preloader

Prašome palaukti

Desloratadine Zentiva, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Desloratadine Zentiva, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Desloratadinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 204267

Desloratadine Zentiva vartojamas suaugusiųjų ir 12 metų bei vyresnių paauglių alerginio rinito (alergijos, pvz., šienligės arba alergijos dulkių erkėms, suke...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Desloratadine Zentiva vartojamas suaugusiųjų ir 12 metų bei vyresnių paauglių alerginio rinito (alergijos, pvz., šienligės arba alergijos dulkių erkėms, sukeltas nosies gleivinės uždegimas) simptomams lengvinti. Šie simptomai yra čiaudulys, sekreto tekėjimas iš nosies arba nosies niežulys, gomurio niežulys ir akių niežulys, paraudimas arba ašarojimas.
  Be to, Desloratadine Zentiva vartojamas dilgėlinės (alergijos sukeltas odos sutrikimas) simptomams lengvinti. Šie simptomai yra niežulys ir ruplės.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Desloratadine Zentiva ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Desloratadine Zentiva 3. Kaip vartoti Desloratadine Zentiva 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Desloratadine Zentiva 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Desloratadine Zentiva ir kam jis vartojamas

  Kas yra Desloratadine Zentiva Desloratadine Zentiva sudėtyje yra desloratadino, kuris yra antihistamininė vaistinė medžiaga.

  Kaip veikia Desloratadine Zentiva Desloratadine Zentiva yra antialerginis vaistas, kuris nesukelia mieguistumo. Jis padeda kontroliuoti alerginę reakciją ir jos simptomus.

  Kada reikia vartoti Desloratadine Zentiva Desloratadine Zentiva vartojamas suaugusiųjų ir 12 metų bei vyresnių paauglių alerginio rinito (alergijos, pvz., šienligės arba alergijos dulkių erkėms, sukeltas nosies gleivinės uždegimas) simptomams lengvinti. Šie simptomai yra čiaudulys, sekreto tekėjimas iš nosies arba nosies niežulys, gomurio niežulys ir akių niežulys, paraudimas arba ašarojimas. Be to, Desloratadine Zentiva vartojamas dilgėlinės (alergijos sukeltas odos sutrikimas) simptomams lengvinti. Šie simptomai yra niežulys ir ruplės.

  Minėti simptomai lengvinami visą dieną ir tai Jums užtikrina normalų kasdieninį aktyvumą ir miegą.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Desloratadine Zentiva

  Desloratadine Zentiva vartoti negalima: - jeigu yra alergija desloratadinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba loratadinui.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Desloratadine Zentiva: - jeigu Jūsų inkstų veikla silpna.

  Vaikams ir paaugliams Neduokite šio vaisto jaunesniems nei 12 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir Desloratadine Zentiva Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Desloratadine Zentiva ir kitų vaistų sąveika nežinoma.

  Desloratadine Zentiva vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Desloratadine Zentiva galima vartoti su maistu arba nevalgius. Desloratadine Zentiva vartodami kartu su alkoholiu būkite atsargūs.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį, Desloratadine Zentiva vartoti nerekomenduojama. Duomenų apie poveikį vyrų ar moterų vaisingumui nėra.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, šis vaistas neturėtų veikti Jūsų gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus. Nors daugumai žmonių šis vaistas nesukelia mieguistumo, budrumo reikalaujančia veikla, tokia kaip vairavimas ar mechanizmų valdymas, rekomenduojama neužsiimti, kol nepaaiškės Jūsų individualus atsakas į šį vaistą.

  Desloratadine Zentiva sudėtyje yra izomalto Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Desloratadine Zentiva

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems paaugliams Rekomenduojama dozė yra viena tabletė kartą per parą užgeriant vandeniu, valgio metu ar nevalgius.

  Šis vaistas skirtas vartoti per burną. Nurykite visa tabletę.

  Kalbant apie gydymo trukmę, Jūsų gydytojas nustatys alerginio rinito, kuriuo Jūs sergate, rūšį ir nurodys, kiek laiko Jūs turite vartoti Desloratadine Zentiva. Jeigu sergate epizodiniu alerginiu rinitu (simptomų būna trumpiau negu 4 dienas per savaitę arba trumpiau negu 4 savaites), Jūsų gydytojas skirs gydymą, kuris priklausys nuo Jūsų ligos eigos įvertinimo. Jeigu sergate nuolatiniu alerginiu rinitu (simptomų būna 4 dienas arba ilgiau per savaitę ir ilgiau negu 4 savaites), Jūsų gydytojas Jums gali patarti šiuo vaistu gydytis ilgiau.

  Dilgėlinei gydyti kiekvienam pacientui gydymo trukmė gali būti skirtinga, todėl turite laikytis Jūsų gydytojo nurodymų.

  Ką daryti pavartojus per didelę Desloratadine Zentiva dozę? Desloratadine Zentiva vartokite tik taip, kaip gydytojo skirta. Atsitiktinai vaisto perdozavus, sunkūs sutrikimai nėra tikėtini. Vis dėlto, jeigu Desloratadine Zentiva išgėrėte daugiau negu buvo nurodyta, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Desloratadine Zentiva Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o po to gydymą tęskite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Desloratadine Zentiva Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Desloratadinu (veikliąja Desloratadine Zentiva medžiaga) gydant po to, kai jis pateko į rinką, buvo gauta pranešimų apie labai retais atvejais pasireiškusias sunkias alergines reakcijas (kvėpavimo pasunkėjimą, švokštimą, niežulį, dilgėlinę ir patinimą). Jeigu pastebėjote bet kurį minėtą sunkų šalutinį poveikį, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

  Klinikinių tyrimų metu suaugusiems žmonėms šalutinis Desloratadine Zentiva poveikis buvo maždaug toks pat kaip neveikliųjų tablečių, tačiau nuovargis, burnos džiūvimas ir galvos skausmas pasireiškė dažniau. Paaugliams dažniausias šalutinis poveikis buvo galvos skausmas.

  Klinikinių desloratadino tyrimų metu, gauta pranešimų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį: Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):  Galvos skausmas.  Burnos džiūvimas.  Nuovargis.

  Suaugusiesiems Desloratadinu gydant po to, kai jis pateko į rinką, gauta pranešimų apie toliau išvardytus šalutinius poveikius: Labai retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):  Haliucinacijos.  Svaigulys, mieguistumas, nemiga, neramumas, susijęs su kūno judesių padidėjimu, traukuliai.  Greitas širdies plakimas, dažnas arba nereguliarus širdies ritmas.  Skrandžio skausmas, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, skrandžio veiklos sutrikimas, viduriavimas.  Pakitę kepenų funkcijos rodmenys ir kepenų uždegimas.  Raumenų skausmas.  Išbėrimas.

  Nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):  Širdies plakimo pakitimas.  Odos ir (arba) akių pageltimas.  Padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai, net esant neryškiai saulės šviesai ir UV spinduliams, pavyzdžiui, UV spinduliams soliariume.  Neįprastas silpnumas.

  Vaikams Nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):  Retas širdies plakimas.  Širdies plakimo pakitimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Desloratadine Zentiva

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikykite ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikykite gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Jeigu pastebėjote kokių nors tablečių išvaizdos pokyčių, šio vaisto vartoti negalima. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Desloratadine Zentiva sudėtis - Veiklioji medžiaga yra desloratadinas. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg desloratadino. - Pagalbinės medžiagos Tabletės šerdis. Izomaltas (E 953), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, sunkusis magnio oksidas, hidroksipropilceliuliozė, krospovidonas (A tipo) ir magnio stearatas. Tabletės plėvelė. Polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E 171), makrogolis 3350, talkas, FDC Blue #2/indigokarmino aliuminio kraplakas (E 132).

  Desloratadine Zentiva išvaizda ir kiekis pakuotėje Desloratadine Zentiva 5 mg plėvele dengtos tabletės yra mėlynos, apvalios, abipusiai išgaubtos, dengtos plėvele, maždaug 6,5 mm skersmens. Desloratadine Zentiva 5 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos supakuotos į polichlortrifluoretileno (PCTFE)/polivinilchlorido (PVC)/aliuminio lizdines plokšteles.

  Desloratadine Zentiva 5 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos supakuotos į vienadozes lizdines plokšteles.

  Pakuotės dydis: 7, 10, 15, 20, 21, 28, 30, 50, 90 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas ZENTIVA, k. s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37 Praha 10 Čekija

  Gamintojas Specifar S.A. 1, 28 Octovriou str., Ag. Varvara 123 51 Athens Graikija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“ A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT 09310, Vilnius Tel.: +370 5 2755224 Faks.: +370 5 2755239

  Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais: Šalis Vaisto pavadinimas Bulgarija Деслоратадин Зентива 5 mg филмирани таблетки Čekija Desloratadin Zentiva 5 mg potahované tablety Estija DESLORATADINE ZENTIVA 5 mg Italija Desloratadina Zentiva Lietuva Desloratadine Zentiva 5 mg plėvele dengtos tabletės Slovakija DESLORATADIN ZENTIVA 5 mg filmom obalené tablety

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2015-10-23

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems paaugliams Rekomenduojama dozė yra viena tabletė kartą per parą užgeriant vandeniu, valgio metu ar nevalgius.

  Šis vaistas skirtas vartoti per burną. Nurykite visa tabletę.

  Kalbant apie gydymo trukmę, Jūsų gydytojas nustatys alerginio rinito, kuriuo Jūs sergate, rūšį ir nurodys, kiek laiko Jūs turite vartoti Desloratadine Zentiva. Jeigu sergate epizodiniu alerginiu rinitu (simptomų būna trumpiau negu 4 dienas per savaitę arba trumpiau negu 4 savaites), Jūsų gydytojas skirs gydymą, kuris priklausys nuo Jūsų ligos eigos įvertinimo. Jeigu sergate nuolatiniu alerginiu rinitu (simptomų būna 4 dienas arba ilgiau per savaitę ir ilgiau negu 4 savaites), Jūsų gydytojas Jums gali patarti šiuo vaistu gydytis ilgiau.

  Dilgėlinei gydyti kiekvienam pacientui gydymo trukmė gali būti skirtinga, todėl turite laikytis Jūsų gydytojo nurodymų.

  Ką daryti pavartojus per didelę Desloratadine Zentiva dozę? Desloratadine Zentiva vartokite tik taip, kaip gydytojo skirta. Atsitiktinai vaisto perdozavus, sunkūs sutrikimai nėra tikėtini. Vis dėlto, jeigu Desloratadine Zentiva išgėrėte daugiau negu buvo nurodyta, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Desloratadine Zentiva Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o po to gydymą tęskite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Desloratadine Zentiva Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės