preloader

Prašome palaukti

Dicloberl retard, 100mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N50

Dicloberl retard, 100mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Diklofenakas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 017243
Skausmui malšinti ir uždegimui mažinti: sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius; sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėti...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skausmui malšinti ir uždegimui mažinti: sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius; sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu); sergant Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu); sąnarių ir stuburo degeneracinių ligų (artrozių ir spondiloartritų) metu; sergant minkštųjų audinių uždegiminėmis ligomis (tokiomis kaip miozitas ir mialgija); esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Dicloberl retard ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Dicloberl retard
  3. Kaip vartoti Dicloberl retard
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Dicloberl retard
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA DICLOBERL RETARD IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Dicloberl retard sudėtyje yra veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos. Šis preparatas yra skausmą ir uždegimą malšinantis vaistas ir priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei.

  Dicloberl retard vartojamas skausmui malšinti ir uždegimui mažinti:
  - sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius;
  - sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu);
  - sergant Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu);
  - sąnarių ir stuburo degeneracinių ligų (artrozių ir spondiloartritų) metu;
  - sergant minkštųjų audinių uždegiminėmis ligomis (tokiomis kaip miozitas ir mialgija);
  - esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.

  Kadangi veikliosios medžiagos išsiskyrimas iš Dicloberl retard kapsulės yra uždelstas, vaisto poveikis gali prasidėti vėliau. Todėl Dicloberl retard netinka pradėti gydyti ligas, kurioms reikalingas skubus vaisto poveikis.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOBERL RETARD

  Dicloberl retard negalima vartoti:
  - jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai;
  - jei praeityje jums buvo alerginių reakcijų, pvz., bronchų astmos priepuolių, nosies gleivinės paburkimas ar odos reakcijų po kitų NVNU arba acetilsalicilo rūgšties vartojimo;
  - esant kraujodaros sutrikimams, kurių kilmė nevisiškai nustatyta;
  - jei nustatyta aktyvi skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinės opos) arba kraujavimas, arba jei praeityje tai pasikartojo daugiau kaip du kartus;
  - jei praeityje jums buvo kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija (prakiurimas), susiję su NVNU vartojimu;
  - jei jums buvo kraujo išsiliejimas galvos smegenyse ar kitoks aktyvus vidinis kraujavimas;
  - jei sergate sunkia inkstų arba kepenų liga;
  - esant sunkiai širdies ligai (širdies nepakankamumui);
  - paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius.

  Dicloberl retard negalima gydyti jaunesnių kaip 18 metų vaikų ir paauglių, nes jo sudėtyje yra pernelyg didelis veikliosios medžiagos kiekis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Virškinimo trakto saugumas
  Jei jūs vartojate kitus vaistus, kurie didina išopėjimo arba kraujavimo riziką, ypač kitus NVNU, įskaitant vadinamuosius COX-2 inhibitorius (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius inhibitorius), žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas".

  Šalutiniam poveikiui sumažinti jums gali būti paskirta vartoti mažiausia veiksminga vaisto dozė trumpiausią laiką.

  Senyvi pacientai:
  Senyviems pacientams, vartojant NVNU, dažniau pasitaiko šalutinis poveikis, ypač galintis sukelti mirtį kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija. Todėl senyvus pacientus turi atidžiai prižiūrėti gydytojas. Mažiausia veiksminga dozė ypač rekomenduojama nusilpusiems senyviems arba mažai sveriantiems pacientams.

  Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimas ir perforacija:
  Galintis sukelti mirtį kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimas ir perforacija aprašyti vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo momentu. Jie gali būti su įspėjamaisiais simptomais arba be jų, ligoniams, kuriems anksčiau buvo sunkių virškinimo trakto sutrikimų arba jų nebuvo.

  Kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimo ir perforacijos rizika jums didesnė, jei:
  - vartojate didesnę dozę,
  - jums praeityje buvo opa, ypač jei anksčiau buvo opos komplikacijų - kraujavimas arba perforacija (žr. skyrių „Dicloberl retard negalima vartoti"),
  - buvo šalutinis poveikis skrandžiui arba žarnynui,
  - esate senyvo amžiaus,
  - vartojate kitus vaistus, kurie gali padidinti išopėjimo arba kraujavimo riziką (žr. sk. „Kitų vaistų vartojimas").

  Tokiais atvejais vartojant šį vaistą gydytojas gali nurodyti jums reguliariai tikrinti savo sveikatą.
  Gydytojas gali paskirti jums derinį su kitais vaistais (pvz., mizoprostoliu arba protonų siurblio inhibitoriais), kurie gali padėti sumažinti sutrikimų riziką.

  Nutraukite Dicloberl retard vartojimą, jei vartojant vaisto prasideda kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno. Nedelsiant praneškite gydytojui pastebeję bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus.

  NVNU gali sukelti kitų virškinimo trakto ligų, pvz., opinio kolito ir Krono ligos eigos paūmėjimą. Jei sergate kuria nors iš šių ligų, pasakykite gydytojui (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis").

  Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai
  Tokie vaistai kaip Dicloberl retard gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto rizikos padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas vartojant vaisto ilgą laiką ir didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Odos reakcijos
  Labai retai vartojant NVNU pasitaiko sunkios odos reakcijos, pasireiškiančios paraudimu ir pūslių susidarymu. Kai kurios reakcijos gali būti pavojingos gyvybei (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Pacientams didesnė rizika gresia per pirmuosius vaisto vartojimo mėnesius.
  Jei jums atsirado odos bėrimas, burnos ar nosies gleivinės pažeidimas ar kiti alerginių reakcijų požymiai, nedelsiant nutraukite Dicloberl retard vartojimą ir pasitarkite su savo gydytoju arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

  Poveikis kepenų funkcijai
  Jei sutrikusi jūsų kepenų veikla, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes jūsų būklė vartojant šį vaistą gali pablogėti. Jūsų gydytojas reguliariai tikrins kepenų funkciją vartojant Dicloberl retard ilgesnį laiką arba vartojant pakartotinai. Atsiradus kepenų ligos požymių, diklofenako vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

  Kitos pastabos

  Vartojant Dicloberl retard jūsų gydytojas nuspręs ar jo vartojimo nauda viršija galimą riziką, jei:
  - jums nustatyti kai kurie įgimti kraujodaros sutrikimai (pvz., sergate ūmine intermituojančia porfirija);
  - sergate kai kuriomis autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonaja vilklige ir mišria jungiamojo audinio liga).

  Ypač atidi gydytojo priežiūra bus taikoma:
  - po chirurginių operacijų. Įspėkite prieš operaciją gydytoją arba odontologą, jei vartojote Dicloberl retard;
  - esant alergijai (pvz., esant odos reakcijai kitų vaistų vartojimo metu, sergant astma, šienlige), lėtiniam nosies ar kvėpavimo takų gleivinės paburkimui, siaurinančiam kvėpavimo takus;
  - esant inkstų ar kepenų veiklos sutrikimams, ypač kai Dicloberl retard vartojamas ilgai;
  - esant kraujo krešumo sutrikimams.

  Kitos galimos reakcijos:
  - Sunkios ūminės padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., anafilaksinis šokas) pasitaiko labai retai. Atsiradus pirmiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams pavartojus Dicloberl retard, jo vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant pasitarti su gydytoju arba kreiptis į artimiausią ligoninę.
  - Kaip ir kiti NVNU, diklofenakas gali paslėpti infekcijos požymius ir simptomus. Atsiradus infekcijos požymiams (pvz., paraudimui, patinimui, vietiniam temperatūros padidėjimui, skausmui arba karščiavimui) arba jiems blogėjant, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!
  - Jei ilgą laiką vartojote analgetikų, gali atsirasti galvos skausmas, kurio negalima malšinti didinant preparato dozę. Pasitarkite su gydytoju, jei, nepaisant šio preparato vartojimo, jums dažnai skauda galvą.
  - Jei jūs nuolat vartojate skausmą malšinančius vaistus, ypač kelių veikliųjų skausmą malšinančių medžiagų derinius, galimas negrįžtamas inkstų pažeidimas ir yra inkstų nepakankamumo rizika (analgetikų sukelta nefropatija).

  Vaikai ir paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams Dicloberl retard vartoti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei jūs kartu vartojate vaistus, mažinančius cukraus kiekį kraujyje, jūsų gydytojas atliks gliukozės kiekio kraujyje tyrimus.

  Dicloberl retard vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti tų vaistų koncentracija kraujyje:
  - su digoksinu (preparatu, širdies ritmo sutrikimams arba širdies nepakankamumui gydyti),
  - su fenitoinu (preparatu traukuliams malšinti),
  - su ličiu (vaistu kai kurioms pischikos ligoms gydyti),
  - su kalį tausojančiais diuretikais (kai kuriais šlapimo išsiskyrimą skatinančiais preparatais).
  Jūsų gydytojas atliks ličio koncentracijos kraujyje tyrimus ir taip pat gali kontroliuoti digoksino, fenitoino arba kalio kiekį kraujyje.

  Dicloberl retard gali susilpninti poveikį:
  - šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų),
  - kraujospūdį mažinančių (antihipertenzinių vaistų),
  - AKF inhibitorių ir angiotenzino II inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti). Jei jie vartojami kartu, gali padidėti inkstų funkcijos sutrikimų rizika.

  Dicloberl retard vartojimas gali sustiprinti poveikį:
  - tokių vaistų nuo kraujo krešumo (antikoaguliantų) kaip varfarinas. Be to gali padidėti opų arba kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno rizika.

  Dicloberl retard vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti išopėjimo arba kraujavimo virškinimo trakte rizika, todėl reikia vengti kartu vartoti su:
  - kitais NVNU,
  - geriamaisiais kortikosteroidais (vaistais, vartojamais uždegimui gydyti),
  - tokiais trombocitų agregaciją mažinančiais vaistais kaip acetilsalicilo rūgštis (ASR),
  - antidepresantais, priklausančiais selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

  Dicloberl retard gali sukelti šių vaistų šalutinį poveikį:
  - metotreksato (vaisto vėžiui ir reumatui gydyti). Vartojant 24 val. laikotarpiu prieš arba po Dicloberl retard pavartojimo, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujo serume, sustiprėti pastarojo šalutinis poveikis;
  - ciklosporino (vaisto, vartojamo siekiant apsaugoti nuo transplantato atmetimo reakcijos, taip pat vartojamo reumatui gydyti). NVNU gali sustiprinti ciklosporino toksinį poveikį inkstams;
  - probenecido arba sulfinpirazono (vaistų podagrai gydyti). Jie gali sulėtinti diklofenako išsiskyrimą iš organizmo. Dėl to diklofenakas gali kauptis organizme ir sustiprėti jo šalutinis poveikis.
  - chinolonai (tam tikros grupės antibiotikai) vartojami kartu su NVNU gali sukelti traukulius.
  - kolestipolis ir kolestiraminas (lipidų kiekį kraujyje mažinantys vaistiniai preparatai) gali sulėtinti arba sumažinti diklofenako įsisavinimą. Todėl Dicloberl rekomenduojama išgerti mažiausiai 1 valandą prieš arba praėjus 4-6 valandoms po kolestipolio arba kolestiramino vartojimo.
  - vorikonazolo (vaistas vartojamas grybelių sukeltoms ligoms gydyti) vartojant kartu su diklofenaku, gali padidėti diklofenako koncentracija kraujo plazmoje.Tai gali sukelti diklofenako sankaupą organizme ir sustiprinti jo šalutinį poveikį.

  Dicloberl retard vartojimas su maistu ir gėrimais
  Vartojant Doclober retard negalima kartu vartoti alkoholį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas:
  Pasakykite gydytojui, jeigu jūs pastojote Dicloberl retard gydymosi laikotarpiu. Tik pasitarus su gydytoju Dicloberl retard galima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius. Dicloberl retard negalima vartoti paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius.

  Dicloberl retard vartojimas gali trukdyti pastoti.
  Pasakykite gydytojui, jei planuojate pastoti arba jei jums sunku pastoti.

  Žindymas:
  Nedideli veikliosios medžiagos diklofenako kiekiai išsiskiria su žindyvės pienu. Apie kenksmingą poveikį vaikui nežinoma. Todėl, jei vaisto vartojama trumpai, žindymo nutraukti nereikia. Tačiau jei vaisto paskiriama vartoti ilgai arba didelėmis dozėmis, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dicloberl retard gali sukelti tokius šalutinio poveikio požymius kaip nuovargis ir svaigulys, ypač vartojant su alkoholiu.
  Jei atsiranda šių požymių, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dicloberl retard medžiagas
  Šio vaisto sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI DICLOBERL RETARD

  Dicloberl retard visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.
  Įprasta paros dozė suaugusiesiems yra viena Dicloberl retard kapsulė (tai atitinka 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos).

  Vartojimo būdas
  Dicloberl retard kapsulę reikia nuryti nesukramtytą, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu. Jei jūsų skrandis yra jautrus, patariama Dicloberl retard gerti valgio metu.

  Vartojimo trukmė
  Gydymo trukmę nustato gydytojas.

  Ilgesnį laiką Dicloberl retard gali reikėti vartoti sergant sąnarių uždegiminėmis ligomis.

  Jeigu Jums atrodo, kad Dicloberl retard veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dicloberl retard dozę

  Išgėrus per didelę Dicloberl retard dozę, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, pvz.: galvos skausmas, svaigulys, apsvaigimas ir sąmonės pritemimas (vaikams gali būti raumenų traukulių), pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas. Taip pat gali imti kraujuoti iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Be to, gali sumažėti kraujospūdis, suretėti kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas), odos, burnos ir nosies gleivinių spalva gali įgyti melsvą arba raudoną atspalvį (cianozė).

  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Jeigu jūs įtariate, kad išgėrėte didesnę Dicloberl retard dozę negu reikia, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ir pasiimkite kartu šį lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, bus nuspręsta, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Pamiršus pavartoti Dicloberl retard
  Praleidę dozę, vartokite vėliau nustatytu laiku įprastą vaisto dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Dicloberl retard, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Reikia įvertinti, kad jie labiausiai priklauso nuo dozės.
  Norint sumažinti bet kurį šalutinį poveikį, jums vaistai gali būti paskirti vartoti mažiausia doze ir galimai trumpiausią laiką.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti dažniau kaip 1 iš 10 vartotojų)

  Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, išimtiniais atvejais dėl nedidelio kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno gali sumažėti eritrocitų kiekis kraujyje (anemija).

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 100 vartotojų)

  Nervų sistema: galvos skausmas, svaigulys, apkvaitimas, sujaudinimas, dirglumas, nuovargis.
  Virškinimo trakto sutrikimai: virškinimo sutrikimas (dispepsija), dujų susikaupimas žarnyne, skrandžio spazmas, apetito stoka, opos skrandyje ir žarnyne (galimas kraujavimas ir perforacija).
  Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos - odos bėrimas ir niežulys.
  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 1000 vartotojų)

  Virškinimo trakto sutrikimai: vėmimas krauju, kraujavimas iš skrandžio (melena - deguto spalvos išmatos), viduriavimas su kraujo priemaiša.
  Jei atsiranda stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje, vėmimas su krauju, deguto spalvos išmatos arba kraujas išmatose, nedelsiant nutraukite Dicloberl retard vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: skysčių sankaupa (edema), ypač pacientams, kuriems padidėjęs kraujospūdis arba yra inkstų veiklos sutrikimų.
  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: plaukų slinkimas.
  Imuninės sistemos sutrikimai: dilgėlinė.
  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų pažeidimas, ypač vaistą vartojant ilgai, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas) su odos arba akių obuolių baltymo pageltimu arba be jo (gelta), kuris labai retais atvejais labai sunkiai progresuoja, netgi jei prieš tai nebuvo jokių simptomų. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kepenų fermentų aktyvumą.

  Labai retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 10 000 vartotojų)

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai: pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija), skysčių susilaikymas (edema), širdies nepakankamumas, miokardo infarktas, padidėjęs kraujospūdis. Tokie vaistai, kaip Dicloberl retard gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („ miokardo infarkto") arba insulto susidarymo rizikos padidėjimu.
  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: kraujodaros sutrikimai (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė).
  Pirmaisiais šių ligų požymiais gali būti karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės žaizdos burnoje, kiti panašūs simptomai kaip sergant gripu, didelis nuovargis, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kraujo ląstelių sudėtį.
  Jei pastebėjote bet kurį išvardytą simptomą nedelsiant nutraukite Dicloberl retard vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Negalima savarankiškai gydytis kokiais nors skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais.
  Hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl pagreitėjusio eritrocitų irimo).
  Nervų sistemos sutrikimai: jutimo sutrikimai, skonio sutrikimai, atminties susilpnėjimas, orientacijos sutrikimas, konvulsijos, drebėjimas.
  Akių sutrikimai: vaizdo ryškumo sumažėjimas, vaizdo dvejinimasis.
  Ausų ir labirintų sutrikimai: spengimas ausyse, klausos sutrikimai.
  Virškinimo trakto sutrikimai: burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), liežuvio uždegimas (glositas), stemplės pažeidimai, vidurių užkietėjimas, storosios žarnos uždegimas su kraujavimu (kolitas), opinio kolito (storosios žarnos uždegimo su gleivinės išopėjimu) ar Krono ligos paūmėjimas, kasos uždegimas, žarnų susiaurėjimas.
  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: inkstų audinio pažeidimai (intersticinis nefritas, inkstų spenelių nekrozė) sukeliantys ūminį inkstų funkcijos sutrikimą (inkstų nepakankamumą), baltymas šlapime (proteinurija) ir (arba) kraujas šlapime (hematurija), nefrozinis sindromas (skysčių sankaupa (edema) ir didelio baltymo kiekio išsiskyrimas su šlapimu).
  Sumažėjęs šlapimo kiekis, patinimai, bendra bloga savijauta gali būti inkstų ligos, netgi inkstų nepakankamumo, požymis. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų inkstų funkciją.
  Jei atsiranda išvardyti simptomai arba jie intensyvėja, reikia nutraukti Dicloberl retard vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: pūslinis išbėrimas su odos paraudimu (egzema, eritema, egzantema), vietinės kraujosruvos (kurios taip pat gali būti alerginės kilmės), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, odos išbėrimas pūslėmis (pvz.: Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba Lajelio sindromas).
  Infekcijos ir infestacijos: aprašyti su NVNU, kuriems priklauso ir Dicloberl retard, vartojimu sutapusių infekcinės kilmės uždegiminių ligų (pvz., nekrozuojančio fascijito) paūmėjimas.
  Jei vartojant Dicloberl retard atsiranda infekcinės ligos požymių (pvz.: paraudimas, patinimas, pakyla temperatūra, atsiranda skausmas arba karščiavimas), reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis tikrins ar nėra poreikio gydyti vaistais nuo infekcijos arba antibiotikais.
  Vartojant diklofenako pasitaikė aseptinio meningito simptomų: stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, sprando sąstingis (rigidiškumas) ar sąmonės pritemimas. Susirgti aseptiniu meningitu didesnė rizika pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonaja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga).
  Imuninės sistemos sutrikimai: sunkios išplitusios alerginės reakcijos. Jos gali pasireikšti veido, liežuvio, gerklų patinimu su kvėpavimo takų susiaurėjimu, dusuliu, padažnėjusiu pulsu, staigiu kraujospūdžio sumažėjimu, netgi gyvybei pavojingu šoku.
  Atsiradus tokių požymių, kurie galimi netgi pirmą kartą vartojant vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
  Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) ir plaučių uždegimas (pneumonitas).
  Psichikos sutrikimai: psichozinės reakcijos, depresija, nerimas, košmariški sapnai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI DICLOBERL RETARD

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės po „Tinka iki" ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui „EXP" pasibaigus, Dicloberl retard vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Laikymo sąlygos
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Dicloberl retard sudėtis:
  - Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Kiekvienoje pailginto atpalaidavimo kapsulėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos.
  - Pagalbinės medžiagos: sacharozė, kukurūzų krakmolas, šelakas, talkas, amonio metakrilato kopolimeras A, želatina, titano dioksidas (E 171).

  Dicloberl retard išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Baltos arba kreminės spalvos kietos pailginto atpalaidavimo želatininės kapsulės lizdinėje neskaidrios baltos spalvos PP-COC-PP plokštelėje, padengtoje aliuminio folija.

  Pakuotėje yra 10, 20, 50 arba 100 kietų pailginto atpalaidavimo kapsulių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC"
  Jasinskio g. 16 a,
  01112 Vilnius
  Lietuva

  Gamintojas
  BERLIN-CHEMIE AG
  Glienicker Weg 125
  D-12489 Berlin, Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisių turėtojo atstovą.

  UAB "Berlin Chemie Menarini Baltic"
  Jasinskio g. 16a,
  01112 Vilnius
  Lietuva
  El. paštas: lt@berlin-chemie.com

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-27

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Dicloberl retard visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.
  Įprasta paros dozė suaugusiesiems yra viena Dicloberl retard kapsulė (tai atitinka 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos).

  Vartojimo būdas
  Dicloberl retard kapsulę reikia nuryti nesukramtytą, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu. Jei jūsų skrandis yra jautrus, patariama Dicloberl retard gerti valgio metu.

  Vartojimo trukmė
  Gydymo trukmę nustato gydytojas.

  Ilgesnį laiką Dicloberl retard gali reikėti vartoti sergant sąnarių uždegiminėmis ligomis.

  Jeigu Jums atrodo, kad Dicloberl retard veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dicloberl retard dozę

  Išgėrus per didelę Dicloberl retard dozę, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, pvz.: galvos skausmas, svaigulys, apsvaigimas ir sąmonės pritemimas (vaikams gali būti raumenų traukulių), pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas. Taip pat gali imti kraujuoti iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Be to, gali sumažėti kraujospūdis, suretėti kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas), odos, burnos ir nosies gleivinių spalva gali įgyti melsvą arba raudoną atspalvį (cianozė).

  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Jeigu jūs įtariate, kad išgėrėte didesnę Dicloberl retard dozę negu reikia, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ir pasiimkite kartu šį lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, bus nuspręsta, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Pamiršus pavartoti Dicloberl retard
  Praleidę dozę, vartokite vėliau nustatytu laiku įprastą vaisto dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės