preloader

Prašome palaukti

CAVINTON FORTE, 10mg, Tabletės, N45

CAVINTON FORTE, 10mg, Tabletės, N45

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Vinpocetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 206008
Vartojamas psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas       gali jiems pakenkti (net  tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip       Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje       nenurodytą šalutinį  poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys 1. Kas yra CAVINTON ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant CAVINTON 3. Kaip vartoti CAVINTON 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti CAVINTON 6. Kita informacija


  1. KAS YRA CAVINTON IR KAM JIS VARTOJAMAS


  CAVINTON yra vaistas, vartojamas psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CAVINTON


  CAVINTON vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) vinpocetinui ar bet kuriai pagalbinei CAVINTON       medžiagai; -    nėštumo ir žindymo laikotarpiu;  -    vaikams ir paaugliams skirti draudžiama (dėl tinkamų klinikinių tyrimų duomenų stokos).


  Specialių atsargumo priemonių reikia: Būtinai pasakykite gydytojui apie visas kitas ligas, kuriomis sergate (ypač jei sutrikusi širdies veikla ar yra pakitimų EKG). CAVINTON gydomiems pacientams, kuriems yra pailgėjusio QT intervalo sindromas,taip pat tiems,  kurie vartoja šį intervalą ilginančių preparatų, reikia užrašyti EKG.


  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Klinikinių tyrimų metu skiriant vinpocetino kartu su beta adrenoblokatoriais (pvz., kloranololiu, pindololiu), klopamidu, glibenklamidu, digoksinu, acenokumaroliu ar hidrochlorotiazidu, nepastebėta šių preparatų sąveikos. Kartais vinpocetinas šiek tiek stiprino alfa metildopos poveikį, todėl vartojant šių vaistų kartu, rekomenduojama reguliariai matuoti kraujospūdį. Nors klinikiniais tyrimais nenustatyta, bet rekomenduojama atsargiai vartoti vinpocetino kartu su centrinę nervų sistemą veikiančiais, taip pat su antiaritminiais preparatais ir antikoaguliantais (vaistai, mažinantys kraujo krešumą). Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu CAVINTON vartoti draudžiama.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant CAVINTON, vairuoti ir valdyti mechanizmus galima, nebent to daryti nepatartų gydytojas. Vinpocetino poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus netirtas.


  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines CAVINTON medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI CAVINTON


  CAVINTON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojas neskyrė kitaip, paprastai geriama po 1-2 CAVINTON 5 mg  tabletes arba po 1 CAVINTON FORTE 10 mg tabletę tris kartus per dieną, po valgio. Pacientams, sergantiems inkstų ar kepenų ligomis, dozės keisti nereikia.


  Pavartojus per didelę CAVINTON dozę Remiantis literatūros duomenimis, ilgai gydyti pacientus 60 mg paros doze yra saugu. Išgėrus net 360 mg vienkartinę vinpocetino dozę, nepasireiškė nei kliniškai pastebimo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai, nei jokio kito šalutinio veikimo.


  Pamiršus pavartoti CAVINTON Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS


  CAVINTON, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinio poveikio dažnis klasifikuojamas taip: Dažnas (pasireiškia daugiau nei 1 iš 100 ir mažiau nei 1 iš 10 pacientų) Nedažnas (pasireiškia daugiau nei 1 iš 1 000 ir mažiau nei 1 iš 100 pacientų) Retas (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 000 ir mažiau nei 1 iš 1 000 pacientų) Labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 gydytų pacientų)


  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: reti: leukemija, trombocitopenija; labai reti: anemija, eritrocitų agliutinacija (sulipimas). Imuninės sistemos sutrikimai: labai reti: padidėjęs jautrumas Metabolizmo ir mitybos sutrikimai: nedažni: padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje; reti: sumažėjęs apetitas, anoreksija (apetito nebuvimas), cukraligė. Psichikos sutrikimai: reti: nemiga, miego sutrikimai, susijaudinimas, nerimastingumas; labai reti: pakili nuotaika, prislėgta nuotaika. Nervų sistemos sutrikimai: nedažni: galvos skausmas; reti: svaigulys, skonio sutrikimas, stuporas (judesių sutrikimas, pasireiškiantis visišku ligonio nejudrumu ir nekalbumu, išliekant sąmonei), hemiparezė (vienos kūno pusės rankos ir kojos silpno paralyžiaus forma), mieguistumas, atminties stoka; labai reti: drebulys, traukuliai. Akių sutrikimai: reti: regos nervo disko pabrinkimas; labai reti: kraujo priplūdimas į junginę. Ausų ir labirintų sutrikimai: nedažni: galvos svaigimas; reti: sustiprėjusi ar susilpnėjusi klausa, spengimas ausyse. Širdies sutrikimai: reti: deguonies stygius širdies raumenyje (miokardo išemija)/ infarktas, krūtinės angina, suretėjęs arba padažnėjęs širdies ritmas, ekstrasistolės (širdies raumens priešlaikinis arba papildomas susitraukimas), palpitacijos (stiprus bei greitas širdies plakimas); labai reti: nereguliarus širdies ritmas, prieširdžių virpėjimas. Kraujagyslių sutrikimai: nedažni: sumažėjęs kraujospūdis; reti: padidėjęs kraujospūdis, veido ir kaklo paraudimas, tromboflebitas (venų uždegimas); labai reti: kraujospūdžio svyravimai. Virškinimo trakto sutrikimai: nedažni: nemalonūs jutimai pilve, burnos džiūvimas, pykinimas; reti: pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, nevirškinimas, vėmimas; labai reti: rijimo sutrikimas, stomatitas (burnos gleivinės uždegimas). Odos ir poodinio audinio sutrikimai: reti: eritema (odos paraudimas), padidėjęs prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, bėrimas; labai reti: dermatitas (odos uždegimas).  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: reti: astenija (bendras silpnumas), nuovargis, karščio jutimas; labai reti: nemalonūs jutimai krūtinėje, sumažėjusi kūno temperatūra. Tyrimai: reti: sumažėjęs arba padidėjęs kraujospūdis, padidėjusi kraujo trigliceridų koncentracija, elektrokardiogramos  ST segmento nusileidimas, padidėjęs ar sumažėjęs eozinofilų skaičius, kepenų fermentų pokyčiai; labai reti: sumažėjęs arba padidėjęs leukocitų (baltųjų kraujo ląstelių) skaičius, sumažėjęs ertirtocitų (raudonųjų kraujo ląstelių) skaičius,  pailgėjęs trombino laikas, padidėjęs kūno svoris.


  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI CAVINTON


  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CAVINTON vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA


  CAVINTON sudėtis


  - Veiklioji medžiaga yra vinpocetinas.       Vienoje CAVINTON 5 mg tabletėje jo yra 5 mg; vienoje CAVINTON       FORTE 10 mg  tabletėje – 10 mg. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas,             magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas.


  CAVINTON išvaizda ir kiekis pakuotėje


  CAVINTON 5 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, bekvapės, disko formos, plokščios, statmenomis briaunomis, kurių vienoje pusėje yra įspaudas “ CAVINTON”. CAVINTON FORTE 10 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, bekvapės, disko formos, plokščios, statmenomis briaunomis, kurių vienoje pusėje yra įspaudas “10 mg”, o kitoje – laužimo linija.


  CAVINTON 5 mg tabletės tiekiamos PVC ir aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis, pakuotėje yra 50 tablečių. CAVINTON FORTE 10 mg tabletės tiekiamos PVC ir aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis, pakuotėje yra  30, 45, 60, 75 arba 90 tablečių.


  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Gedeon Richter Plc. Gyömröi út 19-21 1103 Budapest Vengrija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 268 53 92


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-29


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  CAVINTON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojas neskyrė kitaip, paprastai geriama po 1-2 CAVINTON 5 mg  tabletes arba po 1 CAVINTON FORTE 10 mg tabletę tris kartus per dieną, po valgio. Pacientams, sergantiems inkstų ar kepenų ligomis, dozės keisti nereikia.


  Pavartojus per didelę CAVINTON dozę Remiantis literatūros duomenimis, ilgai gydyti pacientus 60 mg paros doze yra saugu. Išgėrus net 360 mg vienkartinę vinpocetino dozę, nepasireiškė nei kliniškai pastebimo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai, nei jokio kito šalutinio veikimo.


  Pamiršus pavartoti CAVINTON Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vinpocetinas; 10mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti