preloader

Prašome palaukti

CANOCORD, 16mg, tabletės, N30

CANOCORD, 16mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kandesartano cileksetilas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 16mg
Prekės kodas: 206261

Vaistas skirtas:
• suaugusių pacientų padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti;
• suaugusių pacientų širdies nepakankamumui (jis pasireiš...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistas skirtas:
  • suaugusių pacientų padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti;
  • suaugusių pacientų širdies nepakankamumui (jis pasireiškia, kai susilpnėja širdies raumuo) gydyti kartu su angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais arba kai AKF inhibitorių vartoti negalima (AKF inhibitoriai yra širdies nepakankamumui gydyti vartojamų vaistų grupė).  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.   Lapelio turinys 1. Kas yra Canocord ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Canocord 3. Kaip vartoti Canocord 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Canocord 6. Kita informacija      1. KAS YRA CANOCORD IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Canocord yra Jums skirto vaisto pavadinimas. Jo veiklioji medžiaga – kandesartano cileksetilas – priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Canocord atpalaiduoja ir išplečia kraujagysles, taip ¬mažindamas kraujospūdį. Be to, dėl jo poveikio širdžiai būna lengviau varinėti kraują organizme.

  Canocord skirtas: • suaugusių pacientų padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti; • suaugusių pacientų širdies nepakankamumui (jis pasireiškia, kai susilpnėja širdies raumuo) gydyti kartu su angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais arba kai AKF inhibitorių vartoti negalima (AKF inhibitoriai yra širdies nepakankamumui gydyti vartojamų vaistų grupė).      2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CANOCORD

  Canocord vartoti negalima

   - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kandesartano cileksetilui arba bet kuriai pagalbinei Canocord medžiagai (žr. 6 skyrių);  - jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai (Canocord geriau nevartoti ir nėštumo pradžioje, žr. skyrelį ,,Nėštumas“);  - jeigu sergate sunkia kepenų liga arba užsikimšę Jūsų tulžies latakai (tuomet sutrinka tulžies nutekėjimas iš pūslės).

  Jeigu abejojate, ar neturite kurios nors iš aukščiau išvardytų problemų, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėmi vartoti Canocord.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Canocord reikia Prieš padėdami vartoti Canocord, pasakykite gydytojui arba vaistininkui:

  - jeigu sergate širdies, kepenų arba inkstų ligomis arba Jums atliekamos dializės; - jeigu neseniai Jums persodintas inkstas; - jeigu Jūs vemiate, neseniai daug vėmėte arba viduriuojate; - jeigu Jūs sergate antinksčių liga, vadinama Conn’o sindromu (pirminiu hiperaldosteronizmu); -     jeigu žemas Jūsų kraujospūdis; -     jeigu kada nors Jus buvo ištikęs insultas; - turite pasakyti gydytojui, jeigu galvojate, kad esate (arba galite būti) nėščia. Canocord nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes šiuo nėštumo laikotarpiu vartojamas vaistas gali labai pakenkti vaisiui (žr. skyrelį ,,Nėštumas“);

  Aukščiau išvardytais atvejais gydytojas gali norėti dažniau tirti Jūsų būklę ir daryti tam tikrus tyrimus.

  Jeigu ruošiatės operacijai (įskaitant dantų), pasakykite gydytojui arba odontologui apie tai, kad vartojate Canocord. Tai svarbu dėl to, kad Canocord, vartojamas kartu su kai kuriais anestetikais (nejautrą sukeliančiais vaistais), gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą.

  Vartojimas vaikams Canocord vartojimo vaikams iki 18 metų patirties nėra, todėl jiems šio vaisto vartoti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Canocord gali pakeisti kai kurių kitų vaistų veikimą, o kai kurie kiti vaistai gali pakeisti Canocord veikimą. Jeigu vartojate tam tikrus vaistus, gydytojui gali tekti periodiškai daryti kraujo tyrimus.

  Ypač svarbu gydytojui pasakyti, jeigu vartojate: - kitų vaistų kraujospūdžiui mažinti, įskaitant beta adrenoblokatorius, diazoksidą ir AKF inhibitorius, pvz., enalaprilį, kaptoprilį, lizinoprilį arba ramiprilį; - nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pvz., ibuprofeną, naprokseną, diklofenaką, celekoksibą arba etorikoksibą (šiais vaistais malšinamas skausmas ir uždegimas); - acetilsalicilo rūgštį, jeigu vartojate daugiau kaip 3 g per parą (šiuo vaistu malšinamas skausmas ir uždegimas); - kalio papildų arba druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio (jie vartojami kalio kiekiui kraujyje padidinti); - hepariną (vaistą kraujui skystinti); - diuretikų (šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų); - ličio preparatą (vaistą nuo psichikos sutrikimų).

  Canocord vartojimas su maistu ir gėrimais

  Canocord galima vartoti valgant arba be maisto. Jeigu Jums paskirtas vartoti Canocord, dėl alkoholinių gėrimų vartojimo pasitarkite su gydytoju. Alkoholis gali sukelti didelį silpnumą ar galvos sukimąsi.   Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš pradedami vartoti bet kokį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Nėštumas Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu įtariate pastojusi arba galite pastoti. Jis tikriausiai patars Jums nutraukti Canocord vartojimą prieš pastojant arba kai tik paaiškės, kad pastojote, ir patars vietoje jo vartoti kitą vaistą. Nėštumo pradžioje Canocord vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia ilgiau kaip 3 mėn. – negalima (šis vaistas, vartojamas tuo metu, gali labai pakenkti būsimam kūdikiui).

  Žindymo laikotarpis Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba ruošiatės žindyti kūdikį. Žindyvėms Canocord vartoti nerekomenduojama. Jeigu norėtumėte žindyti (ypač naujagimį arba neišnešiotą kūdikį), gydytojas gali Jums parinkti kitų vaistų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Kai kurie žmonės, vartojantys Canocord, gali jausti nuovargį ar galvos sukimąsi. Pajutus tokių sutrikimų, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.   Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Canocord medžiagas

   Canocord sudėtyje yra laktozės (tam tikro angliavandenio). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.     3. KAIP VARTOTI CANOCORD

  Canocord visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Canocord svarbu vartoti kasdien.

  Canocord galima gerti valgio metu arba nevalgius. Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu. Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

  Aukštas kraujospūdis • Įprasta Canocord dozė – 8 mg 1 kartą per parą. Gydytojas, atsižvelgdamas į kraujospūdžio pokyčius, gali didinti dozę iki 16 mg 1 kartą per parą ir vėliau – iki 32 mg 1 kartą per parą. • Kai kuriems pacientams (sergantiems kepenų ar inkstų ligomis arba neseniai netekusiems daug skysčių, pvz., dėl vėmimo, viduriavimo ar šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių vartojimo) gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę. • Kai kuriems juodaodžiams pacientams atskirai vartojamų šios grupės vaistų poveikis gali būti silpnesnis, todėl jiems gali reikėti didesnės dozės.

  Širdies nepakankamumas • Įprasta pradinė Canocord dozė – 4 mg 1 kartą per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites gydytojas gali dvigubai didinti šią dozę iki 32 mg 1 kartą per parą. Canocord galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo (koks gydymas tinka Jums, nuspręs gydytojas).

  Pavartojus per didelę Canocord dozę

  Jeigu išgėrėte per daug tablečių negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Canocord

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Canocord

   Nutraukus Canocord, kraujospūdis gali vėl padidėti. Todėl nenutraukite Canocord vartojimo, prieš tai nepasitarę su gydytoju.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.      4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

   Canocord, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.   Jums svarbu žinoti, koks šalutinis poveikis gali pasireikšti.   Nedelsdami nutraukite Canocord vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia kuri nors iš šių alerginių reakcijų: • kvėpavimo pasunkėjimas patinus arba nepatinus veidui, lūpoms, liežuviui ir (arba) gerklei; • veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas; • stiprus odos niežulys ir ruplės (riboti patinimai) joje.

  Canocord gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą. Gali sumažėti atsparumas infekcijoms, galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti. Atsiradus tokių sutrikimų, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali kartais daryti kraujo tyrimus, kad galėtų įsitikinti, ar nepasireiškė Canocord šalutinis poveikis kraujui (agranulocitozė).    Šalutinio poveikio dažnis šiame skyriuje apibūdinamas taip:   Labai dažni: pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių. Dažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vaistą vartojusių žmonių. Nedažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1 000 vaistą vartojusių žmonių. Reti: pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių. Labai reti: pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių. Dažnis nežinomas: dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.   Kitas galimas šalutinis poveikis nurodytas žemiau.

  Dažni • galvos svaigimas ar sukimasis; • galvos skausmas; • kvėpavimo takų infekcija; • žemas kraujospūdis (dėl to galite jausti silpnumą ar galvos sukimąsi); • pakitę kraujo tyrimų duomenys: padidėjęs kalio kiekis kraujyje, ypač jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija arba sergate širdies nepakankamumu.  Labai padaugėjus kalio, galite jausti nuovargį, silpnumą, nereguliarų širdies plakimą ar odos dilgčiojimą; • inkstų funkcijos pablogėjimas, ypač jei ji buvo sutrikusi iki gydymo arba jei sergate širdies nepakankamumu. Labai retais atvejais gali ištikti inkstų nepakankamumas.

  Labai retas • veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimas; • sumažėjęs raudonųjų ar baltųjų kraujo kūnelių kiekis (dėl to galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti); • odos išbėrimas, dilgėlinė; • niežulys; • nugaros, sąnarių ir raumenų skausmas; • sutrikusi kepenų funkcija, kepenų uždegimas (hepatitas).  Dėl to galite jausti nuovargį, pastebėti, kad pagelto oda ir akių baltymai, bei panašių į gripo simptomų; • pykinimas; • pakitę kraujo tyrimų duomenys: sumažėjęs natrio kiekis kraujyje (jam labai sumažėjus, galite jausti nuovargį, energijos stygių ar raumenų mėšlungį);

   Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.      5. KAIP LAIKYTI CANOCORD    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.   Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Canocord vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.   Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. KITA INFORMACIJA    Canocord sudėtis - Veiklioji medžiaga yra kandesartanas cileksetilas. Kiekvienoje tabletėje yra 4 mg, 8 mg,16 mg arba 32 mg kandesartano cileksetilo. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, makrogolis 8000, hidroksipropilceliuliozė, karmeliozės kalcio druska, magnio stearatas ir raudonasis geležies oksidas (E172) – (tik 8 mg, 16 mg ir 32 mg tabletėse).

   Canocord išvaizda ir kiekis pakuotėje 4 mg tabletės yra apvalios, baltos spalvos, abipus šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, su laužimo vagele vienoje pusėje. 8 mg tabletės yra apvalios, šviesiai rausvos spalvos, abipus šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, su laužimo vagele vienoje pusėje. 16 mg tabletės yra apvalios, šviesiai rausvos spalvos, abipus šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, su laužimo vagele vienoje pusėje. 32 mg tabletės yra apvalios, šviesiai rausvos spalvos, abipus šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, su laužimo vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.    Tiekiamos dėžutės, kuriose yra 14, 28, 30, 56, 60, 84, 90, 98 tabletės lizdinėse plokštelėse.  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.   Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas KRKA, d.d., Novo mesto Šmarješka cesta 6 8501 Novo mesto Slovėnija

  Gamintojas KRKA, d.d., Novo mesto Šmarješka cesta 6 8501 Novo mesto Slovėnija

  arba

  TAD Pharma GmbH Heinz-Lohmann-Str.5 27472 Cuxhaven Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių km.,Vilniaus r. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40    Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais    Valstybės narės pavadinimas  Vaistinio preparato pavadinimas  Vokietija  Candesartan TAD 4, 8, 16, 32 mg Tabletten  Slovėnija  Candecor 4, 8, 16, 32 mg Tablete Lenkija  Karbis  Bulgarija  Karbis 4, 8, 16, 32 mg Tablets  Rumunija  Karbis 4, 8, 16, 32 mg Comprimate  Kipras  Candesartan TAD 16, 32 mg Tablets  Graikija  Candesartan TAD 16, 32 mg Tablets  Čekija Canocord 4 / 8 / 16 / 32 mg  Estija Canocord 4 / 8 / 16 / 32 mg  Lietuva  Canocord 4 / 8 / 16 / 32 mg tabletės  Latvija  Canocord 4 / 8 / 16 / 32 mg tabletes      Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-01-18     Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Canocord visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Canocord svarbu vartoti kasdien.

   

   

   

  Canocord galima gerti valgio metu arba nevalgius.

   

  Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu.

   

  Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

   

   

   

  Aukštas kraujospūdis   • Įprasta Canocord dozė – 8 mg 1 kartą per parą. Gydytojas, atsižvelgdamas į kraujospūdžio pokyčius, gali didinti dozę iki 16 mg 1 kartą per parą ir vėliau – iki 32 mg 1 kartą per parą.

   

   • Kai kuriems pacientams (sergantiems kepenų ar inkstų ligomis arba neseniai netekusiems daug skysčių, pvz., dėl vėmimo, viduriavimo ar šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių vartojimo) gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę.

   

   • Kai kuriems juodaodžiams pacientams atskirai vartojamų šios grupės vaistų poveikis gali būti silpnesnis, todėl jiems gali reikėti didesnės dozės.   

   

  Širdies nepakankamumas   • Įprasta pradinė Canocord dozė – 4 mg 1 kartą per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites gydytojas gali dvigubai didinti šią dozę iki 32 mg 1 kartą per parą. Canocord galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo (koks gydymas tinka Jums, nuspręs gydytojas).   

   

  Pavartojus per didelę Canocord dozę

   

   

   

  Jeigu išgėrėte per daug tablečių negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

   

   

   

  Pamiršus pavartoti Canocord

   

   

   

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

   

   

   

  Nustojus vartoti Canocord

   

   

   

  Nutraukus Canocord, kraujospūdis gali vėl padidėti. Todėl nenutraukite Canocord vartojimo, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

   

   

   

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės