Kokių klaidų reikėtų vengti kasdienėje odos priežiūroje?

Kokių klaidų reikėtų vengti kasdienėje odos priežiūroje?

Sakoma, kad blogo oro nėra – tik netinkama apranga. Panašiai pasakyti galima ir apie odą – blogos nėra, tik netinkamai prižiūrima. Kokių klaidų reikėtų vengti atėjus pavasariui?

  • Per dažnos, per ilgos ir per karštos maudynės odai – tikra kančia. Karštas vanduo ją alina, dažnas prausimasis džiovina, skatina šerpetoti ir skilinėti. Vertėtų praustis drungnu vandeniu ir ne kasdien.
  • Daug cheminių medžiagų turintys muilai gali suerzinti odą ir sukelti alergiją. Dažnai tokiu muilu prausiama oda praranda apsauginį riebalų sluoksnį. Jis neatsinaujina taip greitai, kaip turėtų, tad iškyla įvairių ligų grėsmė. Muilą reikėtų keisti kasdieniam prausimuisi skirtu losjonu, dušo žele ar aliejumi.
  • Atšilus orams daugiau prakaituojama ir ant odos greičiau kaupiasi nešvarumai. Bent kartą per savaitę kūną reikėtų nušveisti. Pašalinus negyvas ląsteles oda tampa minkštesnė ir švelnesnė. Tik nepersistenkite! Sausai ir jautriai odai tinka švelnūs šveitikliai, mišriai – kosmetinės priemonės su smulkiagrūdėmis šveičiamosios medžiagomis.
  • Kūno odą gerai valyti minkštu šepečiu. Taip ne tik pašalinsite nešvarumus, bet ir pamasažuosite klubus, šlaunis, pilvą, rankas, nugarą. Toks masažas skatina kraujotaką ir gerina savijautą.
  • Atsargiai elgtis reikėtų su jautria kaklo oda – švelniai nuprausti, nusausinti ir patepti kremu. Tepti patariama lengvais judesiais iš apačios į viršų, smakro link.
  • Pavasarį naudojamose kosmetikos priemonėse turėtų būti intensyviai odą drėkinančių medžiagų -- hialurono rūgšties, alavijų, agurklių, ramunėlių ekstraktų, nakvišų, riešutų, vynuogių kauliukų, avokadų, linų, saulėgrąžų aliejaus.
  • Po žiemos rankų ir kojų oda dažnai būna suskirdusi ir suragėjusi. Šioms kūno vietoms atgaivinti reikėtų specialaus kremo, kuriame yra ir drėkinamųjų, ir maitinamųjų medžiagų. Juo rankas geriausia pasitepti po kiekvieno plovimo, o kojas -- kiekvieną vakarą ir rytą, nepamirštant ir kelių bei alkūnių.
  • Nors pavasarį saulė nėra tokia aktyvi ir pavojinga kaip vasarą, jos derėtų privengti ir ilgiau būnant gamtoje pasitepti nuo saulės saugančiomis priemonės. Reikia duoti laiko per žiemą išblyškusiai odai vėl priprasti prie saulės glamonių.
  • Stebuklingų priemonių, akimirksniu išlyginančių raukšles ar celiulito pakąstą odą, nėra. Tik kiekvieną dieną kantriai puoselėjamas kūnas spindi sveikata ir grožiu. Tad apsiginkluokite kantrybe ir taip pasieksite geidžiamų rezultatų.