preloader

Prašome palaukti

Formetic, 1000mg, plėvele dengtos tabletės, N60

Formetic, 1000mg, plėvele dengtos tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Metformino hidrochloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1000mg
Prekės kodas: 200793
Gydomas suaugusiųjų ir vyresnių nei 10 metų vaikų nuo insulino nepriklausomas (2 tipo) cukrinis diabetas
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Gydomas suaugusiųjų ir vyresnių nei 10 metų vaikų nuo insulino nepriklausomas (2 tipo) cukrinis diabetas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikima Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jei jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Formetic 1000 mg ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Formetic 1000 mg
  3. Kaip vartoti Formetic 1000 mg
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Formetic 1000 mg
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Formetic 1000 mg ir kam jis vartojamas

  Formetic 1000 mg priklauso vaistų, kuriais gydomas suaugusiųjų ir vyresnių nei 10 metų vaikų nuo insulino nepriklausomas (2 tipo) cukrinis diabetas, grupei.

  Formetic 1000 mg mažina cukraus koncentraciją cukrinio diabeto (2 tipo cukrinio diabeto) ligonių kraujyje, ypač antsvorio turinčių ligonių, kai vien tinkama dieta bei fiziniu aktyvumu neįmanoma palaikyti reikiamą cukraus koncentraciją kraujyje.

  Suaugusieji
  Gydytojas gali skirti vartoti vien tik Formetic 1000 mg (monoterapija) arba kartu su kitais geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba kartu su insulinu.

  Vaikai ir paaugliai
  Vyresniems nei 10 metų vaikams ir paaugliams gydytojas gali skirti vartoti vien tik Formetic 1000 mg (monoterapija) arba kartu su insulinu.

  Antsvorio turintiems suaugusiems 2 tipo cukrinio diabeto ligoniams, kuriems buvo taikomas pirmaeilis gydymas metforminu po to, kai gydymas dieta buvo neveiksmingas, atsirado mažiau su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Formetic 1000 mg

  Formetic 1000 mg vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metformino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu dėl cukrinio diabeto yra padidėjęs kraujo rūgštingumas (diabetinė ketoacidozė) arba būsimos komos požymių (prieškominė būklė);
  - jeigu sergate inkstų nepakankamumu ar sutrikimu;
  - jeigu blogėja inkstų funkcija, pavyzdžiui, dėl to:
  - kad dėl ilgalaikio vėmimo ar sunkaus viduriavimo netekote daug skysčių;
  - kad sergate sunkia infekcija;
  - kad patyrėte ūminį kraujagyslių funkcijos nepakankamumą (šoką);
  - jeigu sergate ūmine ar lėtine liga, dėl kurios gali sumažėti audinių aprūpinimas deguonimi (atsirasti audinių hipoksija), pavyzdžiui:
  - jeigu sergate širdies ar kvėpavimo funkcijos nepakankamumu;
  - neseniai patyrėte miokardo infarktą;
  - yra kraujagyslių funkcijos nepakankamumas (šokas);
  - jeigu sergate kepenų nepakankamumu, yra ūminis apsinuodijimas alkoholiu, sergate alkoholizmu.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Svarbu, kad gydant Formetic 1000 mg, būtų normali inkstų funkcija, nes kyla pernelyg didelio kraujo rūgštingumo dėl pieno rūgšties susikaupimo (pieno rūgšties acidozės) rizika, kuri labiausiai priklauso nuo inkstų funkcijos.

  Inkstų funkciją reikia įvertinti mažiausiai vieną kartą per metus arba prireikus ir dažniau, pavyzdžiui, jeigu esate senyvas žmogus.

  Jeigu inkstų funkcija gali pablogėti (pvz., pradedant vartoti vaistų nuo kraujospūdžio padidėjimo ar reumato), reikia laikytis specialių atsargumo priemonių.

  Pasakykite gydytojui, jei bus atliekamas tyrimas, kurio metu į kraujagyslę bus švirkščiama kontrastą sukeliančių medžiagų, kuriose yra jodo. Prieš šių medžiagų sušvirkštimą, Formetic 1000 mg vartojimą reikia nutraukti ir nevartoti dar 2 dienas po sušvirkštimo. Vaisto vartojimą galima atnaujinti tik tada, kai inkstų funkcija vėl sunormalėja.

  Jeigu numatyta operacija, kurios metu bus taikoma bendrinė, spinalinė ar peridurinė anestezija, Formetic 1000 mg vartojimą reikia nutraukti likus mažiausiai 2 dienoms iki operacijos ir nevartoti dar 2 dienas po operacijos. Vaisto vartojimą galima atnaujinti tik vėl pradėjus valgyti ir tik tada, kai inkstų funkcija vėl sunormalėja.

  Pasakykite gydytojui, jeigu sergate bakterijų ar virusų sukelta užkrečiamąja liga (pvz.: gripu, kvėpavimo organų ar šlapimo takų užkrečiamąja liga).

  Gydymo Formetic 1000 mg metu reikia ir toliau laikytis dietos ir nepamiršti, kad per dieną suvartojamų angliavandenių (krakmolo turinčių produktų, pavyzdžiui, ryžių, makaronų, bulvių, vaisių) kiekį reikia tolygiai paskirstyti per dieną. Jeigu turite antsvorio, gydytojo prižiūrimi toliau laikykitės mažesnio kaloringumo dietos.

  Vaikams ir paaugliams
  Prieš pradedant gydymą Formetic 1000 mg, gydytojas turi patvirtinti 2 tipo cukrinio diabeto diagnozę.

  Vienus metus trukę klinikiniai kontroliuojamieji tyrimai metformino poveikio augimui ir brendimui neparodė, visgi duomenų apie ilgalaikio gydymo įtaką šiuo požiūriu nėra.

  10-12 metų vaikus gydyti metforminu reikia labai atsargiai, nes metformino tyrimuose dalyvavo tik keli tokio amžiaus pacientai.

  Senyvi ligoniai
  Senyvų žmonių inkstų funkcija dažnai būna susilpnėjusi, todėl reikia atitinkamai keisti Formetic 1000 mg dozę. Dėl šios priežasties gydytojui teks reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją.

  Specialios atsargumo priemonės
  Labai retais atvejais organizme nepageidaujamai susikaupęs metforminas gali sukelti pernelyg didelį kraujo rūgštingumą (pieno rūgšties acidozę), tai yra tokią komplikaciją, kuri laiku nesuteikus pagalbos gali būti pavojinga gyvybei (pvz., gali ištikti koma). Pernelyg didelė pieno rūgšties koncentracija kraujyje gali atsirasti dėl perdozavimo ar dėl to, kad nepaisoma nurodymų, kurie išvardyti skyrelyje ,,Formetic 1000 mg vartoti negalima“.

  Ankstyvi pernelyg didelio kraujo rūgštingumo simptomai yra panašūs į šalutinį metformino poveikį virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis ir stiprus raumenų silpnumas. Sunkiais atvejais gali pasireikšti raumenų skausmas ir mėšlungis, pernelyg sustiprėti kvėpavimas, pritemti sąmonė ir ištikti koma. Per kelias valandas ligonio būklė gali labai pablogėti ir prireikti nedelsiant gydyti ligoninėje.

  Kiti vaistai ir Formetic 1000 mg
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Palaikomojo gydymo Formetic 1000 mg metu pradėjus ar nutraukus kitų papildomų vaistų vartojimą, gali sutrikti cukraus kiekio kraujyje reguliavimas.

  Būtinai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote šių vaistų:
  - kortikosteroidų (pvz.: prednizono);
  - šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų, pavyzdžiui, furozemidą);
  - tam tikrų vaistų bronchinei astmai gydyti (beta adrenoreceptorių agonistų, pavyzdžiui, salbutamolį);
  - kontrastą sukeliančių medžiagų, kuriose yra jodo, ar vaistų, kuriuose yra alkoholio.

  Gali prireikti dažniau tirti gliukozės kiekį kraujyje, ypač gydymo aukščiau išvardytais vaistais pradžioje, ir gydytojui gali prireikti koreguoti Formetic 1000 mg dozę.

  Formetic 1000 mg vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
  Gydymo metforminu metu alkoholinių gėrimų vartojimas padidina hipoglikemijos (sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje) ir pieno rūgšties acidozės riziką.
  Todėl gydymo metforminu metu gerti alkoholinių gėrimų ar valgyti maisto, kuriame yra alkoholio, negalima.
  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Formetic 1000 mg planuojančioms pastoti ir nėščioms cukriniu diabetu sergančioms moterims vartoti negalima. Tokiu atveju gliukozės koncentraciją kraujyje reikia palaikyti kiek galima arčiau normalios insulinu. Pasakykite gydytojui, kad jis gydymą metforminu galėtų pakeisti į gydymą insulinu.

  Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti negalima.

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Vartojant tik metforminą (monoterapija), cukraus kiekis kraujyje pernelyg nesumažėja (hipoglikemijos nebūna), taigi ir poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

  Metforminą vartojant kartu su vaistais, kurie vadinami sulfanilkarbamido dariniais, insulinu ar kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, cukraus kiekis kraujyje gali pernelyg sumažėti (atsiranda tokių simptomų, kaip antai, prakaitavimas, apalpimas, galvos svaigimas ar silpnumas) ir sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar saugiai dirbti.

  3. Kaip vartoti Formetic 1000 mg

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Formetic 1000 mg dozę turi nustatyti gydytojas, atsižvelgdamas į cukraus kiekį kraujyje.

  Jeigu palaikomąją dozę reikia individualiai keisti, plėvele dengtas tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis po 500 mg metformino hidrochlorido kiekvienoje. Taip pat tiekiamos plėvele dengtos tabletės, kuriose yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido.

  Kaip perlaužti tabletę
  Jeigu reikia, plėvele dengtą tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Padėkite tabletę taip, kad seklesnioji įranta būtų nukreipta į kietą paviršių. Smiliumi paspauskite gilesniąją laužimo vagelę. Tabletė perlūš į dvi lygias dalis.

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, reikia vartoti toliau nurodytą įprastą dozę.

  Dozavimas suaugusiesiems

  Jeigu reikia vartoti didelę metformino hidrochlorido dozę, tinka vartoti Formetic 1000 mg.
  Rekomenduojama pradinė dozė yra 1/2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Rekomenduojama dozė yra 1 Formetic 1000 mg plėvele dengta tabletė 2 kartus per parą (atitinka 2000 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Didžiausia rekomenduojama paros dozė - 3 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 3000 mg metformino hidrochlorido), kurią reikia padalyti į kelias lygias dalis.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Monoterapija ir vartojimas kartu su insulinu

  Rekomenduojama pradinė dozė yra 1/2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Dozę galima palaipsniui didinti iki didžiausios rekomenduojamos paros dozės - 2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 2000 mg metformino hidrochlorido), kurią reikia padalyti į kelias lygias dalis.

  Plėvele dengtas tabletes reikia nuryti nekramtytas valgant arba po valgio užgeriant reikiamu kiekiu skysčio. Jeigu reikia gerti 2 ar daugiau plėvele dengtų tablečių, jas reikia tolygiai paskirstyti per dieną, pavyzdžiui, gerti 1 plėvele dengtą tabletę valgant pusryčius ar po pusryčių, o kitą - valgant pietus ar po pietų.

  Jeigu manote, kad Formetic 1000 mg veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Formetic 1000 mg dozę?
  Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Formetic 1000 mg perdozavimas hipoglikemijos nesukelia, bet didina pernelyg didelio kraujo rūgštingumo dėl pieno rūgšties susikaupimo (pieno rūgšties acidozės) riziką.

  Ankstyvi pernelyg didelio kraujo rūgštingumo simptomai yra panašūs į šalutinį metformino poveikį virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis ir stiprus raumenų silpnumas. Sunkiais atvejais gali pasireikšti raumenų skausmas ir mėšlungis, pernelyg sustiprėti kvėpavimas, sumažėti kūno temperatūra, ūmiai sutrikti inkstų funkcija, pritemti sąmonė ir ištikti koma. Per kelias valandas ligonio būklė gali labai pablogėti ir prireikti nedelsiant gydyti ligoninėje.

  Pamiršus pavartoti Formetic 1000 mg
  Pamiršus išgerti Formetic 1000 mg, kitą paskirtą Formetic 1000 mg dozę išgerkite reikiamu laiku ir ateityje stenkitės vaistą vartoti taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Formetic 1000 mg
  Jeigu savo nuožiūra nutrauksite Formetic 1000 mg vartojimą, kyla pernelyg didelio cukraus kiekio kraujyje padidėjimo rizika ir per ilgesnį laiką gali atsirasti vėlyvųjų cukrinio diabeto sukeltų sutrikimų, pavyzdžiui, akių, inkstų ar kraujagyslių pažeidimas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Formetic 1000 mg, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis išvardytas naudojant tokį dažnio apibūdinimą.

  Labai dažni:
  pasireiškė dažniau nei 1 iš 10 gydytų ligonių Dažni:
  pasireiškė rečiau nei 1 iš 10, bet dažniau nei 1 iš 100 gydytų ligonių
  Nedažni:
  pasireiškė rečiau nei 1 iš 100, bet dažniau nei 1 iš 1000 gydytų ligonių Reti:
  pasireiškė rečiau nei 1 iš 1000, bet dažniau nei 1 iš 10 000 gydytų ligonių
  Labai reti:
  pasireiškė rečiau nei 1 iš 10 000 gydytų ligonių, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

  Labai dažni
  Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, apetito nebuvimas. Šių sutrikimų dažniausiai atsiranda gydymo pradžioje, toliau gydant jie dažniausiai išnyksta. Virškinimo trakto simptomų profilaktikai Formetic 1000 mg paros dozę rekomenduojama gerti per du ar tris kartus valgant arba po valgio. Jeigu šie simptomai nepraeina, Formetic 1000 mg vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Dažni
  Skonio pojūčio sutrikimas.

  Labai reti
  Sunkus medžiagų apykaitos sutrikimas, dėl kurio kraujyje atsiranda pernelyg didelis rūgštingumas dėl pieno rūgšties pertekliaus (pieno rūgšties acidozė). Šio sutrikimo požymiai yra vėmimas ir pilvo skausmas, intensyvus kvėpavimas, raumenų skausmas ir mėšlungis, didelis nuovargis, kūno temperatūros sumažėjimas, ūmus inkstų funkcijos sutrikimas, apalpimas (žr. skyrelį ,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

  Pernelyg padidėjusį kraujo rūgštingumą reikia nedelsiant gydyti ligoninėje. Jeigu manote, kad pernelyg padidėjo kraujo rūgštingumas (prasideda pieno rūgšties acidozė), iš karto kreikitės į gydytoją ir nutraukite Formetic 1000 mg vartojimą.

  Gali atsirasti odos reakcijų, pavyzdžiui, paraudimas, niežulys ir dilgėlinė.
  Gali sutrikti kepenų funkcijos tyrimų rodmenys ar prasidėti kepenų uždegimas, kuris gali pasireikšti gelta (pvz., odos ir akių pageltimu), kurie išnyksta, nutraukus Formetic 1000 mg vartojimą.

  Gali susilpnėti B12 vitamino absorbcija ir dėl to pasireikšti mažakraujystė, liežuvio skausmas, aptirpimas ir dilgsėjimas.

  Vaikai ir paaugliai
  Riboti duomenys apie 10 16 metų vaikus ir paauglius rodo, kad šio amžiaus ligoniams pasireiškia panašūs nepageidaujami reiškiniai kaip suaugusiesiems.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti Formetic 1000 mg

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės po ,,Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Formetic 1000 mg vartoti negalima.

  Laikymo sąlygos
  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Formetic 1000 mg sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas.
  Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido (tai atitinka 780 mg metformino).
  - Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė (15 000 mPas) povidonas (K 25), magnio stearatas, hipromeliozė (5 mPas), makrogolis 6000, titano dioksidas (E 171).

  Formetic 1000 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Formetic 1000 mg yra baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įranta, o kitoje - gili laužimo vagelė.

  Tiekiamos 30, 60, 90, 120 ir 600 Formetic 1000 mg plėvele dengtų tablečių pakuotės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.
  19 Pelplińska Street
  83-200 Starogard Gdański
  Lenkija

  Gamintojai
  Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.
  19 Pelplinska Street
  83-200 Starogard Gdanski
  Lenkija Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH
  Göllstraße 1
  84529 Tittmoning
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė
  E. Ožeškienės g. 18A,
  LT-44254 Kaunas, Lietuva
  Tel./faks. +370 37 32 51 31

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Latvija Formetic
  Lietuva Formetic 1000 mg
  Lenkija Formetic

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-10-19

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Formetic 1000 mg dozę turi nustatyti gydytojas, atsižvelgdamas į cukraus kiekį kraujyje.

  Jeigu palaikomąją dozę reikia individualiai keisti, plėvele dengtas tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis po 500 mg metformino hidrochlorido kiekvienoje. Taip pat tiekiamos plėvele dengtos tabletės, kuriose yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido.

  Kaip perlaužti tabletę
  Jeigu reikia, plėvele dengtą tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Padėkite tabletę taip, kad seklesnioji įranta būtų nukreipta į kietą paviršių. Smiliumi paspauskite gilesniąją laužimo vagelę. Tabletė perlūš į dvi lygias dalis.

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, reikia vartoti toliau nurodytą įprastą dozę.

  Dozavimas suaugusiesiems

  Jeigu reikia vartoti didelę metformino hidrochlorido dozę, tinka vartoti Formetic 1000 mg.
  Rekomenduojama pradinė dozė yra 1/2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Rekomenduojama dozė yra 1 Formetic 1000 mg plėvele dengta tabletė 2 kartus per parą (atitinka 2000 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Didžiausia rekomenduojama paros dozė - 3 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 3000 mg metformino hidrochlorido), kurią reikia padalyti į kelias lygias dalis.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Monoterapija ir vartojimas kartu su insulinu

  Rekomenduojama pradinė dozė yra 1/2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) valgant arba po valgio.

  Dozę galima palaipsniui didinti iki didžiausios rekomenduojamos paros dozės - 2 Formetic 1000 mg plėvele dengtos tabletės per parą (atitinka 2000 mg metformino hidrochlorido), kurią reikia padalyti į kelias lygias dalis.

  Plėvele dengtas tabletes reikia nuryti nekramtytas valgant arba po valgio užgeriant reikiamu kiekiu skysčio. Jeigu reikia gerti 2 ar daugiau plėvele dengtų tablečių, jas reikia tolygiai paskirstyti per dieną, pavyzdžiui, gerti 1 plėvele dengtą tabletę valgant pusryčius ar po pusryčių, o kitą - valgant pietus ar po pietų.

  Jeigu manote, kad Formetic 1000 mg veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Formetic 1000 mg dozę?
  Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Formetic 1000 mg perdozavimas hipoglikemijos nesukelia, bet didina pernelyg didelio kraujo rūgštingumo dėl pieno rūgšties susikaupimo (pieno rūgšties acidozės) riziką.

  Ankstyvi pernelyg didelio kraujo rūgštingumo simptomai yra panašūs į šalutinį metformino poveikį virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis ir stiprus raumenų silpnumas. Sunkiais atvejais gali pasireikšti raumenų skausmas ir mėšlungis, pernelyg sustiprėti kvėpavimas, sumažėti kūno temperatūra, ūmiai sutrikti inkstų funkcija, pritemti sąmonė ir ištikti koma. Per kelias valandas ligonio būklė gali labai pablogėti ir prireikti nedelsiant gydyti ligoninėje.

  Pamiršus pavartoti Formetic 1000 mg
  Pamiršus išgerti Formetic 1000 mg, kitą paskirtą Formetic 1000 mg dozę išgerkite reikiamu laiku ir ateityje stenkitės vaistą vartoti taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Formetic 1000 mg
  Jeigu savo nuožiūra nutrauksite Formetic 1000 mg vartojimą, kyla pernelyg didelio cukraus kiekio kraujyje padidėjimo rizika ir per ilgesnį laiką gali atsirasti vėlyvųjų cukrinio diabeto sukeltų sutrikimų, pavyzdžiui, akių, inkstų ar kraujagyslių pažeidimas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės