpulys).

  Kiti galimi šalutiniai poveikiai gali pasireiškti tokiu dažnumu:

  dažnai, gali pasireikšti 1-10 iš 100 pacientų: • miego sutrikimas • skonio sutrikimas • svaigulys • sausas, dirginantis (neproduktyvus) kosulys • dusulys • pykinimas, vėmimas • virškinimo sutrikimas • pilvo skausmas • viduriavimas • vidurių užkietėjimas • burnos sausumas • niežulys, kartu su išbėrimu arba be jo • išbėrimas • plaukų slinkimas

  nedažnai, gali pasireikšti 1-10 iš 1000 pacientų: • širdies ritmo padažnėjimas • širdies ritmo sutrikimas • trumpalaikis skausmas krūtinėje (krūtinės angina) • greitas, nereguliarus arba stiprus širdies plakimas (palpitacija) • kraujospūdžio sumažėjimas • Reino(Raynaud) sindromas (su skausmu susijęs kojų arba rankų pirštų išblyškimas, pamelsvėjimas ir galiausiai paraudimas) • veido paraudimas • blyškumas • krūtinės skausmas • išsekimas • bendrasis negalavimas

  retai, gali pasireikšti 1-10 iš 10 000 pacientų: • apetito netekimas • snaudulys • galvos skausmas • jutimų sutrikimas • burnos gleivinės uždegimas, kurio metu būna gleivinės opų • į dieglius panašus pilvo skausmas, pasireiškiantis dėl alergijos sukelto skrandžio ir žarnų patinimo (žarnų angioedemos) • inkstų veiklos sutrikimas, įskaitant inkstų veiklos nepakankamumą, padidėjusį arba sumažėjusį šlapimo išsiskyrimą, šlapinimosi padažnėjimą

  labai retai, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų: • bendro kraujo tyrimo pokyčiai • limfmazgių veiklos sutrikimas • autoimuninės ligos (tai ligos, kurių metu imuninė sistema „sukyla“ prieš organizmą) • staigus cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas • kalio kiekio kraujyje padidėjimas • sumišimas • depresija • smegenų kraujotakos sutrikimas, įskaitant insultą ir nualpimą • vaizdo ryškumo sumažėjimas • širdies sustojimas, šokas • mėšlungiškas bronchų susitraukimas • sloga • alerginis plaučių alveolių uždegimas (pneumonija) • liežuvio uždegimas • skrandžio opos • kasos uždegimas • kepenų veiklos sutrikimas ir tulžies stazė (įskaitant geltą), hepatitas (kepenų uždegimas), įskaitant kepenų nekrozę (audinio pažeidimą), kepenų fermentų ir bilirubino rodmenų padidėjimas. • dilgėlinė • jautrumo šviesai padidėjimas • sunkios odos reakcijos • raumenų skausmas • sąnarių skausmas • nefrozinis sindromas (skysčių susilaikymas audiniuose ir didelio kiekio baltymų netekimas su šlapimu) • impotencija • krūtų padidėjimas vyrams • karščiavimas • pavienių laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti CaptoHEXAL

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant dėžutės  po Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba  su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  CaptoHEXAL sudėtis - Veiklioji medžiaga yra kaptoprilis. Vienoje tabletėje yra 25 mg arba 50 mg kaptoprilio. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, stearino rūgštis.

  CaptoHEXAL išvaizda ir kiekis pakuotėje CaptoHEXAL 25mg. Balta, apvali, dobilo lapo formos tabletė su kryžmine vagele abiejose pusėse. CaptoHEXAL 50 mg. Balta, apvali, dobilo lapo formos tabletė su kryžmine vagele abiejose pusėse.

  Tabletę galima padalyti į keturias lygias dozes. Gamintojo pakuotė, kurioje yra 20, 50 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Hexal AG Industriestrae 25, D-83607 Holzkirchen Vokietija Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von- Guericke Allee 1, 39179 Barleben Vokietija arba LEK S.A. 50 C Domanievska Str., 02-672 Warsaw Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A LT-09312 Vilnius Tel. +370 5 2636 037 Fax. +370 5 2636 036 El.pašto adresas: info.lithuania@sandoz.com Nemokama linija pacientams +370 800 00877

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-25

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

   

  CaptoHEXAL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jums yra labai svarbu CaptoHEXAL vartoti tiek laiko, kiek gydytojo paskirta.

  Jeigu gydytojas nepaskyrė kitokio dozavimo, paprastai vartojamos toliau nurodytos dozės.
  Didelis kraujo spaudimas
  Pradinė paros dozė paprastai yra 25 - 50 mg kaptoprilio. Pageidaujamam kraujo spaudimui pasiekti paros dozę, atsižvelgiant į poreikį, galima laipsniškai, ne dažniau kaip kas 2 savaitės, didinti iki 100 - 150 mg kaptoprilio). Ji suvartojama per du kartus.
  Šiam tikslui yra vartojamos vaisto formos, kuriose yra tinkama veikliosios medžiagos dozė.

  Jeigu kraujo spaudimą CaptoHEXAL sumažina nepakankamai, Jūsų gydytojas gali paskirti kitą vaistą.

  Lėtinis širdies nepakankamumas
  Paprastai iš pradžių reikia gerti 2 - 3 kartus per parą po 6,25 mg - 12 mg. Dozė gali būti didinama tik laipsniškai, atsižvelgiant į kiekvieno paciento reagavimą į gydymą. Palaikomoji paros dozė yra 75 - 150 mg kaptoprilio. Ji suvartojama per kelis kartus. Šiam tikslui yra vartojamos vaisto formos, kuriose yra tinkama veikliosios medžiagos dozė.
  Dozę reikia didinti laipsniškai, ne dažniau kaip kas 2 savaitės, kad būtų galima išsiaiškinti, kaip pacientas reaguoja į gydymą.

  Vartojimas po miokardo infarkto. Trumpalaikis gydymas. Gydymą reikia pradėti bandomąją 6,25 mg kaptoprilio doze, po 2 valandų išgerti 12,5 mg kaptoprilio dozę. Šiam tikslui tinka vaisto formos, kuriose yra mažesnė veikliosios medžiagos dozė. Praėjus 12 valandų reikia išgerti pusę CaptoHEXAL 50 mg tabletės arba vieną CaptoHEXAL 25 mg tabletę (atitinka 25 mg kaptoprilio). Nuo kitos dienos dozę reikia laipsniškai didinti iki vienos CaptoHEXAL 50 mg tabletės arba dviejų CaptoHEXAL 25 mg tablečių, vartojamų du kartus per parą (atitinka 100 mg kaptoprilio paros dozę).

  Jūsų gydytojas nuspręs, koks dozavimo planas tinka ilgalaikiam gydymui.

  Inkstų liga, atsiradusi dėl diabeto. Pacientams, sergantiems I tipo cukriniu diabetu, rekomenduojama paros dozė yra 3 - 4 CaptoHEXAL 25 mg tabletės arba pusantros - dvi CaptoHEXAL 50 mg tabletės (atitinka 75 - 100 mg kaptoprilio paros dozę). Ją reikia suvartoti per kelis kartus.. Jeigu pageidaujama kraujo spaudimą sumažinti dar labiau, galima vartoti kraujo spaudimą mažinančių vaistų.

  Senyviems žmonėms ir pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gydytojas gali rekomenduoti vartoti, ypač pradedant gydymą, mažesnę dozę.

  CaptoHEXAL vartojimą vaikams ir paaugliams galima pradėti tik atidžiai gydytojui stebint.

  Vartojimo metodas. Tabletės yra geriamos.

  CaptoHEXAL galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tabletes reikia nuryti užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio, pvz., stikline vandens.

  Vartojimo trukmė. Kiek laiko vartoti vaisto, nusprendžia Jus prižiūrintis gydytojas.

  Jeigu manote, kad CaptoHEXAL sukeliamas poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės