Odos priežiūra šaltuoju metų laiku

Odos priežiūra šaltuoju metų laiku

Žvarbus  oras neigiamai veikia odos barjerą. Jį pažeidus, oda netenka drėgmės, tampa sausa, šiurkšti, gali suskeldėti, taip pat tampa labiau jautri dirgikliams, pavyzdžiui, šalčiui. Reikėtų apsaugoti odą ne tik sodriu, žiemai tinkančiu kremu ar tepalu, bet ir nepamiršti tinkamos aprangos (pirštinės, kepurė, šalikas ir kt.), visavertės mitybos bei fizinio aktyvumo.

Renkantis kremą žiemai, mūsų dermo specialistė rekomenduoja ieškoti priemonės, kurios konsistencija sodresnė ir tirštesnė, negu įprastai naudojamos šiltuoju metų sezonu, bei atkreipti dėmesį į kremo sudedamąsias dalis.

Šaltuoju metų periodu svarbu išsirinkti kremą, kurio sudėtyje yra ne tik odą drėkinančių (hialurono rūgšties, šlapalo, alijošiaus, glicerino, aminorūgščių, skvaleno, naicinamido), bet ir maitinančių bei vitaminais papildytų ingredientų (sviestmedžio, avokadų aliejaus, migdolų aliejaus, kviečių gemalų aliejaus, dumblių). Rankų kremo sudėtyje reikėtų ieškoti mineralinio aliejaus (parafinum liquidum), nepaisant kontraversiškų natūralios kosmetikos šalininkų nuomonių. Įrodymais grįsta medicina pabrėžia šio aliejaus efektyvumą maitinant ir minkštinant odą, skatinant nedidelių žaizdelių gijimą. Jis yra saugus jautriaodžiams bei nekemša odos porų.

Odai svarbu ne tik drėkinančios ir maitinančios medžiagos, bet ir jos barjerinės funkcijos apsauga, neleidžianti drėgmei pasišalinti. Jeigu odos hidrolipidinis barjeras bus pažeistas, užtikrinti optimalios drėgmės bei elastingumo negalės net kruopščiai atrinkti kremo ingredientai. Dermo specialistė pataria rinktis kremą, į kurio sudėtį įeina keramidai. Tai - pagrindiniai išorinio odos sluoksnio struktūriniai komponentai, kurie sulaiko drėgmę odoje bei yra svarbūs odos regeneracijos procesui. Daugelis tyrimų įrodė, kad keramidai kosmetikoje padeda atstatyti pažeistą odos apsauginį barjerą. Produkto etiketėje tai bus pažymėta: ceramide AP, ceramide EOP, ceramide NG, ceramide NP, ceramide NS.

Žiemą galite naudoti vieną priemonę, kuri pasirūpins odos drėgme ir maitinimu, arba drėkinančiam kremui įsigėrus, papildomai paskirstyti ant jo keletą lašų aliejaus ar riebaus, poras nekemšančio, kremo.

Ingredientai, kurie turi būti kreme, kad jis apsaugotų nuo šalčio:

Labiausiai odą šaltuoju sezonu apsaugo ingredientai, formuojantys orui laidžią apsauginę lipidinę odos plėvelę, kuri neleidžia drėgmei garuoti. Tai galėtų būti sviestmedis, migdolų vaškas / aliejus, avokadų aliejus, mineralinis aliejus (parafinum liquidum).