preloader

Prašome palaukti

Alventa, 150mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N28

Alventa, 150mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Venlafaksinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 150mg
Prekės kodas: 200224
Vaistas depresija sergantiems suaugusiems gydyti, taip pat skirtas šiems nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikim...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistas depresija sergantiems suaugusiems gydyti, taip pat skirtas šiems nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė ar vengimas) bei panikos sutrikimas (panikos priepuoliai).

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Alventa ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Alventa
  3. Kaip vartoti Alventa
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Alventa
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ALVENTA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Alventa yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresijos ir (arba) nerimo kamuojamų žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidinti serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

  Alventa yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiems gydyti. Alventa taip pat yra skirtas šiems suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė ar vengimas) bei panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Tam kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją ar nerimo sutrikimus. Jei šie sutrikimai nebus gydomi, liga gali nepraeiti, ji gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALVENTA

  Alventa vartoti negalima:
  • jeigu yra alergija venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu taip pat vartojate ar per pastarąsias 14 dienų vartojote vaistų, kurie yra negrįžtamojo poveikio monoaminooksidazės inhibitoriai (MAOI), vartojami depresijai arba Parkinsono ligai gydyti. Vartojant negrįžtamojo poveikio MAOI kartu su Alventa, gali pasireikšto sunkus arba net gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Nustoję vartoti Alventa, prieš pradėdami vartoti bet kokį MAOI, turite palaukti ne mažiau kaip 7 dienas (taip pat žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“ ir to skyriaus informaciją apie serotonino sindromą).

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Jeigu yra bet kuri toliau išvardyta būklė, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Alventa.
  • jeigu Jūs vartojate kitų vaistų, kurie vartojant kartu su Alventa gali padidinti serotonino sindromo atsiradimo riziką (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“);
  • jeigu Jums yra akių sutrikimų, pvz., tam tikros rūšies glaukoma (akispūdžio padidėjimas);
  • jeigu Jums buvo pakilęs kraujo spaudimas;
  • jeigu Jums buvo širdies sutrikimų;
  • jeigu Jums buvo priepuolių (traukulių);
  • jeigu Jums buvo sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija);
  • jeigu Jums greitai atsiranda kraujosruvų (mėlynių) arba greitai pradedate kraujuoti (buvo kraujavimo sutrikimų) arba jeigu vartojate kitus kraujavimo riziką didinti galinčius vaistus, pvz., varfarino (jo vartojama kraujo krešulių susidarymo profilaktikai);
  • jeigu Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje padidėja;
  • jeigu Jums ar Jūsų šeimos nariui buvo pasireiškusi manija ar bipolinis sutrikimas (per didelis susijaudinimas ar euforija);
  • jeigu Jums buvo pasireiškęs agresyvus elgesys.

  Alventa pirmosiomis keliomis gydymo savaitėmis gali sukelti neramumo pojūtį ar negalėjimą ramiai sėdėti ar stovėti. Jei Jums tai pasireiškė, pasakykite gydytojui.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
  Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė:
  • jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba žalojimąsi;
  • jeigu esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad jauniems (jaunesniems kaip 25 metų) suaugusiems žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų ir vartojantiems antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą, ir paprašyti juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo, arba jeigu jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Burnos sausumas

  Burnos sausumas pasireiškia 10% venlafaksiną vartojusių pacientų. Tai gali padidinti dantų ėduonies (karieso) atsiradimo riziką, todėl būtina ypatingai rūpintis dantų higiena.
  Cukrinis diabetas
  Vartojant Alventa, gali keistis gliukozės koncentracija kraujyje, todėl gali prireikti keisti vaistų cukriniam diabetui gydyti dozavimą.

  Vartojimas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams
  - Alventa paprastai negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojant šios klasės vaistus, yra didesnė šalutinio poveikio, pvz., mėginimo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, priešiško elgesio ir pykčio) pasireiškimo rizika. Nežiūrint to, gydytojas gali skirti Alventa jaunesniam nei 18 metų pacientui, jei ji(s) nusprendžia, kad tai geriausiai atitinka jo(s) interesus. Jeigu gydytojas skyrė Alventa jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir norite tai aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Jeigu jaunesniam kaip 18 metų pacientui, vartojant Alventa, pasireiškė arba pasunkėjo bent vienas iš aukščiau išvardytų simptomų, turite informuoti gydytoją. Taip pat dar nenustatytas ilgalaikis Alventa vartojimo šiai amžiaus grupei saugumas augimo, brendimo ir pažinimo bei elgesio raidos požiūriu.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Alventa kartu su kitais vaistais.

  Nepradėkite ir nenutraukite jokių vaistų vartojimo, įskaitant įsigytus be recepto, natūralius ar žolinius preparatus, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

  • Monoaminooksidazės inhibitorių, kurių vartojama depresijai ar Parkinsono ligai gydyti, kartu su Alventa vartoti draudžiama. Jei minėtų vaistų vartojote pastarųjų 14 dienų laikotarpiu, privalote apie tai pasakyti gydytojui. (MAOI: žr. skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Alventa“).
  • Serotonino sindromas
  Vartojant venlafaksiną, ypač kartu su kitais vaistais, gali atsirasti potencialiai gyvybei pavojinga būklė serotonino sindromas arba į piktybinį neurolepsinį sindromą (PNS) panašių reakcijų (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Tai gali būti šie vaistai:
  • triptanai (jų vartojama nuo migrenos);
  • kiti depresijai gydyti skirti vaistai, pvz., SNRI, SSRI, tricikliai vaistai ar vaistai, kurių sudėtyje yra ličio;
  • vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (vartojamo infekcijoms gydyti);
  • vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAOI moklobemido (vartojamo depresijai gydyti);
  • vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (vartojamo svoriui mažinti);
  • vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (nuo skausmo);
  • vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolių (dar vadinamų Hypericum perforatum); natūralus arba žolinis preparatas, vartojamas lengvai depresijai gydyti);
  • vaistai, kurių sudėtyje yra triptofano (pvz., vartojami miego sutrikimams ir depresijai gydyti);
  • vaistai nuo psichozės (jais gydoma liga, kuria sergant pasireiškia šie simptomai: nesamų reiškinių girdėjimas, matymas arba jutimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas, neaiškūs samprotavimai ir uždarumas).

  Serotonino sindromo požymiai ir simptomai gali apimti kelis iš šių:
  neramumas, haliucinacijos, koordinacijos netekimas, dažnas širdies plakimas, kūno temperatūros padidėjimas, staigūs kraujospūdžio pokyčiai, sustiprėję refleksai, viduriavimas, koma, pykinimas, vėmimas.

  Sunkiausios formos serotonino sindromo simptomai gali būti panašūs į piktybinio neurolepsinio sindromo (PNS) požymius. Gali atsirasti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, sunkus raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų kiekio padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimais).

  Jeigu manote, kad Jums atsirado serotonino sindromo simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

  Toliau išvardyti vaistai taip pat gali sąveikauti su Alventa; juos reikia vartoti atsargiai. Ypač svarbu pasakyti gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra:
  • ketokonazolo (priešgrybelinis vaistas);
  • haloperidolio arba risperidono (psichinėms būklėms gydyti);
  • metoprololio (betablokatoriaus, vartojamo aukštam kraujo spaudimui bei širdies sutrikimams gydyti).

  Alventa vartojimas su maistu ir gėrimais
  Alventa reikia vartoti valgant (žr. skyrių „Kaip vartoti Alventa“).
  Vartodami Alventa turite vengti vartoti alkoholinius gėrimus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jei tapote nėščia ar bandote pastoti, pasakykite gydytojui. Alventa galima vartoti tik aptarus su gydytoju galimą naudą ir galimą riziką vaisiui.

  Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas turi žinoti, kad vartojate Alventa. Panašūs vaistai (SSRI), vartojami nėštumo metu, gali didinti sunkaus naujagimio sutrikimo, vadinamo naujagimių persistentine plautine hipertenzija (NPPH), riziką (atsiradus šiam sutrikimui, kūdikis pradeda dažniau kvėpuoti ir pamėlsta). Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdamas kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.

  Jeigu šio vaisto vartojate nėštumo metu, gimusiam naujagimiui gali pasireikšti kitų simptomų: naujagimis negali tinkamai žįsti, kartu sutrinka jo kvėpavimas. Jei Jūsų gimusiam kūdikiui pasireiškia šie simptomai ir Jums neramu dėl to, kreipkitės į gydytoją ir (arba) akušerį, kurie galės Jums patarti.

  Alventa patenka į moters pieną, todėl yra poveikio kūdikiui rizika. Todėl turite aptarti šį klausimą su gydytoju; gydytojas nuspręs, ar turite nutraukti žindymą, ar gydymą Alventa.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Nevairuokite ir nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų, kol nesužinojote, kaip Alventa Jus veikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alventa medžiagas
  Kapsulėse yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ALVENTA

  Alventa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė pradinė rekomenduojama dozė, skiriama depresijai, generalizuotam nerimo sutrikimui bei socialinio nerimo sutrikimui gydyti, yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali palaipsniui didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jeigu Jums gydomas panikos sutrikimas, gydytojas pradės nuo mažesnės dozės (37,5 mg), po to dozę laipsniškai didins. Didžiausia paros dozė, skiriama generalizuotam nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir panikos sutrikimui gydyti, yra 225 mg.

  Alventa vartokite kasdien, maždaug tokiu pačiu metu, ryte arba vakare.
  Kapsules reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu; kapsulės negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

  Alventa reikia vartoti valgio metu.

  Jei Jūsų kepenų ar inkstų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Alventa dozę.

  Nenutraukite Alventa vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Alventa“).

  Pavartojus per didelę Alventa dozę

  Pavartojus didesnų Alventa kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: dažnas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai ar priepuoliai ir vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Alventa

  Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Alventa kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

  Nustojus vartoti Alventa

  Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Alventa, ji(s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti Alventa pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Alventa vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali atsirasti tokių simptomų: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, ažitacija, sumišimas, spengimas ausyse, dilgčiojimo ar elektros srovės (retai) pojūtis, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai ir simptomai, panašūs į gripo simptomus.

  Gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Alventa vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alventa, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums pasireiškia bent viena iš toliau nurodytų reakcijų, nebevartokite Alventa. Nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės pirmosios pagalbos skyrių, jei atsiranda:
  • krūtinės spaudimas, švokštimas, rijimo ar kvėpavimo sutrikimas;
  • veido, gerklės, plaštakų ar pėdų patinimas;
  • nervingumas ar nerimas, svaigulys, tvinkčiojimo pojūtis, staigus odos paraudimas ir (arba) šilumos pojūtis;
  • sunkus bėrimas, niežulys ar dilgėlinė (paraudęs ar išbalęs odos bėrimas rūplėmis, kurios dažnai niežti);
  • serotonino sindromo požymiai ir simptomai, įskaitant nenustygstamumą, haliucinacijas, koordinacijos sutrikimą, dažną širdies plakimą, kūno temperatūros padidėjimą, staigius kraujospūdžio pokyčius, refleksų sustiprėjimą, viduriavimą, komą, pykinimą, vėmimą;
  Sunkiausios formos serotonino sindromas gali būti panašus į piktybinį neurolepsinį sindromą (PNS). Gali pasireikšti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, sunkus raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų kiekio padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimais).

  Kitoks šalutinis poveikis, apie kurį reikia pasakyti gydytojui, yra:
  • kosulys, švokštimas, dusulys ir kūno temperatūros padidėjimas;
  • juodos (deguto spalvos) išmatos arba kraujas išmatose;
  • odos ar akių pageltimas, niežulys ir šlapimo patamsėjimas. Tai gali būti kepenų uždegimo simptomai (hepatitas);

  • širdies sutrikimai, pvz., greitas ar nereguliarus širdies plakimas, padidėjęs kraujo spaudimas;
  • akių sutrikimai, pvz., miglotas matymas, vyzdžių išsiplėtimas;
  • nervų sistemos sutrikimai, pvz., svaigulys, dilgsėjimas, judesių sutrikimai, traukuliai ar priepuoliai;
  • psichikos sutrikimai, pvz., padidėjęs aktyvumas ir euforija (pernelyg pakili nuotaika);
  • gydymo nutraukimo simptomai (žr. skyrių „kaip vartoti Alventa“ , „Nustojus vartoti Alventa“).

  Visas šalutinio poveikio sąrašas

  Labai dažnas (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių)

  • Galvos skausmas, burnos džiūvimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktimis).
  • Pykinimas.

  Dažnas (pasireiškia 1 10 iš 100 vaistą vartojusių žmonių)

  • Kūno svorio mažėjimas, apetito sumažėjimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, cholesterolio kiekio padidėjimas.
  • Atsiskyrimo nuo savęs ir realybės pojūtis, nervingumas, sumišimas, nenormalūs sapnai, nemiga.
  • Drebulys, raumenų tonuso padidėjimas.
  • Dilgčiojimas ir badymas.
  • Kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas, širdies plakimo jutimas.
  • Šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas.
  • Lytinio potraukio susilpnėjimas, nenormali ejakuliacija ar nenormalus orgazmas (vyrams), orgazmo nebuvimas, erekcijos sutrikimas (impotencija).
  • Mėnesinių ciklo sutrikimai, pavyzdžiui, gausesnis kraujavimas arba nereguliaraus kraujavimo pagausėjimas.
  • Silpnumas (astenija), svaigulys, slopinimas, šaltkrėtis.
  • Miglotas matymas.
  • Žiovulys.

  Nedažnas (pasireiškia 1 10 iš 1000 vaistą vartojusių žmonių)

  • Mėlynių atsiradimas, juodos (deguto spalvos) arba kraujas išmatose. Tai gali būti vidinio kraujavimo požymiai.
  • Griežimas dantimis, nevalingi raumenų judesiai.
  • Haliucinacijos.
  • Gali pasireikšti išplitęs odos (ypač veido, burnos, liežuvio, gerklės arba rankų ir kojų) išbėrimas ir (arba) išbėrimas su patinimu ir niežuliu (dilgėlinė).
  • Jautrumas saulės šviesai, nenormalus plaukų slinkimas, išbėrimas.
  • Koordinacijos ir pusiausvyros sutrikimas, galvos svaigimo pojūtis (ypač per staigiai atsistojus), apalpimas, dažnas širdies plakimas.
  • Kūno svorio didėjimas, viduriavimas.
  • Skonio pojūčio pokytis.
  • Jausmų ir emocijų stoka, baimingas susijaudinimas.
  • Skambėjimas (spengimas) ausyse.
  • Negalėjimas pasišlapinti.
  • Nenormalus orgazmas (moterims).

  Retas (pasireiškia 1 10 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių)

  • Neramumas arba negalėjimas ramiai sėdėti arba stovėti, traukuliai ir priepuoliai, pernelyg didelis susijaudinimas ar pakili nuotaika.
  • Nesugebėjimas kontroliuoti šlapinimosi.

  Dažnis nežinomas

  • Trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, dėl kurio padidėja mėlynių atsiradimo arba kraujavimo rizika, kraujo sutrikimas, dėl kurio gali padidėti infekcijos rizika, nedideli kepenų fermentų kiekio kraujyje pokyčiai, natrio kiekio kraujyje sumažėjimas.
  • Niežulys, odos ir gleivinių pageltimas, šlapimo patamsėjimas arba į gripą panašūs simptomai, kurie gali būti kepenų uždegimo (hepatito) simptomai.
  • Pernelyg didelis skysčių suvartojimas (sutrikimas, kuris vadinamas antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromu, ADHSSS).
  • Nenormali pieno sekrecija.
  • Kūno temperatūros padidėjimas, pasireiškiantis kartu su raumenų sustingimu, sumišimu ar baimingu susijaudinimu bei prakaitavimu; arba gali atsirasti staigių raumenų judesių, kurių negalima kontroliuoti. Tai gali būti sunkios būklės, vadinamos piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai.
  • Euforijos pojūtis, mieguistumas, nuolatiniai dažni akių judesiai, nerangumas, nenustygstamumas, girtumo pojūtis, prakaitavimas arba raumenų sustingimas. Tai gali būti serotonino sindromo simptomai.
  • Orientacijos sutrikimas ir sumišimas, dažnai susiję su haliucinacijomis (kliedesiais).
  • Raumenų sustingimas, raumenų spazmai ir nevalingi raumenų judesiai.
  • Mintys apie savęs žalojimą arba savižudybę.
  • Stiprus akies skausmas ir regėjimo susilpnėjimas arba miglotas matymas.
  • Kraujospūdžio sumažėjimas, nenormalus, dažnas ar nereguliarus širdies plakimas. Tai gali pasireikšti apalpimu.
  • Kosulys, švokštimas, dusulys ir kūno temperatūros padidėjimas. Tai yra plaučių uždegimo, susijusio su baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimu (plaučių eozinofilijos), simptomai.
  • Stiprus pilvo ar nugaros skausmas (jis gali būti susijęs su sunkiu žarnų, kepenų ar kasos sutrikimu).
  • Odos išbėrimas, dėl kurio gali pasireikšti sunkus odos pūslėtumas ar lupimasis, niežulys, lengvas išbėrimas.
  • Nežinomos priežasties sukeltas raumenų skausmas, skausmingumas ar silpnumas (rabdomiolizė).
  • Veido ar liežuvio patinimas, dusulys ar kvėpavimo pasunkėjimas, dažnai pasireiškiantis kartu su odos išbėrimu (tai gali būti sunki alerginė reakcija).
  • Sumišimas.
  • Galvos sukimasis.
  • Agresyvumas.

  Alventa kartais sukelia šalutinį poveikį, apie kurį Jūs galite nežinoti, pvz., kraujospūdžio padidėjimą ar nenormalų širdies plakimą; nežymius kepenų fermentų, natrio ar cholesterolio kiekio kraujyje pokyčius. Rečiau Alventa gali sumažinti trombocitų aktyvumą kraujyje, dėl to gali padidėti kraujosruvų atsiradimo ir kraujavimo riziką. Dėl šių priežasčių gydytojas gali norėti kartais atlikti kraujo tyrimus, ypač jei Alventa vartojama ilgą laiką.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ALVENTA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alventa vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Alventa sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas. Kiekvienoje pailginto atpalaidavimo kapsulėje yra venlafaksino hidrochlorido, atitinkančio 37,5 mg, 75 mg arba 150 mg venlafaksino.
  - Pagalbinės kapsulės turinio medžiagos yra sacharozė, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, povidonas, etilceliuliozė, dibutilo sebakatas, talkas.
  - Pagalbinės kapsulės apvalkalo medžiagos yra želatina, raudonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171) ir geltonasis geležies oksidas (E172) (tik 75 mg ir 150 mg kapsulėse).

  Alventa išvaizda ir kiekis pakuotėje
  37,5 mg pailginto atpalaidavimo kietoji kapsulė yra rusvai rožinė ir balta (korpusas baltas, dangtelis rusvai rožinis), viduje yra baltų arba beveik baltų granulių.
  75 mg pailginto atpalaidavimo kietoji kapsulė yra šviesiai rožinė, viduje yra baltų arba beveik baltų granulių.
  150 mg pailginto atpalaidavimo kietoji kapsulė yra oranžinė-ruda, viduje yra baltų arba beveik baltų granulių.

  Dėžutė, kurioje yra 7 (tik 37,5 mg), 10, 14, 20, 28, 30, 50, 60, 98 arba 100 kietųjų pailginto atpalaidavimo kapsulių lizdinėmis plokštelėmis.
  DTPE tablečių talpyklė, kurioje yra 50, 100 arba 250 kietųjų pailginto atpalaidavimo kapsulių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Krka, d.d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Vilniaus raj., Užubalių k.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Nyderlandai Venlafaxine retard Focus Care
  Vokietija Venlafaxine Krka
  Danija Venlafaxine Krka
  Švedija Venlafaxine Krka
  Suomija Venlafaxine Krka
  Norvegija Venlafaxine Krka
  Portugalija Venlafaxine Krka
  Ispanija Venlafaxine Krka
  Vengrija Alventa
  Čekija Alventa
  Lietuva Alventa
  Latvija Alventa
  Slovakija Alventa
  Lenkija Alventa

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-05-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Alventa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė pradinė rekomenduojama dozė, skiriama depresijai, generalizuotam nerimo sutrikimui bei socialinio nerimo sutrikimui gydyti, yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali palaipsniui didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jeigu Jums gydomas panikos sutrikimas, gydytojas pradės nuo mažesnės dozės (37,5 mg), po to dozę laipsniškai didins. Didžiausia paros dozė, skiriama generalizuotam nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir panikos sutrikimui gydyti, yra 225 mg.

  Alventa vartokite kasdien, maždaug tokiu pačiu metu, ryte arba vakare.
  Kapsules reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu; kapsulės negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

  Alventa reikia vartoti valgio metu.

  Jei Jūsų kepenų ar inkstų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Alventa dozę.

  Nenutraukite Alventa vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Alventa“).

  Pavartojus per didelę Alventa dozę

  Pavartojus didesnų Alventa kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: dažnas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai ar priepuoliai ir vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Alventa

  Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Alventa kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

  Nustojus vartoti Alventa

  Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Alventa, ji(s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti Alventa pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Alventa vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali atsirasti tokių simptomų: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, ažitacija, sumišimas, spengimas ausyse, dilgčiojimo ar elektros srovės (retai) pojūtis, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai ir simptomai, panašūs į gripo simptomus.

  Gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Alventa vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Venlafaksinas; 150mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti