preloader

Prašome palaukti

DEPAKINE CHRONO, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N30

DEPAKINE CHRONO, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Natrio valproatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 014960
Epilepsijai ir manijai gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Epilepsijai ir manijai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra DEPAKINE CHRONO ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant DEPAKINE CHRONO
  3. Kaip vartoti DEPAKINE CHRONO
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti DEPAKINE CHRONO
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra DEPAKINE CHRONO ir kam jis vartojamas

  Veiklioji DEPAKINE CHRONO 300 mg ar 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių medžiaga yra natrio valproatas bei valproinė rūgštis. DEPAKINE CHRONO yra vaistas, vartojamas epilepsijai ir manijai gydyti.

  Manijai, kurios metu Jūs galite jaustis labai susijaudinę ar sujaudinti, pakilios nuotaikos, entuziastingi ar pernelyg aktyvūs. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu afektiniu sutrikimu. DEPAKINE CHRONO gali būti vartojamas, kai negalima vartoti ličio preparatų.


  2. Kas žinotina prieš vartojant DEPAKINE CHRONO

  DEPAKINE CHRONO vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija natrio valproatui, valproinei rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu Jūs sergate lėtiniu kepenų uždegimu, aktyviu kepenų uždegimu ar kita aktyvia kepenų liga;
  - jeigu Jūs arba Jūsų kraujo giminaičiai yra sirgę sunkiu kepenų uždegimu, ypač sukeltu vaistų;
  - jeigu Jūs sergate hepatine porfirija (labai reta medžiagų apykaitos liga).
  Jeigu pacientas mano, kad jam gali būti bet kuri minėta problema, arba atsiranda kokių nors abejonių, prieš vartojant DEPAKINE CHRONO reikia pasitarti su gydytoju.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti DEPAKINE CHRONO.
  - jeigu Jums ar Jūsų vaikui staiga pablogėja sveikata, ypač per pirmuosius 6 gydymo mėnesius, ir ypač, jei atsiranda daugkartinis vėmimas, didelis nuovargis, pilvo ar jo viršutinės dalies skausmas, apsnūdimas, silpnumas, pykinimas, gelta (pagelsta oda ar akių skleros), išnyksta apetitas, patinsta kojos, pasunkėja epilepsija ar pablogėja bendroji savijauta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Labai mažam ligonių skaičiui DEPAKINE CHRONO gali veikti kepenis ir kasą (pastarąjį organą paveikia retai);
  - jeigu DEPAKINE CHRONO gydomas jaunesnis negu 3 metų Jūsų vaikas, kuris kartu vartoja kitų vaistų nuo epilepsijos, serga nervų ar medžiagų apykaitos liga ir sunkia epilepsijos forma;
  - jeigu Jūsų vaikas, ypač jaunesnis negu 3 metų, gydomas DEPAKINE CHRONO, jam kartu su šiuo vaistu vartoti acetilsalicilo rūgšties (aspirino) negalima;
  - jeigu Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige (reta liga);
  - jeigu Jums yra bet koks medžiagų apykaitos sutrikimas, ypač paveldimas fermentų trūkumas, pvz., trūksta šlapalo apykaitos ciklo fermentų, kraujyje dažniau gali padidėti amonio jonų kiekis.
  - jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija. Jūsų gydytojui gali reikėti dažnai matuoti valproato kiekį kraujyje ar patikslinti vaisto dozę;
  - jeigu turite antsvorio, nes gali padidėti apetitas;
  - nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip natrio valproatas ir valproinė rūgštis, turėjo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams
  Vaikai ir paaugliai iki 18 metų
  DEPAKINE CHRONO negalima vartoti manijai gydyti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

  Kiti vaistai ir DEPAKINE CHRONO
  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kurie vaistai gali daryti įtaką DEPAKINE CHRONO poveikiui (arba atvirkščiai). Jiems priklauso:
  - neuroleptikai (vaistai nuo psichikos ligų);
  - vaistai nuo depresijos;
  - benzodiazepinai, vartojami kaip migdomosios tabletės ar kaip vaistai nuo nerimo;
  - kiti antiepilepsiniai vaistai, pvz., fenobarbitalis, fenitoinas, primidonas, lamotriginas, karbamazepinas, topiramatas, felbamatas;
  - zidovudinas (vaistas nuo ŽIV ir įgyto imunodeficito sindromo);
  - meflokvinas (vaistas, vartojamas maliarijos profilaktikai);
  - salicilatai (acetilsalicilo rūgštis); apie jų vartojimą gydant vaikus informacijos yra ir kitose šio skyriaus vietose;
  - antikoaguliantai (vaistai, vartojami krešulių atsiradimo profilaktikai);
  - cimetidinas (vaistas nuo skrandžio opų);
  - eritromicinas, rifampicinas;
  - karbapenemai, pavyzdžiui, imipenemas, panipenemas ir meropenemas (antibiotikai, kuriais gydomos bakterinės infekcinės ligos). Valproinės rūgšties negalima vartoti kartu su karbapenemais, nes gali susilpnėti natrio valproato poveikis.

  DEPAKINE CHRONO gali daryti įtaką šių ir kitų vaistų poveikiui ar pastarieji vaistai kaip nors veikti DEPAKINE CHRONO poveikį. Kiekvienam pacientui gali būti reikalingas skirtingas šio vaisto kiekis ar gali reikėti gydymo kitokiais vaistais, todėl patarimo reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.
  Gydytojas ar vaistininkas gali suteikti išsamesnės informacijos apie vaistus, kurių ligoniams, gydomiems DEPAKINE CHRONO, reikia vartoti atsargiai ar atsisakyti.

  DEPAKINE CHRONO vartojimas su maistu ir gėrimais
  DEPAKINE CHRONO pasisavinimui maistas įtakos nedaro.
  Gydymo metu nerekomenduojama gerti alkoholio.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia arba vaisingo amžiaus moteris, šio vaisto vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai vaistą vartoti aiškiai pataria gydytojas. Vaisingo amžiaus moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo metu.

  Informacija moterims, kurios gali pastoti
  Svarbu apsvarstyti Jūsų nėštumo ir epilepsijos klausimą su šeimos gydytoju ir, jei turite, su Jūsų epilepsijos specialistu. Tai užtikrins Jūsų ir Jūsų gydytojo sutarimą, kad Jūs turėtumėte vartoti DEPAKINE CHRONO, kai pastosite. Moterims, vartojančioms DEPAKINE CHRONO, neplanuotas nėštumas yra nepageidaujamas. Kadangi DEPAKINE CHRONO geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumo nekeičia, reikia naudotis veiksmingu kontracepcijos metodu, o nusprendus pastoti, būtinai pasitarti su gydytoju.

  Moterų, kurios vartoja DEPAKINE CHRONO, pagimdytiems kūdikiams gali atsirasti įvairių problemų:
  - DEPAKINE CHRONO gali didinti įgimtų ydų, tokių kaip įskilo stuburo (netaisyklingai susiformavę stuburo kaulai), veido ir kaukolės defektų, galūnių apsigimimų, širdies ir kraujagyslių sistemos apsigimimų, hipospadijos (įgimto šlaplės sutrikimo) ir daugybinių įvairių organų sistemų apsigimimų riziką;
  - Vaikams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu vartojo DEPAKINE CHRONO, padidėja rizika atsirasti vystymosi ar autizmo sutrikimų;
  - Naujagimiams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu vartojo DEPAKINE CHRONO, gali būti kraujo krešėjimo sutrikimų, sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje ir pasireikšti hipotiroidizmas (per silpna skydliaukės veikla, galinti sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą).

  Paprastai jau pirmoje nėštumo pusėje įprastais tyrimais galima nustatyti gimdoje augančio vaisiaus apsigimimą.
  Tinkamai planuojant nėštumą, šių problemų išsivystymo rizika gali būti mažesnė.

  Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Gydytojas gali pakeisti gydymą ir (ar) papildomai skirti preparatų, kurių sudėtyje yra folio rūgšties. Jeigu gydytojas nenusprendžia kitaip, DEPAKINE CHRONO vartojimo nenutraukite, nes nekontroliuojama epilepsija gali kelti didelį pavojų jums ir besivystančiam vaisiui.

  Informacija ketinančioms pastoti moterims (žr. “Informacija moterims, kurios gali pastoti”)
  Moterims, vartojančioms vaistų nuo epilepsijos, neplanuotas nėštumas yra nepageidaujamas. Prieš pastojant, pasitarkite su gydytoju, kuris prireikus galės patikslinti gydymą ir (ar) vaistų dozavimą bei tinkamai stebėti nėštumą.
  Kai tik paaiškėja, kad pastojote, kuo skubiau informuokite gydytoją.

  Informacija pastojusioms moterims, kurios gydomos DEPAKINE CHRONO (žr.“Informacija moterims, kurios gali pastoti”)
  Jei vartodama DEPAKINE CHRONO, pastojote, nedelsdama pasakykite gydytojui.

  Žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Kadangi su motinos pienu DEPAKINE CHRONO išsiskiria mažai, jis dažniausiai jokios rizikos kūdikiui nesukelia ir žindymą paprastai nutraukti nebūtina. Vis dėlto, moteris turi pasitarti su gydytoju, ar kūdikį žindyti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  DEPAKINE CHRONO kai kuriems žmonėms gali sukelti, ypač gydymo pradžioje, šio vaisto vartojant kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais ar benzodiazepinais, galvos sukimąsi ir apsvaigimą. Prieš vairuojant automobilį, valdant mechanizmus ar atliekant kitokį darbą, kuris gali būti pavojingas mieguistam ar apsvaigusiam žmogui, reikia įsitikinti, kokią organizmo reakciją sukelia DEPAKINE CHRONO.


  3. Kaip vartoti DEPAKINE CHRONO

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  DEPAKINE CHRONO reikia vartoti per burną.

  Būtina reguliariai tikrintis gydytojo nustatytu laiku. Tai labai svarbu, kadangi gali prireikti keisti dozę.

  Dozavimas
  DEPAKINE CHRONO paros dozę galima gerti iš karto arba per du kartus. Tabletę reikia nuryti nekramtytą. Prireikus ją galima dalyti (todėl lengviau skirti tikslią dozę), bet ne kramtyti ar trupinti.
  Nelaužkite tabletės, jeigu nėra vagelės.

  Paros dozė priklauso nuo paciento amžiaus ir kūno svorio. Ją nustato gydytojas.

  Epilepsija
  Iš pradžių paprastai vartojama 10-15 mg/kg kūno svorio paros dozė, vėliau ji didinama iki optimalios, kuri paprastai yra 20-30 mg/kg kūno svorio. Vis dėlto, jei vartojant šią dozę priepuolių kontrolė yra nepakankama, ją galima toliau tinkamai didinti. Jei vartojama didesnė negu 50 mg/kg paros dozė, ligonį būtina nuolat stebėti.

  Vartojimas kūdikiams ir vaikams
  Įprastinė palaikomoji paros dozė yra maždaug 30 mg/kg kūno svorio.

  Suaugę žmonės
  Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 20-30 mg/kg kūno svorio.

  Senyvi pacientai
  Nors DEPAKINE CHRONO farmakokinetika yra modifikuota, šių pokyčių reikšmė klinikai yra nepakankamai reikšminga, todėl dozę reikia nustatyti pagal priepuolių kontroliavimą.

  Manija
  Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė
  Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  DEPAKINE CHRONO reikia vartoti visą gydytojo nurodytą laiką.
  Jeigu manote, kad DEPAKINE CHRONO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę DEPAKINE CHRONO dozę?
  Ūminio sunkaus perdozavimo simptomai paprastai yra koma, kurios metu būna raumenų tonuso sumažėjimas, susilpnėję refleksai, akies vyzdžio susiaurėjimas, sutrikęs kvėpavimas, metabolinė acidozė.
  Tačiau simptomų gali būti ir kitokių, gali prasidėti net traukuliai, jei vaisto koncentracija plazmoje būna labai didelė. Kartais gali padidėti galvos smegenų skysčio spaudimas.
  Perdozavus reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią skubios pagalbos skyrių. Gydymas yra simptominis: reikia išplauti skrandį (jei po vaisto vartojimo praėjo ne daugiau kaip 12 valandų) ir nuolat stebėti širdies ir kvėpavimo sistemos veiklą.

  Pamiršus pavartoti DEPAKINE CHRONO
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskyrė gydytojas. Jei pacientas praleido kelias dozes, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Nustojus vartoti DEPAKINE CHRONO
  Nepasitarus su gydytoju nutraukti DEPAKINE CHRONO vartojimą ar keisti dozę negalima. Savo nuožiūra nutraukus vaisto vartojimą, gali vėl pablogėti sveikata.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Retai jis būna sunkus, tačiau dažniausiai šalutinio poveikio nebūna. Paprastai jis būna laikinas. Gali prireikti net medikamentinio gydymo, jei atsiranda tam tikras šalutinis poveikis, pvz.:
  - pykinimas ar skrandžio gėla, viduriavimas, ypač gydymo pradžioje;
  - galvos skausmas;
  - drebėjimas (tremoras), mieguistumas, nuraminimas (sedacija), ekstrapiramidiniai sutrikimai, netvirta eisena;
  - agresija, baimingas susijaudinimas, dėmesio sukaupimo sutrikimas, nenormalus elgesys ir per didelis psichomotorinis aktyvumas;
  - pėdų ir plaštakų dilgčiojimas ar tirpimas;
  - odos reakcija, pvz., išbėrimas;
  - mėnesinių ciklo pokyčiai;
  - klausos sutrikimas;
  - greiti nekontroliuojami akių judesiai;
  - alerginė reakcija;
  - pėdų ir blauzdų patinimas (edema);
  - kūno svorio padidėjimas;
  - inkstų negalavimai, šlapinimasis į lovą ar dažnesnis noras šlapintis;
  - vyrų nevaisingumas;
  - atminties pablogėjimas ir pažintinės funkcijos sutrikimas;
  - mokymosi sutrikimas.

  Gauta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją, osteoporozę (kaulo išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei ilgai vartojate vaistų nuo epilepsijos, sirgote osteoporoze arba vartojate steroidų.

  Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei prasideda sunkus toliau išvardytas šalutinis poveikis, kadangi gali prireikti skubios medicininės pagalbos.
  - Pakitęs sąmonės lygis, keistas elgesys, susijęs su priepuolių padažnėjimu ar pasunkėjimu, jėgų netekimu, ypač jei kartu vartojama fenobarbitalio ir topiramato ar staiga padidinama DEPAKINE CHRONO dozė.
  - Daugkartinis vėmimas, didelis nuovargis, stiprus pilvo, ypač viršutinės dalies, skausmas, mieguistumas, silpnumas, apetito išnykimas, pykinimas, gelta (odos ar akių sklerų pageltimas), kojų pabrinkimas, epilepsijos pasunkėjimas ar bendros savijautos pablogėjimas.
  - Kraujo krešėjimo sutrikimas.
  - Savaiminis kraujavimas ar mėlynių atsiradimas.
  - Pūslių atsiradimas ir odos sluoksniavimasis.
  - Ženklus baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas ar kaulų čiulpų nepakankamumas, kartais pasireiškiantis karščiavimu ir dusuliu.
  - Sumišimas, kuris gali atsirasti dėl natrio kiekio Jūsų kraujyje sumažėjimo.
  - Alergijos sukeltas patinimas, susijęs su skausmingomis niežtinčiomis ruplėmis (dažniausia akių, lūpų, gerklės ir kartais rankų bei pėdų srityje).
  - Sindromas, pasireiškiantis vaistų sukeltu išbėrimu, karščiavimu, limfmazgių padidėjimu ir galimu kitų organų pažeidimu.
  - Per mažas skydliaukės aktyvumas, galintis sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą (hipotiroidizmas).
  - Alerginė reakcija, sukelianti sąnarių skausmą, odos išbėrimą ir karščiavimą (Stivenso ir Džonsono sindromas).
  - Ekstrapiramidinis sutrikimas.
  - Plaučius apgaubiančios plėvės uždegimo sukeltas kvėpavimo pasunkėjimas ir skausmas (skystis pleuros ertmėje).

  Vartojant DEPAKINE CHRONO gali sumažėti kraujo plokštelių ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekis.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti DEPAKINE CHRONO

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės ir butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  DEPAKINE CHRONO sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas ir valproinė rūgštis. Vienoje DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 199,8 mg natrio valproato ir 87 mg valproinės rūgšties (abi dalys kartu atitinka 300 mg natrio valproato). Vienoje DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 333 mg natrio valproato ir 145 mg valproinės rūgšties (abi dalys kartu atitinka 500 mg natrio valproato).
  - Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė 4000, etilceliuliozė (20 mPa.s), hidratuotas koloidinis silicio dioksidas, sacharino natrio druska, hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, titano dioksidas, poliakrilato 30 % dispersija.

  DEPAKINE CHRONO išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Kartono dėžutė, kurioje yra polipropileno butelis su polietileno dangteliu.
  Butelyje yra drėgmės sugėrėjas ir 100 DEPAKINE CHRONO 300 mg arba 30 DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių.
  DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės ir DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra balkšvos, pailgos, dengtos plėvele, abiejose pusėse įspausta vagelė.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“
  A. Juozapavičiaus g. 6/2
  LT-09310, Vilnius
  Lietuva

  Gamintojai
  DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
  Sanofi Winthrop Industrie
  1 rue de la Vierge
  33440 Ambares
  Prancūzija

  arba

  Sanofi Winthrop Industrie
  30-36 avenue Gustave Eiffel
  37100 TOURS
  Prancūzija

  DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
  Sanofi Winthrop Industrie
  1 rue de la Vierge
  33440 Ambares
  Prancūzija

  arba

  SANOFI-AVENTIS Zrt.
  Campona u. 1. (Harbor Park)
  1225 Budapest
  Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“
  A. Juozapavičiaus g. 6/2
  LT-09310, Vilnius
  Tel. +370 5 275 5224

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  DEPAKINE CHRONO reikia vartoti per burną.

  Būtina reguliariai tikrintis gydytojo nustatytu laiku. Tai labai svarbu, kadangi gali prireikti keisti dozę.

  Dozavimas
  DEPAKINE CHRONO paros dozę galima gerti iš karto arba per du kartus. Tabletę reikia nuryti nekramtytą. Prireikus ją galima dalyti (todėl lengviau skirti tikslią dozę), bet ne kramtyti ar trupinti.
  Nelaužkite tabletės, jeigu nėra vagelės.

  Paros dozė priklauso nuo paciento amžiaus ir kūno svorio. Ją nustato gydytojas.

  Epilepsija
  Iš pradžių paprastai vartojama 10-15 mg/kg kūno svorio paros dozė, vėliau ji didinama iki optimalios, kuri paprastai yra 20-30 mg/kg kūno svorio. Vis dėlto, jei vartojant šią dozę priepuolių kontrolė yra nepakankama, ją galima toliau tinkamai didinti. Jei vartojama didesnė negu 50 mg/kg paros dozė, ligonį būtina nuolat stebėti.

  Vartojimas kūdikiams ir vaikams
  Įprastinė palaikomoji paros dozė yra maždaug 30 mg/kg kūno svorio.

  Suaugę žmonės
  Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 20-30 mg/kg kūno svorio.

  Senyvi pacientai
  Nors DEPAKINE CHRONO farmakokinetika yra modifikuota, šių pokyčių reikšmė klinikai yra nepakankamai reikšminga, todėl dozę reikia nustatyti pagal priepuolių kontroliavimą.

  Manija
  Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė
  Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  DEPAKINE CHRONO reikia vartoti visą gydytojo nurodytą laiką.
  Jeigu manote, kad DEPAKINE CHRONO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę DEPAKINE CHRONO dozę?
  Ūminio sunkaus perdozavimo simptomai paprastai yra koma, kurios metu būna raumenų tonuso sumažėjimas, susilpnėję refleksai, akies vyzdžio susiaurėjimas, sutrikęs kvėpavimas, metabolinė acidozė.
  Tačiau simptomų gali būti ir kitokių, gali prasidėti net traukuliai, jei vaisto koncentracija plazmoje būna labai didelė. Kartais gali padidėti galvos smegenų skysčio spaudimas.
  Perdozavus reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią skubios pagalbos skyrių. Gydymas yra simptominis: reikia išplauti skrandį (jei po vaisto vartojimo praėjo ne daugiau kaip 12 valandų) ir nuolat stebėti širdies ir kvėpavimo sistemos veiklą.

  Pamiršus pavartoti DEPAKINE CHRONO
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskyrė gydytojas. Jei pacientas praleido kelias dozes, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Nustojus vartoti DEPAKINE CHRONO
  Nepasitarus su gydytoju nutraukti DEPAKINE CHRONO vartojimą ar keisti dozę negalima. Savo nuožiūra nutraukus vaisto vartojimą, gali vėl pablogėti sveikata.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės