preloader

Prašome palaukti

Actifed, 100 ml su matavimo šaukštu, sirupas, N1
Actifed, 100 ml su matavimo šaukštu, sirupas, N1

Actifed, 100 ml su matavimo šaukštu, sirupas, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Pseudoefedrinas+Triprolidinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 30mg/1,25mg/5ml
Prekės kodas: 014821
Actifed mažina nosies ir viršutinių kvėpavimo takų užgulimą peršalus, slopina nosies tekėjimą ir čiaudulį.
6,07 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Actifed mažina nosies ir viršutinių kvėpavimo takų užgulimą peršalus, slopina nosies tekėjimą ir čiaudulį. Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. - Jeigu per 5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Actifed ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Actifed 3. Kaip vartoti Actifed 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Actifed 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Actifed ir kam jis vartojamas

Actifed mažina nosies ir viršutinių kvėpavimo takų užgulimą peršalus, slopina nosies tekėjimą ir čiaudulį.

2. Kas žinotina prieš vartojant Actifed

Actifed vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas ) triprolidinui, pseudoefedrinui ir bet kuriai pagalbinei Actifed medžiagai(jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jūsų sergate sunkia inkstų liga, cukriniu diabetu, feochromocitoma, aukšto akispūdžio liga (uždaro kampo glaukoma), Jums yra skydliaukės funkcijos padidėjimas (hipertirozė); - jeigu Jūsų kraujospūdis padidėjęs ar sergate širdies ir kraujagyslių ligomis; - jeigu Jūs vartojate ar per paskutiniąsias 14 dienų  vartojote vaistų nuo depresijos, priklausančių vadinamųjų monoaminooksidazės inhibitorių grupei; - jeigu Jūs vartojate furazolidoną,  kitus simpatomimetinius gleivinės  paburkimą mažinančius vaistus, beta blokatorius; -  vaikams iki 12 metų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Actifed. Pacientams, sergantiems širdies ligomis (koronarinėmis širdies ligomis, hipertenzija), Actifed galima vartoti tik tuomet jeigu, paskyrė gydytojas.

Pacientai, sergantys skydliaukės ligomis ar diabetu, pseudoefedrino vartoti neturėtų, nebent taip paskyrė gydytojas.

Pacientai, kurių šlapinimasis pasunkėjęs dėl prostatos padidėjimo, prieš vartojant pseudoefedrino ir/ar triprolidino turinčių vaistų turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Pacientai sergantys toliau išvardintomis ligomis, prieš vartodami triprolidino, turi pasikonsultuoti su gydytoju: kvėpavimo takų sutrikimas, toks kaip emfizema, chroniškas bronchitas, ūmi ar chroninė bronchinė astma; ar glaukoma.

Actifed gali sukelti mieguistumą. Pasitarkite su gydytoju: - jeigu Jūs sergate kepenų liga ar vidutinio sunkumo inkstų liga; - jeigu Jums nustatytas kraujagyslių nepraeinamumas (okliuzija); - jeigu Jūs vartojate triciklių antidepresantų,  kitų simpatomimetinių vaistų, tokių kaip apetitą slopinančių ir į amfetaminą panašių psichiką stimuliuojančių ar raminamųjų vaistų.

Kiti vaistai ir Actifed Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu su Actifed vartojant monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių (vaistų nuo depresijos) gali padidėti kraujospūdis. Buvo gauta pranešimų apie padidėjusio kraujospūdžio sukeltas (hipertenzines) krizes, kai kartu vartota pseudoefedrino turinčių vaistų ir MAO inhibitorių.

CNS slopinančios medžiagos: triprolidinas gali sustiprinti raminamąjį CNS slopinančių medžiagų, įskaitant alkoholį, migdomuosius ir raminamuosius vaistinius preparatus, poveikį. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote: - vaistų nuo depresijos, ypač priklausančių vadinamųjų monoaminooksidazės inhibitorių ar triciklių antidepresantų grupėms; - kitų vaistų užgultai nosiai gydyti (dekongestantų); - vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio; - kokio nors gydytojo skirto antibiotiko, kuriame yra furazolidono; - apetitą slopinančių vaistų (vaistų, nuo kurių nebesijaučiate alkanas); - raminamųjų vaistų.

Actifed vartojimas su maistu ir gėrimais Reikėtų vengti kartu vartoti Actifed ir alkoholio, nes gali sustiprėti Actifed mieguistumą sukeliantis poveikis.   Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Actifed sirupo nėštumo bei žindymo metu vartoti negalima, nebent laukiama nauda viršija galimą riziką vaisiui ar žindomam kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Actifed sukelia mieguistumą. Kol nesate įsitikinę, kad vaistas šalutinio poveikio Jūsų veiklai neturės, vairuoti bei valdyti mechanizmus negalima.

Actifed sudėtyje yra dažiklio saulėlydžio geltonojo (E110), metilo parahidroksibenzoato (E218) ir sacharozės. Saulėlydžio geltonasis gali sukelti alerginių reakcijų.  Metilo parahidroksibenzoatas. gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Actifed

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Kartono dėžutėje yra buteliukas ir matavimo šaukštelis su gradavimo žymėmis (2,5 ml ir 5 ml).

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams Po 10 ml sirupo (2,5 mg triprolidino ir 60 mg pseudoefedrino hidrochlorido) kas 4-6 val. ne daugiau kaip 4 kartus per parą.

Actifed nevartoti vyresniems kaip 12 metų vaikams ilgiau kaip 5 dienas be gydytojo konsultacijos. Tėvai ar artimieji turi kreiptis į gydytoją, jei gydymo metu vyresnių kaip 12 metų vaikų būklė blogėja. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, Actifed reikia skirti atsargiai.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, Actifed reikia skirti atsargiai. Draudžiama vartoti pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Actifed draudžiama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Ką daryti pavartojus per didelę Actifed dozę Jeigu vaisto išgėrėte per daug, nedelsdami praneškite savo gydytojui arba kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą. Jeigu įmanoma, kartu su savimi pasiimkite ir vaistus – buteliuką, ant kurio yra etiketė, kad ligoninėje galėtų lengvai nustatyti, kokių vaistų Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Actifed

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite ją kai tik prisiminsite, nebent Jums jau reikėtų gerti kitą dozę (dviejų dozių vienu metu negerkite).

4. Galimas šalutinis poveikis

Actifed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujams poveikis buvo surinktas iš duomenų, gautų po vaisto patekimo į rinką. Pasireiškimo dažnis nustatytas iš spontaninių pranešimų.

Labai retai (mažiau kaip 1 pacientui iš 10000) pasireiškė: Nerimas, euforinė nuotaika, haliucinacijos, nemiga, neramumas, galvos skaumas, svaigulys,,,bėgiojančių skruzdėlių’’ pojūtis, psichomotorinis hiperaktyvumas (vaikų populiacijoje), mieguistumas, nevalingas kūno drebulys, aritmija, stiprus širdies plakimas, tachikardija, nervingumas, nuovargis, padidėjęs jautrumas, kraujavimas iš nosies, diskomfortas pilvo srityje, pykinimas, sausumas burnoje, vėmimas, odos paraudimas, išbėrimas, dilgėlinė, skausmingas šlapinimasis, šlapimo užsilaikymas, padidėjęs kraujo spaudimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.  Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Actifed

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba  su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Actifed sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra pseudoefedrino hidrochloridas ir triprolidino hidrochloridas. 5 ml sirupo yra 30 mg pseudoefedrino hidrochlorido ir 1,25 mg triprolidino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, glicerolis, metilo parahidroksibenzoatas (E218), natrio benzoatas (E211), chinolino geltonasis (E104), saulėlydžio geltonasis FCF (E110), natrio hidroksidas ir išgrynintas vanduo.

Actifed išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus geltonas sirupas. Buteliuke yra 100 ml sirupo.

Rinkodaros teisės turėtojas McNeil Products Limited c/o Johnson & Johnson Limited Foundation park Roxborough Way Maidenhead Berkshire, SL6 3UG Jungtinė Karalystė

Gamintojas Famar Orleans 5, avenue de Concyr 45071 Orleans Cedex 2 Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 UAB „Johnson & Johnson“  Geležinio Vilko g. 18A  LT-08104 Vilnius  Tel.: +370 5 2496039

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2015-07-20

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Kartono dėžutėje yra buteliukas ir matavimo šaukštelis su gradavimo žymėmis (2,5 ml ir 5 ml).

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams Po 10 ml sirupo (2,5 mg triprolidino ir 60 mg pseudoefedrino hidrochlorido) kas 4-6 val. ne daugiau kaip 4 kartus per parą.

Actifed nevartoti vyresniems kaip 12 metų vaikams ilgiau kaip 5 dienas be gydytojo konsultacijos. Tėvai ar artimieji turi kreiptis į gydytoją, jei gydymo metu vyresnių kaip 12 metų vaikų būklė blogėja. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, Actifed reikia skirti atsargiai.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, Actifed reikia skirti atsargiai. Draudžiama vartoti pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Actifed draudžiama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Ką daryti pavartojus per didelę Actifed dozę Jeigu vaisto išgėrėte per daug, nedelsdami praneškite savo gydytojui arba kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą. Jeigu įmanoma, kartu su savimi pasiimkite ir vaistus – buteliuką, ant kurio yra etiketė, kad ligoninėje galėtų lengvai nustatyti, kokių vaistų Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Actifed

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite ją kai tik prisiminsite, nebent Jums jau reikėtų gerti kitą dozę (dviejų dozių vienu metu negerkite).

 

Pseudoefedrinas+Triprolidinas; 30mg+1,25mg/5ml

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti