preloader

Prašome palaukti

Atoris, 40mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Atoris, 40mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Atorvastatinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg
Prekės kodas: 383898951487
Atoris vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, kiekiui kraujyje mažinti. Jeigu yra padidėjusi širdies ligos rizika, Atoris gali būti vartoj...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Atoris vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, kiekiui kraujyje mažinti. Jeigu yra padidėjusi širdies ligos rizika, Atoris gali būti vartojamas šiai rizikai mažinti, net tuo atveju, jei cholesterolio kiekis yra normalus.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Atoris ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Atoris
  3. Kaip vartoti Atoris
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Atoris
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Atoris ir kam jis vartojamas

  Atoris priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei. Šie vaistai reguliuoja lipidų (riebalų) kiekį kraujyje.

  Atoris vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, kiekiui kraujyje mažinti, kai vien dieta ir gyvenimo būdo keitimas yra neveiksmingi. Jeigu yra padidėjusi širdies ligos rizika, Atoris gali būti vartojamas šiai rizikai mažinti, net tuo atveju, jei cholesterolio kiekis yra normalus. Gydymo metu turite ir toliau laikytis įprastos cholesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Atoris

  Atoris vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) Atoris ar panašiems vaistams, kurie mažina lipidų kiekį kraujyje, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu sergate arba sirgote kepenis pažeidžiančia liga;
  - jeigu dėl neaiškių priežasčių kepenų funkcijos tyrimų kraujyje rodmenys yra nenormalūs;
  - jeigu esate pastoti galinti moteris ir nenaudojate patikimos kontracepcijos priemonės;
  - jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti;
  - žindymo laikotarpiu.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Atoris.

  Jei yra toliau išvardyta būklė, Atoris Jums gali netikti.
  - Patyrėte kraujavimu į smegenis pasireiškusį insultą arba po anksčiau patirto insulto smegenyse susiformavo nedidelės skysčio pripildytos ertmės.
  - Yra sutrikusi inkstų veikla.
  - Yra susilpnėjusi skydliaukės veikla (hipotiroidizmas).
  - Kartojasi ar pasireiškia neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ir skausmas arba Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo raumenų sutrikimų.
  - Ankstesnio gydymo lipidų kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (pavyzdžiui, kitais statinų preparatais arba fibratais) metu pasireiškė raumenų sutrikimas.
  - Reguliariai geriate didelius alkoholio kiekius.
  - Sirgote kepenų liga.
  - Esate vyresnis kaip 70 metų.

  Prieš vartojant Atoris, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:
  - jeigu yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

  Jeigu yra kuri nors iš aukščiau išvardyta būklė, gydytojas prieš gydymą Atoris ir galbūt jo metu turės atlikti kraujo tyrimus, kad įvertintų su raumenimis susijusio šalutinio poveikio riziką. Žinoma, kad su raumenimis susijusio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, rabdomiolizės, rizika padidėja kartu vartojant kai kurių vaistų (žr. 2 skyriaus poskyrį ,,Kitų vaistų vartojimas”).

  Kiti vaistai ir Atoris
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Kai kurie vaistai gali keisti Atoris poveikį arba jų poveikį gali pakeisti Atoris. Dėl tokios sąveikos vieno arba abiejų vaistų veiksmingumas gali sumažėti. Be to, dėl sąveikos gali padidėti šalutinio poveikio, įskaitant svarbią raumenų irimu pasireiškiančią būklę, kuri vadinama rabdomiolize (ji aprašyta 4 skyriuje), rizika arba sunkumas.
  - Vaistai, kurie slopina imuninę sistemą( pvz., ciklosporinas).
  - Kai kurie antibiotikai arba priešgrybeliniai preparatai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas, telitromicinas, ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas, flukonazolas, pozakonazolas, rifampinas, fuzido rūgštis).
  - Kiti lipidų kiekį kraujyje reguliuojantys vaistai (pvz., gemfibrozilis, kiti fibratai, kolestipolis).
  - Kai kurie kalcio kanalų blokatoriai, kuriais gydoma krūtinės angina arba padidėjęs kraujospūdis (pvz., amlodipinas, diltiazemas).
  - Vaistai, kurie reguliuoja širdies ritmą (pvz., digoksinas, verapamilis, amjodaronas).
  - Vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija(pvz., ritonaviras, lopinaviras, atazanaviras, indinaviras, darunaviras ir kt.).
  - Kiti vaistai, kurių vartojant su Atoris gali pasireikšti sąveika, yra ezetimibas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas), varfarinas (kraujo krešėjimą mažinantis vaistas), geriamieji kontraceptikai, stiripentolis (preparatas nuo traukulių epilepsijai gydyti), cimetidinas (rėmeniui slopinti ir pepsinėms opoms gydyti vartojamas vaistas), fenazonas (juo malšinamas skausmas) ir antacidiniai – skrandžio rūgštingumą mažinantys preparatai (sutrikus virškinimui vartojami vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio ar magnio).
  - Be recepto išduodami vaistai: jonažolės preparatai.

  Atoris vartojimas su maistu ir gėrimais
  Atoris vartojimo instrukcijos pateiktos 3 skyriuje. Atkreipkite dėmesį į toliau išvardytas aplinkybes.

  Greipfrutų sultys
  Gydantis Atoris tabletėmis negalima gerti daugiau kaip vieną arba dvi mažas stiklines greipfrutų sulčių per parą, nes dideli greipfrutų sulčių kiekiai gali keisti Atoris poveikį.

  Alkoholis
  Vartodami šio vaisto, venkite gerti per daug alkoholio. Išsamios informacijos pateikta 2 skyriaus poskyryje ,,Specialių atsargumo priemonių reikia”.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, Atoris vartoti negalima. Atoris negalima vartoti ir tuo atveju, jeigu galite pastoti ir nevartojate patikimų kontracepcijos priemonių.
  Atoris negalima vartoti žindymo laikotarpiu.
  Atoris vartojimo nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu saugumas dar nėra įrodytas. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Paprastai šis vaistas gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia. Vis dėlto, jeigu Atoris veikia Jūsų gebėjimą vairuoti, to daryti negalima. Jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą naudoti kokius nors prietaisus ar valdyti mechanizmus, to daryti negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Atoris medžiagas
  Atoris sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Atoris

  Prieš pradedant gydymą, gydytojas nurodys Jums laikytis chlesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos, kurios teks laikytis ir gydymo Atoris metu.

  Įprasta kartą per parą vartojama pradinė Atoris dozė suaugusiesiems ir 10 metų ar vyresniems vaikams ir paaugliams yra 10 mg. Prireikus gydytojas šią dozę gali didinti iki Jums tinkamos dozės. Gydytojas didins dozę kas 4 savaites arba rečiau. Didžiausia kartą per parą vartojama Atoris dozė yra 80 mg suaugusiems žmonėms ir 20 mg vaikams ir paaugliams.

  Reikia nuryti visą Atoris tabletę užgeriant vandeniu. Tabletę galima gerti bet kuriuo paros metu, valgant arba nevalgant. Vis dėlto tabletes rekomenduojama kasdien gerti tuo pačiu metu.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymo Atoris trukmę nustatys gydytojas.

  Jeigu galvojate, kad Atoris veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Atoris dozę?
  Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atoris tablečių (daugiau už įprastą paros dozę), kreipkitės patarimo į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Atoris
  Jeigu pamiršote išgerti dozę, kitą dozę vartokite pagal gydymo planą numatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Atoris
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar gydymą norėtumėte nutraukti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškė bet kuris iš toliau išvardytų sunkių šalutinių poveikių, nutraukite tablečių vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

  Retas poveikis (pasireiškia 1-10 iš 10 000 vaisto vartojusių žmonių)

  - Sunki alerginė reakcija, sukelianti veido, liežuvio ir gerklės patinimą, kuris gali pasunkinti kvėpavimą.

  - Sunkus sutrikimas, pasireiškiantis sunkiu odos lupimusi ir patinimu, odos, burnos, akių ir lytinių organų pūslėmis bei karščiavimu. Odos išbėrimas su rausvai raudonomis dėmėmis, ypač delnų ar padų srityje (gali atsirasti pūslių).

  - Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ypač jeigu tuo pat metu blogai jaučiatės arba karščiuojate. Tai gali būti nenormalus raumenų irimas, kuris gali būti pavojingas gyvybei ir sukelti inkstų sutrikimų.

  Labai retas poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartojusių žmonių)

  - Jeigu pasireiškia netikėtas arba neįprastas kraujavimas arba atsiranda mėlynių, tai gali būti kepenų veiklos sutrikimo požymiai. Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

  Kitoks vartojant Atoris galintis pasireikšti šalutinis poveikis

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1-10 iš 100 vaisto vartojusių žmonių):
  - nosies ertmės uždegimas, gerklės skausmas, kraujavimas iš nosies;
  - alerginės reakcijos;
  - cukraus kiekio padidėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje), kreatinkinazės kiekio padidėjimas kraujyje;
  - galvos skausmas;
  - pykinimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, nevirškinimas, viduriavimas;
  - sąnarių skausmas, raumenų skausmas ir nugaros skausmas;
  - kraujo tyrimų rodmenų pokytis, rodantis, kad trinka kepenų funkcija.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1-10 iš 1000 vaistą vartojusių žmonių):
  - anoreksija (apetito neteikimas), kūno svorio didėjimas, cukraus kiekio sumažėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje);
  - košmariški sapnai, nemiga;
  - galvos svaigimas, rankų ar kojų pirštų tirpimas ar dilgčiojimas, skausmo ar lytėjimo pojūčio susilpnėjimas, skonio pojūčio pokytis, atminties praradimas;
  - miglotas matymas;
  - zvimbimas ausyse ir (arba) galvoje;
  - vėmimas, raugėjimas, viršutinės ir apatinės pilvo dalies skausmas, pankreatitas (kasos uždegimas, sukeliantis pilvo skausmą);
  - kepenų uždegimas (hepatitas);
  - išbėrimas, odos išbėrimas ir niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas;
  - nugaros skausmas, raumenų nuovargis;
  - nuovargis, bloga savijauta, silpnumas, krūtinės skausmas, patinimas, ypač kulkšnių (edema), kūno temperatūros padidėjimas;
  - baltųjų kraujo ląstelių atsiradimas šlapime.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1-10 iš 10 000 vaisto vartojusių žmonių):
  - regėjimo sutrikimas;
  - netikėtas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas;
  - tulžies sąstovis (odos ir akių baltymų pageltimas);
  - sausgyslių pažeidimas.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartojusių žmonių):
  - alerginė reakcija (galimi simptomai yra staiga atsiradęs švokštimas ir krūtinės skausmas ar spaudimas, akių vokų, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, apalpimas);
  - prikurtimas;
  - ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams ir moterims).

  Galimas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė vartojant kai kurių statinų (tos pačios grupės vaistų):
  - lytinės funkcijos sutrikimai;
  - depresija;
  - kvėpavimo sutrikimai, įskaitant nuolatinį kosulį ir (arba) kvėpavimo pasunkėjimą ar karščiavimą.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Cukrinis diabetas
  Cukrinio diabeto rizika padidėja, jei yra padidėjęs cukraus ir riebalų kiekis kraujyje, turite antsvorio ir aukštą kraujospūdį. Kol vartojate šį vaistą, Jūsų gydytojas Jus stebės.


  5. Kaip laikyti Atoris

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Atoris sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra atorvastatinas (atorvastatino kalcio druskos pavidalu). Vienoje Atoris 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg atorvastatino, Atoris 20 mg plėvele dengtoje tabletėje - 20 mg atorvastatino, Atoris 40 mg plėvele dengtoje tabletėje - 40 mg atorvastatino.
  - 10 mg ir 20 mg plėvele dengtų tablečių pagalbinės medžiagos yra povidonas, natrio laurilsulfatas, kalcio karbonatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, talkas, 40 mg plėvele dengtų tablečių - povidonas, natrio laurilsulfatas, kalcio karbonatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

  Atoris išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Atoris 10 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, šiek tiek abipus išgaubtos.
  Atoris 20 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, šiek tiek abipus išgaubtos.
  Atoris 40 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

  Vaistas tiekiamas dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 30 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Krka, d.d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA LIETUVA
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-22

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Prieš pradedant gydymą, gydytojas nurodys Jums laikytis chlesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos, kurios teks laikytis ir gydymo Atoris metu.

  Įprasta kartą per parą vartojama pradinė Atoris dozė suaugusiesiems ir 10 metų ar vyresniems vaikams ir paaugliams yra 10 mg. Prireikus gydytojas šią dozę gali didinti iki Jums tinkamos dozės. Gydytojas didins dozę kas 4 savaites arba rečiau. Didžiausia kartą per parą vartojama Atoris dozė yra 80 mg suaugusiems žmonėms ir 20 mg vaikams ir paaugliams.

  Reikia nuryti visą Atoris tabletę užgeriant vandeniu. Tabletę galima gerti bet kuriuo paros metu, valgant arba nevalgant. Vis dėlto tabletes rekomenduojama kasdien gerti tuo pačiu metu.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymo Atoris trukmę nustatys gydytojas.

  Jeigu galvojate, kad Atoris veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Atoris dozę?
  Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atoris tablečių (daugiau už įprastą paros dozę), kreipkitės patarimo į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Atoris
  Jeigu pamiršote išgerti dozę, kitą dozę vartokite pagal gydymo planą numatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Atoris
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar gydymą norėtumėte nutraukti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės