preloader

Prašome palaukti

Triptosan, 150mg, kietosios kapsulės, N40

Triptosan, 150mg, kietosios kapsulės, N40

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Oksitriptanas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 150mg
Prekės kodas: 477131630700
Skiriamas lengvų depresijos epizodų gydymui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skiriamas lengvų depresijos epizodų gydymui.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  Lapelio turinys

  1. Kas yra Triptosan ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Triptosan
  3. Kaip vartoti Triptosan
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Triptosan
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA TRIPTOSAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Manoma, kad depresija kyla sumažėjus tam tikros medžiagos (serotonino) koncentracijai smegenyse. Triptosan didina serotonino koncentraciją galvos smegenyse.

  Triptosan skiriamas lengvų depresijos epizodų gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TRIPTOSAN

  Triptosan vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oksitriptanui arba bet kuriai pagalbinei Triptosan medžiagai;
  - jeigu sergate sunkiu kepenų nepakankamumu ar kitomis sunkiomis kepenų ligomis;
  - jeigu sergate sunkiu inkstų nepakankamumu ar kitomis sunkiomis inkstų ligomis;
  - jeigu sergate vėžiu;
  - jeigu vartojate kitų vaistų nuo depresijos;
  - jeigu anksčiau pavartojus L-triptofano pasireiškė taip vadinamasis eozinofilinės mialgijos sindromas (EMS).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams vartoti nerekomenduojama.

  Kaip ir vartojant kitus vaistus nuo depresijos, pirmąsias kelias gydymo Triptosan savaites ar ilgiau būklė gali nepagerėti, todėl labai svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir nenutraukti vaisto vartojimo arba keisti vaisto dozę nepasitarus su gydytoju.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
  Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
  - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  - jeigu esate jaunas suaugęs asmuo. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Geriant vaistų, kurių sudėtyje yra L-triptofano, pasireiškė eozinofilinės mialgijos sindromas (EMS). Šio sutrikimo priežastys iki šiol neišaiškintos. Jeigu vartojant Triptosan pasireiškia sąnarių ar raumenų skausmas, karščiavimas, dusulys, periferinių nervų uždegimas (neuropatija), patinimas ir odos pažeidimas (pvz., sklerozė, išbėrimas, dilgėlinė), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas nustatys, ar tai ne eozinofilijos mialgijos sindromas ir ar galima toliau gydytis Triptosan.

  Vartojant oksitriptaną, ypač kartu su kitais vaistais nuo depresijos gali pasireikšti taip vadinamas serotonino sindromas. Serotonino sindromui būdinga sujaudinimas, nerimastingumas, tachikardija, padidėjęs kraujospūdis, padidėjusi kūno temperatūra, veido ir kaklo paraudimas, pernelyg didelis refleksų sustiprėjimas, galvos svaigimas, drebulys, prakaitavimo sustiprėjimas, žarnų peristaltikos suintensyvėjimas, orientacijos sutrikimas, vyzdžių išsiplėtimas ir raumenų trūkčiojimas.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Būtina pasakyti gydytojui, jeigu kartu su Triptosan vartojate:
  - fenotiazinų grupės vaistų nuo psichozės (pvz.: levomepromaziną, flufenaziną, tioridaziną), nes pavieniais atvejais gali sutrikti lytinė funkcija;
  - migdomųjų ir vaistų nerimui mažinti, taip vadinamų benzodiazepinų (pvz.: alprazolamą, bromazepamą, brotizolamą, chlordiazepoksidą, diazepamą, estazolamą ir kitus), nes pavieniais atvejais gali sutrikti lytinė funkcija.

  Triptosan vartojimas su maistu ir gėrimais
  Maistas Triptosan vartojimui įtakos neturi. Vaistą galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nerekomenduojama vartoti Triptosan.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Triptosan gali sukelti galvos svaigimą. Jeigu jaučiate galvos svaigimą, vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima.

  3. KAIP VARTOTI TRIPTOSAN

  Triptosan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Triptosan kapsules reikia nuryti užgeriant stikline vandens.

  Suaugusieji pacientai
  Dozę nustato gydytojas. Įprastinė Triptosan paros dozė suaugusiems ligoniams yra 150 mg (1 Triptosan kapsulė) du kartus per parą.

  Kas 3-4 savaites gydytojas įvertins Jūsų būklę ir nuspręs, ar reikia tęsti gydymą.
  Senyvi pacientai
  Senyviems pacientams gydymą Triptosan reikėtų pradėti vartojant per pus mažesnę nei rekomenduojama suaugusiems vaisto dozę.

  Pavartojus per didelę Triptosan dozę
  Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti Triptosan
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Triptosan
  Triptosan vartojimą reikia nutraukti palaipsniui sumažinant dozę. Nutraukus vaisto vartojimą staiga gali pasireikšti šalutinis poveikis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Triptosan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vartojant vaistą, dažniausiai diegia pilvą, pykina, prasideda viduriavimas, dingsta apetitas. Tačiau šis šalutinis poveikis buvo nestiprus ir vartojant įprastą dozę dažniausiai silpnėjo ir per 2 3 dienas visai išnyko.

  Labai dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškė >1 iš 10 vaistą vartojusių pacientų): pykinimas, vėmimas. Šalutinis poveikis virškinimo traktui priklauso nuo dozės ir pasireiškia dažniau, vartojant vien tik Triptosan.

  Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškė >1 iš 100 vaistą vartojusių pacientų): pakili nuotaika, galvos skausmas, mieguistumas, viršutinės pilvo srities skausmas, viduriavimas.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (pasireiškė >1 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų): kraujo ląstelių eozinofilų padidėjimas (eozinofilija), nemiga, paraudimas.

  Reti šalutiniai poveikiai (pasireiškė >1 iš 10000 vaistą vartojusių pacientų): apetito sumažėjimas, depresijos simptomų pasunkėjimas.

  Šalutiniai poveikiai, kurių dažnis nežinomas: apetito nebuvimas, galvos svaigimas, dažnas širdies plakimas, kraujospūdžio padidėjimas ar sumažėjimas, elektrokardiogramos sutrikimai. Vartojant dideles vaisto dozes gali pasireikšti trumpalaikiai nenormaliai pakilios nuotaikos požymiai (manija ar hipomanija).

  Remiantis stebėjimo po vaisto patekimo į rinką duomenimis, gali pasireikšti sindromas, susijęs su eozinofilų kiekio kraujyje padidėjimu, sąnarių ar raumenų skausmu, karščiavimu, dusuliu, neuropatija, patinimu ir odos pažeidimu, kuris gali pasireikšti išbėrimu bei dilgėline (taip vadinamasis eozinofilijos mialgijos sindromas [EMS]).

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI TRIPTOSAN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Triptosan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Triptosan sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra oksitriptanas. Kiekvienoje kietoje kapsulėje yra 150 mg
  oksitriptano.
  - Pagalbinės medžiagos kapsulės turinyje yra mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, kapsulės korpuse – želatina, titano dioksidas E171.

  Triptosan išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Triptosan kietos kapsulės yra baltos spalvos, cilindro formos, užpildytos baltos arba baltos su pilku atspalviu spalvos milteliais.

  Triptosan supakuotos lizdinėse plokštelėse po 20 kapsulių. Lizdinės plokštelės supakuotos į kartono dėžutes, kuriose yra 40 arba 60 kapsulių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  UAB Aconitum
  Taikos pr.102
  LT-51195 Kaunas
  Lietuva
  Tel. +370 37 328008
  Faksas +370 37 338487
  aconitum@aconitum.lt
  www.aconitum.lt

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-01-17

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Triptosan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Triptosan kapsules reikia nuryti užgeriant stikline vandens.

  Suaugusieji pacientai
  Dozę nustato gydytojas. Įprastinė Triptosan paros dozė suaugusiems ligoniams yra 150 mg (1 Triptosan kapsulė) du kartus per parą.

  Kas 3-4 savaites gydytojas įvertins Jūsų būklę ir nuspręs, ar reikia tęsti gydymą.
  Senyvi pacientai
  Senyviems pacientams gydymą Triptosan reikėtų pradėti vartojant per pus mažesnę nei rekomenduojama suaugusiems vaisto dozę.

  Pavartojus per didelę Triptosan dozę
  Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti Triptosan
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Triptosan
  Triptosan vartojimą reikia nutraukti palaipsniui sumažinant dozę. Nutraukus vaisto vartojimą staiga gali pasireikšti šalutinis poveikis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės