preloader

Prašome palaukti

NARAMIG, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N2

NARAMIG, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N2

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Naratriptanas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5mg
Prekės kodas: 047209
Vartojamas migrenai gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas migrenai gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra NARAMIG ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant NARAMIG 3. Kaip vartoti NARAMIG 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti NARAMIG 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra NARAMIG ir kam jis vartojamas

  NARAMIG tablečių veiklioji medžiaga yra naratriptanas (hidrochlorido pavidalu), kuris priklauso vaistų, vadinamų triptanais (dar vadinamų 5-HT1 receptorių agonistais), grupei.

  NARAMIG vartojamas migrenai gydyti.

  Migrenos simptomai gali atsirasti dėl laikino aplink smegenis esančių kraujagyslių išsiplėtimo. Manoma, kad NARAMIG susiaurina kraujagysles ir numalšina galvos skausmą bei palengvina kitus migrenos simptomus – pykinimą ir vėmimą, padidėjusį jautrumą šviesai ir garsui.

  2. Kas žinotina prieš vartojant NARAMIG

  NARAMIG vartoti negalima: - jeigu yra alergija naratriptanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos. 6 skyriuje); - jei sergate širdies liga, pvz., širdies nepakankamumu, krūtinės angina, ar jau yra buvęs miokardo infarktas; - jei yra sutrikusi kraujotaka kojose ir dėl to einant atsiranda į mėšlungį panašių skausmų (sergate periferinių arterijų liga); - jei kada nors buvo insultas arba nedidelis insultas (vadinamasis praeinantis smegenų išemijos priepuolis); - jeigu Jūsų kraujospūdis didelis; - jeigu sergate kepenų arba inkstų liga, pasitarkite su gydytoju. Jeigu kepenų ar inkstų liga sunki, NARAMIG gali Jums netikti. -  Jei kurie nors iš anksčiau išvardytų teiginių tinka Jums, nepradėkite vartoti NARAMIG, nepasitarę su gydytoju.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jei yra papildomų rizikos faktorių, dėl kurių Jūs galite susirgti širdies liga:  jei esate vyresnis nei 40 metų vyras;  jei esate moteris po menopauzės;  jei rūkote ar turite antsvorio;  jei sergate diabetu arba padidėjęs cholesterolio kiekis;  jei Jūsų šeimoje yra dažnai buvę širdies ligų.

  Jei kurie nors iš išvardytų teiginių Jums tinka, tai gali reikšti, kad galbūt Jums padidėjusi rizika susirgti širdies liga, todėl pasakykite gydytojui, kad jis ištirtų Jūsų širdies būklę prieš pradedant vartoti NARAMIG.

  Labai retais atvejais vartojant NARAMIG pasireiškia sunki širdies liga, nors prieš tai nebuvo jokių širdies ligos požymių.

  Jei Jums yra alergija antibiotikams, vadinamiems sulfonamidais

  Jeigu ji yra, Jūs galite būti alergiškas ir NARAMIG. Jei žinote, kad esate alergiškas antibiotikams, bet nesate tikras dėl sulfonamidų, prieš pradėdami vartoti NARAMIG, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu dažnai vartojate NARAMIG Jei vartosite NARAMIG per dažnai, galvos skausmas gali sustiprėti. Jei taip atsitiktų, pasakykite gydytojui. Gydytojas gali paprašyti Jūsų nebevartoti NARAMIG.

  NARAMIG nerekomenduojama vartoti vyresniems kaip 65 metų asmenims ir vaikams, jaunesniems kaip 18 metų amžiaus.

  Vaikams ir paaugliams NARAMIG nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir NARAMIG

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurių vaistų negalima vartoti kartu su NARAMIG. Vartojami kartu su NARAMIG kiti vaistai gali sukelti nepageidaujamų reakcijų. Tai yra :  vadinamieji SSRI (serotonino reabsorbcijos inhibitoriai) ar SNRI (serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitoriai) – vaistai vartojami depresijai gydyti. Kartu su jais vartojant NARAMIG gali pasireikšti sumišimas, silpnumas ir (arba) koordinacijos sutrikimas (serotonino sindromas); jei atsiranda šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją;  kiti 5-HT1 receptorių agonistai, pvz., sumatriptanas, vartojamas migrenai gydyti;  ergotaminas, taip pat vartojamas migrenai gydyti, arba panašūs vaistai, pvz., metisergidas.

  Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. NARAMIG nerekomenduojama vartoti nėštumo metu. Jei esate ar galvojate, kad galite būti nėščia, arba jei planuojate pastoti, nevartokite NARAMIG, nepasitarusi su gydytoju. Gydytojas nuspręs, ar NARAMIG vartojimo nauda yra didesnė už galimą pavojų Jūsų kūdikiui.

  Jeigu Jūs žindote, turite pasitarti su gydytoju prieš pradėdama vartoti NARAMIG.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Migrenos priepuolio metu ar vartojant NARAMIG galimas mieguistumas ar kiti požymiai. Jeigu Jūs jaučiate tokį poveikį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol nesijausite gerai.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas NARAMIG tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti NARAMIG

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek vartoti? Įprastinė dozė suaugusiems nuo 18 iki 65 metų amžiaus yra viena NARAMIG 2,5 mg plėvele dengta tabletė.

  Kaip vartoti? Prarykite plėvele dengtą tabletę nekramtytą, užsigerdami nedideliu kiekiu vandens.

  Kada vartoti NARAMIG? NARAMIG reikia vartoti, kai tik pasireiškia pirmieji migreninio galvos skausmo požymiai, tačiau šį vaistinį preparatą galima gerti ir bet kuriuo priepuolio metu.

  Nevartokite NARAMIG, norėdami išvengti priepuolio.

  Jeigu migrena vėl pasikartoja:  jeigu nesergate inkstų ar kepenų liga, po 4 valandų galite išgerti antrą NARAMIG plėvele dengtą tabletę;  jeigu sergate inkstų ar kepenų liga, negerkite daugiau negu vienos plėvele dengtos tabletės per parą;  negalima gerti daugiau kaip dviejų tablečių per parą.

  Jeigu po pirmos plėvele dengtos tabletės nepalengvėja To paties priepuolio metu daugiau tablečių negerkite, nes vargu ar jos padės. Jeigu po NARAMIG nepalengvėja, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę NARAMIG dozę? Suvartoję per daug NARAMIG, Jūs galite pasijusti blogai. Jeigu suvartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir parodykite jam NARAMIG pakuotę (jei turite).

  Pamiršus pavartoti NARAMIG Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Alerginės reakcijos vartojant NARAMIG gali pasireikšti labai retai. Jų simptomai tokie:  niežtinčios pūkšlės (dilgėlinė);  kartais atsirandantis veido ir burnos patinimas (angioedema), apsunkintas kvėpavimas;  kolapsas.

  Jei Jums atsiranda šių simptomų, nustokite vartoti NARAMIG ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Dažnas šalutinis poveikis Gali pasireikšti 1 žmogui iš 10:  skausmo, dilgčiojimo ar karščio pojūtis bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir gerklę;  pykinimas ir vėmimas, nors tai gali būti ir dėl pačios migrenos priepuolio.

  Nedažnas šalutinis poveikis Gali pasireikšti 1 žmogui iš 100:  galimas sunkumo, spaudimo, veržimo pojūtis, kartais apimantis bet kurią kūno vietą, įskaitant krūtinę ir gerklę.

  Retas šalutinis poveikis Gali pasireikšti 1 žmogui iš 1 000:  anafilaksija (sunki alerginė reakcija).

  Labai retas šalutinis poveikis Gali pasireikšti 1 žmogui iš 10 000:  širdies sutrikimai, įskaitant smarkų skausmą krūtinėje (krūtinės angina) ir miokardo infarktą;  kojų ir rankų kraujotakos sutrikimai;  alerginės reakcijos;  nepakankamas žarnų aprūpinimas krauju (išeminis kolitas).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el.paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau inrofmacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti NARAMIG

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NARAMIG vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  NARAMIG sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra naratriptanas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg naratriptano (naratriptano hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė (E460), bevandenė laktozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas (E572). Tabletės plėvelė (Opadry Green OY-S-21027): hipromeliozė, titano dioksidas (E171), triacetinas, geltonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132).

  NARAMIG išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NARAMIG plėvele dengta tabletė yra D raidės formos, abipus išgaubta, dengta žalsvos spalvos apvalkalu. Vienoje tabletės pusėje yra įspaustas užrašas „GX CE5“. Kartono dėžutėje yra 2 plėvele dengtos tabletės lizdinėje arba vaikų sunkiai atidaromoje lizdinėje plokštelėje.

  Rinkodaros teisės turėtojas UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva

  Gamintojai Glaxo Operations UK Ltd (t/a Glaxo Wellcome Operations) Priory Street, Ware Hertfordshire SG12 0DJ Jungtinė Karalystė

  arba

  GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. ul. Grunwaldzka 189 60-322 Poznań Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva Tel. +370 5 264 90 00

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-06-08

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://vvkt.lt/.  

  Įprastinė dozė suaugusiems nuo 18 iki 65 metų amžiaus yra viena NARAMIG 2,5 mg tabletė.

  Naratriptanas; 2,5mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti