preloader

Prašome palaukti

CARDURA, 4mg, Tabletės, N30

CARDURA, 4mg, Tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Doksazosinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 4mg
Prekės kodas: 044556
Padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra CARDURA ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant CARDURA 3. Kaip vartoti CARDURA 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti CARDURA 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra CARDURA ir kam jis vartojamas

  CARDURA priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis vartojamas padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.

  Pacientams, kurie vartoja CARDURA didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, vaistas atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl kraujas jomis lengviau teka. Dėl to sumažėja kraujospūdis. Pacientams, kurių prostata padidėjusi, CARDURA vartojama per silpnam ir (arba) per dažnam šlapinimuisi gydyti. Šie sutrikimai dažni pacientams, kurių prostata padidėjusi. CARDURA atpalaiduoja šlapimo pūslės kaklelį ir prostatos raumenis, taigi šlapimas teka lengviau.

  2. Kas žinotina prieš vartojant CARDURA

  CARDURA vartoti negalima: - jeigu yra alergija veikliajai medžiagai, kitiems kvinazolinams, pvz.: prazozinui ar terazozinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alergija gali pasireikšti išbėrimu, paraudimu ar kvėpavimo pasunkėjimu; - jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ar anksčiau pasireiškė su kūno padėties pokyčiu susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija); - jeigu sergate priešinės liaukos (prostatos) hiperplazija ir kartu yra viršutinių šlapimo takų nepraeinamumas, lėtinė šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenligė; - jeigu yra perpildyta šlapimo pūslė, neišsiskiria šlapimas arba progresuoja inkstų funkcijos nepakankamumas; - žindymo laikotarpiu.

  Jeigu yra bent viena iš išvardytų aplinkybių, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui, nes šios tabletės Jums gali netikti.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti CARDURA: - jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti; - jeigu sergate kepenų funkcijos sutrikimu; jeigu diagnozuota plaučių edema dėl aortos arba dviburio vožtuvo stenozės; - jeigu sergate širdies, kairiosios jos pusės ar kairiojo skilvelio funkcijos nepakankamumu; - jeigu Jums paskirta akies operacija dėl lęšiuko sudrumstėjimo (kataraktos). Turite informuoti savo akių gydytoją, kad vartojate ar anksčiau vartojote šio vaisto, nes CARDURA gali sąlygoti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu. - jeigu vartojate vaistų, pvz.: kurie gerina erekcijos funkciją (pvz., sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį); - jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių (tokiu atveju kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą).

  Pradėjus vartoti CARDURA, stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties gali pasireikšti mažo kraujospūdžio sukeltas alpulys ar galvos svaigimas. Jei pasireiškia alpulys ar galvos svaigimas, pasėdėkite ar pagulėkite tol, kol pasijusite geriau, bei venkite situacijų, kurių metu galite kristi ar susižaloti. Gydytojas, siekdamas sumažinti minėto poveikio riziką, gydymo pradžioje gali norėti reguliariai matuoti Jūsų kraujospūdį.

  Ilgalaikė ir kartais skausminga erekcija, pasireiškianti labai retai.  Jei pasireiškia ilgiau kaip 4 valandas trunkanti erekcija, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams CARDURA nerekomenduojama vaikams ir paaugliams iki 18 metų, nes saugumas ir veiksmingumas dar neištirti.

  Kiti vaistai ir CARDURA Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Galima kai kurių vaistų ir CARDURA sąveika. Kai kuriems pacientams, kurie nuo didelio kraujospūdžio ligos ar prostatos padidėjimo vartoja alfa adrenoreceptorių blokatorių, gali pasireikšti galvos svaigimas ar alpulys (tokį poveikį gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimas greitai stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties). Kai kuriems ligoniams minėtų simptomų atsirado tuo pat metu vartojant alfa adrenoreceptorių blokatorių ir vaistų nuo erekcijos sutrikimo (impotencijos). Siekiant sumažinti tokių simptomų atsiradimo riziką, vaistų nuo erekcijos sutrikimo galima pradėti vartoti tik tada, kai vartojama stabili alfa adrenoreceptorių blokatorių paros dozė.

  Jei jau vartojate kitokių didelį kraujospūdį mažinančių vaistų, pvz., terazozino ar prazozino, CARDURA gali dar labiau sumažinti kraujospūdį.

  CARDURA vartojimas su maistu ir gėrimais CARDURA galima vartoti prieš valgį ar po valgio užgeriant vandeniu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. CARDURA nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, kai apsvarstęs naudos ir rizikos santykį, vaistą vartoti skiria gydytojas. Žindymo laikotarpiu CARDURA vartoti negalima. Jeigu gydymas šiuo vaistu būtinas, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami šį vaistą, atsargiai vairuokite automobilį bei dirbkite su įrenginiais. Šios tabletės gali veikti jūsų gebėjimą saugiai vairuoti ar valdyti įrenginius, ypač gydymo pradžioje.

  CARDURA sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti CARDURA

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  - Rekomenduojama CARDURA dozė yra viena tabletė per parą. - Jeigu šį vaistą vartojate pirmą kartą, normali dozė yra 1 mg per parą. Vėliau įprastinė dozė gali būti 2 mg ar 4 mg per parą. Retkarčiais dozė gali būti padidinta iki didžiausios 8 mg paros dozės, jeigu yra išvešėjusi priešinė liauka, arba iki didžiausios 16 mg paros dozės, jeigu gydomas padidėjęs kraujospūdis. - Tabletes vartokite taip, kaip nurodė jūsų gydytojas arba užrašyta pakuotės lapelyje. - CARDURA galima vartoti ryte arba vakare. Tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius. - Geriausiai tabletes vartoti kasdien tuo pačiu metu užsigeriant vandeniu. - Jeigu vis dar dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko. - Svarbu šias tabletes vartoti nuolat. Jos padės reguliuoti Jūsų kraujospūdį. - Dozės keisti arba nutraukti gydymą nepasitarus su gydytoju negalima. - Kreipkitės į gydytoją, nelaukdami, kol pasibaigs tabletės.

  Ką daryti pavartojus per didelę CARDURA dozę? Išgėrus vienu kartu per daug tablečių, galite pasijusti blogai. Išgėrus per daug tablečių, gali kilti pavojus. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti CARDURA Nesirūpinkite. Pamirštos tabletės negerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vartokite vaistą taip, kaip nurodyta.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis, kurį sukelia šis vaistas, dažniausiai būna lengvas ir toliau gydantis išnyksta. Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu šalutinis poveikis, įskaitant neišvardytą šiame pakuotės lapelyje, kelia nerimą.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškė dažniau nei 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų) Kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, mieguistumas, svaigulys, galvos sukimasis, galvos skausmas, jaučiamas dažnas širdies plakimas, dažnas pulsas, kraujospūdžio sumažėjimas, su padėtimi susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija), bronchų uždegimas, kosulys, dusulys, sloga, pilvo skausmas, nevirškinimas (dispepsija), burnos džiūvimas, pykinimas, niežulys, nugaros skausmas, raumenų skausmas (mialgija), šlapimo pūslės uždegimas, šlapimo nelaikymas, bendras silpnumas, krūtinės skausmas, į gripą panašūs simptomai, edema (patinimas).

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškė dažniau nei 1 iš 1 000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų) Alerginė reakcija į vaistą, podagra, apetito padidėjimas, apetito nebuvimas, susijaudinimas, depresija, nerimas, nemiga, nervingumas, smegenų kraujotakos sutrikimas, jutimų susilpnėjimas, apalpimas, drebulys, spengimas ausyse, krūtinės angina, miokardo infarktas, kraujavimas iš nosies, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, vėmimas, skrandžio ir žarnų uždegimas, viduriavimas, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, odos išbėrimas, sąnarių skausmas, skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, dažnas šlapinimasis, impotencija, skausmas, veido edema, svorio padidėjimas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškė nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000 pacientų) Raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, šlapinimosi sustiprėjimas.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) Leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (leukopenija), trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (trombocitopenija), galvos svaigimas atsistojant, miglotas matymas, retas pulsas, nereguliarus širdies plakimas, karščio pylimas (kraujo samplūdis į veidą ir kaklą), bronchų spazmas, tulžies sąstovis, kepenų uždegimas, gelta, dilgėlinė, taškinės kraujosruvos, nuplikimas, gausus šlapinimasis, šlapinimosi sutrikimas, naktinis šlapinimasis, krūtų padidėjimas vyrams, ilgalaikė skausminga erekcija, nuovargis, negalavimas.

  Dažnis nežinomas Kartais gali pasireikšti retrogradinė ejakuliacija (būsena, kai vyras patiria orgazmą, bet neejakuliuoja sėklos per šlaplę. Užuot buvusi išstumta per varpą, ji grižta atgal ir subėga į šlapimo pūslę). Kataraktos operacijos metu gali atsirasti vadinamasis operacinis suglebusios rainelės sindromas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti CARDURA

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip  išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  CARDURA sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra doksazosinas (doksazosino mesilato pavidalu). CARDURA 1 mg tabletėje yra 1,21 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 1 mg doksazosino. CARDURA 2 mg tabletėje yra 2,43 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 2 mg doksazosino. CARDURA 4 mg tabletėje yra 4,85 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 4 mg doksazosino. - Pagalbinės medžiagos: karboksimetilkrakmolo natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas.

  CARDURA išvaizda ir kiekis pakuotėje CARDURA 1 mg yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės. CARDURA 2 mg yra baltos, pailgos, abipus išgaubtos tabletės. CARDURA 4 mg yra baltos, rombo pavidalo, abipus išgaubtos tabletės.

  Tiekiamos CARDURA 1 mg, 2 mg ir 4 mg tablečių lizdinės plokštelės po 30 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas Pfizer Europe MA EEIG Ramsgate Road, Sandwich, Kent, CT13, 9NJ, Jungtinė Karalystė

  Gamintojas R-Pharm Germany GmbH Heinrich-Mack-Strasse 35 89257 Illertissen Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Pfizer Luxembourg SARL, filialas Lietuvoje Goštauto 40a LT 01112 Vilnius Tel. +3705 2514000

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-04

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Įprasta Cardura dozė yra viena tabletė per parą.
  Jeigu šį vaistą vartojate pirmą kartą, normali dozė yra 1 mg per parą. Vėliau įprastinė dozė gali būti 2 mg ar 4 mg per parą. Retkarčiais dozė gali būti padidinta iki didžiausios 8 mg paros dozės, jeigu yra išvešėjusi priešinė liauka, arba iki didžiausios 16 mg paros dozės, jeigu gydomas padidėjęs kraujospūdis.
  Tabletes vartokite taip, kaip nurodė jūsų gydytojas arba užrašyta pakuotės lapelyje.
  Cardura galima vartoti ryte arba vakare. Tabeletes galima vartoti valgant arba nevalgius.
  Geriausiai tabletes vartoti kasdien tuo pačiu metu užsigeriant vandeniu.
  Tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius. Jeigu vis dar dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko.
  Svarbu šias tabletes vartoti nuolat. Jos padės reguliuoti Jūsų kraujospūdį. Dozės keisti arba nutraukti gydymą nepasitarus su gydytoju negalima. Kreipkitės į gydytoją, nelaukdami, kol pasibaigs tabletės.

  Doksazosinas; 4mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti