Kaip pasirūpinti savo kūno oda rudenį? Atsako „Eurovaistinės“ grožio specialistė

Kaip pasirūpinti savo kūno oda rudenį? Atsako „Eurovaistinės“ grožio specialistė

Apie kūno odos šveitimą daugelis gali prisiminti, kai rudenį tenka atsisveikinti su vasarišku įdegiu. Pilingas išties gelbsti norint sulyginti dėl nykstančio įdegio šerpetojančią odą, tačiau „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė atskleidžia – odos šveitimas turi kur kas daugiau privalumų, be to yra itin svarbus besilaukiančioms bei sparčiai augantiems paaugliams.

Pilingo nauda paaugliams ir nėščiosioms

Kūno odos šveitiklius rekomenduojama naudoti visiems be išimties, o ypatingai – besilaukiančioms ir augantiems paaugliams, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Anot jos, pilingas ne tik sulygina šerpetojančią odą, bet ir turi prevencinį poveikį nuo strijų.

„Iki šiol tenka susidurti su mitu, kad strijos atsiranda tik vaikų susilaukusioms moterims. Iš tiesų jos gali atsirasti visiems – tiek vyrams dėl ryškesnių kūno svorio pokyčių, tiek ir paaugliams vaikinams bei merginoms, kai drauge su greitu augimu nespėja temptis jų oda. Reguliariai atliekant kūno odos šveitimą, galima užkirsti kelią strijų atsiradimui“, – pataria A. Vareikienė.

Krūtinės pilingas – ar tai saugu?

Grožio specialistė pastebi, kad moterys dažnai teiraujasi, ar galima šveisti krūtinės odą. Į šiuos klausimus ji atsako, kad tai netgi rekomenduojama.

„Krūtinės odos šveitimas itin patartinas besilaukiančioms moterims, taip pat galima šveisti ir pilvo odą. Toks pilingas skatina odos elastingumą, taip apsaugodamas nuo strijų susidarymo. Po pilingo nepamirškite odos patepti priemonėmis nuo strijų arba pasilepinti odos elastingumą skatinančiais aliejais. Tik atsakingai rinkitės priemones – siekiant išvengti strijų, venkite priemonių, skirtų odos stangrumui, kadangi jos gali tik dar labiau paskatinti poodinio sluoksnio plyšimą“, – pasakoja A. Vareikienė.

Nepamirškite dekoltė ir kaklo

Dekoltė ir kaklas – tai kūno dalys, kurios dažnai pamirštamos kalbant apie odos šveitimą, pastebi grožio specialistė.

„Kartais iš vaistinėje apsilankiusių klientų išgirstame, kad jie namuose nešveičia dekoltė ir kaklo, nes nežino, kokį šveitiklį naudoti – kūnui ar veidui. Kita priežastis – kyla papildomi klausimai, kokias drėkinamąsias priemones naudoti. Kalbant apie šveitiklius, kaklui ir dekoltė geriau naudoti veido pilingą, o jų drėkinimui galima rasti odos priežiūros priemonių, kurios padės išvengti nepageidaujamos riebios tekstūros ir vietoje to, ne tik sudrėkins, atgaivins odą, bet ir greitai įsigers“, – teigia A. Vareikienė.

Ar bandėte rankų pilingą?

Rudenį rankų oda gali būti linkusi į išsausėjimą ir šiurkštumą, primena grožio specialistė. Anot jos, pilingas gali padėti užkirsti tam kelią.

„Šveitimui galima naudoti tiek rankų, tiek ir kūno šveitiklį. Švelniai juo pašveiskite rankas ir nagų odeles. Po visko nepamirškite įmasažuoti maitinamąjį rankų kremą. Kita praktinė gudrybė, dėl kurios jums rankos atsidėkos švelnumu – vakarais žiūrint mėgstamą serialą ar skaitant knygą, pabandykite bent porą valandų vilkėti medvilinines pirštinaites“, – dalinasi patarimais A. Vareikienė.

4 taisyklės, kaip šveisti kūno odą

Būtinai kūno šveitiklis. Kūno oda yra ženkliai storesnė ir mažiau jautresnė nei veido, todėl kūno odos šveitimui patariama rinktis konkrečiai jai skirtą šveitiklį. Tai padės lengviau pašalinti negyvos odos ląstelės nuo kūno paviršiaus.

Natūralus šepetys ar kempinė. Juos naudokite kūno odos šveitimui. Oda ne tik išsilygins, bet taip pagerinsite ir kraujo cirkuliaciją odos paviršiuje.

Odos drėkinimas. Po kūno šveitimo nusiprausus šiltu vandeniu, palepinkite savo odą maitinamuoju kūno pieneliu, kremu arba aliejumi.

SPA procedūros vonioje. Norint atsipalaiduoti, po kūno odos šveitimo prisileiskite vonią vandens ir įpilkite porą kamštelių mėgstamo kūno aliejaus. Šiltoje temperatūroje aliejaus ingredientai geriau maitins jūsų odą.