preloader

Prašome palaukti

Lanzul, 15mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N28

Lanzul, 15mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Lansoprazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 15mg
Prekės kodas: 383898953701
Dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opai gydyti; stemplės uždegimui (refliuksiniam ezofagitui) gydyti; refliuksinio ezofagito profilaktikai;
rėmeniui ir rūgš...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opai gydyti; stemplės uždegimui (refliuksiniam ezofagitui) gydyti; refliuksinio ezofagito profilaktikai;
  rėmeniui ir rūgšties atpylimui gydyti; dvylikapiršės žarnos ar skrandžio opos profilaktikai ar gydymui pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) (šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui mažinti); Zollinger - Ellison‘o sindromui gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Lanzul
  3. Kaip vartoti Lanzul
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Lanzul
  6. Kita informacija


  1. Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas

  Veiklioji Lanzul medžiaga yra protonų siurblio inhibitorius lansoprazolas. Protonų siurblio inhibitoriai mažina skrandyje gaminamos rūgšties kiekį.

  Gydytojas Lanzul gali skirti šiais atvejais:
  - dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opai gydyti;
  - stemplės uždegimui (refliuksiniam ezofagitui) gydyti;
  - refliuksinio ezofagito profilaktikai;
  - rėmeniui ir rūgšties atpylimui gydyti;
  - dvylikapiršės žarnos ar skrandžio opos profilaktikai ar gydymui pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) (šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui mažinti);
  - Zollinger - Ellison‘o sindromui gydyti.

  Gydytojas Lanzul gali skirti ir kitais atvejais bei kitokią dozę, negu nurodyta šiame lapelyje. Reikia laikytis gydytojo pateiktų vaisto vartojimo nurodymų.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Lanzul

  Lanzul vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lansoprazolui arba bet kuriai pagalbinei Lanzul medžiagai;
  - jeigu vartojate vaisto, kuriame yra veikliosios medžiagos atazanaviro (vaisto nuo ŽIV).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Jeigu sergate sunkia kepenų liga, pasakykite gydytojui. Jis gali pakeisti dozę.

  Gydytojas atliks (ar jau atliko) papildomą skrandžio tyrimą (vadinamąjį endoskopinį tyrimą), kad galėtų nustatyti diagnozę ar išsiaiškinti, ar nėra piktybinės ligos.

  Jeigu gydymo Lanzul metu prasideda viduriavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi Lanzul vartojimas siejamas su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu.

  Jeigu gydytojas Lanzul skiria vartoti kartu su vaistais nuo uždegimo skausmui malšinti ar reumatinei ligai gydyti, būtina atidžiai perskaityti šių vaistų pakuotės lapelį.

  Jeigu Lanzul gydotės ilgai (ilgiau negu 1 metus), gydytojas tikriausiai reguliariai stebės Jūsų būklę. Jam reikia pasakyti apie visus atsiradusius naujus ar išskirtinius simptomus ir aplinkybes.

  Tokių kaip Lanzul protonų siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžio riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu)

  Kiti vaistai ir Lanzul

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Gydytojui ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate vaistų, kuriuose yra bet kurių toliau išvardytų veikliųjų medžiagų, kadangi Lanzul gali keisti jų poveikį.
  - Ketokonazolo, itrakonazolo, rifampicino (jais gydomos infekcinės ligos).
  - Digoksino (juo gydomos širdies ligos).
  - Teofilino (juo gydoma astma).
  - Takrolimuzo (jo vartojama persodinto organo atmetimo profilaktikai).
  - Fluvoksamino (juo gydoma depresija ir kitokie psichikos sutrikimai).
  - Antacidinių preparatų (vaistai nuo rėmens ir rūgšties atpylimo).
  - Sukralfato(jo vartojamas opoms gydyti).
  - Paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų (jais gydoma lengva depresija).

  Lanzul vartojimas su maistu ir gėrimais

  Tam, kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Lanzul reikia gerti iki valgio likus mažiausiai 30 minučių.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, maitinate krūtimi ar manote, kad galėjote pastoti, prieš šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kai kuriems Lanzul vartojantiems pacientams kartais gali pasireikšti toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas, galvos sukimasis, nuovargis bei regos sutrikimas. Jeigu toks poveikis atsiranda, būtinas atsargumas, kadangi gebėjimas reaguoti gali pablogėti.

  Tik Jūs pats esate atsakingas už sprendimą, ar esate tinkamos būklės vairuoti transporto priemones ar vykdyti kitas užduotis, kurių metu būtinas didesnis dėmesio sukaupimas, kadangi vienas iš veiksnių, galinčių mažinti gebėjimą saugiai atlikti minėtą darbą, yra Jūsų vartojamų vaistų sukeliamas gydomasis arba šalutinis poveikis. Toks poveikis aprašytas kituose šio lapelio skyriuose.
  Perskaitykite visą šiame lapelyje pateiktą informaciją.

  Jeigu dėl ko nors abejojate, pasitarkite su gydytoju, slaugytoju arba vaistininku.

  Lanzul sudėtyje yra sacharozės
  Lanzul sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Lanzul.


  3. Kaip vartoti Lanzul

  Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant stikline vandens. Jeigu kapsulę nuryti sunku, gydytojas gali nurodyti kitokį šio vaisto vartojimo būdą. Kapsulių ar išberto jų turinio negalima nei kramtyti, nei traiškyti, kadangi tinkamas poveikis gali nepasireikšti.

  Jeigu Lanzul vartojama kartą per parą, vaisto geriausia gerti kasdien tuo pačiu metu. Gydymo rezultatas gali būti geriausias, jeigu Lanzul gersite ryte vos tik atsikėlę.

  Lanzul dozė priklauso nuo paciento būklės. Žemiau pateikiamos įprastinės suaugusių žmonių dozės. Gydytojas kartais gali skirti vartoti ir kitokią dozę. Jis pasakys ir tai, kiek laiko truks gydymas.

  Rėmens ir rūgšties atpylimo gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 15 mg arba 30 mg kapsulė. Jeigu ligos simptomai per 4 savaites nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.

  Dvylikapirštės žarnos opos gydymas. 2 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Skrandžio opos gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Ilgalaikė refliuksinio ezofagito profilaktika. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

  Dvylikapirštės ar skrandžio opos gydymas pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Dvylikapirštės ir skrandžio opos profilaktika pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

  Zollinger - Ellison‘o sindromas. Įprastinė pradinė paros dozė yra dvi 30 mg kapsulės. Tolesnę Jums tinkamiausią dozę nustatys gydytojas atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į Lanzul.

  Vaikų Lanzul gydyti negalima. Jaunesnių kaip vienerių metų vaikų gydyti nerekomenduojama, nes turimi duomenys nerodo palankaus poveikio gydant gastroezofaginio refliukso ligą tokiems ligoniams.

  Vaisto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Lanzul dozę

  Išgėrus daugiau Lanzul kapsulių nei nurodyta, būtina greitai kreiptis į gydytoją arba toksikologijos centrą.

  Pamiršus pavartoti Lanzul

  Jeigu įprastiniu laiku vaisto dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pamirštosios dozės negerkite, o toliau kapsules gerkite kaip paprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

  Nustojus vartoti Lanzul

  Nenutraukite gydymo vien dėl to, kad Jūsų simptomai palengvėjo. Nebaigę viso gydymo kurso galite nevisiškai išgyti ir liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Lanzul, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 100).
  - Galvos skausmas, galvos svaigimas.
  - Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, burnos arba gerklės džiūvimas ar skausmas.
  - Kepenų veiklos tyrimų rezultatų pokytis.
  - Odos išbėrimas, niežulys.
  - Nuovargis.

  Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100).
  - Kraujo ląstelių kiekio pokytis.
  - Depresija.
  - Sąnarių arba raumenų skausmas, šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžis.
  - Skysčių susilaikymas organizme arba patinimas.

  Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000).
  - Mažakraujystė (blyškumas).
  - Nemiga, haliucinacijos, sumišimas.
  - Nenustygstamumas, galvos sukimasis, skruzdėlių rėpliojimo po oda pojūtis (parestezija), apsnūdimas, drebėjimas.
  - Regos sutrikimas.
  - Liežuvio uždegimas (glositas), kandidozė (grybelių sukeliama infekcinė odos arba gleivinės liga), pankreatitas, skonio pojūčio pokyčiai.
  - Kepenų uždegimas (galimi požymiai yra odos ir akių pageltimas).
  - Odos reakcija, pvz., deginimo arba dilgčiojimo po oda pojūtis, kraujosruvos, paraudimas, plaukų slinkimas, jautrumas šviesai.
  - Inkstų sutrikimai.
  - Krūtų padidėjimas vyrams.
  - Karščiavimas, smarkus prakaitavimas, angioneurozinė edema, apetito praradimas, impotencija; Jeigu atsiranda jos simptomų, pvz., veido, liežuvio ar ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, dilgėlinė ar kvėpavimo pasunkėjimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000).
  - Labai retai Lanzul vartojimo metu gali sumažėti baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir atsparumas infekcijai. Jeigu prasideda infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu ir dideliu bendrosios būklės pablogėjimu arba karščiavimu ir lokalios infekcijos požymiais, pvz., gerklės, ryklės ar burnos skausmu arba inkstų ir šlapimo takų sutrikimu, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju reikės atlikti kraujo tyrimus, kad būtų galima nustatyti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo kūnelių kiekis (ar neatsirado agranulocitozė).
  - Kolitas (žarnų uždegimas), burnos uždegimas (stomatitas).
  - Labai sunki odos reakcija, pasireiškianti paraudimu, pūslių atsiradimu, stipriu uždegimu ir odos lupimusi.
  - Sunki padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant šoką. Galimi padidėjusio jautrumo reakcijos simptomai yra karščiavimas, išbėrimas ir patinimas, kartais gali sumažėti kraujospūdis.
  - Tyrimų, pvz., natrio, cholesterolio ar trigliceridų kiekio, rezultatų pokytis.

  Toliau išvardytas šalutinio poveikio dažnis yra nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
  - Jei vartojate Lanzul daugiau nei 3 mėnesius, galimas magnio kiekio sumažėjimas kraujyje. Magnio kiekio sumažėjimas pasireiškia nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, konvulsijomis, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pastebėjote bet kurį iš išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Dėl žemo magnio kiekio kraujyje gali sumažėti kalio ir kalcio kiekis. Jūsų gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio stebėjimui.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.


  5. Kaip laikyti Lanzul

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Plastiko talpyklė. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
  Lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Atidarius talpyklę vaistą galima vartoti ne ilgiau kaip 3 mėnesius.
  Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lanzul vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Lanzul sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra lansoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje kietoje kapsulėje yra 15 mg lansoprazolo.
  - Pagalbinės medžiagos yra cukriniai branduoliai (sacharozė ir kukurūzų krakmolas), povidonas, dinatrio fosfatas dihidratas, sacharozė, kukurūzų krakmolas, natrio laurilsulfatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, talkas, makrogolis, titano dioksidas (E171), polisorbatas 80. Pagalbinės kapsulės apvalkalo medžiagos yra želatina, titano dioksidas (E171) ir raudonasis geležies oksidas (E172).

  Lanzul išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Balta ir rusvai ruda želatininė kapsulė, kurioje yra baltų, šviesiai rudų arba šviesiai rožinių žarnyne suyrančių dengtų granulių.

  DTPE tablečių talpyklė su PP dangteliu ir sausikliu (silikageliu).
  Pakuotėje yra 14, 28, 56 arba 98 kapsulės.
  98 kapsulių talpyklėje yra du sausikliai.

  OPA-Al-PVC/Al lizdinė plokštelė.
  Pakuotėje yra 7, 14, 15, 28, 30, 50 arba 56 kapsulės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  KRKA d.d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Šalies narės pavadinimas Vaistinio preparato pavadinimas
  Danija Jacoprazole
  Čekija, Lietuva, Latvija Lanzul

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-11-23

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant stikline vandens. Jeigu kapsulę nuryti sunku, gydytojas gali nurodyti kitokį šio vaisto vartojimo būdą. Kapsulių ar išberto jų turinio negalima nei kramtyti, nei traiškyti, kadangi tinkamas poveikis gali nepasireikšti.

  Jeigu Lanzul vartojama kartą per parą, vaisto geriausia gerti kasdien tuo pačiu metu. Gydymo rezultatas gali būti geriausias, jeigu Lanzul gersite ryte vos tik atsikėlę.

  Lanzul dozė priklauso nuo paciento būklės. Žemiau pateikiamos įprastinės suaugusių žmonių dozės. Gydytojas kartais gali skirti vartoti ir kitokią dozę. Jis pasakys ir tai, kiek laiko truks gydymas.

  Rėmens ir rūgšties atpylimo gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 15 mg arba 30 mg kapsulė. Jeigu ligos simptomai per 4 savaites nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.

  Dvylikapirštės žarnos opos gydymas. 2 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Skrandžio opos gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Ilgalaikė refliuksinio ezofagito profilaktika. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

  Dvylikapirštės ar skrandžio opos gydymas pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

  Dvylikapirštės ir skrandžio opos profilaktika pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

  Zollinger - Ellison‘o sindromas. Įprastinė pradinė paros dozė yra dvi 30 mg kapsulės. Tolesnę Jums tinkamiausią dozę nustatys gydytojas atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į Lanzul.

  Vaikų Lanzul gydyti negalima. Jaunesnių kaip vienerių metų vaikų gydyti nerekomenduojama, nes turimi duomenys nerodo palankaus poveikio gydant gastroezofaginio refliukso ligą tokiems ligoniams.

  Vaisto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Lanzul dozę

  Išgėrus daugiau Lanzul kapsulių nei nurodyta, būtina greitai kreiptis į gydytoją arba toksikologijos centrą.

  Pamiršus pavartoti Lanzul

  Jeigu įprastiniu laiku vaisto dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pamirštosios dozės negerkite, o toliau kapsules gerkite kaip paprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

  Nustojus vartoti Lanzul

  Nenutraukite gydymo vien dėl to, kad Jūsų simptomai palengvėjo. Nebaigę viso gydymo kurso galite nevisiškai išgyti ir liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės