preloader

Prašome palaukti

Terbisil, 250 mg, tabletės, N28

Terbisil, 250 mg, tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Terbinafinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 250mg
Prekės kodas: 844720

TERBISIL tabletės vartojamos:
- rankų ir kojų pirštų nagų grybelinių ligų gydymui;
- plaukuotosios galvos dalies grybelinių ligų gydymui;
- kū...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  TERBISIL tabletės vartojamos:
  - rankų ir kojų pirštų nagų grybelinių ligų gydymui;
  - plaukuotosios galvos dalies grybelinių ligų gydymui;
  - kūno, blauzdų, pėdų odos grybelinių ligų, kai atsižvelgiant į susirgimo vietą, sunkumą ir išplitimą, reikia gydyti geriamaisiais priešgrybeliniais vaistais.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?    1. Kas yra TERBISIL ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant TERBISIL  3. Kaip vartoti TERBISIL  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti TERBISIL  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra TERBISIL ir kam jis vartojamas   TERBISIL tablečių veiklioji medžiaga terbinafinas priklauso priešgrybelinių vaistų grupei ir yra vartojamas grybelinei odos, plaukų ir nagų infekcijai gydyti. Rekomenduojama atlikti laboratorinį tyrimą ir nustatyti ligos sukėlėją. Išgerto vaisto patenka į infekcijos vietą, ten susidaro pakankama jo koncentracija grybeliui sunaikinti ar jo augimui sustabdyti.

  TERBISIL tabletės vartojamos: - rankų ir kojų pirštų nagų grybelinių ligų gydymui; - plaukuotosios galvos dalies grybelinių ligų gydymui; - kūno, blauzdų, pėdų odos grybelinių ligų, kai atsižvelgiant į susirgimo vietą, sunkumą ir išplitimą, reikia gydyti geriamaisiais priešgrybeliniais vaistais.     2. Kas žinotina prieš vartojant TERBISIL   TERBISIL vartoti negalima:  - jeigu yra alergija terbinafinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti TERBISIL. - jei vartojate kitų vaistų (žr. „Kiti vaistai ir TERBISIL “); - jei sergate ar sirgote kepenų liga; - jei sergate ar sirgote bet kuria inkstų liga; - jei sergate žvyneline arba sistemine raudonąja vilklige; - jei pasireiškia progresuojantis odos bėrimas, terbinafino vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.    Vaikams TERBISIL tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kai 2 metų vaikams (paprastai sveriantiems mažiau kaip 12 kg), nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra. Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams negalima užtikrinti tinkamo dozavimo skiriant šio stiprumo tablečių, todėl jiems šio vaisto vartoti negalima.   Kiti vaistai ir TERBISIL Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai  pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali sąveikauti su TERBISIL. Tokie vaistai yra: • kai kurie antibiotikai (pvz., rifampicinas); • kai kurie antidepresantai (pvz., desipraminas); • kai kurie vaistai nuo širdies ligų (pvz., propafenonas, amjodaronas); • kai kurie vaistai nuo padidėjusio kraujo spaudimo (pvz., metoprololis); • kai kurie vaistai vartojami skrandžio opoms gydyti (pvz., cimetidinas); • kai kurie grybelinėms infekcijoms gydyti vartojami vaistai (pvz., flukonazolas, ketokonazolas); • kai kurie vaistai nuo kosulio (pvz., dekstrometorfanas); • ciklosporinas, organizmo imuninės sistemos veiklai kontroliuoti vartojamas vaistas, apsaugantis nuo persodintų organų atmetimo.   TERBISIL vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletės vartojamos nepriklausomai nuo valgio, užsigeriant trupučiu vandens.   Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jei esate nėščia ar manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodamašį vaistą, pasitarkite su e gydytoju arba vaistininku. TERBISIL nėštumo metu vartoti draudžiama, nebent išskyrus tuos atvejus, kada šiuo medikamentu gydyti būtina. Jūsų gydytojas paaiškins Jums apie galimą TERBISIL tablečių vartojimo riziką nėštumo metu.

  TERBISIL tabletes vartojančioms moterims žindyti negalima, nes kūdikis gali būti paveiktas terbinafino, išsiskiriančio su motinos pienu. Tai gali pakenkti Jūsų kūdikiui.   Vairavimas ir mechanizmų valdymas TERBISIL gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

    3. Kaip vartoti TERBISIL    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Suaugusieji Rekomenduojama TERBISIL tablečių dozė – viena 250 mg tabletė per parą. Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Daugiau kaip 40 kg sverianys vaikai Vaikams, sveriantiems >40 kg (įprastai vyresni kaip 12 metų), skiriama 250 mg vieną kartą per parą.

  20-40 kg sveriantys vaikai Vaikams, sveriantiems 20-40 kg (įprastai 5 - 12 metų), skiriama 125 mg (pusė 250 mg tabletės) vieną kartą per parą.

  Mažiau kaip 20 kg sveriantys vaikai Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams negalima užtikrinti tinkamo dozavimo skiriant šio stiprumo tablečių, todėl jiems šio vaisto vartoti negalima. Šią tabletę galima padalyti į lygias dozes.

  Senyvi pacientai Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

  Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi Terbinafino nerekomenduojama vartoti pacientams, kurie serga lėtine ar aktyvia kepenų liga.

  Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi Terbinafino vartojimas pacientams, kuriems sutrikusi inkstų veikla, neištirtas, todėl šiems pacientams vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Vartojimo trukmė Vartojimo trukmė priklauso nuo infekcijos tipo, sunkumo ir nuo kūno pažeidimo vietos. Gydytojas Jums nurodys, kiek laiko gerti šių tablečių.

  Odos grybelinės ligos Grybelinė pėdų (tarpupirščių, padų ar mokasinų tipo) liga: 2-6 savaitės. Grybelinė kūno, blauzdų liga (bet kurioje kūno vietoje atsiradę pleiskanojančios dėmės su  aiškiomis ribomis): 2-4 savaitės. Plaukuotosios galvos dalies grybelinės ligos: 4 savaitės.

  Nagų grybelinės ligos Grybelinį nagų pažeidimą paprastai reikia gydyti ilgiau negu grybelinę odos infekciją. Dauguma pacientų sėkmingai išgydomi per 6-12 savaičių. Rankų pirštų nagų onichomikozė Dažniausiai grybelinę rankų pirštų infekciją pakanka gydyti 6 savaites. Kojų pirštų nagų onichomikozė Dažniausiai grybelinę kojų pirštų infekciją pakanka gydyti 12 savaičių. Kai kuriuos pacientus, kuriems nagai auga lėtai, tenka gydyti ilgiau. Geriausias klinikinis poveikis būna praėjus keliems mėnesiams po mikologinio pasveikimo ir gydymo pabaigos. Tai susiję su laikotarpiu, per kurį nagas atauga.

  Ką dar reikia žinoti vartojantTERBISIL? Yra daugiau priemonių, kurios gali padėti išgydyti infekciją ir neleisti jai pasikartoti. Pavyzdžiui, infekuotas vietas laikyti sausai ir vėsiai, kasdien keisti drabužius, kurie tiesiogiai liečiasi su infekuota vieta. Reikia dezinfekuoti avalynę, nešioti tik tinkamus apatinius ir avalynę.   Ką daryti pavartojus per didelę TERBISIL dozę? Jei atsitiktinai išgėrėte daugiau TERBISIL tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Dažniausi perdozavimo reiškiniai yra  galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmas ir svaigulys.   Pamiršus pavartoti TERBISIL  Jei pamiršote išgerti ir iki sekančios dozės pavartojimo liko daugiau nei 4 valandos, galite išgerti pamirštą tabletę. Likus mažiau nei 4 valandoms, sekančią tabletę išgerkite įprastu laiku.     4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai retai TERBISIL tabletės gali sukelti sunkių kepenų sutrikimų ir labai retai jie būna sunkūs. Dėl sunkių šalutinių poveikių taip pat gali sumažėti kai kurių kraujo ląstelių skaičius, atsirasti raudonosios vilkligės požymių (autoimuninė liga) arba sunkių odos reakcijų, iš jų sunkių alerginių reakcijų, kraujagyslių uždegimas, kasos uždegimas ar raumenų nekrozė.

  Nedelsiant pasakykite gydytojui: • jei dėl neaiškios priežasties nuolat pykina, išnyksta apetitas, vargina skrandžio negalavimai ar neįprastas nuovargis bei silpnumas; • jei pastebėjote, kad oda ar akių baltymai pagelto, šlapimas neįprastai patamsėjo, o išmatos labai pašviesėjo (galimi kepenų sutrikimų požymiai); • jei prasidėjo gerklės skausmas su karščiavimu ir šaltkrėčiu; • jei pasireiškė neįprastas kraujavimas ar atsirado mėlynių (galimi ligos požymiai, pažeidžiantys kai kurių tipų kraujo kūnelių lygį); • jei pastebėjote, kad Jūsų oda išblyškusi, pakitusi gleivinė ar nelygūs nagai, neįprastą nuovargį ar silpnumą ar dusulį fizinio krūvio metu (galimi ligos požymiai, kai sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių); • jei sunku kvėpuoti, svaigsta galva, patinęs veidas ir gerklė, paraudimas, spazminis pilvo skausmas ir sąmonės praradimas ar pastebėjote sąnarių skausmo, sustingimo, išbėrimo, gripo ar patinusių/padidėjusių limfmazgių simptomus (galimi sunkių alerginių reakcijų požymiai); • jei pasireiškė simptomai, kaip išbėrimas, gripas, niežulys, nuovargis ar odos paviršiuje atsirado raudonai violetinės dėmės (galimi kraujagyslių uždegimo požymiai); • jei atsirado bet kokių odos sutrikimų; • jei pasireiškė aštrus skrandžio skausmas pereinantis į nugarą (galimi kasos uždegimo požymiai); • jei pastebėjote nepaaiškinamą raumenų silpnumą ir skausmingą ar tamsų (raudonai rudą) šlapimą (galimi raumenų nekrozės požymiai).

  Žemiau pateikti šalutiniai poveikiai, nustatyti klinikinių tyrimų metu.

  Labai dažni (galimi daugiau negu 1 iš 10 pacientų) šalutiniai poveikiai: - galvos skausmas, - pilvo pūtimas (pilno skrandžio jausmas), apetito stoka, rėmuo, pykinimas, nestiprus pilvo skausmas, viduriavimas, odos bėrimas, - sąnarių ir raumenų skausmas.

  Dažni (galimi mažiau negu 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų) šalutiniai poveikiai: - nuovargis, - sutrikusi rega, sutrikęs skonio jutimas, įskaitant skonio pojūčio netekimą. Toks šalutinis poveikis nutraukus vaisto vartojimą, per kelias savaites išnyksta. Jei atsiranda toks skonio pokytis, gali sumažėti apetitas ir nukristi svoris. - prislėgta nuotaika, svaigulys.

  Nedažni (galimi mažiau negu 10, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) šalutiniai poveikiai: - sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių skaičius, - nerimas, - dilgčiojimas ar tirpimo pojūtis ir sumažėjęs odos jautrumas, - padidėjęs odos jautrumas šviesai, - triukšmas (pvz., spengimas) ausyse, - karščiavimas ir sumažėjęs kūno svoris.

  Reti (galimi nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų) šalutiniai poveikiai: - kepenų veiklos sutrikimas, kepenų uždegimas, gelta, tulžies sąstovis, pakitę kepenų veiklos tyrimų rodikliai.

  Labai reti (galimi mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų) šalutiniai poveikiai: - sumažėjęs tam tikrų kraujo ląstelių skaičius, - veido, akių, gerklės patinimas (angioneurozinė edema), -  vilkligė (autoimuninė liga), - sunkios odos reakcijos, plaukų slinkimas, į žvynelinę panašus odos išbėrimas  arba žvynelinės pasunkėjimas. -  Taip pat gauta pranešimų apie žemiau pateiktus šalutinius poveikius, jų dažnis nežinomas: Anafilaksinės reakcijos (sunki ūminė alerginė reakcija), kraujagyslių uždegimas, uoslės sutrikimai, įskaitant pastovų uoslės praradimą, kasos uždegimas, vietinė raumenų žūtis (nekrozė), į gripą panašūs simptomai (pvz., nuovargis, šaltkrėtis, gerklės skausmas, sąnarių ar raumenų gėla), karščiavimas, padidėjęs raumenų fermentų aktyvumas kraujyje (kreatinkinazės), klausos sutrikimas ir neryškus matymas, sumažėjęs regos aštrumas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.     5. Kaip laikyti TERBISIL    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.   Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. Pakuotės turinys ir kita informacija   TERBISIL sudėtis - Veiklioji medžiaga yra terbinafinas. Kiekvienoje tabletėje yra 250 mg terbinafino (tai atitinka 281,25 mg terbinafino hidrochlorido). - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, magnio stearatas.

  TERBISIL išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos, vienoje pusėje yra vagelė, o kitoje – įspaudas „250“. Laužimo paviršius yra baltas arba beveik baltas. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

  Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 14 tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 2 lizdinės plokštelės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Gedeon Richter Plc. Gyömrői út 19-21 1103 Budapest Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3 Vilnius Tel. +370 5 268 53 92

       Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-05     Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Suaugusieji Rekomenduojama TERBISIL tablečių dozė – viena 250 mg tabletė per parą. Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Daugiau kaip 40 kg sverianys vaikai Vaikams, sveriantiems >40 kg (įprastai vyresni kaip 12 metų), skiriama 250 mg vieną kartą per parą.

  20-40 kg sveriantys vaikai Vaikams, sveriantiems 20-40 kg (įprastai 5 - 12 metų), skiriama 125 mg (pusė 250 mg tabletės) vieną kartą per parą.

  Mažiau kaip 20 kg sveriantys vaikai Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams negalima užtikrinti tinkamo dozavimo skiriant šio stiprumo tablečių, todėl jiems šio vaisto vartoti negalima. Šią tabletę galima padalyti į lygias dozes.

  Senyvi pacientai Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

  Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi Terbinafino nerekomenduojama vartoti pacientams, kurie serga lėtine ar aktyvia kepenų liga.

  Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi Terbinafino vartojimas pacientams, kuriems sutrikusi inkstų veikla, neištirtas, todėl šiems pacientams vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Vartojimo trukmė Vartojimo trukmė priklauso nuo infekcijos tipo, sunkumo ir nuo kūno pažeidimo vietos. Gydytojas Jums nurodys, kiek laiko gerti šių tablečių.

  Odos grybelinės ligos Grybelinė pėdų (tarpupirščių, padų ar mokasinų tipo) liga: 2-6 savaitės. Grybelinė kūno, blauzdų liga (bet kurioje kūno vietoje atsiradę pleiskanojančios dėmės su  aiškiomis ribomis): 2-4 savaitės. Plaukuotosios galvos dalies grybelinės ligos: 4 savaitės.

  Nagų grybelinės ligos Grybelinį nagų pažeidimą paprastai reikia gydyti ilgiau negu grybelinę odos infekciją. Dauguma pacientų sėkmingai išgydomi per 6-12 savaičių. Rankų pirštų nagų onichomikozė Dažniausiai grybelinę rankų pirštų infekciją pakanka gydyti 6 savaites. Kojų pirštų nagų onichomikozė Dažniausiai grybelinę kojų pirštų infekciją pakanka gydyti 12 savaičių. Kai kuriuos pacientus, kuriems nagai auga lėtai, tenka gydyti ilgiau. Geriausias klinikinis poveikis būna praėjus keliems mėnesiams po mikologinio pasveikimo ir gydymo pabaigos. Tai susiję su laikotarpiu, per kurį nagas atauga.

  Ką dar reikia žinoti vartojantTERBISIL? Yra daugiau priemonių, kurios gali padėti išgydyti infekciją ir neleisti jai pasikartoti. Pavyzdžiui, infekuotas vietas laikyti sausai ir vėsiai, kasdien keisti drabužius, kurie tiesiogiai liečiasi su infekuota vieta. Reikia dezinfekuoti avalynę, nešioti tik tinkamus apatinius ir avalynę.   Ką daryti pavartojus per didelę TERBISIL dozę? Jei atsitiktinai išgėrėte daugiau TERBISIL tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Dažniausi perdozavimo reiškiniai yra  galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmas ir svaigulys.   Pamiršus pavartoti TERBISIL  Jei pamiršote išgerti ir iki sekančios dozės pavartojimo liko daugiau nei 4 valandos, galite išgerti pamirštą tabletę. Likus mažiau nei 4 valandoms, sekančią tabletę išgerkite įprastu laiku.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės