preloader

Prašome palaukti

Biodroxil, 250mg/5ml, 60 ml, milteliai geriamajai suspensijai, N1

Biodroxil, 250mg/5ml, 60 ml, milteliai geriamajai suspensijai, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Cefadroksilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 250mg/5ml
Prekės kodas: 045837

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos: viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtini...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos: viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas; apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija; nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas; odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos; kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Biodroxil ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Biodroxil 3. Kaip vartoti Biodroxil 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Biodroxil 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Biodroxil ir kam jis vartojamas

  Biodroxil veiklioji medžiaga yra cefadroksilis, cefalosporinų grupės antibiotikas. Cefalosporinai pažeidžia bakterijų ląstelių membranas ir tokiu būdu suardo augančias bakterijas.

  Biodroxil vartojamas šioms jam jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti: • kvėpavimo takų (tonzilių ir gerklės uždegimui); • odos ir minkštųjų audinių pūlinėms ligoms (jos vadinamos piodermija, impetiga, pūliniu, šunvote); • šlapimo takų (šlapimo pūslės uždegimui, inkstų geldelių uždegimui).

  Prireikus gydytojas prieš gydymą šiuo antibiotiku bei gydymo metu nustatys infekcinės ligos sukėlėjo jautrumą cefadroksiliui, ištirs Jūsų inkstų veiklą.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Biodroxil

  Biodroxil vartoti negalima: - jeigu yra alergija cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra alergija bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui; - jeigu yra buvusi sunki alerginė reakcija, kurią sukėlė penicilinai ar kiti beta laktaminiai antibiotikai.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arbavaistininku, prieš pradėdami vartoti Biodroxil. Tai ypač svarbu, jeigu: - praeityje yra buvusi astma arba sunki alerginė reakcija; - yra alergija penicilinų grupės antibiotikams, kadangi gali pasireikšti kryžminė alergija (ji galima 5-10% pacientų); - sergate sunkiu inkstų veiklos sutrikimu. Tokiu atveju reikia ilginti intervalus tarp dozių vartojimo (žr. skyriuje “Kaip vartoti Biodroxil“ pateiktą lentelę); - sergate sunkia, gyvybei pavojinga infekcine liga. Iš pradžių Jums turi būti skiriami leidžiami antibiotikai; - praeityje sirgote sunkiu virškinimo trakto veiklos sutrikimu.

  Vartojant, ypač ilgai, Biodroxil, kaip ir kitokių antibiotikų, gydytojas gali dažnai tirti kraujo ląstelių kiekį ir kepenų bei inkstų veiklą.

  Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, egzantema (išbėrimas), niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Jeigu viduriuojate, gali mažėti Biodroxil pasisavinimas organizme ir dėl to vaisto poveikis gali būti silpnesnis.

  Jeigu prasideda sunkus ir nepraeinantis viduriavimas, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas ištirs, ar nėra pseudomembraninio kolito (infekcinio žarnyno uždegimo). Kadangi jis gali būti net pavojingas gyvybei, Biodroxil vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti vartoti tinkamų vaistų (pvz., kitokių antibiotikų). Žarnų veiklą slopinančių vaistų vartoti draudžiama.

  Kiti vaistai ir Biodroxil Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Biodroxil negalima vartoti kartu šiais vaistais: - antibiotikais, kurie slopina bakterijų dauginimąsi (pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu). Kartu vartojami šie vaistai gali sutrikdyti vieni kitų veikimą. - kai kuriais kitais antibiotikais (aminoglikozidais, polimiksinu B, kolistinu). Gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams. - kai kuriais diuretikais (šlapimą varančiais vaistais), vartojamais didelėmis dozėmis. Gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams.

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų: - probenecido (vaisto podagrai gydyti). Gali išlikti didesnė Biodroxil koncentracija kraujyje. - geriamųjų kraujo krešėjimą slopinančių vaistų. Gali sustiprėti šių vaistų poveikis. - geriamųjų kontraceptikų. Biodroxil gali sumažinti jų poveikį. - kolestiramino (vaisto cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti). Biodroxil poveikis gali susilpnėti.

  Įtaka laboratorinių tyrimų rezultatams Vartojant Biodroxil, gali būti klaidingai teigiamas gliukozės kiekio šlapime tyrimo rezultatas. Jeigu Jums reikia atlikti tokį tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Biodroxil. Atsižvelgdamas į tai, gydytojas paskirs kitą tyrimo metodą (pvz., testo juostele).

  Biodroxil vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas neturi įtakos vaisto pasisavinimui organizme, todėl Biodroxil galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims Biodroxil galima vartoti tik gydytojo leidimu. Veikliosios Biodroxil medžiagos cefadroksilio išskiria su motinos pienu. Žindyvėms Biodroxil galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Biodroxil gali sukelti galvos skausmą, svaigulį, nervingumą, nemigą ir nuovargį, todėl gali daryti įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Biodroxil sudėtyje yra sacharozės. 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra maždaug 3,4 g cukraus (sacharozės). Cukriniu diabetu sergantiems žmonėms būtina į tai atsižvelgti. Gali kenkti dantims. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. Kaip vartoti Biodroxil

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tiksliam dozavimui pakuotėje yra matavimo šaukštas (paženklintas 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml žymomis).

  Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio. Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

  Geriamosios suspensijos ruošimas

    Įpilkite į buteliuką geriamojo vandens tiek, kad nesiektų žiedinės žymos ir stipriai pakratykite, po to įpilkite vandens tiksliai iki žiedinės žymos ir dar kartą energingai pakratykite. Paruošta suspensija yra baltos ar švelniai gelsvos spalvos.

  Buteliuką būtina stipriai pakratyti prieš kiekvieną vartojimą.

  Suaugusiesiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 40 kg

  Tonzilių ir gerklės uždegimas Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias dozes. Vaistas vartojamas 10 parų.

  Odos ir poodinio audinio infekcinės ligos Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

  Šlapimo takų infekcinės ligos Įprasta dozė yra 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines dozes. Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g (4 matavimo šaukštai) arba 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

  Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg Rekomenduojama įprasta paros dozė yra 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.). Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu. Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems. Dozavimo rekomendacijos matavimo šaukštais (MŠ)*: Kūno svoris (kg) Vienkartinė dozė Kiek kartų per parą vartoti 9 - 17 1 – 1,5 MŠ 2 18 - 26 2 – 2,5 MŠ 2 27 - 35 3 – 3,5 MŠ 2 >36 4 MŠ 2 * remiantis 50 mg/kg kūno svorio paros doze

  Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi Biodroxil dozę nustato gydytojas, įvertinęs inkstų veiklos sutrikimo sunkumą pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis. Ligoniams, kurių kreatinino klirensas yra 50 ml/min., rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema: Kreatinino klirensas (ml/min./1,73 m2) Pradinė dozė Palaikomoji dozė Intervalai tarp dozių 50-25 10-25 10-0 1000 mg (4 MŠ) 1000 mg (4 MŠ) 1000 mg (4 MŠ) 500 mg (2 MŠ) 500 mg (2 MŠ) 500 mg (2 MŠ) 12 val. 24 val. 36 val.

  Ligoniams, kuriems atliekama inkstų dializė Tokiems ligoniams500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) reikia gerti likus 48 val. iki dializės ir 500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei dializė atliekama du ar tris kartus per savaitę. Gydymo trukmė Biodroxil paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Tam tikros bakterijos (Streptococcus pyogenes) sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

  Ką daryti pavartojus per didelę Biodroxil dozę? Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją. Gali sutrikti inkstų veikla, virškinimas, pritemti sąmonė, sustiprėti refleksai, išberti odą. Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą arba išplauti skrandį, gerti daug skysčių.

  Pamiršus pavartoti Biodroxil Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko bus likę mažiau negu 4 valandos, užmirštosios dozės negerkite, o toliau vaisto vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Biodroxil Jeigu Jūs nutrauksite Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šis antibiotikas, kaip ir kiti cefalosporinai, paprastai toleruojamas gerai. Šalutinis poveikis pasireiškia maždaug 6% ligonių.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 10) Viduriavimas, sutrikęs virškinimas, pykinimas, vėmimas ir karščiavimas, pilvo skausmas, liežuvio uždegimas , dilgėlinė, išbėrimas, niežulys.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 100) Makšties grybelinė infekcija, burnos pienligė.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 1000) Kraujo ląstelių kiekio pokyčiai(eozinofilija, leukopenija, agranulocitozė, neutropenija, trombocitopenija), alergija (angioneurozinis patinimas, seruminė liga), kepenų sutrikimai (kepenų nepakankamumas, tulžies sąstovis, padidėjęs kepenų fermentų (transaminazių) aktyvumas), sąnarių skausmas, vaistų sukeltas karščiavimas, inkstų uždegimas.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 10 000) Kraujo sutrikimas (hemolizinė anemija), ūmi alerginė reakcija (anafilaksinis šokas); galvos skausmas, nemiga, svaigulys, nervingumas, tam tikros rūšies viduriavimas (pseudomembraninis kolitas), odos sutrikimai (Stevens-Johnson sindromas, daugiaformė eritema), nuovargis, pakitę kai kurių tyrimų duomenys (Kumbso reakcijų tyrimo rodmenys).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojuiarba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai,užpildęinterneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Biodroxil

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistuispecialių laikymo sąlygų nereikia.

  Paruoštos suspensijos tinkamumo laikas yra 14 parų. Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Biodroxil sudėtis - Veiklioji medžiaga yra cefadroksilis. 5  ml paruoštos suspensijos (1 matavimo šaukšte) yra 250 mg cefadroksilio (monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra guarogalaktomananas, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, titano dioksidas (E171), talkas, sacharinas, cukrus, persikų ir abrikosų skonio kvapioji medžiaga.

  Biodroxil išvaizda ir kiekis pakuotėje Balti ar šviesiai gelsvi milteliai. Paruošta suspensija yra baltos ar šviesiai gelsvos spalvos. Kartono dėžutėje yra vienas gintaro spalvos stiklinis 60 ml buteliukas ir PP matavimo šaukštas (paženklintas 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml žymomis).

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas SandozGmbH, Biochemiestrasse 10 A-6250Kundl Austrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  SandozPharmaceuticalsd.d. filialas Šeimyniškių 3A LT-09312 Vilnius Tel. 370 5 2636 037 Fax. 370 5 2636 036   Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-02

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas
  Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
  Kapsulės ir tabletės nuryjamos nesukramtytos, užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
  Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

  Dozavimas
  Vidutinė paros dozė vaikams, kurių inkstų funkcija normali, yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba padalijama į dvi lygias dalis, kurios geriamos 12 val. intervalu. Atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą ir sukėlėjo jautrumą preparatui, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
  9­12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą, dozę.
  Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau nei 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai ar vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti paros dozė yra 1-2 g. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą dozę.

  Amžius ir svoris; Biodroxil paros dozė
  Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg - gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml, 2 kartus per parą.

  2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg - gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml.

  1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg - gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml.

  5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg - gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml.

  9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg - gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą.

  Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms - gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.

  Dozavimas specialiu atveju

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės