Po Naujųjų – lieknėjimo bumas: maisto papildų svorio kontrolei pardavimai išaugo dvigubai

Po Naujųjų – lieknėjimo bumas: maisto papildų svorio kontrolei pardavimai išaugo dvigubai

Šių metų sausio pirmosiomis savaitėmis, lyginant su praėjusių metų gruodžio tuo pačiu laikotarpiu, maisto papildų svorio kontrolei bei organizmo valymui pardavimai šoktelėjo 101 proc. „Eurovaistinė internete“ atstovų teigimu, to priežastis – naujametiniai pažadai sau, susirūpinimas išvaizda bei savijauta.

„Pandemija daugelį privertė pakoreguoti savo kasdienybę ir gyventi ramiau – daugiau laiko namuose, mažiau judėjimo ir fizinės veiklos. Nereikėtų nuvertinti ir neseniai praėjusio švenčių maratono su gausiai nukrautais stalais. Visa tai neišvengiamai galėjo turėti įtakos papildomų kilogramų atsiradimui, virškinimo sutrikimams ir suprastėjusiai savijautai. Tad žmonės ėmė konsultuotis su vaistininkais, kokiu dar būdu, be sporto ir subalansuotos mitybos, padėti sau atgauti formą ir vėl pasijusti geriau“, – komentuoja Greta Maksimavičiūtė, „Eurovaistinė internete“ vaistininkė.

 

Svarbiausia nepersistengti

Internetu konsultuojanti vaistininkė sako, jog mityba atlieka vieną svarbiausių vaidmenų kontroliuojant kūno svorį. Tiek norint sėkmingai numesti nereikalingus kilogramus, tiek siekiant palaikyti sveiką kūno svorį, pirmiausia svarbu pasirūpinti, kad kasdienė mityba būtų subalansuota ir viskas vyktų palaipsniui.

„Organizmui reikia įvairių maistinių medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralų, antioksidantų ir kitų komponentų. Būtent subalansuota mityba suteikia mūsų organizmui pakankamą kiekį visų šių būtinųjų medžiagų. Reikėtų pamiršti mitą, kad norint numesti ar nepriaugti svorio, reikia valgyti tik daržoves, kruopas ar juolab – badauti. Tokios griežtos dietos vargu ar suteiks ilgalaikį rezultatą, priešingai – tai gali sukelti daug žalos, sutrikdyti virškinimo sistemą ar net iššaukti tam tikras ligas, kadangi kardinaliai keičiant mitybą kyla grėsmė nualinti organizmą. Todėl svarbu ir teigiamus pokyčius į savo rutiną įvesti palaipsniui, nepersistengiant ir nesukeliant streso savo kūnui“, – įspėja G. Maksimavičiūtė.

Norint kontroliuoti svorį, į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti produktus, kurie gerina virškinimą, stiprina imuninę sistemą, praturtina organizmą vitaminais ir t.t. Tai kokybiškas nerafinuotas aliejus, taip pat vadinamasis supermaistas: avokadai, dygliuotojo ožerškio (angl. Goji) uogos, linų sėmenys, juodgrūdės sėklos, ispaninio šalavijo (angl. Chia) sėklos, taip pat liesa ir riebi žuvis, liesa mėsa. Rekomenduojama valgyti ir įvairias daržoves bei vaisius, ypatingai kivius, obuolius, ananasus. Taip pat svarbu gerti pakankamą kiekį vandens.

 

Išsiugdyti naujus įpročius

Ne mažiau svarbus kontroliuojant svorį ir fizinis aktyvumas. Energijos perteklius virsta riebalais ir kaupiasi organizme, o fizinė veikla padeda sueikvoti kalorijas. Rekomenduojama judėti kasdien bent po pusvalandį.

„Būti fiziškai aktyviu tai nebūtinai reiškia kelis kartus per savaitę lieti prakaitą sporto klube. Galima rinktis kiekvienam priimtinus fizinio aktyvumo būdus: greitąjį ėjimą, mankštą, įprasti lipti laiptais užuot važiavus liftu, išeiti pasivaikščioti per pietų pertrauką. Norint pasiekti geresnių rezultatų, fizinį aktyvumą reikėtų palaipsniui didinti, įtraukti naujų veiklų ir išlaikyti reguliarumą“, – pataria G. Maksimavičiūtė.

Taip pat svarbu skirti pakankamai laiko kokybiškam miegui, poilsiui, vengti streso, atsisakyti žalingų įpročių. Visa tai taip pat padės užsitikrinti gerą savijautą ir efektyviau siekti teigiamų išvaizdos ir savijautos pokyčių.

 

Papildyti vitaminų atsargas

Nusprendus aktyviau užsiimti fizine veikla ar mesti svorį, rekomenduojama savo racioną papildyti tam tikrais maisto papildais, kurie gali padėti greičiau ir efektyviau pasiekti norimų rezultatų ir neišsekinti organizmo. Maisto papildų sudėtyje yra vitaminų, mineralinių medžiagų, augalinių ekstraktų, skaidulinių medžiagų, kurios yra būtinos fiziologinių funkcijų užtikrinimui mūsų organizme ir, žinoma, gali padėti kontroliuoti kūno svorį.

„Galima rinktis jau subalansuotus maisto papildų kompleksus, kurių sudėtyje būtų kalio, magnio, žuvų taukų ir pan. Sportuojant galima papildomai vartoti maisto papildus sąnariams, kremzlėms ir sausgyslėms su kolagenu, gliukozaminu, L-leucinu, kalciu. Metant svorį gali padėti skaidulos: sėlenos, Smiltyninių gysločių sėklų milteliai, taip pat žaliosios arbatos ekstraktas ir t.t. Tikrieji imbierai gali padėti palaikyti normalią virškinimo sistemą, normalų cukraus kiekį kraujyje ir normalią imuninę sistemą. Kokius maisto papildus geriausia pasirinkti ir kaip derinti tarpusavyje bei dozuoti, rekomenduojama pasitarti su vaistininku“, – ragina farmacininkė.

 

Papildai – pagalbinė priemonė

Anot vaistininkės, tam tikruose maisto papilduose svorio kontrolei yra medžiagų, kurios padeda kontroliuoti ar net sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį, pavyzdžiui, gliukomananas (skaidulinė medžiaga), kuris išbrinksta skrandyje ir taip suteikia sotumo pojūtį. Tuo tarpu chromas reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje ir sumažina potraukį saldumynams.

Tačiau G. Maksimavičiūtė įspėja, kad maisto papildai nepakeičia maisto ir yra tik pagalbinė priemonė kontroliuojant kūno svorį. Tad siekiant svorio pokyčių nepakenkiant organizmui, rekomenduojama derinti visas minėtas priemones – fizinį aktyvumą, subalansuotą mitybą ir maisto papildus kartu.

Svarbu turėti omenyje, kad maisto papildų svorio kontrolei negali vartoti nėščiosios ir vaikai, nebent paskyrė gydytojas. Prieš vartojant bet kokius maisto papildus rekomenduojama pasitarti su vaistininku. Iškilusius klausimus galima aptarti nemokamai konsultuojantis su vaistininku internetu.