preloader

Prašome palaukti

Kamiren XL, 4mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N30

Kamiren XL, 4mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Doksazosinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 4mg
Prekės kodas: 054251
Vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; prostatos padidėjimo (gerybinės hiperplazijos) sukeltiems simptomams lengvinti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; prostatos padidėjimo (gerybinės hiperplazijos) sukeltiems simptomams lengvinti.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Kamiren XL ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Kamiren XL
  3. Kaip vartoti Kamiren XL
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Kamiren XL
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA KAMIREN XL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kamiren XL sudėtyje yra doksazosino – veikliosios medžiagos, kuri blokuoja alfa adrenoreceptorius. Alfa adrenoreceptoriai – tai specifinės struktūros, kurių yra kai kuriose lygiųjų raumenų ląstelėse (jos reguliuoja lygiųjų raumenų susitraukimus). Dėl specialios gamybos technologijos doksazosinas atpalaiduojamas iš tabletės palaipsniui ir lygiu greičiu, todėl, šį vaistą vartojant reguliariai, jo koncentracija plazmoje kinta mažai.

  Doksazosinas atpalaiduoja kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, todėl plečia kraujagysles ir mažina aukštą kraujospūdį. Be to, šis vaistas mažina riebalų (cholesterolio ir trigliceridų) koncentraciją kraujyje (tai papildo palankų jo poveikį širdžiai ir kraujagyslėms). Veiksmingas vienos doksazosino tabletės poveikis trunka visą parą. Gydytojas gali nurodyti vartoti Kamiren XL kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais.

  Kamiren XL atpalaiduoja šlaplės sienelės lygiuosius raumenis bei šlaplę supančius ir spaudžiančius prostatos lygiuosius raumenis. Atsipalaidavus šiems raumenims, palengvėja šlapinimasis ir su prostatos padidėjimu susiję sutrikimai.

  Normalaus kraujospūdžio Kamiren XL reikšmingai nemažina.

  Kamiren XL vartojamas:

  • Didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
  • Prostatos padidėjimo (gerybinės hiperplazijos) sukeltiems simptomams lengvinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KAMIREN XL

  Kamiren XL vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui arba bet kuriai pagalbinei Kamiren XL medžiagai arba kitiems kvinazolino dariniams (prazosinui, terazosinui);

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Pradėjus vartoti šio vaisto, gali gerokai sumažėti kraujospūdis, svaigti ir suktis galva, net išnykti sąmonė. Gulimą ar sėdimą padėtį keisti į stovimą reikia atsargiai, ypač senyviems arba kartu kitus kraujospūdį mažinančius vaistus ir (ar) diuretikus vartojantiems pacientams.

  Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizme doksazosinas metabolizuojamas lėčiau, todėl jiems šio vaisto reikia vartoti labai atsargiai.

  Jeigu Jums paskirta akies operacija dėl lęšiuko sudrumstėjimo (kataraktos) turite informuoti savo akių gydytoją, kad vartojate ar anksčiau vartojote šio vaisto, nes Kamiren XL gali sąlygoti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu.

  Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti doksazosino vaikams, todėl jų šiuo vaistu gydyti nerekomenduojama.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kuriems pacientams, vartojantiems alfa adrenoreceptorių blokatorių nuo padidėjusio kraujospūdžio arba prostatos išvešėjimo, gali atsirasti galvos svaigimas arba apsvaigimas gydymas, kuris gali būti sukeltas žemo kraujo spaudimo, ypač staigiai atsisėdus ar atsistojus. Kai kuriems pacientams pasireiškė šie simptomai vartojant alfa-blokatorius kartu su vaistais nuo erekcijos disfunkcijos (impotencijos). Siekiant sumažinti tikimybę šių simptomų atsiradimui, reikia reguliariai vartoti alfa adrenoreceptorių blokatorių paros dozę, prieš pradedant vartoti vaistus nuo erekcijos disfunkcijos.

  Kamiren XL vartojimas su maistu ir gėrimais
  Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu ar po valgio. Tabletę reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu. Jos negalima kramtyti, laužyti ar traiškyti.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo metu Kamiren XL galima vartoti tik neabejotinais būtinais atvejais.

  Šio vaisto vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Gali labai sumažėti kraujospūdis, ypač gydymo Kamiren XL pradžioje. Jei svaigsta galva, negalima vairuoti ir valdyti mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kamiren XL medžiagas
  Kamiren XL sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI KAMIREN XL

  Kamiren XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastas dozavimas – 1 tabletė 1 kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti, jeigu mano, kad vaisto poveikis nepakankamas. Didžiausia paros dozė – 2 tabletės.

  Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę
  Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Svarbiausios doksazosino perdozavimo pasekmės yra kraujospūdžio sumažėjimas, galvos svaigimas ir sukimasis, taip pat galimas alpimas. Atsiradus tokių sutrikimų, reikia atsigulti, nuleisti galvą ir truputį pakelti kojas. Dėl tolesnio šio vaisto vartojimo reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Tikriausiai teks sumažinti jo dozę arba vartojimą laikinai nutraukti.

  Išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes šio vaisto perdozavimas gali būti pavojingas. Vėmimo sukelti negalima (reikia atsigulti kaip nurodyta aukščiau).

  Pamiršus pavartoti Kamiren XL

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti Kamiren XL
  Kamiren XL būtina vartoti reguliariai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kamiren XL kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai gulima padėtis keičiama į stovimą, gali per daug sumažėti kraujospūdis bei dėl to pasireikšti galvos svaigimas, sukimasis ir net alpimas (ypač gydymo šiuo vaistu pradžioje). Dažniausiai šie sutrikimai išnyksta savaime, tačiau jei jie išlieka ilgai arba yra stiprūs, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju (žr. skyrių “Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę”). Be to, gali atsirasti nuovargis, mieguistumas, galvos skausmas, raumenų silpnumas, kulkšnių ir blauzdų patinimas, nosies užgulimas, virškinimo sutrikimų (pykinimas, skandžio skausmas, viduriavimas, vėmimas), erekcijos disfunkcija, stiprus ir greitas širdies plakimas ir šlapimo nelaikymas.

  Be to, aprašyta atvejų, kai atsirado odos išbėrimas, niežulys, kraujosruvų, prasidėjo kraujavimas dėl krešėjimo sutrikimų, pasireiškė ilgalaikė skausminga erekcija, sutriko psichika (pvz., pasireiškė psichomotorinis sujaudinimas), atsirado gelta, matymas pasidarė neaiškus, skaudėjo krūtinę, padažnėjo širdies susitraukimai. Pastebėję tokį poveikį, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI KAMIREN XL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kamiren XL vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Kamiren XL sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra doksazosinas. Modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalo).
  - Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, laktozė monohidratas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

  Kamiren XL išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios, abipus truputį išgaubtos.

  Kamiren XL tiekiamas lizdinės plokštelėse. Dėžutėje yra 30, 84, 90 arba 98 modifikuoto atpalaidavimo tabletės..
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Kamiren XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastas dozavimas – 1 tabletė 1 kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti, jeigu mano, kad vaisto poveikis nepakankamas. Didžiausia paros dozė – 2 tabletės.

  Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę
  Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Svarbiausios doksazosino perdozavimo pasekmės yra kraujospūdžio sumažėjimas, galvos svaigimas ir sukimasis, taip pat galimas alpimas. Atsiradus tokių sutrikimų, reikia atsigulti, nuleisti galvą ir truputį pakelti kojas. Dėl tolesnio šio vaisto vartojimo reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Tikriausiai teks sumažinti jo dozę arba vartojimą laikinai nutraukti.

  Išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes šio vaisto perdozavimas gali būti pavojingas. Vėmimo sukelti negalima (reikia atsigulti kaip nurodyta aukščiau).

  Pamiršus pavartoti Kamiren XL

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti Kamiren XL
  Kamiren XL būtina vartoti reguliariai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Doksazosinas; 4mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti