preloader

Prašome palaukti

ARKETIS, 20mg, tabletės, N30

ARKETIS, 20mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Paroksetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 200385
Suaugusių žmonių, kuriems pasireiškia depresija ir/ar nerimo sutrikimai, gyydmui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Suaugusių žmonių, kuriems pasireiškia depresija ir/ar nerimo sutrikimai, gyydmui.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra ARKETIS ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ARKETIS
  3. Kaip vartoti ARKETIS
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ARKETIS
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ARKETIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Paroksetinas yra vartojamas suaugusių žmonių, kuriems pasireiškia depresija ir/ar nerimo sutrikimai, gyydmui.
  Nerimos sutrikimai, dėl kurių vartojama paroksetimo, yra obsesinis kompulsinis sutrikimas (pasikartojančios, įkyrios mintys su nekontroliuojamu elgesiu), panikos sindromas (panikos priepuoliai, įskaitant ir pasireiškiančius su agorafobija, t. y. atvirų erdvių baime), socialinis nerimo sutrikimas/socialinė fobija (baimė ar socialinių situacijų vengimas), potrauminio streso sindromas (nerimas, atsiradęs po trauminio įvykio) ir generalizuotas nerimo sutrikimas (bendras sunkus nerimas ar susijaudinimas).

  Paroksetinas priklauso vaistų grupei, vadinamai selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI). Kiekvieno žmogaus smegenyse yra medžiagos, vadinamos serotoninu. Depresyvių ir nerimaujančių žmonių serotonino kiekis yra mažesnis nei kitų. Nėra visiškai aišku, kaip veikia paroksetinas ir kiti SSRI, tačiau manoma, kad jie didina serotonino kiekį smegenyse. Svarbu tinkamai gydyti depresiją ir nerimą, nes tai padės Jums jaustis geriau.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARKETIS

  ARKETIS vartoti negalima:
  - jeigu vartojate vaistinių preparatų, vadinamųjų monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių (įskaitant moklobemidą ir metiltioninio chloridą [metileno mėlynąjį), arba jų vartojote kiek nors laiko per paskutines dvi savaites. Gydytojas Jums patars, kaip pradėti vartoti paroksetino po MAO inhibitoriaus vartojimo nutraukimo;
  - jeigu vartojate antipsichozinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra tioridazino ar pimozido;
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paroksetinui arba bet kuriai kitai medžiagai, esančiai ARKETIS sudėtyje (jos išvardytos 6 skyriuje „Kita informacija“).

  Jeigu bent vienas iš šių teiginių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti ARKETIS, apie tai pasakykite gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Prieš vartojant šio vaisto pasakykite savo gydytojui, jeigu:
  - vartojate kokių nors kitų vaistų (žr. šio lapelio poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“);
  - sergate inkstų, kepenų ar širdies liga;
  - sergate epilepsija ar praeityje yra buvę traukulių ar priepuolių;
  - Jums kada nors yra buvę manijos epizodų (per didelis elgesio ar minčių aktyvumas);
  - Jums taikoma elektros impulsų terapija (EIT);
  - Jums yra buvę kraujo krešėjimo sutrikimų arba jeigu Jūs vartojate vaistų, kurie gali padidinti kraujavimo riziką (vaistų, kurie skystina kraują [tokių, kaip varfarinas], antipsichozinių vaistų [tokių, kaip perfenazinas ar klozapinas], triciklių antidepresantų, vaistų nuo skausmo ir uždegimo, taip vadinamų NVNU [nesteroidinių vaistų nuo uždegimo], tokių, kaip acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas, celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas);
  - krūties vėžiui gydymui vartojate tamoksifeno. ARKETIS gali mažinti tamoksifeno veiksmingumą, todėl gydytojas gali rekomenduoti Jums vartoti kitą vaistą nuo depresijos;
  - sergate diabetu;
  - laikotės dietos, kurioje mažai natrio;
  - Jums yra glaukoma (padidėjęs akispūdis);
  - esate nėščia ar planuojate pastoti (žr. šio lapelio poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);
  - Jūs jaunesnis(-ė) nei 18 metų amžiaus (žr. šio lapelio poskyrį „Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus paaugliai“).
  Jeigu Jums tinka bet kuris minėtas teiginys ir jo anksčiau neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą apsilankykite pas jį ir pasilauskite, ką reikėtų daryti dėl ARKETIS vartojimo.

  Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams ARKETIS paprastai vartoti negalima. Turite žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų ligoniams, gydomiems šios grupės vaistais, yra didesnė šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresyvumo, opozicinio elgesio ir pykčio), rizika. Visgi gydytojas gali skirti vartoti paroksetiną ir jaunesniems kaip 18 metų ligoniams, jeigu nusprendžia, kad toks gydymas jiems geriausias. Jeigu gydytojas skyrė vartoti ARKETIS jaunesniam kaip 18 metų ligoniui ir Jūs norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją dar kartą. Jeigu jaunesniam kaip 18 metų ligoniui, vartojančiam ARKETIS, atsiranda aukščiau išvardytų simptomų arba jie pablogėja, pasakykite apie tai gydytojui. Be to, ilgalaikio gydymo ARKETIS saugumas tokio amžiaus pacientų augimui, brendimui, pažinimo ir elgesio raidai iki šiol nenustatytas.

  ARKETIS tyrimų, kuriuose dalyvavo jaunesni nei 18 metų amžiaus pacientai, duomenimis, dažniausias šalutinis poveikis, kuris buvo mažiau nei 1 iš 10 vaikų / paauglių, buvo toks: padažnėjusios mintys apie savižudybę ir bandymai nusižudyti, sąmoningas savęs žalojimas, priešiškumas, agresyvi ar nedraugiška elgsena, apetito stoka, drebėjimas, nenormalus prakaitavimas, hiperaktyvumas (energijos perteklius), susijaudinimas, emocijų kaita (įskaitant verkimą ir nuotaikos pokyčius). Šie tyrimai taip pat parodė, kad vaikams ir paaugliams, kurie vietoj ARKETIS gaudavo placebą (neveiklią medžiagą), atsirasdavo tokių pat simptomų, bet rečiau.

  Jaunesnių nei 18 metų amžiaus asmenų tyrimų metu kai kuriems pacientams pasireikšdavo nutraukimo padarinių. Jų simptomai buvo labai panašus į ARKETIS vartojimą nutraukusių suaugusių pacientų simptomus (žr. šio lapelio 3 skyrių „Kaip vartoti ARKETIS“). Be to, jaunesniems nei 18 metų amžiaus pacientams dažnai (mažiau nei 1 iš 10) būdavo skrandžio skausmas, nervingumo pojūtis ir emocijų pokyčiai (įskaitant verkimą, nuotaikos pokyčius, bandymą save sužaloti, mintis apie savižudybę ar bandymą nusižudyti).

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
  Jeigu sergate depresija ir/ar jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantų, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaites, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokių minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
  - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kurio metu galvojate apie savęs žalojimą ar savižudybę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ir jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jeigu Jūsų elgesio pokyčiai jiems kelia nerimą.

  Svarbus šalutinis poveikis vartojant ARKETIS
  Kai kuriems ARKETIS vartojantiems pacientams išsivysto būsena, vadinama akatizija, kuri reiškia, kad tokie pacientai jaučiasi sunerimę ir negali ramiai sėdėti ar stovėti. Kitiems pacientams gali atsirasti vadinamasis serotonino sindromas, kurio metu pasireiškia kai kurie ar visi toliau išvardyti simptomai: sumišimas, neramumas, prakaitavimas, drebulys, šiurpulys, haliucinacijos (matomi ar girdimi keisti dalykai), staigūs raumenų trūkčiojimai arba dažnas širdies ritmas. Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Daugiau apie šį ir kitokį šalutinį ARKETIS poveikį žr. šio lapelio 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“.

  Kitų vaistų vartojimas
  Kai kurie vaistai gali turėti įtakos ARKETIS veikimui arba padidinti riziką, jog Jums pasireikš šalutinis poveikis. ARKETIS taip pat gali daryti įtaką kitų vaistų poveikiui. Tokie vaistai yra:
  - vaistai, vadinami monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant moklobemidą ir metiltioninio chloridą [metileno mėlynąjį); žr šio lapelio skyrių „ARKETIS vartoti negalima“;
  - tioridazinas ar pimozidas, kurie yra antipsichoziniai vaistai; žr. šio lapelio skyrių „ARKETIS vartoti negalima“;
  - acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas ar kiti vaistai, vadinami NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), tokie, kaip celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas, vartojami nuo skausmo ir uždegimo;
  - vaistai nuo skausmo tramadolis ir petidinas;
  - vaistai, vadinami triptanais, tokie kaip sumatriptanas, vartojamas nuo migrenos;
  - kiti antidepresantai, įskaitant SSRI ir triciklius antidepresantus, tokius kaip klomipraminą, nortriptiliną ir dezipraminą;
  - maisto papildas, vadinamas triptofanu;
  - tokie vaistai kaip litis, risperidonas, perfenazinas, klozapinas (vadinami antipsichoziniais vaistais), vartojami kai kurioms psichikos ligoms gydyti;
  - fosamprenaviro ir ritonaviro derinys, kuris yra vartojamas žmogaus imunodeficito viruso infekcijai (ŽIV) gydyti;
  - fentanilis, vartojamas nejautros metu ar gydant lėtinį skausmą;
  - fenobarbitalis, fenitoinas, natrio valproatas ar karbamazepinas, vartojami priepuoliams ar epilepsijai gydyti;
  - atomoksetinas, kuris yra vaistas, vartojamas dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimui (DSHS) gydyti;
  - prociklidinas, vartojamas drebuliui mažinti, ypač sergant Parkinsono liga;
  - varfarinas ir kiti vaistai (vadinami antikoaguliantais), vartojami kraujui skystinti;
  - propafenonas, flekainidas ir kiti vaistai, vartojami nereguliariam širdies ritmui gydyti;
  - metoprololis, t.y. beta blokatorius, kuris vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies ligoms gydyti;
  - rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei (TB) ir raupsams gydyti;
  - linezolidas, antibiotikas;
  - tamoksifenas, kuris yra vartojamas krūties vėžiui gydyti.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų iš šio sąrašo ir to neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą kreipkitės į jį ir pasikauskite patarimo. Gali reikėti sumažinti vaisto dozę arba Jums gali tekti vartoti kitą vaistą.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  ARKETIS vartojimas su maistu ir gėrimais
  Vartodami ARKETIS negerkite alkoholio. Alkoholis gali sunkinti Jūųsų simptomus ar sustiprinti šalutinį poveikį. Jeigu vartojate ARKETIS ryte su maistu, gali būti mažesnė pykinimo rizika.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia, įtariate, jog pastojote, ar planuojate pastoti, kiek galima greičiau apie tai pasakykite gydytojui. Gauta keletas pranešimų apie padidėjusią apsigimimų, ypač širdies ydų, riziką kūdikiams, kurių motinos pirmaisiais nėštumo mėnesiais vartojo paroksetino. Bendroje populiacijoje maždaug 1 iš 100 kūdikų gimsta su širdies yda. Rizika yra didesnė motinų, vartojusių paroksetino, kūdikiams: širdies ydų būna 2 iš 100 kūdikių.
  Kartu su savo gydytoju galite nuspręsti, ar gydymą pakeisti kitu, ar palaispniui nutraukti gydymą ARKETIS, kol esate nėščia. Atsižvelgiant į aplinkybes Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums yra geriau tęsti gydymą ARKETIS.

  Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir/ar gydytojas žino, jog Jūs vartojate ARKETIS nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius. Tokie vaistai, kaip ARKETIS, gali padinti sunkios būklės, vadinamos nuolatine naujagimio plautine hipertenzija (NNPH), išsivystymo riziką. Dėl jos kūdikis dažniau kvėpuoja ir atrodo pamėlęs. Šių simptomų paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsiant kreiptis į savo akušerę ir/ar gydytoją.
  Tokie simptomai yra:
  - apsunkintas kvėpavimas;
  - melsva odos spalva ar kūdikis yra par daug įkaitęs ar atšalęs;
  - melsvos lūpos;
  - vėmimas ar apsunkintas maitinimasis;
  - didelis nuovargis, negalėjimas užmigti ar nuolainis verkimas;
  - sustingę ar išglebę raumenys;
  - drebėjimas, nervingumas ar traukuliai (priepuoliai).
  Jei Jūsų kūdikiui po gimimo pasireiškia kuris nors iš minėtų simptomų ir Jūs nerimaujate dėl savo kūdikio sveikatos, kreipkitės patarimo į savo gydyoją ar akušerę.

  Nedidelis ARKETIS kiekis gali išsiskirti su moters pienu. Jeigu Jūs vartojate ARKETIS, prieš pradėdama žindyti kreipkitės į savo gydytoją. Kartu su savo gydytoju Jūs galite nuspręsti, ar galėsite žindyti, kol vartojate ARKETIS.
  Buvo parodyta, kad paroksetinas mažina sėklos kokybę tyrimuose su gyvūnais. Teoriškai, tai gali paveikti vaisingumą, bet įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Galimas šalutinis ARKETIS poveikis yra svaigulys, sumišimas, mieguistumas ar vaizdo ryškumo sumažėjimas. Jei Jums atsirado toks šalutinis poveikis, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.


  3. KAIP VARTOTI ARKETIS

  ARKETIS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  ARKETIS 30 mg arba 40 mg tabletės tinka ne visoms toliau išvardytoms dozavimo schemoms. Tokiam dozavimui yra tiekiami kiti preparatai, kurių sudėtyje yra paroksetino.

  Toliau esančioje lentelėje pateiktos įprastinės dozės įvairioms ligoms gydyti.

  Liga: Pradinė dozė; Rekomenduojama paros dozė; Didžiausia paros dozė
  Depresija: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Obsesinis kompulsinis sutrikims: 20 mg; 40 mg; 60 mg
  Panikos sutrikimas: 10 mg; 40 mg; 60 mg
  Socialinio nerimo sutrikimas: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Potrauminio streso sindromas: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Generalizuoto nerimo sutrikimas: 20 mg; 20 mg; 50 mg

  Gydytojas Jums patars, nuo kokios ARKETIS dozės reikia pradėti.
  Dauguma žmonių pradeda jaustis geriau po keleto savaičių. Jei Jums po šio laiko nepradėsite jausti jokio pagerėjimo, kreipkitės į savo gydytoją patarimo. Gydytojas gali nuspręsti palaipsniui didinti dozę po 10 mg iki didžiausios paros dozės.

  Vartokite ARKETIS iš ryto su maistu.

  Nurykite visą tabletę užsigerdami stikline vandens. Tabletės nekramtykite.

  Jūsų gydyojas aptars su Jumis, kiek laiko turėsite tęsti ARKETIS vartojimą. Tai gali trukti daugelį mėnesių ar net ilgiau.

  Senyvi pacientai
  Didžiausiai paros dozė vyresniems kaip 65 metų pacientams yra 40 mg.

  Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų liga
  Jeigu Jums yra problemų dėl kepenų ar sunkios inkstų ligos, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums reikia skirti mažesnę, negu paprastai rekomenduojama, ARKETIS dozę.

  Pavartojus per didelę ARKETIS dozę

  Niekada negerkite daugiau ARKETIS, negu pakirta gydytojo.
  Jeigu išgėrėte daugiau negu reikia vaisto (ar jo išgėrė kas nors kitas), nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę. Parodykite jiems aisto pakuotę. Pavartojus per daug ARKETIS gali pasireikšti ne tik 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ išvardytas šalutinis poveikis bet ir šie simptomai: karščiavimas, nekontroliuojamas raumenų susitraukimas.

  Pamiršus pavartoti ARKETIS
  Gerkite vaistą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.
  Jei praleidote dozę ir tai prisiminėte prieš eidamas miegoti, ją tuojau pat išgerkite. Kitą dieną vartokite taip, kaip įprasta.
  Jei prisiminėte tik naktį ar kitą dieną, praleistos dozės negerkite ir nevartokite papildomos dozės. Kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Yra įmanoma, kad Jūs galite pajusti tam tikrus nutraukimo simptomus, bet jie išnyksta po kitos dozės suvartojimo.

  Jaigu nejaučiate jokio pagerėjimo
  ARKETIS nesumažins Jūsų simptomų nedelsiant. Visų antidepresantų vekimui pasireikšti reikia laiko. Kai kurie žmonės pradeda jaustis geriau po poros savaičių, bet kai kuriems tai gali užtrukti ilgiau. Kai kuriems žmonėms, vartojantiems antidepresantus, prieš būsimą pagerėjimą būna savijautos pablogėjimas. Jeigu Jūs neparadėsite jaustis geriau po kelių savaičių, turite kreiptis į savo gydytoją patarimo. Jūsų gydytojas paprašys Jus apsilankyti praėjus kelioms savaitėms nuo gydymo pradžios. Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs neastebėjote jokio pagerėjimo.

  Nustojus vartoti ARKETIS
  Nenutraukite ARKETIS vartojimo, kol Jūsų gydyojas nenurodys Jums tai padaryti.
  Nutraukiant ARKETIS vartojimą, gydytojas padės Jums per keletą savaičių ar mėnesių palaipsniui sumažinti dozę, kad sumažinti nutraukimo simptomų riziką. Vienas iš būdų tai padaryti yra laipsniškas Jūsų vartojamų tablečių dozės mažinimas po 10 mg per savaitę. Daugumai žmonių nutraukimo simptomai būna nesunkūs ir praeina savaime per 2 savaites. Kai kuriems žmonėms šie simptomai gali būti sunkesni ar trukti ilgiau.

  Jeigu Jums atsirado nutraukimo simtomų nutraukus gydymą, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti nutraukti ARKETIS lėčiau. Jeigu atsirado sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Jis gali Jūsų paprašyti vėl pradėti vartoti ARKETIS ir tokiu atveju vėliau vaisto vartojimą nutraukinėti lėčiau. Net jeigu atsirado nutraukimo simptomų, Jums yra galima nutraukti ARKETIS vartojimą.

  Nutraukimo simptomai, kurių gali atsirasti baigus gydymą
  Tyrimai rodo, kad baigus gydymą paroksetinu 3 iš 10 pacientų pacientų pasireiškia vienas ar daugiau nutraukimo simptomų. Kai kurie simptomai pasireiškia dažniau, negu kiti.

  Dažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)
  - Svaigimo, netvirtumo ar pusiausvyros sutrikimo pojūtis.
  - Smeigtukų ar adatų badymo pojūtis, deginimo ir (rečiau) elektros šoko pojūčiai, taip pat ir galvoje.
  - Zvimbimas, šnypštimas, švilpimas, skambėjimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (spengimas ausyse).
  - Miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga).
  - Nerimas.
  - Galvos skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)
  - Šleikštulys (pykinimas).
  - Prakaitavimas (įskaitant naktinį prakaitavimą).
  - Neramumas ar sujaudinimas.
  - Tremoras (drebėjimas).
  - Sumišimo ar orientacijos sutrikimo pojūtis.
  - Viduriavimas.
  - Jausmingumo ar irzlumo pojūtis.
  - Regėjimo sutrikimai.
  - Širdies plazdėjimas ar tuksėjimas (palpitacijos).

  Jeigu nerimaujate dėl nutraukimo simptomų, atsiradusių nutraukus ARKETIS vartojimą, pasitarkite su savo gydytoju.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ARKETIS tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Labiau tikėtina, kad toks poveikis pasireikš per keletą pirmų gydymo savaičių .

  Jeigu gydymo metu pasireikš bet kuris iš šių šalutinio poveikio atvejų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Jums gali būti reikalinga vykti tiesiai į ligoninę.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)
  - Jeigu Jums atsiranda neįprastų kraujosruvų ar kraujavimas, įskaitant ir vėmimą krauju ar kraują išmatose, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.
  - Jeigu Jums yra šlapinimosi sunkumų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.

  Retas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000)
  - Jeigu Jus ištiko priepuolis (traukuliai), nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.
  - Jeigu jaučiate neramumą ir jaučiate, kad negalite ramiai sėdėti ar stovėti, Jums gali būti būsena, vadinama akatizija. Jūsų tablečių dozės padidinimas šiuos simptomus gali pasunkinti. Jeigu Jums atsirado minėtų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.
  - Jeigu jaučiatės pavargęs, silpnas ar sumišęs ir yra skausmingi, sustingę ar nekoordinuoti Jūsų raumenys, tai gali būti dėl to, kad Jūsų kraujyje yra mažai natrio. Jeigu Jums atsirado minėtų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.

  Labai retas šalutinis poveikis (paveikia mažiau kaip 1 vartotoją iš 10000)
  - Alerginės reakcijos į ARKETIS. Jeigu Jums atsiranda raudonas ir nelygus (gumbuotas) odos išbėrimas, pradeda tinti vokai, veidas, lūpos, burna ar liežuvis, prasideda niežulys arba tampa sunku kvėpuoti ar ryti, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.
  - Jeigu Jums atsiranda vienas ar visi toliau išvardyti simptomai, Jums gali būti būsena, vadinama serotonino sindromu. Jo simptomai yra sumišimas, neramumas, prakaitavimas, drebulys, virpulys, haliucinacijos (keistų dalykų girdėjimas ir regėjimas), staigūs raumenų trūkčiojimai ar dažnas širdies ritmas. Jeigu Jums tai pasireiškia, kreipkitės į savo gydytoją.
  - Ūminė glaukoma. Jeigu jums staiga pasireiškia akių skausmingumas ir sumažėja vaizdo ryškumas, kreipkitės į savo gydytoją.

  Dažnis nežinomas, dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis
  • Gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę/savęs žalojimo atvejus gydymo ARKETIS metu ar netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant ARKETIS“)

  Kitoks galimas šalutinis poveikis gydymo metu

  Labai dažnas šalutinis poveikis (paveikia daugiau kaip 1 vartotoją iš 10)
  - Šleikštulys (pykinimas). Jūsų vaisto vartojimas ryte su maistu sumžins šio šalutinio poveikio tikimybę.
  - Lytinio potraukio ar lytinės funkcijos pokyčiai. Pavyzdžiui, orgazmo nebuvimas ir vyrams erekcijos ar ejakuliacijos nenormalumas.

  Dažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)
  - Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.
  - Apetito stoka.
  - Blogas miegas (nemiga) ar mieguistumas.
  - Neįprasti sapnai (įskaitant košmarus).
  - Svaigulys ar drebulys (tremoras).
  - Galvos skausmas.
  - Pablogėjes susikaupimas.
  - Sujaudinimas.
  - Neįprastas silpnumas.
  - Sumažėjęs vaizdo ryškumas.
  - Žiovulys, burnos sausumas.
  - Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.
  - Vėmimas.
  - Svorio padidėjimas.
  - Prakaitavimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)
  - Trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas ar trumpalaikis kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio galite jausti svaigulį ar net apalpti, jeigu staigiai atsistojate;
  - Dažnesnis nei įprastai pulsas.
  - Judesių stoka, stingulys, drebulys ar nekontroliuojami burnos ar liežuvio judesiai.
  - Vyzdžių išsiplėtimas.
  - Odos išbėrimas.
  - Sumišimas.
  - Haliucinacijos (keistų dalykų girdėjimas ar regėjimas).
  - Negalėjimas nusišlapinti (šlapimo susilaikymas) arba nekontroliuojamas, nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas).

  Retas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000)
  - Nenormali pieno gamyba vyrų ir moterų krūtyse.
  - Retas pulsas.
  - Poveikis kepenims, pastebimas Jūsų kepenų funkcijos kraujo tyrimuose.
  - Panikos priepuoliai.
  - Per didelis elgesio ar minčių aktyvumas (manija).
  - Atsiskyrimo nuo savo kūno pojūtis (depersonalizacija).
  - Nerimas.
  - Nesuvaldomas noras judinti savo kojas (neramių kojų sindromas).
  - Sąnarių ir raumenų skausmas.

  Labai retas šalutinis poveikis (paveikia mažiau kaip 1 vartotoją iš 10000)
  - Odos išbėrimas, kuris gali pasireikšti pūslėmis arba atrodyti kaip maži taikiniai (centre tamsus taškas, apsuptas blyškios srities, kurią supa tamsus žiedas), vadinamas daugiaforme eritema.
  - Išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi, ypač aplink burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stevens-Johnson’o sindromas).
  - Išplitęs didelės kūno paviršiaus dalies išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (toksinė epidermio nekrolizė).
  - Kepenų problemos, dėl kurių pagelsta oda ar akių baltymai.
  - Skysčio ar vandens susilaikymas, kuris gali sukelti rankų ar kojų patinimą.
  - Jautrumas saulės šviesai.
  - Skausminga nuolatinė varpos erekcija.
  - Sumažėjęs kraujo plokštelių kiekis.

  Kai kuriems pacientams ARKETIS vartojimo metu atsirasdavo zvimbimas, švilpimas, skambėjimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (spengimas ausyse).

  Pastebėtas kaulų lūžių rizikos padidėjimas pacientams, vartojantiems šios grupės vaistų.

  Jeigu ARKETIS vartojimo metu jaučiate nerimą, kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką patarimo.

  Jeigu bet kuris šalutinis poveikis tampa sunkus ar atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ARKETIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ARKETIS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  ARKETIS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga – paroksetinas (bevandenio paroksetino hidrochlorido pavidalu).
  Kiekvienoje ARKETIS 10 mg tabletėje yra 10 mg paroksetino (bevandenio paroksetino hidrochlorido pavidalu).
  Kiekvienoje ARKETIS 20 mg tabletėje yra 20 mg paroksetino (bevandenio paroksetino hidrochlorido pavidalu).
  Kiekvienoje ARKETIS 30 mg tabletėje yra 30 mg paroksetino (bevandenio paroksetino hidrochlorido pavidalu).
  Kiekvienoje ARKETIS 40 mg tabletėje yra 40 mg paroksetino (bevandenio paroksetino hidrochlorido pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė (E460), kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas (E341), kroskarmeliozės natrio druska (E468), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E551), magnio stearatas (E470b).

  ARKETIS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  10 mg: Abipus išgaubta, beveik balta, apvali tabletė, kurios vienoje pusėje užrašyta 10.
  20 mg: Plokščia, nuožulniais kraštais, beveik balta, apvali tabletė, kurios vienoje pusėje užrašyta 20, o kitoje yra laužimo vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
  30 mg: Plokščia, nuožulniais kraštais, beveik balta, apvali tabletė su laužimo vagele. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
  40 mg: Kapsulės pavidalo, beveik balta tabletė su laužimo vagele. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Dėžutėje yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 120, 180 arba 500 tablečių lizdinėse plokštelėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Medochemie Ltd.
  P.O. Box 51409
  CY-3505 Limassol
  Kipras

  Gamintojai
  FAL Duiven B.V.
  Dijkgraaf 30
  6921 RL Duiven
  Nyderlandai

  Medochemie Ltd – Factory AZ
  2 Michael Erakleous str., Agios Athanasios
  Industrial Area
  Agios Athanasios 4101 Limassol
  Kipras

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Belgija Paroxetine EG 10, 20, 30, 40 mg tabletten
  Kipras ARKETIS 20 mg tablets
  Čekija ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tablets
  Estija ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tablets
  Graikija Paroxia 20, 30, 40 mg
  Lietuva ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tabletės
  Liuksemburgas Paroxetine EG 10, 20, 30, 40 mg tabletten
  Latvija ARKETIS 10, 20 mg tablets
  Malta ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tablets
  Nyderlandai Paroxetine 10, 20, 30, 40 mg tabletten
  Lenkija ARKETIS 20 mg tablets
  Švedija ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tablets
  Slovakija ARKETIS 10, 20, 30, 40 mg tablets

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Medochemie Ltd. atstovybė Lietuvoje
  Gintaro 9-36
  Kaunas LT- 47198
  Tel. +370 37 338358
  lithuania@medochemie.com

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-01-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  ARKETIS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  ARKETIS 30 mg arba 40 mg tabletės tinka ne visoms toliau išvardytoms dozavimo schemoms. Tokiam dozavimui yra tiekiami kiti preparatai, kurių sudėtyje yra paroksetino.

  Toliau esančioje lentelėje pateiktos įprastinės dozės įvairioms ligoms gydyti.

  Liga: Pradinė dozė; Rekomenduojama paros dozė; Didžiausia paros dozė
  Depresija: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Obsesinis kompulsinis sutrikims: 20 mg; 40 mg; 60 mg
  Panikos sutrikimas: 10 mg; 40 mg; 60 mg
  Socialinio nerimo sutrikimas: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Potrauminio streso sindromas: 20 mg; 20 mg; 50 mg
  Generalizuoto nerimo sutrikimas: 20 mg; 20 mg; 50 mg

  Gydytojas Jums patars, nuo kokios ARKETIS dozės reikia pradėti.
  Dauguma žmonių pradeda jaustis geriau po keleto savaičių. Jei Jums po šio laiko nepradėsite jausti jokio pagerėjimo, kreipkitės į savo gydytoją patarimo. Gydytojas gali nuspręsti palaipsniui didinti dozę po 10 mg iki didžiausios paros dozės.

  Vartokite ARKETIS iš ryto su maistu.

  Nurykite visą tabletę užsigerdami stikline vandens. Tabletės nekramtykite.

  Jūsų gydyojas aptars su Jumis, kiek laiko turėsite tęsti ARKETIS vartojimą. Tai gali trukti daugelį mėnesių ar net ilgiau.

  Senyvi pacientai
  Didžiausiai paros dozė vyresniems kaip 65 metų pacientams yra 40 mg.

  Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų liga
  Jeigu Jums yra problemų dėl kepenų ar sunkios inkstų ligos, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums reikia skirti mažesnę, negu paprastai rekomenduojama, ARKETIS dozę.

  Pavartojus per didelę ARKETIS dozę

  Niekada negerkite daugiau ARKETIS, negu pakirta gydytojo.
  Jeigu išgėrėte daugiau negu reikia vaisto (ar jo išgėrė kas nors kitas), nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę. Parodykite jiems aisto pakuotę. Pavartojus per daug ARKETIS gali pasireikšti ne tik 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ išvardytas šalutinis poveikis bet ir šie simptomai: karščiavimas, nekontroliuojamas raumenų susitraukimas.

  Pamiršus pavartoti ARKETIS
  Gerkite vaistą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.
  Jei praleidote dozę ir tai prisiminėte prieš eidamas miegoti, ją tuojau pat išgerkite. Kitą dieną vartokite taip, kaip įprasta.
  Jei prisiminėte tik naktį ar kitą dieną, praleistos dozės negerkite ir nevartokite papildomos dozės. Kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Yra įmanoma, kad Jūs galite pajusti tam tikrus nutraukimo simptomus, bet jie išnyksta po kitos dozės suvartojimo.

  Jaigu nejaučiate jokio pagerėjimo
  ARKETIS nesumažins Jūsų simptomų nedelsiant. Visų antidepresantų vekimui pasireikšti reikia laiko. Kai kurie žmonės pradeda jaustis geriau po poros savaičių, bet kai kuriems tai gali užtrukti ilgiau. Kai kuriems žmonėms, vartojantiems antidepresantus, prieš būsimą pagerėjimą būna savijautos pablogėjimas. Jeigu Jūs neparadėsite jaustis geriau po kelių savaičių, turite kreiptis į savo gydytoją patarimo. Jūsų gydytojas paprašys Jus apsilankyti praėjus kelioms savaitėms nuo gydymo pradžios. Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs neastebėjote jokio pagerėjimo.

  Nustojus vartoti ARKETIS
  Nenutraukite ARKETIS vartojimo, kol Jūsų gydyojas nenurodys Jums tai padaryti.
  Nutraukiant ARKETIS vartojimą, gydytojas padės Jums per keletą savaičių ar mėnesių palaipsniui sumažinti dozę, kad sumažinti nutraukimo simptomų riziką. Vienas iš būdų tai padaryti yra laipsniškas Jūsų vartojamų tablečių dozės mažinimas po 10 mg per savaitę. Daugumai žmonių nutraukimo simptomai būna nesunkūs ir praeina savaime per 2 savaites. Kai kuriems žmonėms šie simptomai gali būti sunkesni ar trukti ilgiau.

  Jeigu Jums atsirado nutraukimo simtomų nutraukus gydymą, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti nutraukti ARKETIS lėčiau. Jeigu atsirado sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Jis gali Jūsų paprašyti vėl pradėti vartoti ARKETIS ir tokiu atveju vėliau vaisto vartojimą nutraukinėti lėčiau. Net jeigu atsirado nutraukimo simptomų, Jums yra galima nutraukti ARKETIS vartojimą.

  Nutraukimo simptomai, kurių gali atsirasti baigus gydymą
  Tyrimai rodo, kad baigus gydymą paroksetinu 3 iš 10 pacientų pacientų pasireiškia vienas ar daugiau nutraukimo simptomų. Kai kurie simptomai pasireiškia dažniau, negu kiti.

  Dažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)
  - Svaigimo, netvirtumo ar pusiausvyros sutrikimo pojūtis.
  - Smeigtukų ar adatų badymo pojūtis, deginimo ir (rečiau) elektros šoko pojūčiai, taip pat ir galvoje.
  - Zvimbimas, šnypštimas, švilpimas, skambėjimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (spengimas ausyse).
  - Miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga).
  - Nerimas.
  - Galvos skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)
  - Šleikštulys (pykinimas).
  - Prakaitavimas (įskaitant naktinį prakaitavimą).
  - Neramumas ar sujaudinimas.
  - Tremoras (drebėjimas).
  - Sumišimo ar orientacijos sutrikimo pojūtis.
  - Viduriavimas.
  - Jausmingumo ar irzlumo pojūtis.
  - Regėjimo sutrikimai.
  - Širdies plazdėjimas ar tuksėjimas (palpitacijos).

  Jeigu nerimaujate dėl nutraukimo simptomų, atsiradusių nutraukus ARKETIS vartojimą, pasitarkite su savo gydytoju.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės