preloader

Prašome palaukti

Crestor, 10mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Crestor, 10mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Rozuvastatinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 732183477041
Gydytojas Jums skyrė vartoti Crestor, kadangi: padidėjusi cholesterolio koncentracija Jūsų kraujyje ir (arba) Jums nustatyta kitų veiksnių, didinančių širdies p...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Gydytojas Jums skyrė vartoti Crestor, kadangi: padidėjusi cholesterolio koncentracija Jūsų kraujyje ir (arba) Jums nustatyta kitų veiksnių, didinančių širdies priepuolio, insulto ar kitokių sutrikimų riziką.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Crestor ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Crestor
  3. Kaip vartoti Crestor
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Crestor
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA CRESTOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Crestor priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

  Gydytojas Jums skyrė vartoti Crestor, kadangi:
  padidėjusi cholesterolio koncentracija Jūsų kraujyje (dėl to kyla širdies priepuolio ar insulto pavojus).
  Šį statinų grupės vaistą Jums reikia vartoti dėl to, kad vien dieta ir fiziniu krūviu cholesterolio koncentracijos sureguliuoti nepavyko. Vartojant Crestor, Jums toliau reikia cholesterolio koncentraciją mažinančios dietos ir fizinio krūvio.
  ir (arba) Jums nustatyta kitų veiksnių, didinančių širdies priepuolio, insulto ar kitokių sutrikimų riziką.
  Širdies priepuolį, insultą ir kitų sutrikimų gali sukelti liga, vadinama ateroskleroze. Aterosklerozę sukelia riebalų sankaupos arterijose.

  Kodėl svarbu nenutraukti Crestor vartojimo
  Crestor vartojamas riebalinių medžiagų, vadinamų lipidais (pagrindinė iš jų yra cholesterolis), koncentracijai kraujyje reguliuoti. Kraujyje yra įvairių rūšių cholesterolio - „blogojo" (MTL-C) ir „gerojo" (DTL-C).

  Crestor gali sumažinti „blogojo" ir padidinti „gerojo" cholesterolio kiekį. Šis vaistas padeda slopinti „blogojo" cholesterolio gamybą organizme ir gerina organizmo gebėjimą šalinti jį iš kraujo.

  Padidėjusi cholesterolio koncentracija daugumos žmonių savijautos neveikia ir jokių simptomų nesukelia, tačiau negydant gali sukelti riebalų kaupimą kraujagyslių sienelėse ir kraujagyslių susiaurėjimą.

  Kartais gali užsikimšti susiaurėjusios kraujagyslės ir dėl to sutrikti širdies ar smegenų kraujotaka, ištikti širdies priepuolis ar insultas. Sumažinus cholesterolio koncentraciją, gali sumažėti širdies priepuolio, insulto ar mirties rizika.

  Net cholesterolio koncentracijai sunormalėjus, Crestor reikia vartoti toliau, kadangi jis padeda išvengti naujo cholesterolio kiekio padidėjimo ir riebalų sankaupų susidarymo. Šio vaisto vartojimą reikia nutraukti tik gydytojui nurodžius arba pastojus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CRESTOR

  Crestor vartoti negalima:
  jei Crestor arba kuri nors šio vaisto pagalbinė medžiaga buvo sukėlusi alerginę reakciją;
  nėščioms ir žindančioms moterims. Jei Crestor vartojanti moteris pastoja, ji turi nedelsdama nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Crestor vartojančios moterys turi saugotis pastojimo (naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą);
  pacientams, sergantiems kepenų ligomis;
  pacientams, sergantiems sunkiomis inkstų ligomis;
  jeigu kartojasi arba dėl neaiškios priežasties pasireiškia raumenų skausmas;
  kartu su ciklosporinu (šio vaisto vartojama, pvz., po organų transplantacijos).

  Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų arba abejojate, apie tai pasakykite gydytojui.

  Be to, Crestor 40 mg (didžiausios dozės) vartoti negalima:
  - pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų ligomis (jei abejojate, klauskite gydytojo);
  - jeigu sutrikusi skydliaukės funkcija;
  - jeigu anksčiau buvo bet koks pasikartojantis arba dėl neaiškios priežasties pasireiškęs raumenų skausmas, Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams diagnozuota paveldima raumenų liga, arba jeigu buvo pasireiškę raumenų sutrikimų vartojant kitus lipidų koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus;
  - jeigu reguliariai geriate daug alkoholinių gėrimų;
  - azijiečiams (japonams, kinams, filipiniečiams, vietnamiečiams, korėjiečiams ir indams);
  - kartu su fibratais (kitais cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinančiais vaistais).

  Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų arba abejojate, apie tai būtinai pasakykite gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu nesveiki Jūsų inkstai;
  - jeigu nesveikos Jūsų kepenys;
  - jeigu anksčiau kartojosi arba dėl neaiškios priežasties pasireiškė raumenų skausmas, Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams diagnozuota paveldima raumenų liga, arba jeigu buvo raumenų sutrikimų vartojant kitus cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus. Jeigu dėl neaiškios priežasties pradėjo skaudėti raumenis, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui (tai ypač svarbu, jei blogai jaučiatės arba karščiuojate). Taip pat pasakykite gydytojui jei jaučiate nuolatinį raumenų silpnumą -gydytojas gali daryti tam tikrus papildomus tyrimus ir skirti vaistų gydymui;
  - jeigu reguliariai geriate daug alkoholinių gėrimų;
  - jeigu sutrikusi skydliaukės funkcija;
  - jeigu kartu vartojate kitus cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus - fibratus (atidžiai perskaitykite šį pakuotės lapelį net jeigu anksčiau vartojote kitus vaistus padidėjusiai cholesterolio koncentracijai mažinti);
  - jei vartojate vaistus ŽIV infekcijai gydyti (ritonavirą su liponoviru arba/ir atazanaviru, žr.Kitų vaistų vartojimas);
  - jeigu pacientas jaunesnis kaip 10 metų (jaunesniems kaip 10 metų vaikams Crestor vartoti negalima);jeigu pacientas jaunesnis kaip 18 metų (vaikams ir paaugliams iki 18 metų Crestor 40 mg vartoti negalima);- jeigu esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus (gydytojas turi parinkti tinkamą pradinę Crestor dozę);
  - jeigu sergate sunkiu kvėpavimo nepakankamumu;
  - azijiečiams (japonams, kinams, filipiniečiams, vietnamiečiams, korėjiečiams ir indams) (gydytojas turi parinkti tinkamą pradinę Crestor dozę).

  Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų arba abejojate, 40 mg (didžiausios Crestor dozės) Jums vartoti negalima. Prieš pradėdami gerti bet kurią Crestor dozę, pasitarkite su gydytoju.

  Statinai gali veikti nedaugelio žmonių kepenų veiklą (paprastu tyrimu nustatomas padidėęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje). Dėl šios priežasties gydytojas paprastai atlieka šį kraujo tyrimą (kepenų funkcijos mėginį) prieš skirdamas Crestor ir gydymo metu.

  Jei sergate diabetu arba turite padidėjusią riziką juo susirgti, tai gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę, kol vartosite šio vaisto. Diabeto rizika gali būti didesnė, jei padidėjęs cukraus ar riebalų kiekis Jūsų kraujyje, turite antsvorį arba padidėjusį kraujospūdį.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Tai ypač svarbu, jeigu vartojate ciklosporiną (pvz., transplantavus organą), varfariną ar kitą kraujo krešėjimą slopinantį vaistą, fibratus (pvz., gemfibrozilį, fenofibratą) ar kitus vaistus cholesterolio koncentracijai mažinti (pvz., ezetimibą), vaistus skrandžio rūgščiai neutralizuoti, eritromiciną (antibiotiką), geriamuosius kontraceptikus, pakeičiamosios hormoninės terapijos vaistus arba ritonavirą su lopinoviru arba/ir atazanaviru (nuo ŽIV infekcijos). Crestor gali keisti šių vaistų poveikį arba šie vaistai gali keisti Crestor poveikį.

  Crestor vartojimas su maistu ir gėrimais
  Crestor galima gerti valgant arba be maisto.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Nėščioms ir žindančioms moterims Crestor vartoti negalima. Jei Crestor vartojanti moteris pastoja, ji turi nedelsdama nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Crestor vartojančios moterys turi saugotis pastojimo (naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą).

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dauguma Crestor vartojančių žmonių vairuoti ir valdyti mechanizmus gali, nes jų gebėjimo dirbti šiuos darbus Crestor neveikia. Vis dėlto kai kuriems žmonėms svaigsta galva. Jeigu jaučiate galvos svaigimą, tai prieš vairuodami arba prieš valdydami mechanizmus pasitarkite su gydytoju.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Crestor medžiagas
  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių (laktozės arba pieno cukraus), kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Crestor.

  Visos šio vaisto sudėtinės medžiagos išvardytos žemiau, skyrelyje „Crestor sudėtis".

  3. KAIP VARTOTI CRESTOR

  Crestor visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinės dozės suaugusiesiems

  Jeigu Crestor vartojate dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijos

  Pradinė dozė
  Iš pradžių būtina vartoti 5 mg arba 10 mg Crestor dozę (net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito statinų grupės vaisto dozę). Pradinė dozė priklauso nuo:
  cholesterolio koncentracijos kraujyje;
  širdies priepuolio ar insulto rizikos;
  ar yra veiksnių, didinančių šalutinio poveikio pavojų.
  Kokia Crestor pradinė dozė Jums tinkamiausia, patars gydytojas.

  Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:
  esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);
  esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus;
  sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;
  yra pavojus Jums susirgti miopatija (ši liga pasireiškia raumenų skausmu).

  Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė
  Gydytojas gali nuspręsti didinti Crestor dozę iki Jums reikiamos. Jei iš pradžių vartojote 5 mg, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti šią dozę iki 10 mg, paskui - iki 20 mg, vėliau - prireikus iki 40 mg. Jei iš pradžių vartojote 10 mg dozę, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti ją iki 20 mg, paskui - prireikus iki 40 mg. Dozė koreguojama kas 4 savaites.

  Didžiausia Crestor paros dozė - 40 mg. Ji skiriama tik tada, kai cholesterolio koncentracija kraujyje ir širdies priepuolio arba insulto rizika yra didelė, o cholesterolio koncentracija pakankamai nesumažėja vartojant 20 mg dozę.

  Jeigu Crestor vartojate širdies priepuolio, insulto ar panašių sveikatos sutrikimų rizikai sumažinti
  Rekomenduojama paros dozė - 20 mg, tačiau dėl aukščiau išvardintų priežasčių gydytojas gali nuspręsti skirti mažesnę.

  Įprastos dozės 10 - 17 metų vaikams
  Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali ją didinti iki vaikui reikalingos. Didžiausia Crestor paros dozė - 20 mg. Šį vaistą reikia gerti 1 kartą per parą. Crestor 40 mg tablečių vaikams vartoti negalima.

  Kaip gerti šias tabletes
  Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu.
  Crestor geriamas 1 kartą per parą, bet kuriuo paros laiku.
  Stenkitės šias tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku (tai padės prisiminti).

  Reguliarus cholesterolio koncentracijos tyrimas
  Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą ir tokia išliko. Gydytojas gali nuspręsti didinti Crestor dozę iki Jums reikiamos.

  Pavartojus per didelę Crestor dozę
  Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

  Jei nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Crestor.

  Pamiršus pavartoti Crestor
  Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.

  Nustojus vartoti Crestor
  Jei Crestor vartojimą norite nutraukti, apie tai pasakykite gydytojui. Šio vaisto nevartojant, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Crestor, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Svarbu žinoti, koks šalutinis poveikis gali pasireikšti. Paprastai jis būna lengvas ir trumpalaikis.

  Nedelsdami nutraukite Crestor vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų:
  - pasunkėjęs kvėpavimas su veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų patinimu ar be jo;
  - veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų pabrinkimas (dėl jo gali pasunkėti rijimas);
  - stiprus odos niežulys ir iškilusių patinimų odoje.

  Taip pat nedelsdami nutraukite Crestor vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu dėl neaiškios priežasties pradeda skaudėti raumenis arba juos skauda ilgiau negu įprasta. Vaikams ir paaugliams raumenų pažeidimo simptomų pasireiškia dažniau negu suaugusiesiems. Vartojant Crestor (kaip ir kitus statinų grupės vaistus), labai nedaugeliui žmonių pasireiškė šalutinis poveikis raumenims, kuris retais atvejais progresavo iki rabdomiolize vadinamo raumenų pažeidimo, galinčio kelti pavojų gyvybei.

  Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti dažnai (nuo 1/10 iki 1/100 pacientų):
  - galvos skausmas;
  - pilvo (skrandžio) skausmas;
  - vidurių užkietėjimas;
  - pykinimas;
  - raumenų skausmas;
  - silpnumas;
  - galvos svaigimas;
  - baltymo kiekio šlapime padidėjimas (tik vartojant 40 mg Crestor dozę) - vaistą vartojant toliau, šis poveikis dažniausiai praeina savaime;
  - cukrinis diabetas. Jo tikimybė didesnė, jei padidėjęs cukraus ar riebalų kiekis Jūsų kraujyje, turite antsvorį arba padidėjusį kraujospūdį. Tokiu atveju gydytojas stebės Jūsų būklę, kol vartosite šio vaisto.

  Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti nedažnai (nuo 1/100 iki 1/1000 pacientų):
  - išbėrimas, niežulys ar kitos odos reakcijos;
  - baltymo kiekio šlapime padidėjimas (tik vartojant 5 mg, 10 mg arba 20 mg Crestor dozę). Vaistą vartojant toliau, šis poveikis dažniausiai praeina savaime.

  Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti retai (nuo 1/1000 iki 1/10000 pacientų):
  - sunki alerginė reakcija. Jos požymiai yra veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų pabrinkimas, pasunkėjęs rijimas ir kvėpavimas, stiprus odos niežulys (joje susidaro iškilų patinimų). Jeigu manote, kad pasireiškė alerginė reakcija, nedelsdami nutraukite Crestor vartojimą ir kreipkitės į gydytoją;
  - raumenų pažeidimas suaugusiesiems. Atsargumo dėlei nutraukite Crestor vartojimą ir nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu pradeda skaudėti raumenis dėl neaiškios priežasties arba skauda juos ilgiau negu įprasta;
  - stiprus pilvo skausmas (kasos uždegimas);
  -padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje;
  - sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje.

  Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti labai retai (mažiau kaip 1/10000 pacientų):
  - gelta (pageltusi oda ir akys);
  - hepatitas (kepenų uždegimas);
  - kraujo pėdsakai šlapime;
  - kojų ir rankų nervų pažeidimas (pvz., nejautra);
  - sąnarių skausmas;
  - atminties praradimas;
  - krūties audinio padidėjimas (vyrams).

  Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):
  - viduriavimas;
  - Stevens-Johnson sindromas (sunki pūslių susidarymu pasireiškianti būklė, dėl kurios pažeidžiama oda, burnos ertmė, akys ir lyties organai;
  - kosulys;
  - dusulys;
  -edema (tinimas);
  - miego sutrikimai, įskaitant nemigą ir naktinius košmarus;
  - seksualiniai sutrikimai;
  - depresija;
  - kvėpavimo sutrikimai, įskaitant užsitęsusį kosulį ir (ar) dusulį arba karščiavimą.
  - nuolatinis raumenų silpnumas;
  - sausgyslių pažeidimai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CRESTOR

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės, lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Crestor vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Tablečių negalima išmesti į šiukšliadėžę ar išpilti į kanalizaciją. Jei pasibaigė vaisto tinkamumo laikas arba vaistas Jums nebetinka, grąžinkite jį vaistininkui.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
  Laikykite gamintojo pakuotėje.

  6. KITA INFORMACIJA

  Crestor sudėtis
  Veiklioji medžiaga yra rozuvastatinas. Plėvele dengtoje Crestor tabletėje yra rozuvastatino kalcio kiekis, kuris atitinka 5 mg, 10 mg, 20 mg arba 40 mg rozuvastatino. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kalcio fosfatas, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, glicerolio triacetatas, titano dioksidas (E171). Crestor 10 mg, 20 mg ir 40 mg plėvele dengtose tabletėse dar yra raudonojo geležies oksido (E 172), o Crestor 5 mg plėvele dengtose tabletėse - geltonojo geležies oksido (E172).

  Crestor išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Pakuotėje yra 7 arba 28 tabletės (lizdinėse plokštelėse).

  Tiekiamos 4 stiprumų Crestor tabletės:
  Crestor 5 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos, apvalios, pažymėtos „ZD4522" ir „5";
  Crestor 10 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės, apvalios, vienoje pusėje pažymėtos „ZD4522" ir „10";
  Crestor 20 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės, apvalios, pažymėtos „ZD4522" ir „20";
  Crestor 40 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės, ovalios, pažymėtos „ZD4522" ir „40".

  Rinkodaros teisės turėtojas
  AstraZeneca UK Limited
  2 Kingdom Street
  London W2 6BD
  Jungtinė Karalystė

  Gamintojai
  AstraZeneca UK Limited
  Silk Road Business Park
  Macclesfield, Cheshire SK 10 2NA
  Jungtinė Karalystė

  Corden Pharma GmbH
  Otto-Hahn-Strasse, 68723 Plankstadt
  Vokietija

  AstraZeneca GmbH
  Tinsdaler Weg 183,
  22880 Wedel
  Vokietija

  AstraZeneca Reims
  Parc Industriel Pompelle,
  Chemin de Vrilly, Box 1050,
  Reims Cedex 2
  Prancūzija

  AstraZeneca AB
  S-151 85 Södertälje
  Švedija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB AstraZeneca Lietuva
  Jasinskio g.16A
  LT- 01112 Vilnius
  Tel. + 370 2660550

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-02-01

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Crestor visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinės dozės suaugusiesiems

  Jeigu Crestor vartojate dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijos

  Pradinė dozė
  Iš pradžių būtina vartoti 5 mg arba 10 mg Crestor dozę (net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito statinų grupės vaisto dozę). Pradinė dozė priklauso nuo:
  cholesterolio koncentracijos kraujyje;
  širdies priepuolio ar insulto rizikos;
  ar yra veiksnių, didinančių šalutinio poveikio pavojų.
  Kokia Crestor pradinė dozė Jums tinkamiausia, patars gydytojas.

  Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:
  esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);
  esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus;
  sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;
  yra pavojus Jums susirgti miopatija (ši liga pasireiškia raumenų skausmu).

  Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė
  Gydytojas gali nuspręsti didinti Crestor dozę iki Jums reikiamos. Jei iš pradžių vartojote 5 mg, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti šią dozę iki 10 mg, paskui - iki 20 mg, vėliau - prireikus iki 40 mg. Jei iš pradžių vartojote 10 mg dozę, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti ją iki 20 mg, paskui - prireikus iki 40 mg. Dozė koreguojama kas 4 savaites.

  Didžiausia Crestor paros dozė - 40 mg. Ji skiriama tik tada, kai cholesterolio koncentracija kraujyje ir širdies priepuolio arba insulto rizika yra didelė, o cholesterolio koncentracija pakankamai nesumažėja vartojant 20 mg dozę.

  Jeigu Crestor vartojate širdies priepuolio, insulto ar panašių sveikatos sutrikimų rizikai sumažinti
  Rekomenduojama paros dozė - 20 mg, tačiau dėl aukščiau išvardintų priežasčių gydytojas gali nuspręsti skirti mažesnę.

  Įprastos dozės 10 - 17 metų vaikams
  Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali ją didinti iki vaikui reikalingos. Didžiausia Crestor paros dozė - 20 mg. Šį vaistą reikia gerti 1 kartą per parą. Crestor 40 mg tablečių vaikams vartoti negalima.

  Kaip gerti šias tabletes
  Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu.
  Crestor geriamas 1 kartą per parą, bet kuriuo paros laiku.
  Stenkitės šias tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku (tai padės prisiminti).

  Reguliarus cholesterolio koncentracijos tyrimas
  Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą ir tokia išliko. Gydytojas gali nuspręsti didinti Crestor dozę iki Jums reikiamos.

  Pavartojus per didelę Crestor dozę
  Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

  Jei nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Crestor.

  Pamiršus pavartoti Crestor
  Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.

  Nustojus vartoti Crestor
  Jei Crestor vartojimą norite nutraukti, apie tai pasakykite gydytojui. Šio vaisto nevartojant, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės