Kaip neprarasti įkvėpimo ir energijos sportuoti?

Kaip neprarasti įkvėpimo ir energijos sportuoti?

Natūralu, kas intensyviai judant eikvojama daugiau energijos, gausiau prakaituojama, tad padidėja mitybiniai poreikiai. Jei mityba nėra pritaikoma prie padidėjusių poreikių, ilgainiui galima nualinti organizmą, pritrūkti energijos. Tokiu būdu dažniausiai prarandamas noras ir motyvacija užsiimti aktyvia fizine veikla.  
Ne tik baltymai, angliavandeniai ir riebalai yra būtini mūsų kasdieninėje mityboje, ne mažiau svarbu yra ir pakankamas vitaminų, mineralų kiekis. Šios medžiagos yra būtinos  žmogaus organizme vykstantiems procesams ir bendrai gyvybinei veiklai. 

Kai maiste trūksta tam tikrų vitaminų ar mineralų, gali sutrikti atskirų organų veikla. Jeigu jų gaunama nepakankamai, pasireiškia įvairūs medžiagų apykaitos sutrikimai, silpsta imunitetas, organizmas pasidaro neatsparus ligoms, trūksta energijos, suprastėja sportiniai rezultatai. 

Ypač tais atvejais kai  fizinis krūvis  nemažas, o mityba nėra subalansuota, organizmui labai greitai pradeda trūkti būtinų maistingųjų medžiagų. Pasekmė – energijos stoka, nuovargis, įvairios traumos, prarastas noras sportuoti.

Todėl ypač svarbu treniruojantis, aktyviau gyvenant, atsižvelgti į padidėjusius organizmo poreikius ir subalansuoti mitybą. Kaip žinia, nė viename maisto produkte nėra visų sportuojančio žmogaus organizmui reikalingų medžiagų, todėl labai svarbu, kad mityba būtų visavertė ir pakankama.  Specialistai pataria treniruojantis gerti pakankamai vandens, valgyti grūdinių produktų, liesos mėsos, žuvies, kuo daugiau daržovių, maistą gardinti geros kokybės aliejumi. Reikėtų stipriai riboti ar visiškai atsisakyti saldumynų, konditerijos gaminių, riebių patiekalų, alkoholio.
Nenualinti organizmo ir užtikrinti mitybos pilnavertiškumą padeda specialiai sportuojantiems žmonėms subalansuoti maisto papildai. Jie ypač rekomenduotini intensyvius fizinius krūvius patiriantiems asmenims, taip pat tiems, kurie siekia numesti svorio ir riboja suvalgomo maisto kiekį. Specialiai sportuojantiems žmonėms subalansuoti maisto papildai padeda atstatyti fizinės veiklos metu prarastus vitaminų, mineralų resursus ir atstatyti jėgas, o tuo pačiu palaiko ir motyvaciją sportuoti.


Jungtinės Karalystės kompanija VITABIOTICS jau daugiau nei keturis dešimtmečius kuria specializuotus maisto papildus, subalansuotus pagal žmogaus amžių, lytį, specifinę sveikatos būklę. Remiantis naujausiais moksliniais tyrimais sukurti maistingųjų medžiagų deriniai sportuojantiems vyrams ir moterims – WELLMAN SPORT ir WELLWOMAN SPORT.