preloader

Prašome palaukti

Detrusitol, 1mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Detrusitol, 1mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Tolterodino tartratas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1mg
Prekės kodas: 049999

Vartojamas dirgliosios šlapimo pūslės veiklos simptomams šalinti, t.y. jei didelis noras šlapintis atsiranda staiga, jei šlapintis tenka per dažnai ir (ar) j...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas dirgliosios šlapimo pūslės veiklos simptomams šalinti, t.y. jei didelis noras šlapintis atsiranda staiga, jei šlapintis tenka per dažnai ir (ar) jei laiku nespėjate į tualetą ir apsišlapinate.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Detrusitol ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Detrusitol 3. Kaip vartoti Detrusitol 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Detrusitol 6. Kita informacija

  1. KAS YRA DETRUSITOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Detrusitol padeda normalizuoti šlapimo pūslės aktyvumą. Jį vartojant, rečiau reikia šlapintis, šlapimo pūslėje telpa daugiau šlapimo.

  Detrusitol vartojamas dirgliosios šlapimo pūslės veiklos simptomams šalinti, t.y. jei didelis noras šlapintis atsiranda staiga (prieš tai nieko nejaučiama, todėl sunku spėti į tualetą), jei šlapintis tenka per dažnai ir (ar) jei laiku nespėjate į tualetą ir apsišlapinate.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DETRUSITOL

  Detrusitol vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tolterodinui arba bet kuriai pagalbinei Detrusitol medžiagai; - jeigu kenčiate nuo šlapimo susilaikymo; - jeigu Jūs sergate nekontroliuojama uždaro kampo glaukoma; - jeigu Jūs sergate sunkiąja miastenija; - jeigu Jūs kenčiate nuo sunkaus opinio kolito ar toksinio gaubtinės žarnos išsiplėtimo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate obstrukcinėmis virškinimo trakto ligomis, kurios turi įtakos maisto virškinimui ir jo slinkimui virškinimo traktu; - jeigu Jums sunku šlapintis ar susilpnėjusi šlapimo srovė; - jeigu Jūsų kepenys nėra visiškai sveikos. Šiuo atveju gydytojas turėtų sumažinti rekomenduojamą vaisto dozę; - jeigu Jūsų inkstai nėra visiškai sveiki. Šiuo atveju gydytojas turėtų sumažinti rekomenduojamą vaisto dozę; - jeigu Jūs sergate autonomine neuropatija (nervinis susirgimas, kuris kartais išsivysto kartu su diabetu ir gali sukelti diarėją, impotenciją ir žemą kraujo spaudimą); - jeigu Jūs kenčiate nuo diafragmos stemplinės angos išvaržos; - jeigu Jūs nesenai kentėjote ar kenčiate nuo sunkaus vidurių užkietėjimo.

  Tolterodiną reikia vartoti atsargiai ligoniams, kuriems yra rizika nenormaliai EKG (širdies ritmo kreivei) išsivystyti, žinomai kaip QT intervalo pailgėjimas rizikos veiksnių, pavyzdžiui: - jeigu yra įgimtas arba patvirtintas įgytas QT intervalo pailgėjimas; - jeigu sutrikusi elektrolitų pusiausvyra, pavyzdžiui, žemas kalio, magnio arba klacio kiekis kraujyje; - jeigu yra žemas širdies darbo ritmas; - yra svarbi širdies liga prieš pradedant vartoti vaistinį preparatą (pvz.: širdies raumens liga (kardiomiopatija), širdies raumens išemija, širdies ritmo sutrikimai, stazinis širdies funkcijos nepakankamumas);

  Kreipkitės į gydytoją ar vaistininką prieš pradėdami gydymą jei manote, kad kuris nors iš įspėjimų gali būti taikomas Jums.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie iš jų gali veikti vienas kitą vartojami kartu (pavyzdžiui, Detrusitol kartu vartojant su antibiotikais eritromocinu ir klaritromicinu, vaistais grybelinei infekcijai gydyti, ŽIV viruso inhibitoriais).

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo metu Detrusitol vartoti negalima. Jei Jūs esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia ar planuojate nėštumą, pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti Detrusitol.

  Ar tolterodino išsiskiria į motinos pieną nežinoma, todėl  Detrusitol vartoti žindančioms motinoms negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Detrusitol retais atvejais gali sukelti galvos svaigimą, nuovargio pojūtį ir regėjimo sutrikimus (žiūrėti skyriuje “Galimi šalutiniai poveikiai”). Tai gali sutrikdyti orientaciją ir turėti įtakos reakcijos greičiui. Todėl neplanuokite vairuoti ar dirbti su technika, jei nesate tikras, kad Jūsų panašiai nepaveiks vartojamas vaistas. Jei Jums vaistas sukelia tokį šalutinį poveikį, nevairuokite ir nedirbkite su technika Detrusitol vartojimo metu.

  3. KAIP VARTOTI DETRUSITOL

  Detrusitol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė vaisto dozė yra 2 mg du kartus per dieną, išskyrus pacientus su sutrikusia kepenų ir inkstų funkcija, kuriems rekomenduojama dozė yra 1 mg du kartus per dieną. Prarykite tabletę nekramtydami. Kartu vartojamas maistas neturi įtakos vaistui. Vaikams Detrusitol vartoti nerekomenduojama. Gydymo trukmę nurodo Jūsų gydytojas. Nurodytą gydymo kursą reikia tęsti iki galo, nes iš karto poveikis gali ir nepasireikšti. Šlapimo pūslės veiklos normalizacijai reikia laiko. Jei, pasibaigus gydymo kursui, poveikio nejaučiate, aptarkite tai su Jūsų gydytoju

  Pavartojus per didelę Detrusitol dozę Negalima gerti daugiau tablečių negu nurodė gydytojas. Jei vis dėlto taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Detrusitol Jei užmiršote vaisto dozę išgerti įprastu laiku, apie tai prisiminus, ją reikia išgerti nedelsiant (išskyrus atvejį, kai jau laikas kitai dozei). Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Detrusitol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dėl savo farmakologinių savybių Detrusitol paprastai gali sukelti burnos džiuvimą, rėmens atsiradiną ir akių sausėjimą (ašarų išsiskirimo sumažėjimą). Dažniausiai pasitaikantis pašalinis poveikis vartojant Detrusitol yra burnios džiuvimas, kuris stebimas tarp 35 pacientų. Jeigu atsiradę dėl vaisto vartojimo šalutiniai poveikiai Jums yra per daug varginantys, kreipkitės į savo gydytoją, kuris gali sumažinti jums paskirtą dozę. Atsiradus sunkioms ir nuolatinėms pašalinėms reakcijoms, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

  Dažni šalutiniai poveikiai (>1/100, <1/10): - Bronchitas. - Svaigulys, mieguistumas, dilgčiojimas. - Akių sausmė, sutrikęs regėjimas. - Galvos svaigimas. - Smarkus ir greitas širdies plakimas. - Sutrikęs virškinimas, pilvo skausmas, dujų kaupimasis žarnyne, vėmimas. - Odos sausmė. - Šlapimo nebuvimas arba sumažėjęs jo kiekis. - Nuovargis, krūtinės skausmas, periferinė edema. - Svorio padidėjimas.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (>1/1 000, <1/100): - Padidėjusio jautrumo reakcija. - Nervingumas. - Padažnėjęs širdies plakimas, širdies nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimas. - Rėmuo.

  Labai retas šalutinis poveikis (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): - Anafilaktoidinė reakcija. - Sumišimas, haliucinacijos. - Raudonis. - Angioedema.

  Atsiradus ryškiems šalutiniams poveikiams ar jei šlapintis Jums taptų dar sunkiau ir (ar) dažniau, reikėtų nutraukti vaisto vartojimą ir tuoj pat kreiptis į gydymo įstaigą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vaikams nustatyta virškinamojo trakto infekcinių ligų, viduriavimo ir neįprasto elgesio atvejų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI DETRUSITOL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Detrusitol vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Detrusitol sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tolterodino tartratas. Vienoje tabletėje tolteroidino tartrato yra 1 mg arba 2 mg (atitinkamai 0,68 mg arba 1,37 mg tolterodino). - Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra: mikrokristalinė celiuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, karboksimetilkrakmolo B natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, plėvelėje - hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, stearino rūgštis, titano dioksidas (E 171).

  Detrusitol išvaizda ir kiekis pakuotėje 1 mg Detrusitol tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, su įspaustomis raidėmis “TO”. Virš ir žemiau raidžių įspausti lankai. 2 mg Detrusitol tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, su įspaustomis raidėmis “DT”. Virš ir žemiau raidžių įspausti lankai. Šis vaistas pakuojamas po 28 tabletes (dvi lizdinės plokštelės po 14 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas Pfizer Europe MA EEIG Sandwich, Kent, CT13, 9NJ Jungtinė Karalystė

  Gamintojas Pfizer Italia S.r.l. 63046 Marino del Tronto Ascoli Piceno Italija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  "Pfizer Luxembourg SARL" filialas Lietuvoje, Goštauto 40a, LT 01112 Vilnius Tel. +370 5 2514000

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-08-12

   

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Įprastinė vaisto dozė yra 2 mg du kartus per dieną, išskyrus pacientus su sutrikusia kepenų ir inkstų funkcija, kuriems rekomenduojama dozė yra 1 mg du kartus per dieną.
  Prarykite tabletę nekramtydami. Kartu vartojamas maistas neturi įtakos vaistui.
  Vaikams Detrusitol vartoti nerekomenduojama.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės