preloader

Prašome palaukti

COAXIL, 12,5mg, dengtos tabletės, N30

COAXIL, 12,5mg, dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Tianeptino natrio druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 12,5mg
Prekės kodas: 043959
Antidepresantas, slopinantis nerimą, atgaivinantis aktyvumą, gydomi lengvi, vidutinio sunkumo ar sunkūs didžiosios depresijos epizodai.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Antidepresantas, slopinantis nerimą, atgaivinantis aktyvumą, gydomi lengvi, vidutinio sunkumo ar sunkūs didžiosios depresijos epizodai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje 1. Kas yra COAXIL ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant COAXIL 3. Kaip vartoti COAXIL 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti COAXIL 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra COAXIL ir kam jis vartojamas

  COAXIL yra antidepresantas.

  Coaxil gydomi lengvi, vidutinio sunkumo ar sunkūs didžiosios depresijos epizodai.

  2. Kas žinotina prieš vartojant COAXIL

  COAXIL vartoti negalima: - vaikams, jaunesniems kaip 15 metų; - kartu vartojant neselektyvių monoaminoksidazės inhibitorių (MAOI) grupės vaistus depresijai gydyti (žr. „Kiti vaistai ir COAXIL“). Jeigu norite nuo gydymo MAOI pereiti prie gydymo tianeptinu, tianeptiną pradėkite vartoti praėjus 14 parų nuo MAOI vartojimo nutraukimo. Pereinant nuo gydymo tianeptinu prie gydymo MAOI pakanka 24 valandų pereinamojo periodo. - jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  Jeigu kuri nors minėta būklė yra, būtina informuoti gydytoją prieš vaisto vartojimą.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti COAXIL. Mintys apie savižudybę ir depresijos pasunkėjimas Jeigu sergate depresija, jums kartais gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Tokių minčių gali padaugėti pirmą kartą pradėjus vartoti vaistų nuo depresijos, nes vartojant tokius vaistus užtrunka, kol jie pradeda veikti (paprastai apie dvi savaites, o kartais ir daugiau).

  Tokių minčių gali padaugėti, jei: - jau anksčiau yra kilusių minčių apie savižudybę arba apie savęs žalojimą; - esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų metu gauta duomenų, kad suaugusiems žmonėms (jaunesniems kaip 25 metų), sergantiems psichikos liga ir vartojantiems antidepresantų, padidėja su savižudybe susijusio elgesio pavojus.

  Bet kuriuo metu, jeigu jums kyla minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę.

  Gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija arba jaučiate nerimą, bei pasiūlyti jiems perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad pasakytų jums, jei jiems atrodo, kad depresija ar nerimas pasunkėjo, arba jei jiems nerimą kelia jūsų elgesys.

  Jei reikia atlikti bendrąją anesteziją, informuokite anesteziologą apie šio preparato vartojimą. Gydymą reikia nutraukti likus 24-48 valandoms iki operacijos. Ilgą laiką trunkantis vaisto vartojimas didelėmis dozėmis gali sukelti priklausomybę. COAXIL vartojimo negalima nutraukti staigiai. Gydymas nutraukiamas palaipsniui mažinant dozę per 7-14 dienų. Neviršykite rekomenduojamų dozių. Jeigu dėl ko nors abejojama, reikia pasiklausti gydytojo arba vaistininko.

  Vaikams ir paaugliams COAXIL nėra skirtas vaikams ar paaugliams (iki 18 metų).

  Kiti vaistai ir COAXIL Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Šio vaisto vartojimas kartu su tam tikrais MAOI grupės vaistais (išrašomais depresijos atvejais) gali turėti labai sunkių pasekmių, tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, ypatingai aukšta kūno temperatūra, traukuliai, mirtis. Coaxil nevartokite kartu su mianserinu (išrašomu depresijos atvejais).

  COAXIL vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Gydantis COAXIL, alkoholio gerti draudžiama.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims šio preparato vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kuriems žmonėms COAXIL gali sumažinti budrumą, ypač esant alkoholio poveikiui. Dėl šios priežasties vairuojantiems arba valdantiems mechanizmus žmonėms reikia atkreipti dėmesį į mieguistumo, kurį gali sukelti Coaxil vartojimas, pasireiškimo galimybę.

  COAXIL sudėtyje yra sacharozės Jei gydytojas Jums kada yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartodami šio vaisto pasitarkite su gydytoju.

  3. Kaip vartoti COAXIL

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. COAXIL tabletės geriamos.

  Rekomenduojama dienos dozė yra 3 dengtos tabletės. Paprastai reikia gerti po 1 COAXIL dengtą tabletę 3 kartus per dieną: ryte, vidurdienį ir vakare, prieš valgį arba jo metu.

  Vyresniems nei 70 metų žmonėms bei inkstų funkcijos nepakankamumu sergantiems ligoniams reikia vartoti mažesnę dozę, t. y. po 2 dengtas tabletes per dieną.

  Alkoholikams, nepaisant to, ar yra kepenų cirozė, ar jos nėra, dozės keisti nereikia.

  Pavartojus per didelę COAXIL dozę? Pavartojus per didelę COAXIL dozę, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti COAXIL Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tokiu atveju toliau vaisto reikia vartoti įprastine tvarka, t. y. gerti 1 dengtą tabletę prieš valgį.

  Nustojus vartoti COAXIL Gydymo COAXIL staigiai nenutraukite, bet mažinkite dozę palaipsniui per 7–14 dienų laikotarpį.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Coaxil šalutinio poveikio simptomai, apie kuriuos gauta pranešimų, yra nedidelio intensyvumo. Tai dažniausiai yra pykinimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, mieguistumas, galvos skausmas, burnos džiūvimas ir galvos svaigimas.

  Galimų šalutinio poveikio simptomų pasireiškimo dažnis yra išvardytas pagal tokią sistemą: - labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 vartotojui iš 10); - dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100); - nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000); - reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000); - labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 vartotojui iš 10 000); - dažnis nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Dažni šalutinio poveikio simptomai: - apetito praradimas; - naktiniai košmarai, sunkumas miegoti, nemiga, galvos svaigimas, galvos skausmas, bendras negalavimas, drebėjimas (tremoras); - palpitacijos, nenormalus širdies plakimo jautimas, skausmas širdies ploto priekinėje srityje, kraujo suplūdimas į veidą, sunkumas kvėpuoti; - skrandžio skausmas, pilvo skausmas, burnos džiūvimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis žarnyne; - raumenų skausmas, skausmas apatinėje nugaros srityje; - silpnumo pojūtis, gumulo pojūtis gerklėje.

  Nedažni šalutinio poveikio simptomai: - bėrimas, niežulys, dilgėlinė.

  Reti šalutinio poveikio simptomai: - priklausomybė.

  Nežinomo dažnio šalutinio poveikio simptomai: - mintys apie savižudybę arba su savižudybe susijęs elgesys; - sumišimo pojūtis, dalykų, kurie nėra matomi, jautimas arba girdėjimas (haliucinacijos); - aknė, išskirtinais atvejais – odos pūslelės arba uždegimas (pūslinis dermatitas); - padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, kepenų uždegimas (hepatitas), kuris išskirtinais atvejais gali būti sunkus; - nekontroliuojami judesiai, nekontroliuojami traukuliai, truktelėjimai arba rangymosi judesiai; - sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje.

  Jei pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti COAXIL

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki / EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  COAXIL sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tianeptino natrio druska. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 12,5 mg tianeptino natrio druskos. - Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra: manitolis, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas; tabletės dangale - etilceliuliozė, glicerolio monooleatas, povidonas, karmeliozės natrio druska, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, sacharozė (cukrus), polisorbatas 80, titano dioksidas (E171), natrio-vandenilio karbonatas, baltasis vaškas ir talkas.   COAXIL išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos ovalios tabletės su apvalkalu. Kartono dėžutėje yra 30 arba 90 dengtų tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   Rinkodaros teisės turėtojas Les Laboratoires Servier 50, rue Carnot 92284 Suresnes cedex Prancūzija

  Gamintojas Les Laboratoires Servier Industrie 45520 Gidy Prancūzija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “SERVIER PHARMA” Konstitucijos pr. 7 LT-09308 Vilnius Tel. 370 (5) 2 63 86 28

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-03-28

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Suaugusieji.Įprasta dienos dozė yra 3 tabletės. Paprastai reikia gerti po 1 COAXIL tabletę 3 kartus per dieną: ryte, vidurdienį ir vakare, prieš valgį arba jo metu.

  Senyvi pacientai ir pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi.Vyresniems nei 70 metų žmonėms bei inkstų funkcijos nepakankamumu sergantiems ligoniams reikia vartoti mažesnę dozę, t. y. po 2 tabletes per dieną.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi.Alkoholikams, nepaisant to, ar yra kepenų cirozė, ar jos nėra, dozės keisti nereikia.

  Vaikai.COAXIL nėra skirtas vartoti vaikams ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų), nes nėra pakankamai duomenų dėl vaisto saugumo ir veiksmingumo.

  Tianeptinas; 12,5mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti