preloader

Prašome palaukti

Arilin rapid, 1000mg, ovulės, N2

Arilin rapid, 1000mg, ovulės, N2

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Metronidazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1000mg
Prekės kodas: 047969
Antibiotikas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti: trichomonozei,
bakterijų sukeltai vaginozei (Gardnerella sukeltam makšties uždegimui, nespecifi...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Antibiotikas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti: trichomonozei,
  bakterijų sukeltai vaginozei (Gardnerella sukeltam makšties uždegimui, nespecifiniam makšties uždegimui).


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Arilin rapid ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Arilin rapid
  3. Kaip vartoti Arilin rapid
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Arilin rapid
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ARILIN RAPID IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Arilin rapid yra nitroimidazolo grupės antibiotikas (vaistas veikiantis prieš bakterijas) ovulių forma vartoti į makštį. Jis vartojamas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.

  Arilin rapid ovulės vartojamos gydyti:
  trichomonozei,
  bakterijų sukeltai vaginozei (Gardnerella sukeltam makšties uždegimui, nespecifiniam makšties uždegimui).

  Paaiškinimas
  Trichomonozė - liga, kurią sukelia vienaląstis parazitas Trichomonas vaginalis. Paprastai tuomet prasideda makšties ir vyrų šlaplės uždegimas. Šia liga užsikrečiama per lytinius santykius. Liga nustatoma ištyrus išskyrų tepinėlį.
  Sergant makšties uždegimu, pakinta normaliai makštyje esančių bakterijų sudėtis. Pasirodo išskyrų, kurioms būdingas tam tikras žuvų kvapas. Gardnerella sukeltas makšties uždegimas ir nespecifinis vaginitas yra kitokie bakterinio makšties uždegimo pavadinimai.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARILIN RAPID

  Arilin rapid vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metronidazolui ir (arba) kitiems 5-nitroimidazolojunginiams, sojai, arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
  - pirmą nėštumo trimestrą;
  - žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu jums nustatytas sunkus kepenų pažeidimas, yra sutrikusi kraujodara, nustatyta galvos arba nugaros smegenų liga, kokia nors nervų sistemos liga. Tokiais atvejais gydymo poreikį labai atidžiai turi įvertinti gydytojas;
  - Arilin rapid - kaip ir kitų vaistų, kurių sudėtyje yra nitroimidazolų, - vartojimas neturi trukti ilgiau kaip 10 dienų. Tik pavieniais atvejais, kai nustatytos tikslios indikacijos, galima vaistą vartoti ilgesnį laiką (pvz., po to, kai gydytojas atidžiai įvertins gydymo naudos ir sunkių sutrikimų rizikos santykį). Vartojimą kartoti reikia kaip galint rečiau. Gydymo trukmės riba nustatyta todėl, kad negalima atmesti vaisto galimo poveikio lytinėms ląstelėms (gali būti pažeidimų), be to, aptikta, kad kai kuriems eksperimentiniams gyvūnams padaugėjo navikų (nustatyta atliekant gyvūnų serijos tyrimus);
  - sergant trichomonoze, lytinis partneris taip pat gali būti trichomonų nešėjas, netgi tuomet, kai ligos požymių nėra. Todėl, sergant trichomonoze, vaisto turi vartoti ir lytinis partneris, nes kitaip infekcija gali vėl pasikartoti. Vaisto vartojimo metu reikia vengti lytinių santykių.

  Kitų vaistų vartojimas

  Vartojant Arilin rapid, apie 20% veikliosios medžiagos patenka į kraujotaką. Žemiau pateikiami galimos sąveikos, pasitaikančios vartojant kitus vaistus, kurių sudėtyje yra metronidazolo, duomenys.
  Kokie kiti vaistai gali turėti įtakos Arilin rapid ovulėms?
  Jei kartu vartojamas padedantis atprasti nuo alkoholio vaistas disulfiramas, gali atsirasti aplinkos suvokimo ir psichikos sutrikimų (psichozių).

  Arilin rapid poveikis sumažėja, jei kartu vartojami barbitūratai (vaistai, kurių sudėtyje yra tokių veikliųjų medžiagų kaip heksobarbitalis ir fenobarbitalis, vartojamų sutrikus miegui, esant traukuliams, taip pat narkozei sukelti) ir vaistai, kurių sudėtyje yra fenitoino (traukulius slopinančios medžiagos).

  Kai kurioms pacientėms cimetidinas (vaistas, vartojamas sergant skrandžio gleivinės uždegimu - gastritu) gali turėti įtakos Arilin rapid ovulių veikliosios medžiagos metronidazolo išsiskyrimui iš organizmo, ir dėl to gali sustiprėti ovulių poveikis.

  Kaip gydymosi Arilin rapid ovulėmis metu veikia kartu vartojamas alkoholis, aprašyta skyriuje „Arilin rapid vartojimas su maistu ir gėrimais".

  Kokių vaistų poveikiui gali turėti įtakos Arilin rapid ovulės?
  Vartojantiems kraujo krešumą mažinančių vaistų (varfarino tipo kraujo krešumą mažinančių), reikia tikslinti jų dozę, nes Arilin rapid stiprina jų poveikį.

  Atsargumo reikėtų laikytis taip pat vartojant ličio preparatus (vaistus, skiriamus liguistai pakiliai arba blogai nuotaikai - maniakinei-depresinei būsenai), nes gali padidėti ličio koncentracija kraujo plazmoje (atsirasti apsinuodijimo požymių - drebulys, traukulių).

  Šie nurodymai tinka ir tuomet, kai minėti vaistai buvo vartojami neseniai.

  Kita galima sąveika
  Metronidazolas gali sukelti kai kurių laboratorinių tyrimų, vartojamų kepenų funkcijai įvertinti, duomenų vertės sumažėjimą (alanintransaminazės (ALT) kiekio nustatymą kraujo serume).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Arilin rapid vartojimas su maistu ir gėrimais
  Reikia vengti vartoti alkoholį, nes gali atsirasti netoleravimo požymių, pavyzdžiui, galvos ir sprando odos paraudimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas ir svaigulys.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Arilin rapid ovulių negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius (jei įtariamas nėštumas, reikia atlikti nėštumo mėginį).
  Vėlesniu nėštumo laikotarpiu Arilin rapid ovules galima vartoti tik tuomet, kai nėra kitų gydymo galimybių.
  Jeigu Arilin rapid ovules privalu vartoti žindymo laikotarpiu, tai reikia nustoti žindyti, nes metronidazolas (vaisto veiklioji medžiaga) prasiskverbia į žindyvės pieną. Nutrauktu žindyvės pienu kūdikio maitinti negalima.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Vartojant šį vaistą, ypač pradėjus gydytis, gali pakisti reakcijos greitis - į netikėtas situacijas reaguojama lėčiau ir netiksliai. Tuo metu negalima vairuoti automobilio, valdyti mechanizmų, dirbti su elektros prietaisais, įrenginiais. Dirbant privalu įrengti apsaugos atramas. Ypač svarbu nevartoti alkoholio, nes jis labai silpnina reakcijos greitį.


  3. KAIP VARTOTI ARILIN RAPID

  Arilin rapid vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Šie nurodymai galioja tik tuomet, jei Jūsų gydytojas Arilin rapid nepaskyrė vartoti kitaip.
  Susirgus pirmąjį kartą, pakanka vartoti Arilin rapid ovulę vieną kartą per parą.
  Esant sunkiai ligos eigai, infekcijai pasikartojus, taikomas 2 dienų gydymo režimas ir vartojama po vieną ovulę per dieną.

  Vartojimo metodas
  Arilin rapid ovulės vartojamos į makštį.
  Geriausiai ovulę kuo giliau įkišti į makštį vakare, gulint ant nugaros šiek tiek sulenktomis kojomis.
  Mėnesinių metu gydytis negalima.

  Įspėjimas
  Gydytis Arilin rapid ovulėmis arba kitu vaistu, kurio sudėtyje yra nitroimidazolo, galima ne ilgiau kaip 10 dienų. Žr. sk. „Specialių atsargumo priemonių reikia".

  Pavartojus per didelę Arilin rapid dozę
  Jei ovulę prarijo vaikas, paprastai sunkių apsinuodijimo požymių nebūna. Tačiau jei tokių požymių atsirado, tinkamai gydomas ligonis po kelių dienų pasveiksta.

  Pamiršus pavartoti Arilin rapid
  Tokiais atvejais gali tekti vaistą vartoti dieną ilgiau. Pasitarkite su gydytoju.

  Nustojus vartoti Arilin rapid
  Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai.
  Kai gydymosi metu atsiranda nemalonių šalutinio poveikio reiškinių, reikėtų pasitarti su gydytoju, ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Arilin rapid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
  Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip, kaip nurodyta lentelėje.

  Labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų
  Dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų
  Nedažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų
  Retas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų
  Labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų
  Nežinomas: dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Vartojant Arilin rapid, apie 20% veikliosios medžiagos patenka į kraujotaką todėl šalutinio poveikio požymiai pasitaiko retai. Žemiau išvardijami tie patys požymiai, kurie pasitaiko, kai vartojami geriamieji vaistai, kurių sudėtyje yra metronidazolo.

  Svarbūs šalutinio poveikio požymiai ir ką daryti jiems atsiradus
  Atsiradus bent vienam iš žemiau išvardytų šalutinio poveikio požymių, nutraukite Arilin rapid ovulių vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Labai reti požymiai
  - Anafilaksinis šokas (smarkus kraujospūdžio sumažėjimas dėl padidėjusio jautrumo). Sunkiais atvejais, bet labai retai, gali sutrikti kvėpavimas, atsirasti svaigulys, vėmimas. Kai sutrinka kraujotaka, netenkama sąmonės, išpila šaltas prakaitas, pabąla rankos ir kojos, reikia nedelsiant suteikti skubią pagalbą, iškviesti gydytoją. Kol atvyks gydytojas, ligonę reikia paguldyti, pakelti kojas aukštyn, apkloti kad neperšaltų. Reikia pradėti taikyti tinkamas neatidėliotinos pagalbos priemones (pvz., sušvirkšti antihistamininių vaistų, kortikosteroidų, simpatomimetinių preparatų) ir nedelsiant nutraukti Arilin rapid ovulių vartojimą.
  - Sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija).
  - Sumažėja kai kurio tipo leukocitų skaičius (agranulocitozė). Agranulocitozė gali susidaryti per kelias valandas. Jos požymiai - karščiavimas, išsekimas, ryklės ir burnos gleivinės uždegimas, apnašos. Tuomet reikia labai skubiai ištirti kraujo sudėtį. Nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydytoją.
  - Kasos uždegimas (pankreatitas).
  - Jei vaisto vartojimo laikotarpiu arba pirmosiomis savaitėmis po gydymo atsiranda stiprus ir ilgai trunkantis viduriavimas, reikia įtarti pseudomembraninį kolitą (sunki žarnyno liga, kurią dažniausiai sukelia Clostridium difficile bakterijos). Ši dėl vaistų atsiradusi žarnyno liga gali būti pavojinga gyvybei ir ją reikia nedelsiant gydyti. Gydytojas pasakys, ar atsižvelgiant į parodymus reikia nustoti vartoti Arilin rapid ovules, nurodys pradėti vartoti tinkamus vaistus (pvz., specialius antibiotikus ar kitus vaistus, kurių poveikis nustatytas). Negalima vartoti žarnyno judrumą (peristaltiką) slopinančių vaistų.

  Nedažni požymiai
  - Nervų ligos (periferinė neuropatija) ir traukuliai. Nervų sistemos sutrikimas reiškiasi rankų ir kojų nejautrumu, dilgčiojimu. Netgi tuomet, kai šie požymiai silpni, nedelsdami praneškite gydytojui!

  Kiti šalutinio poveikio požymiai

  Dažni požymiai
  - Metalo skonis burnoje, raugėjimas rūgščiu turiniu, liežuvio apnašos, burnos gleivinės uždegimas (glositas, stomatitas), skrandžio spaudimo pojūtis, apetito stoka, viduriavimas.
  - Tamsi šlapimo spalva (dėl metronidazolo irimo produktų; tai nesusiję su liga).

  Nedažni požymiai
  - Galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, nemiga, konfūzija, dirglumas, liūdna nuotaika (depresija), judesių sutrikimas (ataksija).
  - Odos reakcijos (pavyzdžiui, niežulys, pūslelinis bėrimas), karščiavimas išgėrus vaisto.
  - Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija, granulocitopenija). Gydantis vaistu ilgesnį laiką, reikia tam tikrais laiko tarpais atlikti kraujo tyrimą.
  - Greitai išryškėjančios padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos, netgi anafilaksinis šokas). Esant lengvai reakcijai, esti paraudimas, pūslytės, alerginė sloga (šienligė) ir alerginis akių junginės uždegimas.
  - Skausmas šlapinimosi metu (dizurija), šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas).
  - Kepenų funkcijos sutrikimai.
  - Balkšvagrybio (Candida) infekcija lytinių organų srityje.
  - Bendras silpnumas, regėjimo sutrikimai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį
  pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ARILIN RAPID

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „ Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Arilin rapid sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. Vienoje ovulėje yra 1000 mg metronidazolo.
  - Pagalbinės medžiagos yra yra glicerolio trialkanoatas , lecitinas (iš sojos pupelių).

  Arilin rapid ovulių išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Gelsvai baltos, torpedos formos ovulės lizdinėje plokštelėje, sudėtos į dėžutes.
  Dėžutėje yra 2 Arilin rapid ovulės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Dr. August Wolff GmbH & Co.KG Arzneimittel
  Sudbrackstraße 56
  D-33611 Bielefeld, Vokietija
  Telefonas 49 521 8808 05
  Faksas 49 521 8808 334
  El. paštas: info@wolff-arzneimittel.de

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB Sirowa Vilnius
  Švitrigailos g. 11 B
  LT-03228 Vilnius
  Tel. +3705 239 4150

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-11-30

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Arilin rapid vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Šie nurodymai galioja tik tuomet, jei Jūsų gydytojas Arilin rapid nepaskyrė vartoti kitaip.
  Susirgus pirmąjį kartą, pakanka vartoti Arilin rapid ovulę vieną kartą per parą.
  Esant sunkiai ligos eigai, infekcijai pasikartojus, taikomas 2 dienų gydymo režimas ir vartojama po vieną ovulę per dieną.

  Vartojimo metodas
  Arilin rapid ovulės vartojamos į makštį.
  Geriausiai ovulę kuo giliau įkišti į makštį vakare, gulint ant nugaros šiek tiek sulenktomis kojomis.
  Mėnesinių metu gydytis negalima.

  Įspėjimas
  Gydytis Arilin rapid ovulėmis arba kitu vaistu, kurio sudėtyje yra nitroimidazolo, galima ne ilgiau kaip 10 dienų. Žr. sk. „Specialių atsargumo priemonių reikia".

  Pavartojus per didelę Arilin rapid dozę
  Jei ovulę prarijo vaikas, paprastai sunkių apsinuodijimo požymių nebūna. Tačiau jei tokių požymių atsirado, tinkamai gydomas ligonis po kelių dienų pasveiksta.

  Pamiršus pavartoti Arilin rapid
  Tokiais atvejais gali tekti vaistą vartoti dieną ilgiau. Pasitarkite su gydytoju.

  Nustojus vartoti Arilin rapid
  Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai.
  Kai gydymosi metu atsiranda nemalonių šalutinio poveikio reiškinių, reikėtų pasitarti su gydytoju, ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės