preloader

Prašome palaukti

OSSICA, 3mg/3ml, 3 ml ir injekcinė adata, injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte, N1

OSSICA, 3mg/3ml, 3 ml ir injekcinė adata, injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ibandrono rūgštis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 3mg/3ml
Prekės kodas: 204203
OSSICA yra skirtas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai kaulų lūžių rizika yra padidėjusi.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  OSSICA yra skirtas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai kaulų lūžių rizika yra padidėjusi.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. - Jeigu pasireiškė šalutini spoveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1.  Kas yra OSSICA ir kam jis vartojamas 2.  Kas žinotina prieš vartojant OSSICA 3.  Kaip vartoti OSSICA 4.  Galimas šalutinis poveikis 5.  Kaip laikyti OSSICA 6.  Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra OSSICA ir kam jis vartojamas

  OSSICA priklauso vaistų, vadinamų bisfosfonatais, grupei. Jame yra veikliosios medžiagos ibandrono rūgšties.

  OSSICA gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydama kaulinio audinio nykimą ir didindama kaulų masę moterims, kurios vartoja šį preparatą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo. OSSICA gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių riziką.

  OSSICA yra skirtas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė – tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį lytinį hormoną estrogeną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

  Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sukeltų kaulų lūžių rizika.

  Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai: - nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste; - rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas; - vaikščiojimo ar kitų kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas; - osteoporozės atvejai šeimoje.

  Sveikas gyvenimo būdas taip pat padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti subalansuotą maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio.

  2.  Kas žinotina prieš vartojant OSSICA

  OSSICA vartoti negalima: - jei Jūsų kraujyje yra ar anksčiau buvo maža kalcio koncentracija. Pasitarkite su gydytoju; - jeigu yra alergija) ibandrono rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti OSSICA.

   Kai kurie pacientai turi labai atsargiai vartoti OSSICA.  Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdamos vartoti OSSICA: - jei Jums yra ar kada nors buvo inkstų sutrikimų, inkstų nepakankamumas ar kada nors reikėjo atlikti dializę, arba jei sergate liga, dėl kurios gali būti pažeisti inkstai; - jei Jums yra mineralinių medžiagų metabolizmo sutrikimų (pavyzdžiui, vitamino D trūkumas); - gydymo OSSICA metu turite papildomai vartoti kalcio ir vitamino D. Pasakykite gydytojui, jei negalite to padaryti; - jeigu reikia gydyti dantis ar atlikti odontologinę operaciją, pasakykite odontologui, kad vartojate OSSICA. Jeigu sergate vėžiu, pasakykite apie tai odontologui. - Jeigu sergate širdies ligomis ir gydytojas rekomendavo riboti per parą suvartojamų skysčių kiekį.

  Ibandrono rūgštimi į veną gydytiems pacientams buvo pastebėti sunkios alerginės reakcijos atvejai, įskaitant mirtį nulėmusius atvejus. Jeigu Jums pasireiškė vienas iš tokių simptomų, kaip dusulys ar sunkumas kvėpuoti, veržimo jausmas gerklėje, liežuvio patinimas, svaigulys, sąmonės netekimo jausmas, veido paraudimas ar patinimas, išbėrimas visame kūne, pykinimas ar vėmimas, nedelsdami įspėkite savo gydytoją arba slaugytoją (žr. 4 skyrių).

  Vaikams  ir paaugliams Jaunesniems kaip 18 metų vaikams ar paaugliams OSSICA vartoti draudžiama.

  Kiti vaistai ir OSSICA  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui,slaugytojai, arba vaistininkui.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis OSSICA yra skirtas vartoti moterims po menopauzės, jo negalima vartoti vaisingo amžiaus moterims.  Jums negalima švirkšti OSSICA, jeigu esate nėščia arba  žindote kūdikį. Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jūs galite vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes manoma, kad OSSICA gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  OSSICA sudėtyje yra  natrio Vienoje šio vaistinio preparato dozėje (3 ml) yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. iš esmės be natrio.

  3. Kaip vartoti OSSICA

  Rekomenduojama OSSICA dozė injekcijoms į veną yra 3 mg (1 užpildytas švirkštas) kas 3 mėnesius.

  Injekciją į veną turi sušvirkšti gydytojas ar kitas kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas. Nešvirkškite preparato patys.

  Injekcinį tirpalą galima švirkšti tik į veną, niekur daugiau.

  OSSICA vartojimo trukmė Norint pasiekti geriausių gydymo rezultatų, svarbu ir toliau kas 3 mėnesius vaistą leisti tiek laiko, kiek paskiria gydytojas. OSSICA gali padėti osteoporozę gydyti tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą, nors skirtumo galite nepastebėti ar nepajusti. Po 5 metų gydymo OSSICA, pasitarkite su gydytoju, ar Jums tęsti gydymą OSSICA.

  Taip pat turite papildomai vartoti kalcio ir vitamino D tiek, kiek rekomendavo gydytojas. 

  Pavartojus per didelę OSSICA dozę Jūsų kraujyje gali sumažėti kalcio, fosforo ar magnio koncentracija. Gydytojas, norėdamas koreguoti šiuos sutrikimus, gali paskirti šių mineralinių medžiagų tirpalų injekcijas.

  Praleidus OSSICA dozę Turite kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją, kad Jums sušvirkštų vaisto. Po to injekcijas reikia atlikti kas 3 mėnesius, skaičiuojant nuo paskutinės injekcijos datos.  

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių šalutinio poveikio simptomų, nedelsdami pasakykite slaugytojui arba  gydytojui, nes Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos:

  Reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų): • niežėjimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, sunkinantis kvėpavimą • nuolatinis akių skausmas ir uždegimas (jeigu ilgai trunka) • naujai atsiradęs skausmas, silpnumas ar nemalonus pojūtis šlaunies, klubo ar kirkšnies srityje. Tai gali būti ankstyvieji galimo neįprasto šlaunikaulio lūžio požymiai.

  Labai reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 pacientų): • skausmas ar žaizda burnoje ar žandikaulyje. Tai gali būti ankstyvieji sunkios žandikaulio ligos (nekrozės ( žuvusio kaulinio audinio) žandikaulyje požymiai). • sunkios, galinčios sukelti grėsmę gyvybei, alerginės reakcijos (žr. 2 skyrių).

  Kiti galimi šalutiniai poveikiai

  Dažni (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 pacientų): • galvos skausmas           • skrandžio ar pilvo skausmas (gali būti dėl skrandžio uždegimo), nevirškinimas, pykinimas, viduriavimas (laisvi viduriai) ar vidurių užkietėjimas • raumenų, sąnarių ar nugaros skausmas • nuovargio ir išsekimo jausmas • į gripą panašūs simptomai, tokie kaip karščiavimas, drebulys ir šaltkrėtis, diskomforto jausmas, kaulų , raumenų ir sąnarių skausmas. Jeigu bet kuris iš poveikių tampa varginantis arba tęsiasi ilgiau negu keletą parų, pasitarite su slaugytoju ar gydytoju • išbėrimas.

  Nedažni (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 pacientų): • venos uždegimas • injekcijos vietos skausmas ar pažaida • kaulų skausmas • silpnumo jausmas • bronchų astmos priepuolis

  Reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų): • dilgėlinė

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti OSSICA

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus,  šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Injekciją atlikęs asmuo turi išmesti tirpalo likučius, o panaudotą švirkštą ir injekcinę adatą išmesti į tam skirtą atliekų talpyklę.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  OSSICA 3 mg injekcinio tirpalo užpildytuose švirkštuose sudėtis

  – Veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Viename užpildytame švirkšte yra 3 mg ibandrono rūgšties 3 ml tirpalo (atitinka 3,375 mg natrio ibandronato monohidrato). 1 ml injekcinio tirpalo yra 1 mg ibandrono rūgšties. – Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, ledinė acto rūgštis, natrio acetatas trihidratas ir injekcinis vanduo. Natrio hidroksidas ir vandenilio chlorido rūgštis (pH sureguliuoti).

  OSSICA 3 mg injekcinio tirpalo užpildytuose švirkštuose išvaizda ir kiekis pakuotėje

  OSSICA 3 mg injekcinis tirpalas užpildytuose švirkštuose – tai skaidrus, bespalvis tirpalas, praktiškai neturintis dalelių. Jo pH 3,5–4,5. Kiekviename užpildytame švirkšte yra 3 ml tirpalo. OSSICA tiekiamas pakuotėmis po 1 užpildytą švirkštą ir 1 injekcinę adatą arba po 4 užpildytus švirkštus ir 4 injekcines adatas.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Gedeon Richter Plc. Gyömrői út 19–21. 1103 Budapest Vengrija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:  Bulgarija: Ossica  Čekijos:  Ossica  Latvija:  OSSICA  Lietuva:  OSSICA  Vengrija:  Ossica  Rumunija:  Ossica  Slovakija:  Ossica

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Gedeon Richter Plc. atstovybė Lietuvoje Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 268 53 92

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-10.

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Rekomenduojama OSSICA dozė injekcijoms į veną yra 3 mg (1 užpildytas švirkštas) kas 3 mėnesius.

  Injekciją į veną turi sušvirkšti gydytojas ar kitas kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas. Nešvirkškite preparato patys.

  Injekcinį tirpalą galima švirkšti tik į veną, niekur daugiau.

  OSSICA vartojimo trukmė Norint pasiekti geriausių gydymo rezultatų, svarbu ir toliau kas 3 mėnesius vaistą leisti tiek laiko, kiek paskiria gydytojas. OSSICA gali padėti osteoporozę gydyti tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą, nors skirtumo galite nepastebėti ar nepajusti. Po 5 metų gydymo OSSICA, pasitarkite su gydytoju, ar Jums tęsti gydymą OSSICA.

  Taip pat turite papildomai vartoti kalcio ir vitamino D tiek, kiek rekomendavo gydytojas. 

  Pavartojus per didelę OSSICA dozę Jūsų kraujyje gali sumažėti kalcio, fosforo ar magnio koncentracija. Gydytojas, norėdamas koreguoti šiuos sutrikimus, gali paskirti šių mineralinių medžiagų tirpalų injekcijas.

  Praleidus OSSICA dozę Turite kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją, kad Jums sušvirkštų vaisto. Po to injekcijas reikia atlikti kas 3 mėnesius, skaičiuojant nuo paskutinės injekcijos datos.

  Ibandrono rūgštis; 3mg/3ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti