preloader

Prašome palaukti

Cardace, 10mg, tabletės, N28

Cardace, 10mg, tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ramiprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 833905

Cardace gali būti vartojamas:
▪ aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui;
▪ sumažinti širdies smūgio arba insulto riziką;
`...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Cardace gali būti vartojamas:
  ▪ aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui;
  ▪ sumažinti širdies smūgio arba insulto riziką;
  ▪ sumažinti inkstų sutrikimų riziką arba pristabdyti šių sutrikimų pablogėjimą (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu, ar ne);
  ▪ širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas);
  ▪ širdies nepakankamumui, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Cardace ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Cardace 3. Kaip vartoti Cardace 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Cardace 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Cardace ir kam jis vartojamas

  Cardace sudėtyje yra vaistinio preparato, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų grupei, kuri vadinama AKF inhibitoriais (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais).

  Cardace veikimas: ▪ mažina medžiagų, kurios gali padidinti jūsų kraujospūdį, gamybą organizme; ▪ atpalaiduoja ir praplatina kraujagysles; ▪ padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

  Cardace gali būti vartojamas: ▪ aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui; ▪ sumažinti širdies smūgio arba insulto riziką; ▪ sumažinti inkstų sutrikimų riziką arba pristabdyti šių sutrikimų pablogėjimą (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu, ar ne); ▪ širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas); ▪ širdies nepakankamumui, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Cardace

  Cardace vartoti negalima: - Jeigu yra alergija ramipriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardintos 6 skyriuje). - Alergijos požymiai gali būti bėrimas, pasunkėjęs rijimas arba kvėpavimas, lūpų, veido, gerklės arba liežuvio tinimas. - Jeigu anksčiau Jums yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežėjimas, dilgėlinė (urtikarija), raudonos žymės ant rankų, pėdų ir gerklės, ištinusi gerklė ir liežuvis, patinimas aplink akis ir lūpas, pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas. - Jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Cardace gali būti Jums netinkamas, priklausomai nuo to, koks aparatas yra naudojamas. - Jeigu turite inkstų problemų, kuomet yra sumažėjęs inkstų aprūpinimas krauju (inksto arterijos stenozė). - Paskutinius 6 nėštumo mėnesius (žr. poskyrį toliau „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“). - Jeigu Jūsų kraujospūdis yra nenormaliai žemas arba nestabilus. Jūsų gydytojas tai nustatys. - Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Nevartokite Cardace jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Cardace.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Cardace: - jeigu Jūs turite širdies, kepenų arba inkstų problemų; - jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų arba skysčių (jei vėmėte, viduriavote, prakaitavote gausiau nei paprastai, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių) arba jeigu Jums buvo atlikta dializė); - jeigu Jums bus taikomas alergijos nuo bičių ir vapsvų įkandimų mažinimo gydymas (desensibilizacija); - jeigu Jums bus skiriama anestetikų. Jie gali būti vartojami operacijos arba bet kurios dantų taisymo procedūros metu. Vieną dieną prieš gydymą Cardace vartojimą gali tekti nutraukti, kreipkitės į savo gydytoją patarimo; - jeigu kalio koncentracija Jūsų kraujyje didelė (nustatoma kraujo tyrimų pagalba); - jeigu vartojate vaistų, kurie gali mažinti natrio kiekį kraujyje, arba yra tokį poveikį sukelti galinti būklė. Gydytojas Jums gali nurodyti reguliariai atlikinėti kraujo tyrimus (tikrinti natrio kiekį kraujyje), ypač jei esate senyvo amžiaus; - jeigu vartojate vaistų, vadinamų mTOR inhibitoriais (pvz., temsirolimuzo, everolimuzo, sirolimuzo) arba vildagliptino, kadangi gali padidėti angioneurozinės edemos (sunkios alerginės reakcijos) pasireiškimo rizika; - jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pavyzdžiui sklerodermija arba raudonąja vilklige; - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Cardace vartoti nerekomenduojama pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. poskyrį toliau „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų; - aliskireną; - Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje. - taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Cardace vartoti negalima“.

  Vaikams ir paaugliams Cardace nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes Cardace saugumas ir efektyvumas vaikams dar nenustatytas.

  Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Cardace, pasitarkite su gydytoju.

  Kiti vaistai ir Cardace Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, nes Cardace gali daryti įtaką kai kurių vaistų veikimui. Taip pat kai kurie vaistai daro įtaką Cardace veikimui.

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų, kadangi jie gali silpninti Cardace poveikį. ▪ Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz., nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas). ▪ Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos arba alergijos gydymui, tokie kaip efedrinas, noradrenalinas, adrenalinas. Gydytojas nustatys Jūsų kraujospūdį.

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų. Vartojant jų kartu su Cardace, gali padidėti nepageidaujamų reiškinių rizika. ▪ Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas). ▪ Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija). ▪ Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos. ▪ Diuretikai (šlapimą varančios tabletės), pavyzdžiui furozemidas. ▪ Vaistai, kurie gali padidinti kalio koncentraciją kraujyje, tokie kaip spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos ir heparinas (kraujo „skystinimui“). ▪ Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, tokie kaip prednizolonas. ▪ Alopurinolis (vartojamo šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui). ▪ Prokainamidas (širdies ritmo sutrikimų gydymui). ▪ Temsirolimuzas (vartojamas vėžiui gydyti). ▪ Sirolimuzas, everolimuzas (vartojami persodinto organo atmetimo profilaktikai). ▪ Vildagliptinas (vartojamas 2 tipo cukriniam diabetui gydyti). ▪ Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių. Jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Cardace vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų. Jų veikimui gali daryti įtaką kartu vartojamas Cardace. ▪ Vaistai cukrinio diabeto gydymui, tokie kaip geriami vaistai gliukozės kiekio mažinimui ir insulinas. Cardace gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartodami Cardace atidžiai sekite gliukozės lygį kraujyje. ▪ Litis (psichikos problemų gydymui). Cardace gali padidinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje. Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba abejojate), prieš pradėdami vartoti Cardace, pasitarkite su gydytoju.

  Cardace vartojimas su maistu ir gėrimais ▪ Jei vartodami Cardace gersite alkoholio, jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs. Jeigu abejojate, kiek alkoholio galima gerti vartojant Cardace, pasitarkite su gydytoju, kadangi kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį. ▪ Cardace gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Jeigu esate nėščia, (ar manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūs neturėtumėte vartoti Cardace pirmas 12 nėštumo savaičių, o po tryliktos nėštumo savaitės vaistą vartoti draudžiama, nes jis gali pakenkti jūsų kūdikiui. Nedelsdama pasakykite gydytojui, jeigu Cardace vartojimo metu pastojote. Prieš planuojant pastojimą, rekomenduojama paskirti kitą vaistą.

  Žindymo laikotarpis Jei maitinate krūtimi, Cardace vartoti neturėtumėte. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami Cardace galite jaustis apsvaigę. Tai labiau tikėtina tik pradėjus gerti Cardace arba pradėjus gerti didesnę dozę. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  3. Kaip vartoti Cardace

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek vartoti Didelio kraujospūdžio gydymas: ▪ Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol Jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas. ▪ Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. ▪ Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), Jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes prieš gydymo Cardace pradžią. Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas ▪ Įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti. ▪ Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui ▪ Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Įprasta dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą. Širdies nepakankamumo gydymas ▪ Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Gydymas po širdies smūgio ▪ Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Vyresnio amžiaus žmonės Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

  Vartojimo metodas: ▪ Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu. ▪ Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu. ▪ Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.

  Ką daryti pavartojus per didelę Cardace dozę? Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas Jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Cardace ▪ Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu. ▪ Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nebevartokite Cardace ir tuojau pat susisiekite su gydytoju, jeigu pastebėsite bet kurį toliau išvardintą šalutinį poveikį – Jums gali būti reikalingas skubus gydymas. ▪ Veido, lūpų arba gerklės ištinimas, dėl kurio pasidaro sunku ryti arba kvėpuoti, taip pat niežėjimas ir bėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Cardace požymiai. ▪ Sunkios odos reakcijos, tokios kaip bėrimas, opos burnoje, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimai, odos pūslės arba lupimasis (kaip Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba daugiaformė eritema).

  Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė: ▪ Spartesnis širdies ritmas, nelygus arba stiprus širdies plakimas (palpitacijos), skausmas krūtinėje, spaudimo jausmas krūtinėje arba rimtesnės problemos tokios kaip širdies smūgis ir insultas. ▪ Pasunkėjęs kvėpavimas arba kosulys. Tai gali būti plaučių sutrikimo požymiai. ▪ Lengviau atsiranda kraujosruvos, kraujuojate ilgiau nei įprastai, jei yra bet kokie kraujavimo požymiai (pvz., dantenų kraujavimas), raudonos dėmės ant odos arba užsikrečiate infekcija lengviau nei įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargio jausmas, alpulys, galvos svaigimas, pabalusi oda. Tai gali būti kraujo arba kaulų čiulpų problemų požymiai. ▪ Stiprus pilvo viršutinės srities skausmas, galintis pereiti ir į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis. ▪ Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo viršutinės srities skausmas, pykinimas, odos arba akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų problemų, tokių kaip hepatitas (kepenų uždegimas) arba kepenų pažeidimo požymiai.

  Kitas šalutinis poveikis Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

  Dažnai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10) ▪ Galvos skausmas arba nuovargio jausmas. ▪ Svaigulys. Tai labiau tikėtina išgėrus pirmąją Cardace dozę arba ją padidinus. ▪ Alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis arba sėdantis. ▪ Sausas erzinantis kosulys, sinusų uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, oro trūkumas. ▪ Skrandžio arba vidurių skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimo jausmas, vėmimas. ▪ Odos bėrimas su iškilimais arba be jų. ▪ Skausmas krūtinėje. ▪ Mėšlungis arba raumenų skausmas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas didesnis nei įprastai kalio kiekis Jūsų kraujyje.

  Nedažnai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100) ▪ Pusiausvyros sutrikimas (vertigo). ▪ Niežėjimas ir neįprasti pojūčiai odoje, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas, badymas, perštėjimas, deginimas arba odos pašiurpimas (parestezija). ▪ Skonio pojūčio dingimas arba sutrikimas. ▪ Miego sutrikimai. ▪ Depresinė nuotaika, neramumas, didesnis nei įprastai nervingumas arba nenustygstamumas. ▪ Užgulusi nosis, pasunkėjęs kvėpavimas arba astmos pablogėjimas. ▪ Žarnyno ištinimas, vadinamas „žarnyno angioneurozine edema”, kuris pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas pilvo srityje, vėmimas ir viduriavimas. ▪ Rėmuo, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas. ▪ Gausesnis nei įprastai šlapinimasis, per dieną. ▪ Gausesnis nei įprastai prakaitavimas. ▪ Apetito sumažėjimas arba netekimas (anoreksija). ▪ Padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas, rankų ir kojų patinimas. Tai gali rodyti, kad organizme sulaikoma daugiau nei įprastai skysčių. ▪ Veido ir kaklo paraudimas. ▪ Neaiškus matymas. ▪ Sąnarių skausmas. ▪ Karščiavimas. ▪ Vyrų potencijos sumažėjimas, lytinio vyrų ir moterų potraukio sumažėjimas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekis (eozinofilija). ▪ Kraujo tyrimais nustatyti kepenų, kasos arba inkstų veiklos pakitimai.

  Retai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000) ▪ Netikrumo, pasimetimo jausmas. ▪ Raudonas ištinęs liežuvis. ▪ Stiprus odos sluoksniavimasis arba lupimasis, bėrimas su niežuliu ir iškilimais. ▪ Nagų problemos (pvz., nagų iškritimas arba atsiskyrimas nuo nago guolio). ▪ Odos bėrimas arba kraujosruvos. ▪ Odos dėmės ir galūnių šalimas. ▪ Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba pavandenijusios akys. ▪ Sutrikusi klausa ir spengimas ausyse. ▪ Silpnumo jausmas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas raudonųjų, baltųjų kraujo ląstelių arba kraujo plokštelių (trombocitų) arba hemoglobino kiekio sumažėjimas.

  Labai retai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000) ▪ Didesnis nei įprastai jautrumas šviesai.

  Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų. ▪ Sunku sutelkti dėmesį. ▪ Ištinusi burna. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje. ▪ Kai sušąlate, pasikeičia Jūsų rankų ir kojų pirštų spalva, šylant atsiranda dilgčiojimo, skausmo pojūtis (Raynaud‘o fenomenas). ▪ Krūtų padidėjimas vyrams. ▪ Sulėtėjusi arba sutrikusi reakcija. ▪ Deginimo jausmas. ▪ Uoslės pokyčiai. ▪ Plaukų slinkimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Cardace

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant dėžutės, lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Cardace sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra ramiprilis.

  2,5 mg. Kiekvienoje tabletėje yra 2,5 mg ramiprilio. 5 mg. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg ramiprilio. 10 mg. Kiekvienoje tabletėje yra10 mg ramiprilio.

  Kitos pagalbinės medžiagos yra:

  2,5 mg tabletės Hipromeliozė Pregelifikuotas kukurūzų krakmolas Mikrokristalinė celiuliozė Natrio stearilfumaratas Geltonasis geležies oksidas (E 172)

  5 mg tabletės Hipromeliozė Pregelifikuotas kukurūzų krakmolas Mikrokristalinė celiuliozė Natrio stearilfumaratas Raudonasis geležies oksidas (E 172)

  10 mg tabletės Hipromeliozė Pregelifikuotas kukurūzų krakmolas Mikrokristalinė celiuliozė Natrio stearilfumaratas

  Cardace išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Cardace 2,5 mg tabletės Gelsvos ar geltonos, pailgos tabletės su vagele abiejose pusėse, kurių vienoje pusėje įspausta 2,5 ir kompanijos logo, o kitoje pusėje įspausta HMR ir 2,5. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Cardace 5 mg tabletės Rausvos, pailgos tabletės su vagele abiejose pusėse, kurių vienoje pusėje įspausta 5 ir kompanijos  logo, o kitoje pusėje įspausta HMP ir 5. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Cardace 10 mg tabletės Baltos ar balkšvos, pailgos tabletės su vagele abiejose pusėse, kurių vienoje pusėje įspausta HMO/HMO. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Cardace 2,5 mg tabletės yra tiekiamos po 7, 10, 14, 15, 18, 20, 28, 30, 45, 50, 60, 90, 98, 99, 100, 300, 320, 500 tablečių PVC ir aliuminio lizdinėse plokštelėse. Cardace 5 mg tabletės yra tiekiamos po10, 14, 15, 18, 20, 21, 28, 30, 45, 50, 56, 90, 98, 99, 100, 300, 320, 500 tablečių PVC ir aliuminio lizdinėse plokštelėse. Cardace 10 mg tabletės yra tiekiamos po 7, 10, 14, 15, 18, 20, 28, 30, 45, 50, 56, 90, 98, 99, 100, 300, 320, 500 tablečių PVC ir aliuminio lizdinėse plokštelėse.   Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva

  Gamintojai Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Industriepark Hochst D-65926 Frankfurt am Main Vokietija

  Ir/ arba

  Sanofi S.p.A. Strada Statale 17 Km 22, 67019 Scoppito (L’Aquila) Italija

  Ir/ arba

  Sanofi Winthrop Industrie 6, boulevard de l’Europe 21800 Quetigny Prancūzija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Austrija: Tritace 1,25 mg Tabletten, Tritace 2,5 mg Tabletten, Tritace 5 mg Tabletten, Tritace 10 mg Tabletten

  Belgija: Tritace 1,25 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 2,5 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 5 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 10 mg tabletten/comprimés/ Tabletten,

  Bulgarija: Tritace 5 mg таблетки, Tritace 10 mg таблетки

  Kipras: Triatec 2,5 mg δισκία, Triatec 5 mg δισκία, Triatec 10 mg δισκία

  Čekija: Tritace 1,25 mg tablety, Tritace 2,5 mg tablety, Tritace 5 mg tablety, Tritace 10 mg tablety

  Danija: Triatec 1,25 mg tabletter, Triatec 2,5 mg tabletter, Triatec 5 mg tabletter,

  Estija: Cardace 2,5 mg tabletid, Cardace 5 mg tabletid, Cardace 10 mg tabletid

  Suomija: Cardace 1,25 mg tabletit, Cardace 2,5 mg tabletit, Cardace 5 mg tabletit, Cardace 10 mg tabletit, Cardace 10 mg kapselit

  Prancūzija: Triatec 1,25 mg comprimé, Triatec 2,5 mg comprimésécable, Triatec 5 mg comprimé sécable, Triatec 10 mg comprimé sécable Triateckit comprimé sécable Ramikit comprimé sécable Triatec faible 1,25 mg gélule Triatec 2,5 mg gélule, Triatec 5 mg gélule Ramipril Winthrop 1,25 mg comprimés, Ramipril Zentiva 2,5 mg comprimés, Ramipril Zentiva 5 mg comprimés, Ramipril Zentiva 10 mg comprimés

  Vokietija: Delix 2,5 mg Tabletten, Delix 5 mg Tabletten, Delix 10 mg Tabletten Delix Protect Startset Ramilich 2,5 mg Tabletten, Ramilich 5 mg Tabletten, Ramilich 10 mg Tabletten Delix 1,25 mg Tabletten, Delix 1,25 mg Kapseln, Delix 2,5 mg Kapseln, Delix 5 mg Kapseln, Delix 10 mg Kapseln

  Graikija: Triatec 2,5 mg δισκία, Triatec 5 mg δισκία

  Vengrija: Tritace Mite 1,25 mg tabletta Tritace 2,5 mg tabletta, Tritace 5 mg tabletta, Tritace 10 mg tabletta Ramipril - Zentiva 1,25 mg tabletta, Ramipril - Zentiva 2,5 mg tabletta, Ramipril - Zentiva 5 mg tabletta, Ramipril - Zentiva 10 mg tabletėta

  Airija: Tritace 1,25 mg tablets, Tritace 2,5 mg tablets, Tritace 5 mg tablets, Tritace 10 mg tablets, Loavel 1,25 mg tablets, Loavel 2,5 mg tablets, Loavel 5 mg tablets, Loavel 10 mg tablets

  Italija: Triatec 1,25 mg compresse, Triatec 2,5 mg compresse, Triatec 5 mg compresse, Triatec 10 mg compresse Ramipril Zentiva 2,5 mg compresse, Ramipril Zentiva 5 mg compresse, Ramipril Zentiva 10 mg compresse

  Latvija: Cardace 2,5 mg tabletes, Cardace 5 mg tabletes, Cardace 10 mg tabletes

  Lietuva: Cardace 2,5 mg tabletės, Cardace 5 mg tabletės, Cardace 10 mg tabletės

  Liuksemburgas: Tritace 1,25 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 2,5 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 5 mg tabletten/comprimés/ Tabletten, Tritace 10 mg tabletten/comprimés/ Tabletten

  Nyderlandai: Tritace 1,25 mg tabletten, Tritace 2,5 mg tabletten, Tritace 5 mg tabletten, Tritace 10 mg tabletten, Tritace 1,25 mg capsules, Tritace 2,5 mg capsules, Tritace 5 mg capsules, Tritace 10 mg capsules

  Norvegija: Triatec 2,5 mg tabletter, Triatec 5 mg tabletter, Triatec 10 mg tabletter

  Lenkija: Tritace 2,5 mg tabletki, Tritace 5 mg tabletki, Tritace 10 mg tabletki

  Portugalija: Triatec 2,5 mg comprimidos, Triatec 5 mg comprimidos, Triatec 10 mg comprimidos, Triatec 1,25 mg cápsulas, Triatec 2,5 mg cápsulas, Triatec 5 mg cápsulas, Triatec 10 mg cápsulas

  Rumunija: Tritace 2,5 mg comprimate, Tritace 5 mg comprimate, Tritace 10 mg comprimate Zenra 2,5 mg comprimate, Zenra 5 mg comprimate, Zenra 10 mg comprimate

  Slovakija: Tritace 1,25 mg tablety, Tritace 2,5 mg tablety, Tritace 5 mg tablety, Tritace 10 mg tablety

  Slovėnija: Tritace 1,25 mg tablete, Tritace 2,5 mg tablete, Tritace 5 mg tablete, Tritace 10 mg tablete

  Ispanija: Acovil 2,5 mg comprimidos, Acovil 5 mg comprimidos, Acovil 10 mg comprimidos

  Švedija: Triatec 1,25 mg tabletter, Triatec 2,5 mg tabletter, Triatec 5 mg tabletter, Triatec 10 mg tabletter, Ramipril Winthrop 1,25 mg tabletter, Ramipril Winthrop 2,5 mg tabletter, Ramipril Winthrop 5 mg tabletter, Ramipril Winthrop 10 mg tabletter

  Jungtinė Karalystė: Tritace 1,25 mg tablets, Tritace 2,5 mg tablets, Tritace 5 mg tablets, Tritace 10 mg tablets, Tritace Titration Pack tablets

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 Vilnius LT-09310 Tel. + 370 5 275 52 24

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-23

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek vartoti Didelio kraujospūdžio gydymas: ▪ Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol Jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas. ▪ Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. ▪ Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), Jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes prieš gydymo Cardace pradžią. Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas ▪ Įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti. ▪ Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui ▪ Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Įprasta dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą. Širdies nepakankamumo gydymas ▪ Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Gydymas po širdies smūgio ▪ Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Vyresnio amžiaus žmonės Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

  Vartojimo metodas: ▪ Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu. ▪ Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu. ▪ Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.

  Ką daryti pavartojus per didelę Cardace dozę? Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas Jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Cardace ▪ Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu. ▪ Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės