preloader

Prašome palaukti

Ventolin, 2,5mg/2,5ml, 2,5 ml, purškiamasis įkvepiamasis tirpalas, N20

Ventolin, 2,5mg/2,5ml, 2,5 ml, purškiamasis įkvepiamasis tirpalas, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Salbutamolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5mg/2,5ml
Prekės kodas: 046851
Astma ir kitomis plaučių ligomis sergantiems žmonėms gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Astma ir kitomis plaučių ligomis sergantiems žmonėms gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Ventolin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Ventolin
  3. Kaip vartoti Ventolin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Ventolin
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA VENTOLIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Salbutamolis priklauso vaistų grupei, vadinamų bronchus plečiančiais arba „lengvinančiais" vaistais. Salbutamolis atpalaiduoja smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių raumenis. Tai padeda atverti kvėpavimo takus, palengvinti spaudimą krūtinėje, švokštimą ir kosulį, todėl Jūs galite lengviau kvėpuoti.

  Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas suaugusiems bei 4 metų ir vyresniems vaikams.

  Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas astma ir kitomis plaučių ligomis sergantiems žmonėms gydyti. Purškiamasis tirpalas paprastai skiriamas tiems žmonėms, kurie dėl šių ligų jaučiasi gana prastai, o kitoks gydymas beveik nepadeda. Ventolin purškiamasis tirpalas taip pat vartojamas ir sunkios astmos priepuoliams gydyti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VENTOLIN

  Ventolin vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Ventolin medžiagai.

  Nors į veną leidžiamo salbutamolio, kartais ir salbutamolio tablečių, vartojama priešlaikinio gimdymo, nekomplikuoto placentos pirmeiga, kraujavimu iki gimdymo arba nėštumo toksikoze, stabdymui, tačiau gresiančio persileidimo slopinimui salbutamolio vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jūs esate nėščia (arba ketinate pastoti);
  - jeigu žindote kūdikį;
  - jeigu Jūs vartojate vaistus nuo per daug aktyvios skydliaukės veiklos;
  - jeigu turite ar kada nors turėjote nutraukti šio ar kito vaisto nuo šios ligos vartojimą, kadangi esate jam alergiškas ar šis vaistas kelia problemų;
  - jeigu Jūs vartojate vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo;
  - jeigu Jūsų širdies veikla/ritmas yra nereguliari, įskaitant ir labai dažną pulsą;
  - jeigu Jūs vartojate kitų vaistų, skirtų nereguliariam širdies darbui/ritmui reguliuoti, įskaitant ir labai dažną pulsą;
  - jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu;
  - jeigu sirgote širdies liga, krūtinės angina arba buvo sutrikęs širdies ritmas.

  Dideles gydomąsias trumpai veikiančių beta agonistų dozes vartojant į veną ar purškiant, labai retai pasireiškia pieno rūgšties acidozė (padidėjęs pieno rūgšties kiekis kraujyje), dažniausiai pacientams, gydomiems nuo ūmaus bronchų astmos pablogėjimo (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Pieno rūgšties druskų ar esterių pagausėjimas gali sukelti dusulį ir kompensacinę hiperventiliaciją, o tai gali būti klaidingai suprasta kaip astmos gydymo nesėkmė, ir gali būti netinkamai sustiprintas gydymas trumpai veikiančiais beta agonistais. Todėl gydytojas gali sekti pieno rūgšties kiekį serume, kad būtų galima nustatyti jos pagausėjimą ir su juo susijusią metabolinę acidozę.

  Kai kuriais atvejais šis vaistas Jums gali netikti ir gydytojas gali skirti kitą vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Negalima vartoti kartu Ventolin ir neselektyvių beta blokuojančių vaistų, lėtinančių širdies ritmą, pvz., propranololio.

  Įsitikinkite, kad gydytojas žino, kokius kitus vaistus Jūs vartojate (pvz., beta blokuojančius vaistus - propranololį, skysčius varantį gydymą, kitų rūšių bronchus plečiančias tabletes, steroidų tabletes), įskaitant įsigytus be recepto. Jei vykstate į ligoninę, nepamirškite šio vaisto pasiimti su savimi.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Salbutamolis nėštumo metu turi būti skiriamas tik tada, jei laukiama nauda motinai yra didesnė už bet kokią galimą riziką vaisiui.

  Kadangi salbutamolio tikriausiai patenka į moters pieną, jo vartoti žindyvėms nerekomenduojama, nebent laukiama nauda yra didesnė už bet kokią galimą riziką. Ar su pienu išsiskyręs salbutamolis kenkia naujagimiui, nežinoma.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Nėra duomenų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ventolin medžiagas
  Šio vaisto 2,5 ml yra 22,5 mg natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


  3. KAIP VARTOTI VENTOLIN

  Ventolin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Atminkite, kad Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliuoti naudojant purkštuvą. Purkštuvas išpurškia smulkią miglą, kurią Jūs įkvepiate per veido kaukę arba burnos kandiklį. Įsitikinkite, kad gerai žinote, kaip teisingai jį naudoti.

  Jei iškyla neaiškumų, paklauskite gydytojo arba vaistininko. Ventolin purškiamojo tirpalo vartojimo instrukcija pateikta toliau šiame lapelyje.

  Saugokitės, kad Ventolin purškiamojo tirpalo arba purkštuvu išpurkštos miglos nepatektų į akis.
  Purkštuvą reikia naudoti gerai vėdinamoje patalpoje, nes dalis išpurkštos miglos patenka į orą ir ją gali įkvėpti kiti žmonės.

  Įsitikinkite, kad žinote kaip, kada ir kiek vaisto reikia vartoti. Tai Jums turėtų pasakyti gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems žmonėms
  Įprastinė pradinė dozė suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvo amžiaus asmenis) yra 2,5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Įprastinė didžiausia dozė yra 5 mg keturis kartus per parą.

  Vaikams
  12 metų ir vyresniems vaikams. 12 metų ir vyresniems vaikams: dozuojama kaip suaugusiems žmonėms.

  4-11 metų vaikams. Tinkama pradinė salbutamolio dozė 4-11 metų vaikams yra drėgna 2,5 mg inhaliacija. Šią dozę galima padidinti iki 5 mg. Galima suvartoti keturias dozes per parą.

  Jaunesniems kaip 4 metų vaikams. Jaunesniems kaip 4 metų vaikams geriau tiktų kitos salbutamolio formos.

  Labai svarbu kiekvieną dozę inhaliuoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

  Negalima inhaliuoti daugiau dozių arba naudoti purkštuvą dažniau nei Jums nurodė gydytojas.

  Pavartojus per didelę Ventolin dozę
  Jeigu atsitiktinai pavartojote didesnę nei rekomenduojama dozę, galite pastebėti, kad dažniau nei paprastai ėmė plakti širdis ir atsirado drebulys. Šis poveikis paprastai praeina per kelias valandas, tačiau Jūs vis tiek kiek galima greičiau apie tai praneškite gydytojui.

  Jeigu pavartojote daug didesnę nei reikėjo dozę, nedelsiant kvieskite gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį arba vaistą.

  Pamiršus pavartoti Ventolin
  Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, nepergyvenkite, kitą dozę inhaliuokite atitinkamu laiku arba tuomet, jeigu pradedate smarkiai švokšti.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Gydytojas gali nurodyti Jums naudoti purkštuvą reguliariai kiekvieną dieną arba tik tuomet, kai Jūs imate labai smarkiai švokšti ar dusti.

  Pavartojus Ventolin purškiamojo tirpalo
  - Jeigu pavartojus vaisto iš karto tampa sunkiau kvėpuoti arba sustiprėja švokštimas, vaisto vartojimą nedelsiant nutraukite ir iš karto pasakykite gydytojui.
  - Jeigu švokštimas arba spaudimas krūtinėje nesumažėja kaip paprastai arba palengvėjimas trunka trumpiau nei paprastai, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui. Tai gali reikšti, kad Jūsų plaučių būklė blogėja ir galbūt Jums reikia papildomo vaisto.

  Nustojus vartoti Ventolin
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kaip vartoti Ventolin

  Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliacijoms.
  1. Pasiruoškite užpildyti purkštuvą.
  2. Pažymėtoje folijos paketėlio vietoje paketėlį prakirpkite. Kol Ventolin purškiamojo tirpalo nereikia, folijos paketėlio neatidarykite.
  3. Išimkite Ventolin ampulę.
  4. Pasukite Ventolin ampulę žemyn nuo savęs, kaip parodyta. Likusias Ventolin ampules vėl įdėkite į folijos paketėlį ir įdėkite atgal į dėžutę.
  5. Atsargiai laikydami Ventolin ampulės viršūnę, pasukite ampulę, kad
  ji atsidarytų.
  6. Atidarytos ampulės galą gerai priglauskite prie purkštuvo rezervuaro ir lėtai spauskite. Įsitikinkite, kad visas ampulės turinys ištekėjo į purkštuvą.
  7. Surinkite purkštuvą ir naudokite jį pagal instrukcijas.
  8. Panaudoję, iš purkštuvo rezervuaro išpilkite bet kokį likusį tirpalą. Valykite purkštuvą kaip rekomenduojama.

  Ventolin ampulių turinio skiesti negalima, nebent taip nurodė gydytojas.

  Jeigu gydytojas nurodė tirpalą praskiesti, Ventolin ampulės turinį išpilkite į purkštuvo rezervuarą, kaip parodyta, o tada pripilkite į jį tiek sterilaus izotoninio fiziologinio tirpalo, kiek nurodė gydytojas. Tada uždenkite purkštuvo rezervuarą dangteliu ir gerai papurtykite, kad turinys susimaišytų.

  Bendros instrukcijos

  Panaudoję Ventolin ampulę, folijos paketėlį visada įdėkite į dėžutę.
  Atidarę pakuotę:
  1. Pažymėkite atidarymo datą.
  2. Prie tos datos pridėkite 3 mėnesius. Tai ir bus tinkamumo laikas.
  3. Ant folijos paketėlio viršelio tam skirtoje vietoje užrašykite tinkamumo laiką.
  4. Nesunaudotas Ventolin ampules, kurios liko pakuotėje tinkamumo laikui pasibaigus, grąžinkite vaistininkui, kad jas sunaikintų.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ventolin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistams. Nustokite vartoti Ventolin ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pavartojus šio vaisto Jums netrukus atsirado toliau išvardytų reiškinių:
  - staigus švokštimas arba krūtinės tirpimas;
  - akių vokų, veido arba lūpų patinimas;
  - bet kur ant kūno atsiradęs odos bėrimas arba dilgėlinė.

  Kitoks šalutinis poveikis aprašytas žemiau.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 žmonių)
  - Drebulys.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 žmonių, bet dažniau nei 1 iš 100)
  - Galvos skausmas;
  - tachikardija (greitas širdies plakimas), palpitacija (juntamas širdies plakimas);
  - raumenų mėšlungis.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 žmogui iš 100, bet dažniau nei 1 iš 1000)
  - Miokardo išemija gydant priešlaikinį gimdymą salbutamolio injekcijomis ar infuzijomis;
  - plaučių edema (plaučių audinio pabrinkimas). Gydant priešlaikinį gimdymą salbutamolio injekcijomis ar infuzijomis, gali atsirasti plaučių edema. Didesnis plaučių edemos pavojus yra toms pacientėms, kurios turėjo daug nėštumų, gauna per daug skysčių ar serga infekcine liga ar eklampsija.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 1000 žmonių)
  - hipokaliemija (kalio kiekio sumažėjimas kraujyje);
  - periferinė vazodilatacija (kraujagyslių išsiplėtimas);
  - širdies ritmo sutrikimas (įskaitant prieširdžių virpėjimą, supraventrikulinę tachikardiją ir ekstrasistoles).
  Jeigu Jūsų širdies plakimas nereguliarus, kuo greičiau pasakykite apie tai savo gydytojui.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10000 žmonių)
  - Padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant angioedemą, dilgėlinę, bronchų spazmą, hipotenziją ir kolapsą;
  - padidėjęs aktyvumas;
  - raumenų tempimo pojūtis;
  - pieno rūgšties acidozė labai retai pasireiškė pacientams, gydomiems salbutamolio purškiamuoju tirpalu ar leidžiamu į veną dėl ūmaus astmos pablogėjimo;
  - pykinimas, vėmimas. Gydant priešlaikinį gimdymą salbutamolio injekcijomis ar infuzijomis, gali atsirasti pykinimas ar vėmimas;
  - švirkščiant į raumenis neskiesto tirpalo, gali kilti silpnas skausmas arba dilginimas.

  Nors tiksliai nežinoma kaip dažnai, tačiau kai kurie žmonės kartais gali jausti krūtinės skausmą (dėl širdies ligų, pvz., krūtinės anginos). Pasakykite savo gydytojui, jei vartojant salbutamolį pasireiškia šie simptomai, tačiau nenutraukite vaisto vartojimo, kol nelieps gydytojas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI VENTOLIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
  Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
  Atplėšus folijos paketėlį, preparato tinkamumo laikas - 3 mėnesiai.

  Pabaigus gydymą, nepalikti purkštuve tirpalo.
  Ant dėžutės ir folijos paketėlio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
  Jei Jums nurodė vaisto nebevartoti, nepanaudotą Ventolin purškiamąjį tirpalą grąžinkite vaistininkui, kad jį sunaikintų.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Ventolin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra salbutamolis. Vienoje 2,5 ml ampulėje yra 2,5 mg salbutamolio (salbutamolio sulfato pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, sulfato rūgštis (koreguoti pH), išgrynintas vanduo.

  Ventolin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Ventolin yra skaidrus, bespalvis purškiamasis tirpalas, tiekiamas mažo tankio polietileno ampulėse juostelėmis po 10 ampulių, kurios yra supakuotos į laminuotos aliuminio folijos paketėlį.

  Kiekvienoje pakuotėje yra 20 arba 40 ampulių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Lietuva
  Tel. +370 5 2649 000
  Faksas +370 5 2649 111
  el. paštas: info.lt@gsk.com

  Gamintojai
  Aspen Bad Oldesloe GmbH
  Industriestrasse 32-36
  23843 Bad Oldesloe
  Vokietija

  arba

  GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
  ul. Grunwaldzka 189
  60-322 Poznań
  Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Lietuva
  Tel. +370 5 2649 000
  Faksas +370 5 2649 111
  el. paštas: info.lt@gsk.com

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-18

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt
  Ventolin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Atminkite, kad Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliuoti naudojant purkštuvą. Purkštuvas išpurškia smulkią miglą, kurią Jūs įkvepiate per veido kaukę arba burnos kandiklį. Įsitikinkite, kad gerai žinote, kaip teisingai jį naudoti.

  Jei iškyla neaiškumų, paklauskite gydytojo arba vaistininko. Ventolin purškiamojo tirpalo vartojimo instrukcija pateikta toliau šiame lapelyje.

  Saugokitės, kad Ventolin purškiamojo tirpalo arba purkštuvu išpurkštos miglos nepatektų į akis.
  Purkštuvą reikia naudoti gerai vėdinamoje patalpoje, nes dalis išpurkštos miglos patenka į orą ir ją gali įkvėpti kiti žmonės.

  Įsitikinkite, kad žinote kaip, kada ir kiek vaisto reikia vartoti. Tai Jums turėtų pasakyti gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems žmonėms
  Įprastinė pradinė dozė suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvo amžiaus asmenis) yra 2,5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Įprastinė didžiausia dozė yra 5 mg keturis kartus per parą.

  Vaikams
  12 metų ir vyresniems vaikams. 12 metų ir vyresniems vaikams: dozuojama kaip suaugusiems žmonėms.

  4-11 metų vaikams. Tinkama pradinė salbutamolio dozė 4-11 metų vaikams yra drėgna 2,5 mg inhaliacija. Šią dozę galima padidinti iki 5 mg. Galima suvartoti keturias dozes per parą.

  Jaunesniems kaip 4 metų vaikams. Jaunesniems kaip 4 metų vaikams geriau tiktų kitos salbutamolio formos.

  Labai svarbu kiekvieną dozę inhaliuoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

  Negalima inhaliuoti daugiau dozių arba naudoti purkštuvą dažniau nei Jums nurodė gydytojas.

  Pavartojus per didelę Ventolin dozę
  Jeigu atsitiktinai pavartojote didesnę nei rekomenduojama dozę, galite pastebėti, kad dažniau nei paprastai ėmė plakti širdis ir atsirado drebulys. Šis poveikis paprastai praeina per kelias valandas, tačiau Jūs vis tiek kiek galima greičiau apie tai praneškite gydytojui.

  Jeigu pavartojote daug didesnę nei reikėjo dozę, nedelsiant kvieskite gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį arba vaistą.

  Pamiršus pavartoti Ventolin
  Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, nepergyvenkite, kitą dozę inhaliuokite atitinkamu laiku arba tuomet, jeigu pradedate smarkiai švokšti.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Gydytojas gali nurodyti Jums naudoti purkštuvą reguliariai kiekvieną dieną arba tik tuomet, kai Jūs imate labai smarkiai švokšti ar dusti.

  Pavartojus Ventolin purškiamojo tirpalo
  - Jeigu pavartojus vaisto iš karto tampa sunkiau kvėpuoti arba sustiprėja švokštimas, vaisto vartojimą nedelsiant nutraukite ir iš karto pasakykite gydytojui.
  - Jeigu švokštimas arba spaudimas krūtinėje nesumažėja kaip paprastai arba palengvėjimas trunka trumpiau nei paprastai, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui. Tai gali reikšti, kad Jūsų plaučių būklė blogėja ir galbūt Jums reikia papildomo vaisto.

  Nustojus vartoti Ventolin
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kaip vartoti Ventolin

  Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliacijoms.
  1. Pasiruoškite užpildyti purkštuvą.
  2. Pažymėtoje folijos paketėlio vietoje paketėlį prakirpkite. Kol Ventolin purškiamojo tirpalo nereikia, folijos paketėlio neatidarykite.
  3. Išimkite Ventolin ampulę.
  4. Pasukite Ventolin ampulę žemyn nuo savęs, kaip parodyta. Likusias Ventolin ampules vėl įdėkite į folijos paketėlį ir įdėkite atgal į dėžutę.
  5. Atsargiai laikydami Ventolin ampulės viršūnę, pasukite ampulę, kad
  ji atsidarytų.
  6. Atidarytos ampulės galą gerai priglauskite prie purkštuvo rezervuaro ir lėtai spauskite. Įsitikinkite, kad visas ampulės turinys ištekėjo į purkštuvą.
  7. Surinkite purkštuvą ir naudokite jį pagal instrukcijas.
  8. Panaudoję, iš purkštuvo rezervuaro išpilkite bet kokį likusį tirpalą. Valykite purkštuvą kaip rekomenduojama.

  Ventolin ampulių turinio skiesti negalima, nebent taip nurodė gydytojas.

  Jeigu gydytojas nurodė tirpalą praskiesti, Ventolin ampulės turinį išpilkite į purkštuvo rezervuarą, kaip parodyta, o tada pripilkite į jį tiek sterilaus izotoninio fiziologinio tirpalo, kiek nurodė gydytojas. Tada uždenkite purkštuvo rezervuarą dangteliu ir gerai papurtykite, kad turinys susimaišytų.

  Bendros instrukcijos

  Panaudoję Ventolin ampulę, folijos paketėlį visada įdėkite į dėžutę.
  Atidarę pakuotę:
  1. Pažymėkite atidarymo datą.
  2. Prie tos datos pridėkite 3 mėnesius. Tai ir bus tinkamumo laikas.
  3. Ant folijos paketėlio viršelio tam skirtoje vietoje užrašykite tinkamumo laiką.
  4. Nesunaudotas Ventolin ampules, kurios liko pakuotėje tinkamumo laikui pasibaigus, grąžinkite vaistininkui, kad jas sunaikintų.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės