preloader

Prašome palaukti

Betaserc, 16mg, Tabletės, N60

Betaserc, 16mg, Tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Betahistino dihidrochloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 16mg
Prekės kodas: 050202
Naudojamas gydant Menjero ligą (pasireiškiančią galvos svaigimu (su pykinimu arba vėmimu), spengimu ausyse ir klausos praradimu arba sutrikimu), vestibulinio ap...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Naudojamas gydant Menjero ligą (pasireiškiančią galvos svaigimu (su pykinimu arba vėmimu), spengimu ausyse ir klausos praradimu arba sutrikimu), vestibulinio aparato (vidinėje ausyje esančio kūno pusiausvyros organo, padedančio kontroliuoti kūno padėtį erdvėje) sutrikimo sukeltą svaigulį.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Betaserc ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Betaserc 3. Kaip vartoti Betaserc 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Betaserc  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Betaserc ir kam jis vartojamas

  Betaserc veiklioji medžiaga betahistinas, priskiriamas taip vadinamiems histamino analogams (į histaminą panašioms medžiagoms). Betaserc veikimas pagrįstas tuo, kad jis padeda kraujui pritekėti į vidinę ausį. Tai sumažina spaudimo didėjimą. Betaserc yra naudojamas gydant: - Menjero ligą (pasireiškiančią galvos svaigimu (su pykinimu arba vėmimu), spengimu ausyse ir klausos praradimu arba sutrikimu); - vestibulinio aparato (vidinėje ausyje esančio kūno pusiausvyros organo, padedančio kontroliuoti kūno padėtį erdvėje) sutrikimo sukeltą svaigulį.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Betaserc

  Betaserc vartoti negalima: - jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (žr. 6 skyrių); - jei gydytojas nustatė, kad jūs turite antinksčių liaukos auglį, vadinamą feochromocitoma.

  Nevartokite šio vaisto, jei jums tinka bent vienas iš šių teiginių. Jei abejojate, prieš vartodami Betaserc pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Betaserc: - jeigu kada nors esate turėję skrandžio opą; - jeigu sergate astma.

  Jei kuris nors iš pirmiau paminėtų teiginių jums tinka (arba nesate tikri), prieš vartodami Betaserc pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Betaserc vartojimo metu jūsų gydytojas gali norėti stebėti jus atidžiau.

  Vaikams ir paaugliams Betaserc nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams.

  Kiti vaistai ir Betaserc Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku, jei vartojate bet kurį iš šių vaistų: - antihistaminių vaistų – jie (teoriškai) gali sumažinti Betaserc poveikį. Betaserc taip pat gali sumažinti antihistamininių vaistų poveikį; - monoamino oksidazės inhibitorius (MAOI), naudojamus depresijos ir Parkinsono ligos gydymui. Jie gali sumažinti Betaserc poveikį.

  Jei kuris nors iš aukščiau paminėtų teiginių jums tinka (arba nesate tikri), prieš vartodami Betaserc pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Vartojimas su maistu ir gėrimais Betaserc galite vartoti su maistu arba be jo. Tačiau Betaserc gali sukelti nežymių skrandžio sutrikimų (žr. 4 skyrių). Betaserc vartojimas su maistu gali padėti sumažinti skrandžio sutrikimus.

  Nėštumas ir žindymas Nėra žinoma, ar Betaserc turi įtakos negimusiam kūdikiui: nustokite vartoti Betaserc ir pasakykite gydytojui, jei pastojote arba manote, kad galite būti nėščia; nevartokite Betaserc, jei esate nėščia, nebent jūsų gydytojas nuspręs, kad tai yra būtina.

  Nėra žinoma, ar Betaserc patenka į motinos pieną: jei vartojate Betaserc, nežindykite nebent jūsų gydytojas nurodytų kitaip.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nenustatyta, kad Betaserc turėtų įtakos sugebėjimui vairuoti, naudoti įrankius ar valdyti mechanizmus. Tačiau reikia prisiminti, kad dėl ligų, kurioms gydyti vartojate Betaserc (Menjero ligos ir vestibulinio aparato sutrikimo sukelto svaigulio), galite jausti svaigulį ir pykinimą, kurie gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  3. Kaip vartoti Betaserc

  Betaserc visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems žmonėmsji Gydytojas paskirs jums dozę priklausomai nuo reakcijos į gydymą.

  Betaserc tabletės yra trijų stiprumų: 8 mg, 16 mg ir 24 mg tabletės. Įprastinė dozė yra: • Betaserc 8 mg tabletės – po vieną arba dvi tabletes tris kartus per dieną. • Betaserc 16 mg tabletės – pusę arba vieną tabletę tris kartus per dieną. • Betaserc 24 mg tabletės – vieną tabletę du kartus per dieną.

  Jei vartojate daugiau negu vieną tabletę per dieną, gerkite jas vienodu laiko intervalu. Pavyzdžiui, išgerkite vieną tabletę ryte ir vieną vakare.

  Nenustokite vartoti vaisto. Gali šiek tiek užtrukti, kol šis vaistas pradės veikti.

  Senyvi žmonės Senyviems žmonėms vaisto dozės koreguoti nebūtina.

  Inkstų funkcijos nepakankamumas Asmenims, kuriems yra inkstų funkcijos nepakankamumas, dozės koreguoti nebūtina.

  Kepenų funkcijos nepakankamumas Asmenims, kuriems yra kepenų funkcijos nepakankamumas, dozės koreguoti nebūtina.

  Vartojimo būdas Nurykite tabletę užgerdami ją vandeniu. Tabletę galite vartoti kartu su maistu arba be jo. Tačiau Betaserc gali sukelti nežymių skrandžio sutrikimų (žr. 4 skyrių). Betaserc vartojimas su maistu gali padėti sumažinti skrandžio sutrikimus.

  Kiekvieną dieną stenkitės gerti tabletes tuo pačiu metu. Tai užtikrins, kad vaisto kiekis jūsų organizme būtų pastovus. Vaistą visada vartodami tuo pačiu metu nepamiršite, kad reikia išgerti tabletę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Betaserc dozę? Jei išgėrėte didesnę Betaserc dozę negu reikėjo, galite pajausti negalavimą (pykinimą), mieguistumą ar skrandžio skausmą. Jei tai kelia nerimą, pasitarkite su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Betaserc Jei pamiršote išgerti vaistą laiku, atsiminę nebegerkite. Kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Betaserc Net jeigu pasijutote geriau, nepasitarę su gydytoju nenustokite vartoti Betaserc.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vartojant šį vaistą galimi toliau nurodyti šalutiniai poveikiai.

  Alerginės reakcijos Jei pasireiškė alerginė reakcija, nustokite vartoti Betaserc ir iš karto kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Požymiai gali būti: • raudonas arba gumbuotas odos bėrimas arba uždegiminė niežinti oda; • veido, lūpų, liežuvio arba kaklo tinimas; • kraujo spaudimo kritimas; • sąmonės praradimas; • sunkumas kvėpuoti.

  Nustokite vartoti Betaserc ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę, jeigu pastebėsite bet kokį iš pirmiau išvardytų šalutinių poveikių.

  Kiti šalutiniai poveikiai Dažni (pasireiškiantys mažiau nei 1 iš 10 žmonių): • negalavimas (pykinimas); • virškinimo sutrikimas (dispepsija); • galvos skausmas.

  Vartojant Betaserc buvo gauta pranešimų apie kitus šalutinius poveikius. Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis): • nestiprūs virškinimo sutrikimai, tokie kaip vėmimas, skrandžio skausmas, skrandžio išsipūtimas (pilvo pūtimas) ir vidurių pūtimas. Betaserc vartojimas su maistu gali padėti sumažinti skrandžio sutrikimus; • padidėjusio jautrumo reakcijos, dilgėlinė alerginis pabrinkimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Betaserc

  Šį vaistą laikykitevaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Betaserc sudėtis - Veiklioji medžiaga yra betahistino dihidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 8 mg, 16 mg arba 24 mg betahistino dihidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, manitolis E421, citrinų rūgštis monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas.

  Betaserc išvaizda ir kiekis pakuotėje Betaserc 8 mg yra apvalios, plokščios, baltos arba beveik baltos tabletės su nuožulniais kraštais. Jų skersmuo – 7 mm ir vienoje jų pusėje yra užrašas „256“. Betaserc 16 mg yra apvalios, išgaubtos iš abiejų pusių, su dalijimo įranta, baltos arba beveik baltos tabletės su nuožulniais kraštais. Jų skersmuo – 8,5 mm ir kiekvienoje dalijimo įrantos pusėje yra užrašas „267“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes. Betaserc 24 mg yra apvalios, išgaubtos iš abiejų pusių, su dalijimo įranta, baltos arba beveik baltos tabletės su nuožulniais kraštais. Jų skersmuo – 10 mm ir kiekvienoje dalijimo įrantos pusėje yra užrašas „289”. Dalijimo įranta skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, o ne jai padalyti į lygias dozes. Betaserc tabletės tiekiamos po 100 tablečių (8 mg), 60 tablečių (16 mg) ir po 20, 50 arba 100 tablečių (24 mg). Tabletės yra permatomose PVC/PVDC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas BGP Products B.V. Wegalaan 9 2132 JD Hoofddorp Nyderlandai

  Gamintojas Abbott Healthcare SAS Route de Belleville Lieu dit Maillard 01400 Châtillon sur Chalaronne Prancūzija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  BGP Products UAB Žalgirio g. 92 Vilnius LT-09303 Tel. + 370 5 205 12 88

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-26

  Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  betaserc visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji. Gydytojas paskirs jums dozę priklausomai nuo reakcijos į gydymą.

  betaserc tabletės yra trijų stiprumų: 8 mg, 16 mg ir 24 mg tabletės. Įprastinė dozė yra:
  - betaserc 8 mg tabletės - po vieną arba dvi tabletes tris kartus per dieną.
  - betaserc 16 mg tabletės - pusę arba vieną tabletę tris kartus per dieną.
  - betaserc 24 mg tabletės - vieną tabletę du kartus per dieną.

  Jei vartojate daugiau negu vieną tabletę per dieną, gerkite jas vienodu laiko intervalu. Pavyzdžiui, išgerkite vieną tabletę ryte ir vieną vakare.

  Nenustokite vartoti vaisto. Gali šiek tiek užtrukti, kol šis vaistas pradės veikti.

  Vaikai. betaserc nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.

  Senyvi žmonės. Senyviems žmonėms vaisto dozės koreguoti nebūtina.

  Inkstų funkcijos nepakankamumas. Asmenims, kuriems yra inkstų funkcijos nepakankamumas, dozės koreguoti nebūtina.

  Kepenų funkcijos nepakankamumas. Asmenims, kuriems yra inkstų funkcijos nepakankamumas, dozės koreguoti nebūtina.

  Vartojimo būdas
  Nurykite tabletę užgerdami ją vandeniu.
  Tabletę galite vartoti kartu su maistu arba be jo. Tačiau betaserc gali sukelti nežymių skrandžio sutrikimų (žr. 4 skyrių). betaserc vartojimas su maistu gali padėti sumažinti skrandžio sutrikimus.

  Kiekvieną dieną stenkitės gerti tabletes tuo pačiu metu. Tai užtikrins, kad vaisto kiekis jūsų organizme būtų pastovus. Vaistą visada vartodami tuo pačiu metu nepamiršite, kad reikia išgerti tabletę.

  Betahistino dihidrochloridas; 16mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti