preloader

Prašome palaukti

Cinnarizin Sopharma, 25mg, tabletės, N50

Cinnarizin Sopharma, 25mg, tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Cinarizinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg
Prekės kodas: 042393

Cinnarizin Sopharma tabletės yra vartojamos:
atsiradus pasyvių judesių (kinetozės) sukeltam pykinimui (pvz., kelionėje);
esant pusiausvyros sutriki...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Cinnarizin Sopharma tabletės yra vartojamos:
  atsiradus pasyvių judesių (kinetozės) sukeltam pykinimui (pvz., kelionėje);
  esant pusiausvyros sutrikimams (pvz., Menjero liga), kai atsiranda tokie simptomai, kaip:
  - galvos sukimasis ar svaigimas;
  - ūžesys ausyse;
  - pykinimas (šleikštulys) ir vėmimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Cinnarizin Sopharma ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Cinnarizin Sopharma 3. Kaip vartoti Cinnarizin Sopharma 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Cinnarizin Sopharma 6. Kita informacija

  1. KAS YRA CINNARIZIN SOPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Cinnarizin Sopharma priklauso kraujagysles plečiamųjų vaistų grupei.

  Cinnarizin Sopharma tablečių sudėtyje yra vaisto, vadinamo cinarizinu, kuris padeda palengvinti pusiausvyros ar judėjimo sutrikimų sukeltus simptomus.

  Cinnarizin Sopharma tabletės yra vartojamos: atsiradus pasyvių judesių (kinetozės) sukeltam pykinimui (pvz., kelionėje); esant pusiausvyros sutrikimams (pvz., Menjero liga), kai atsiranda tokie simptomai, kaip: - galvos sukimasis ar svaigimas; - ūžesys ausyse; - pykinimas (šleikštulys) ir vėmimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINNARIZIN SOPHARMA

  Cinnarizin Sopharma vartoti negalima:      -   jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinarizinui arba bet kuriai pagalbinei Cinnarizin Sopharma medžiagai;

  Specialių atsargumo priemonių reikia:      -   esant parkinsonizmo ligos anamnezei šeimoje arba klinikiniams parkinsonizmo simptomams;      -   žmonėms linkusiems į hipotenzines reakcijas,reikia stebėti arterinį kraujospūdį;      -   atsargiai skirti senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams;      -   cinarizinu gydant ilgą laiką, būtina tirti kraujo, kepenų ir inkstų parametrus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Cinarizinas, antidepresantai ir alkoholis sustiprina vienas kito veikimą jeigu vartojami kartu. Poveikis taip pat sustiprėja vartojant kartu su nootropiniais (piracetamu, aminalonu ir kitais) vaistais. Kraujagysles plečiantys vaistai sustiprina cinarizino poveikį. Skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai ir H2-blokatoriai (ranitidinas, famotidinas) skatina preparato rezorbciją. Reikia informuoti gydytoją apie kitus kartu vartojamus vaistus norint išvengti galimos sąveikos tarp vaistų.

  Cinnarizin Sopharma vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Cinnarizin Sopharma, alkoholio patariama negerti, kadangi jis gali nenuspėjamai sustiprinti ir pakeisti cinarizino poveikį. Maistas Cinnarizin Sopharma poveikiui įtakos nedaro.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Duomenų apie cinarizino skyrimą nėštumo arba laktacijos laikotarpiu nėra. Duomenys apie preparato patekimą į motinos pieną neišsamūs. Todėl nėštumo ir laktacijos laikotarpiu preparato skirti nerekomenduojama. Jei preparato skyrimas būtinas, pageidautina vaisto vartojimo laikotarpiu nežindyti

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo šiuo vaistu pradžioje pasireiškia mieguistumas, todėl vairuotojams ar žmonėms, dirbantiems sutelkto dėmesio reikalaujantį darbą, skirti preparatą reikia labai atsargiai ir gerai įvertinus galimą pavojų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinnarizin Sopharma medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Taip pat sudėtyje yra kviečių krakmolo. Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

  3. KAIP VARTOTI CINNARIZIN SOPHARMA

  Cinnarizin Sopharma visada vartokite tiksliai,kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaisto dozę ir gydymo trukmę, atsižvelgdamas į ligos sunkumą ir paciento jautrumą preparatui, nustato gydytojas. Preparatas geriamas į vidų valgant arba po valgio ir užgeriamas dideliu kiekiu skysčių. ,,Jūros” ligos profilaktikai geriama po 25 mg (1 tabletę) 0,5-1 val. prieš kelionę ir po to 25 mg kas 6 valandas. Jei svaigsta galva, yra triukšmas ausyse, pykina vaisto geriama po 25 mg tris kartus per dieną. Gydymo veiksmingumas priklauso nuo individualaus gydymo režimo ir gydymo trukmės. Siekiant geresnio poveikio, Cinnarizin Sopharma  tabletes reikia vartoti keletą mėnesių. Suaugusiems žmonėms ir jautresniems vaisto poveikiui, gydymą reikia pradėti nuo mažesnių dozių (vidutiniškai 1/2 rekomenduojamos dozės) ir palaipsniui didinti dozę iki pasiekiama laukiamo gydymo poveikio.

  Senyvi žmonės Nėra duomenų, rodančių, kad senyviems žmonėms vaistinio preparato dozę reikėtų keisti.

  Vaikai ir jaunesni negu 16 metų paaugliai Vaikų ir jaunesnių negu 16 metų paauglių šiuo vaistiniu preparatu dėl jame esančios 25 mg dozės gydyti negalima.

  Pacientai, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi Jeigu inkstų arba kepenų funkcija susilpnėjusi, dozę kiekvienam pacientui reikia nustatyti atskirai.

  Pavartojus per didelę Cinnarizin Sopharma dozę Perdozavus šio preparato, gali atsirasti šių požymių: mieguistumas ir hipotenzija, kurią lydi galvos skausmas, sutrikusi orientacija, pusiausvyros sutrikimas. Tokiais atvejais gydymą cinarizinu reikia nutraukti ir taikyti visas priemones, skatinančias preparato išsiskyrimą iš organizmo (skrandžio plovimas, aktyvuotoji anglis) bei skirti simptominį gydymą. Specifinis antidotas nežinomas.

  Pamiršus pavartoti Cinnarizin Sopharma Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Cinnarizin Sopharma Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Cinnarizin Sopharma, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedelsdami nustokite vartoti Cinnarizin Sopharma ir praneškite savo gydytojui, jei atsirado ar jūs įtariate bet kurį iš toliau išvardytų sunkių nepageidaujamų reiškinių, nes Jums gali reikėti skubaus gydymo: atsiradusį Jūsų veido ar gerklės patinimą, dilgėlinę (dar žinoma kaip dilgėlių bėrimas ar urtikarija), odos sudirginimą, paraudimą ar pūslių atsiradimą. Šie simptomai gali būti alerginės reakcijos požymiai ir pasitaiko nedideliam skaičiui žmonių; atsiradusius ar pablogėjusius mėšlungiškus judesius ir tokius judėjimo sutrikimus, kaip lėtumas, raumenų sustingimas, drebėjimas, nerimastingumas. Taip pat gali atsirasti daugiau seilių, trūkčiojantys ar neįprasti liežuvio, veido, burnos, žandikaulio ar gerklės judesiai, ar akių vartymas. Kartais gali atsirasti depresija. Šie reiškiniai pasitaiko tik nedideliam skaičiui žmonių (dažniausiai senyvo amžiaus), kurie ilgai vartojo Cinnarizin Sopharma.

  Jei atsirado aukščiau nurodyti šalutiniai reiškiniai, nedelsiant nustokite vartoti Cinnarizin Sopharma ir pasakykite savo gydytojui.

  Jei pastebėjote toliau nurodytus šalutinius reiškinius, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  Dažni (pasitaikė bent 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių pacientų) Mieguistumas; Pykinimas; Kūno svorio padidėjimas.

  Nedažni (pasitaikė bent 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 vaistą vartojusių pacientų) Pailgėjęs nakties miegas; Vėmimas, diskomforto jutimas pavalgius, skrandžio skausmas, dispepsija; Pernelyg didelis prakaitavimas; Nuovargis; Niežtintys raudoni odos pažeidimai ar odos išbėrimas, arba pilkšvai balti spuogai burnoje.

  Yra buvę pranešimų apie žemiau išvardytus šalutinius reiškinius, tačiau nėra žinoma, kaip dažnai jie pasitaiko, todėl jų dažnis klasifikuojamas kaip nežinomas. Judėjimo sutrikimai, tokie kaip mėšlungiški judesiai, raumenų sustingimas, drebėjimas. Šie simptomai taip pat žinomi kaip ekstrapiramidiniai simptomai (EPS); Raudoni apvalūs odos pažeidimai ar išbėrimas, kurie atsiranda pabuvus saulėje.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CINNARIZIN SOPHARMA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Cinnarizin Sopharma sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra cinarizinas. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg cinarizino. -    Pagalbinės medžiagos yra kviečių krakmolas, laktozė monohidratas, povidonas, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, mikrokristalinė celiuliozė.

  Cinnarizin Sopharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės. PVC/aliuminio lizdinėje plokštelėje yra 50 tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 40 lizdinių plokštelių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  SOPHARMA AD 16 Iliensko Shosse Str. Sofia 1220 Bulgarija Tel.: (+3592) 936 2063 Faksas: (+3592) 936 0286 El. Paštas: mail@sopharma.bg

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2015-01-19

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Cinnarizin Sopharma visada vartokite tiksliai,kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaisto dozę ir gydymo trukmę, atsižvelgdamas į ligos sunkumą ir paciento jautrumą preparatui, nustato gydytojas. Preparatas geriamas į vidų valgant arba po valgio ir užgeriamas dideliu kiekiu skysčių. ,,Jūros” ligos profilaktikai geriama po 25 mg (1 tabletę) 0,5-1 val. prieš kelionę ir po to 25 mg kas 6 valandas. Jei svaigsta galva, yra triukšmas ausyse, pykina vaisto geriama po 25 mg tris kartus per dieną. Gydymo veiksmingumas priklauso nuo individualaus gydymo režimo ir gydymo trukmės. Siekiant geresnio poveikio, Cinnarizin Sopharma  tabletes reikia vartoti keletą mėnesių. Suaugusiems žmonėms ir jautresniems vaisto poveikiui, gydymą reikia pradėti nuo mažesnių dozių (vidutiniškai 1/2 rekomenduojamos dozės) ir palaipsniui didinti dozę iki pasiekiama laukiamo gydymo poveikio.

  Senyvi žmonės Nėra duomenų, rodančių, kad senyviems žmonėms vaistinio preparato dozę reikėtų keisti.

  Vaikai ir jaunesni negu 16 metų paaugliai Vaikų ir jaunesnių negu 16 metų paauglių šiuo vaistiniu preparatu dėl jame esančios 25 mg dozės gydyti negalima.

  Pacientai, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi Jeigu inkstų arba kepenų funkcija susilpnėjusi, dozę kiekvienam pacientui reikia nustatyti atskirai.

  Pavartojus per didelę Cinnarizin Sopharma dozę Perdozavus šio preparato, gali atsirasti šių požymių: mieguistumas ir hipotenzija, kurią lydi galvos skausmas, sutrikusi orientacija, pusiausvyros sutrikimas. Tokiais atvejais gydymą cinarizinu reikia nutraukti ir taikyti visas priemones, skatinančias preparato išsiskyrimą iš organizmo (skrandžio plovimas, aktyvuotoji anglis) bei skirti simptominį gydymą. Specifinis antidotas nežinomas.

  Pamiršus pavartoti Cinnarizin Sopharma Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Cinnarizin Sopharma Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės