preloader

Prašome palaukti

Bicalutamide-Teva, 50mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Bicalutamide-Teva, 50mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Bikalutamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 50mg
Prekės kodas: 200549

Bicalutamide-Teva vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti kartu su kitais gydymo metodais (medikamentine ar chirurgine kastracija), mažinančiais vy...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Bicalutamide-Teva vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti kartu su kitais gydymo metodais (medikamentine ar chirurgine kastracija), mažinančiais vyriškų lytinių hormonų kiekį organizme.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. -Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Bicalutamide-Teva ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamide-Teva 3. Kaip vartoti Bicalutamide-Teva 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Bicalutamide-Teva 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Bicalutamide-Teva ir kam jis vartojamas

  Bicalutamide-Teva yra antiandrogenų grupės medikamentas. Antiandrogenai trukdo pasireikšti androgenų (vyriškų lytinių hormonų) poveikiui.

  Bicalutamide-Teva vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti kartu su kitais gydymo metodais (medikamentine ar chirurgine kastracija), mažinančiais vyriškų lytinių hormonų kiekį organizme.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamide-Teva

  Bicalutamide-Teva vartoti negalima: - jeigu yra alergija bikalutamidui arba bet kuriai pagalbinei Bicalutamide-Teva medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu vartojate bet kokių preparatų, kurių sudėtyje yra terfenadino, astemizolo ar cisaprido (žr. žemiau „Kiti vaistai ir Bicalutamide-Teva“); - jeigu esate moteris arba vaikas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Bicalutamide-Teva: - jeigu Jums yra vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas; - jeigu sergate cukriniu diabetu ir kartu vartojate LHISH (liuteinizuojančio hormono išskyrimą skatinančio hormono) analogus (pvz., gosereliną, busereliną, leuproreliną ir triptoreliną). -         jeigu sergate bet kokiomis širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, įskaitant širdies ritmo sutrikimus (aritmija), arba esate gydomas vaistais nuo šių ligų. Vartojant Bicalutamide-Teva gali padidėti širdies rimto sutrikimų rizika.

  Prieš pradėdami vartoti šio vaisto informuokite gydytoją, jeigu yra bet kokia liga ar sutrikimas, kurie daro įtaką Jūsų kepenų veiklai.

  Kiti vaistai ir Bicalutamide-Teva Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Yra ypač svarbu paminėti, jeigu Jūs vartojate: - terfenadino ar astemizolo (preparatų nuo šienligės ar alergijos) (žr. 2 skyrių „Bicalutamide-Teva vartoti negalima“); - cisaprido (preparato nuo skrandžio sutrikimų) (žr. 2 skyrių „Bicalutamide-Teva vartoti negalima“); - varfarino arba kito panašaus vaisto, saugančio nuo kraujo krešulių susidarymo; - ciklosporino (vartojamo imuninei sistemai slopinti, jeigu reikia išvengti persodinto organo ar kaulų čiulpų atmetimo ar jį gydyti); - kalcio kanalų blokatorių, tokių kaip nifedipinas ar verapamilis (vartojamų per didelio kraujo spaudimo ar kai kurių širdies ligų gydymui); - cimetidino (vartojamo skrandžio opų gydymui); - ketokonazolo (vartojamo odos ir nagų grybelių infekcijos gydymui).

  Bikalutamidas gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, vartojamais širdies ritmo sutrikimams gydyti (pvz., su kvinidinu, prokainamidu, amiodaronu ir sotaloliu) arba gali padidinti širdies ritmo sutrikimų riziką, vartojant kartu su kai kuriais kitais vaistais (pvz., su metadonu (vartojamas skausmui malšinti ir žmonių, turinčių priklausomybę narkotinėms medžiagoms, detoksikacijai), moksifloksacinu (antibiotikas), antipsichoziniais vaistais, vartojamais sunkiems psichikos sutrikimams gydyti.)

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Moterys Bicalutamide-Teva turi nevartoti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra tikėtina, kad Bicalutamide-Teva darytų įtaką Jūsų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vis dėlto, vartojant šio vaisto, kai kuriems žmonėms gali pasireikšti mieguistumas ir galvos svaigimas. Jeigu Jums taip atsitinka, užsiimti minėta veikla reikia atsargiai.

  Bicalutamide-Teva sudėtyje yra laktozės Bicalutamide-Teva tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Bicalutamide-Teva

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra viena 50 mg tabletė vieną kartą per parą. Yra svarbu tabletę išgerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

  Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant šiek tiek vandens.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams Bicalutamide-Teva vartoti negalima.

  Pavartojus per didelę Bicalutamide-Teva dozę

  Jeigu Jūs perdozavote tablečių, ar vaikas netyčia nurijo tabletę (-čių), reikia nedelsiant kreiptis į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi pakuotės lapelį ar šiek tiek tablečių tam, kad gydytojas žinotų, kokių tablečių Jūs išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Bicalutamide-Teva

  Pamiršus išgerti tabletę įprastu laiku, šią dozę praleiskite ir tabletės vėliau negerkite. Palaukite, kol bus laikas gerti kitą dozę, ir toliau vaisto vartokite reguliariai taip, kaip anksčiau, t. y. įprastu režimu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Pokyčiai nutraukus Bicalutamide-Teva vartojimą

  Nenutraukite medikamento vartojimo, net jeigu jaučiatės gerai, nebent taip padaryti nurodė Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar kvieskite greitąją medicinos pagalbą, jeigu pasireiškia bet kuris iš šių sutrikimų: - Stiprus dusulys ar staigus dusulio pasunkėjimas, galbūt kartu su kosuliu ir karščiavimu. Jums gali būti plaučių uždegimas, vadinamoji intersticinė plaučių liga, kuris pasireiškia mažiau negu vienam iš 100 pacientų, vartojančių bikalutamido. - Stiprus gumbais išbertos odos niežėjimas ar veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ir kvėpavimas. Jums gali būti sunki alerginė reakcija, kuri pasireiškia mažiau negu vienam iš 100 pacientų, vartojančių bikalutamido. Be to, gali pasireikšti toliau išvardintas šalutinis poveikis: Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 žmonių) - Galvos svaigimas. - Krūtų jautrumas ar jų padidėjimas. - Karščio pylimas. - Pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas - Hematurija (kraujas šlapime) - Silpnumas, krūtinės skausmas, patinimas - Anemija (raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kuris gali būti susijęs su nuovargiu, greitu širdies plakimu, pagreitėjusiu kvėpavimu, odos blyškumu). Dažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 žmonių) - Apetito netekimas arba svorio padidėjimas. - Lytinio potraukio sumažėjimas arba erekcijos sutrikimas - Depresija - Apsnūdimas - Virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas - Kepenų negalavimai, įskaitant geltą (odos ar akių pageltimas) ir kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas. - Bėrimas, niežėjimas, odos sausmė, plaukų slinkimas (alopecija), padidėjęs plaukuotumas (hirsutizmas) - Krūtinės skausmas - Susilpnėjusi širdies funkcija ir miokardo infarktas.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių) - Sunkios alerginės reakcijos, įskaitant sunkų odos niežulį (su atsirandančiais gumbais) arba veido, lūpų, liežuvio ir/arba burnos patinimas, kuris gali apsunkinti rijimą arba kvėpavimą - Plaučių uždegimas, vadinamas „intersticine plaučių liga“.

  Retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių) - Kepenų nepakankamumas

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): - EKG pakitimai (QT intervalo pailgėjimas)

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Bicalutamide-Teva 

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Bicalutamide-Teva sudėtis - Veiklioji medžiaga yra bikalutamidas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg bikalutamido. - Pagalbinės medžiagos: Branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, laktozė monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Plėvelė: hipromeliozė, polidekstrozė, titano dioksidas, makrogolis 4000.

  Bicalutamide-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Bicalutamide-Teva 50 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos ar beveik baltos, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaustas skaičius „93“, kitoje – „220“. Pakuotė, kurioje yra 20, 28, 30, 40, 50, 56, 60, 84, 90 arba 100 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Teva Pharma B.V. Computerweg 10 3542 DR Utrecht Nyderlandai

  Gamintojai Teva UK Ltd. Brampton Road, Hampden Park Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG Anglija

  arba

  Pharmachemie B.V. Swensweg 5, Postbus 552, 2003 RN Haarlem Nyderlandai

  arba

  Teva Pharmaceutical Works Private Ltd. Co Pallagi út 13, 4042 Debrecen Vengrija

  arba

  Teva Sante Rue Bellocier, 89107 Sens Prancūzija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Sicor Biotech“ Molėtų pl. 5 LT-08409,Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-25

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra viena 50 mg tabletė vieną kartą per parą. Yra svarbu tabletę išgerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

  Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant šiek tiek vandens.

  Vaikai ir jaunesni negu 18 metų paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams Bicalutamide-Teva vartoti negalima.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės