preloader

Prašome palaukti

CALCIGRAN FORTE LEMON, 500mg/800TV, kramtomosios tabletės, N60

CALCIGRAN FORTE LEMON, 500mg/800TV, kramtomosios tabletės, N60

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kalcis+Cholekalciferolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg+800TV
Prekės kodas: 474127311886

Calcigran Forte vartojamas kalcio ir vitamino D3 kiekio senyvų žmonių organizme trūkumui išvengti arba tokiam trūkumui...

12,72 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas pateiktas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Vaistinis preparatas

Calcigran Forte vartojamas kalcio ir vitamino D3 kiekio senyvų žmonių organizme trūkumui išvengti arba tokiam trūkumui gydyti. Kaip papildomas vaistas Calcigran Forte vartojamas ligoniams, kurie gydomi specifiniais vaistais nuo osteoporozės.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?


1. Kas yra Calcigran Forte ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran Forte
3. Kaip vartoti Calcigran Forte
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Calcigran Forte
6. Pakuotės turinys ir kita informacija


1. Kas yra Calcigran Forte ir kam jis vartojamas


Calcigran Forte yra baltos, apvalios kramtomosios tabletės, kuriose yra kalcio ir vitamino D3. Abi šios medžiagos svarbios kaulų formavimuisi. Calcigran Forte vartojamas kalcio ir vitamino D3 kiekio senyvų žmonių organizme trūkumui išvengti arba tokiam trūkumui gydyti. Kaip papildomas vaistas Calcigran Forte vartojamas ligoniams, kurie gydomi specifiniais vaistais nuo osteoporozės.


2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran Forte


Calcigran Forte vartoti negalima:
- jeigu yra alergija kalciui, vitaminui D arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
- jeigu Jums padidėjęs kalcio kiekis kraujyje ar šlapime;
- jeigu inkstuose formuojasi akmenys;
- jeigu Jums padidėjęs vitamino D kiekis kraujyje.


Įspėjimai ir atsargumo priemonės 


Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Calcigran Forte:
- jeigu Jūs gydotės ilgą laiką, ir ypač jeigu kartu vartojate diuretikų (vaistų, vartojamų aukštam kraujospūdžiui arba pabrinkimams gydyti) arba širdį veikiančių glikozidų (vaistų, vartojamų širdies ligoms gydyti);
- jeigu Jums yra inkstų funkcijos sutrikimo požymių arba turite ryškų polinkį inkstų akmenų formavimuisi;
- jeigu sergate sarkoidoze (imuninės sistemos sutrikimu, dėl kurio gali padidėti vitamino D kiekis kraujyje);
- jeigu sergate osteoporoze ir negalite vaikščioti;
- jeigu vartojate kitų vaistų, kuriuose yra vitamino D, papildomai kalcio ir vitamino D galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.


Vaikams ir paaugliams
Calcigran Forte tabletės vaikams ir paaugliams netinka.


Kiti vaistai ir Calcigran Forte
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Dėl galimo absorbcijos sutrikimo kalcio karbonatą vartojant kartu su tetraciklinais (antibiotikų rūšis), tetraciklino reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki Calcigran Forte vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo.


Vaistų, kurių sudėtyje yra bifosfonatų (vaistų osteoporozei gydyti), galima gerti mažiausiai prieš 1 val. iki Calcigran Forte vartojimo.


Kalcis gali sumažinti kartu vartojamo levotiroksino veiksmingumą, todėl tarp kalcio ir levotiroksino vartojimo turi būti ne mažesnė kaip 4 valandų pertrauka.


Kalcis gali sumažinti kartu vartojamų chinolonų grupės antibiotikų veiksmingumą, todėl jų reikia gerti arba likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki Calcigran Forte vartojimo, arba praėjus 6 valandoms po jo.


Kalcio druskos gali mažinti geležies, cinko ir stroncio ranelato absorbciją. Dėl to geležies, cinko ir stroncio ranelato preparatus reikia vartoti likus mažiausiai dviem valandoms iki Calcigran Forte tablečių vartojimo arba praėjus dviem valandoms po jo.


Kiti vaistai, kuriuos vartojant kartu su Calcigran Forte galima tarpusavio sąveika, yra tiazidiniai diuretikai (vaistai, skirti aukšto kraujospūdžio ir patinimų gydymui) ir širdį veikiantys glikozidai (vaistai, kuriais gydomi širdies sutrikimai).


Orlistatas (vaistas nuo nutukimo) gali sutrikdyti riebaluose tirpių vitaminų, pvz., vitamino D3, absorbciją.


Jeigu Jūs vartojate bent vieną iš išvardytų vaistų, gydytojas Jums patars, ką reikia toliau daryti.


Calcigran Forte vartojimas su maistu ir gėrimais
Calcigran Forte galima vartoti su maistu ir gerimais arba be jų.


Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims Calcigran Forte vartoti galima jei yra kalcio ir vitamino D stoka. Nėštumo metu moterims negalima viršyti 2500 mg kalcio ir 4000 TV vitamino D paros dozės, nes perdozavimas gali pakenkti vaisiui.


Žindymo laikotarpiu Calcigran Forte vartoti galima. Kalcio ir vitamino D3 į motinos pieną patenka. To negalima pamiršti kūdikiui duodant vitamino D papildomai.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Calcigran Forte poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.


Calcigran Forte sudėtyje yra izomalto ir sacharozės
Calcigran Forte sudėtyje yra izomalto (E953) ir sacharozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. Kaip vartoti Calcigran Forte


Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Dozavimas
Rekomenduojama dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Tabletę galima sukramtyti arba sučiulpti.


Vaikams ir paaugliams
Calcigran Forte tabletės vaikams ir paaugliams netinka.


Ką daryti pavartojus per didelę Calcigran Forte dozę?
Jei Calcigran Forte suvartojote daugiau, negu turėtumėte, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Pamiršus pavartoti Calcigran Forte
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.


Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. Galimas šalutinis poveikis


Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


Padidėjusio jautrumo reakcijų dažnis yra nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). Jei pastebėjote šiuos simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją: veido, liežuvio ir lūpų patinimas (angioneurozinė edema) ar gerklės patinimas (gerklų edema).


Nedažnas šalutinis poveikis gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100
Gali atsirasti per didelis kalcio kiekis kraujyje (hiperkalcemija) ar šlapime (hiperkalciurija), jei vartojama didelėmis dozėmis.
Retas šalutinis poveikis gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000
Vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas, pykinimas, pilvo skausmas bei viduriavimas.
Labai retas šalutinis poveikis gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000
Niežulys, bėrimas, dilgėlinė. Pieno – šarmų sindromas (taip pat vadinamas Burnett sindromu, ir pasireiškiantis tik suvartojus per daug kalcio), kurio požymiai yra dažnas poreikis šlapintis, galvos skausmas, apetito praradimas, pykinimas arba vėmimas, neįprastas nuovargio jausmas arba silpnumas, tuo metu esant per dideliam kalcio kiekiui kraujyje ir inkstų funkcijos sutrikimui.Jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gali kraujyje padidėti fosfatų kiekis, inkstuose atsirasti akmenų bei inkstuose padidėti kalcio kiekis.


Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


5. Kaip laikyti Calcigran Forte


Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


Ant etiketės, lizdinės plokštelės ar kartono dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


Tablečių talpyklė. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.


Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. Pakuotės turinys ir kita informacija


Calcigran Forte sudėtis


- Veikliosios medžiagos yra 500 mg kalcio (atitinkančio 1250 mg kalcio karbonato) ir 800 TV (20 mikrogramų) vitamino D3 (cholekalciferolio).
- Pagalbinės medžiagos yra: ksilitolis (E967), povidonas, izomaltas (E953), citrinų arba apelsinų aromatinė medžiaga, magnio stearatas, sukralozė (E955), riebalų rūgščių monogliceridai ir digliceridai, visų racematų alfa-tokoferolis, sacharozė, modifikuotas kukurūzų krakmolas, vidutinės grandinės trigliceridai, natrio askorbatas ir koloidinis bevandenis silicio dioksidas.


Calcigran Forte išvaizda ir kiekis pakuotėje


Calcigran Forte yra baltos, apvalios, kramtomosios tabletės.


Pakuotės dydžiai
Tablečių talpyklė: 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 168 arba 180 tablečių.
Lizdinės plokštelės: 7, 14, 28, 50x1(vienadozė lizdinė plokštelė), 56, 84, 112, 140 arba 168 tabletės.


Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.Registruotojas ir gamintojas


Registruotojas
Takeda AS
P.O. Box 205
NO-1372 Asker
Norvegija


Gamintojas


Tabletės supakuotos tablečių talpyklėse:


Takeda AS
Drammensveien 852
NO-1383 Asker
Norvegija


arba


Takeda Pharma AS
55B Jaama Street
63308 Polva
Estija


Tabletės supakuotos lizdinėse plokštelėse:Tjoapack Netherlands B. V.
Nieuwe Donk 9,
4879 AC Etten-Leur
Nyderlandai


arba


Takeda Pharma AS,
55B Jaama Street
63308 Polva,
Estija


Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.


Takeda, UAB
Gynėjų g. 16
LT-01109 Vilnius
Tel. +37052109070


Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Calcigran Forte Lemon 500 mg/800 TV kramtomosios tabletės
Austrija: Cal-D-or lemon 500mg/800 I.E. – Kautabletten
Estija: Calcigran Forte Lemon Extra D
Suomija: Calcichew D3 Extra sitruuna
Vokietija: Calcimagon® Extra D3
Graikija: Calcioral D3® Forte 500 mg + 20 μg (800 ΙU) μασώμενο δισκίο
Nyderlandai: Calci-Chew D3 500 mg / 800 I.E.
Norvegija: Calcigran Forte 500 mg/800 IE tyggetabletter, sitron
Ispanija: MASTICAL extra-D 500 mg/ 800 UI comprimidos masticables
Švedija: Calcichew-D3 Citron


Calcigran Forte Orange 500 mg/800 TV kramtomosios tabletės
Austrija: Cal-D-or orange 500mg/800 I.E. – Kautabletten
Belgija: Steovit D3 sinaasappel 500 mg/800 I.E. kauwtabletten
Suomija: Calcichew D3 Extra appelsiini
Latvija: Calcigran Forte Extra D 500 mg/800 SV košļājamās tabletes
Liuksemburgas: Steovit D3 orange 500 mg/800 U.I. comprimés à croquer
Nyderlandai: Tacal ® D3 500 mg / 800 I.E. sinaasappel
Norvegija: Calcigran Forte 500 mg/800 IE tyggetabletter, appelsin
Švedija: Calcichew-D3 Apelsin


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-12-13.


Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

3. Kaip vartoti Calcigran Forte


Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Dozavimas
Rekomenduojama dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Tabletę galima sukramtyti arba sučiulpti.


Vaikams ir paaugliams
Calcigran Forte tabletės vaikams ir paaugliams netinka.


Ką daryti pavartojus per didelę Calcigran Forte dozę?
Jei Calcigran Forte suvartojote daugiau, negu turėtumėte, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Pamiršus pavartoti Calcigran Forte
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.


Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Panašios prekės