preloader

Prašome palaukti

Diclofenac-ratiopharm, 100mg, žvakutės, N10

Diclofenac-ratiopharm, 100mg, žvakutės, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Diklofenakas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 042273

Skausmui malšinti ir uždegimui slopinti šiais atvejais kai yra: degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos (reumatoidinis sąnario uždegimas, stuburo slankste...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skausmui malšinti ir uždegimui slopinti šiais atvejais kai yra: degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos (reumatoidinis sąnario uždegimas, stuburo slankstelio uždegimas, sukeliantis sąnario nejudrumą, podagros priepuolis). Minkštųjų audinių ligos, (sąnario aplinkinių audinių, sąnario tepalinio maišelio, sausgyslės uždegimas); Lengvo ir vidutinio stiprumo skausmas po traumos (minkštųjų audinių sužalojimo), odontologinių procedūrų ar kitokių nedidelių operacijų.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Diclofenac-ratiopharm ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm 3. Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Diclofenac-ratiopharm ir kam jis vartojamos

  Kiekvienoje Diclofenac-ratiopharm žvakutėje yra 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos. Diclofenac-ratiopharm priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri vartojama skausmui malšinti ir uždegimui slopinti. Diclofenac-ratiopharm lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą. Uždegimo arba skausmo priežasties vaistas nepanaikina. Diclofenac-ratiopharm gali būti skiriamas skausmui malšinti ir uždegimui slopinti šiais atvejais kai yra: • Degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos (reumatoidinis sąnario uždegimas, stuburo slankstelio uždegimas, sukeliantis sąnario nejudrumą, podagros priepuolis). • Minkštųjų audinių ligos, (sąnario aplinkinių audinių, sąnario tepalinio maišelio, sausgyslės uždegimas); • Lengvo ir vidutinio stiprumo skausmas po traumos (minkštųjų audinių sužalojimo), odontologinių procedūrų ar kitokių nedidelių operacijų.

  Jeigu Jūs abejojate dėl Diclofenac-ratiopharm veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo.

  2.  Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm

  Diclofenac-ratiopharm vartoti negalima: • jeigu yra alergija diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6.1 skyriuje); • jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo arba skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), diklofenako arba ibuprofeno). Reakcija galėjo pasireikšti astma, sloga, odos bėrimu, veido patinimu. Jeigu Jūs manote, kad galite būti alergiški, pasitarkite su gydytoju; • jeigu yra ar yra buvę skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opų; • jeigu Jums yra ar yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto, kai nustatyti du ar daugiau skirtingi opos ar kraujavimo epizodai (vėmimas krauju, kraujavimas tuštinimosi metu, šviežias kraujas išmatose ar juodos išmatos); • jeigu Jūs sergate sunkiu inkstų ar kepenų nepakankamumu; • jeigu Jums nustatyta širdies liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, pavyzdžiui, jeigu Jūs patyrėte širdies smūgį, insultą, „mikroinsultą“ (praeinantį smegenų išemijos priepuolį) arba Jums buvo užsikimšusios širdies ar galvos smegenų kraujagyslės, arba Jums buvo atlikta operacija siekiant išvalyti arba šuntuoti užsikimšusias kraujagysles; • Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu; • jeigu Jūs esate trečiame nėštumo trimestre; • jeigu sergate proktitu (tiesiosios žarnos uždegimu); jaučiate skausmą tiesiojoje žarnoje (kartais kraujuoja arba atsiranda veiklos sutrikimų); • bet koks kraujavimas, kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo trakto perforacija, susiję arba ne su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu; • pacientas yra vaikas arba jaunesnis negu 18 metų paauglys. • hemoraginė diatezė; • dėl neaiškių priežasčių sutrikusi kraujodara ir kraujo krešėjimas; • jeigu Jums yra arba anksčiau buvo sutrikusi kraujotaka (periferinių arterijų liga).

  Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, nevartokite Diclofenac-ratiopharm žvakučių ir pasitarkite su gydytoju. Jūsų gydytojas nuspręs ar Jums tinka šis vaistas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės - jeigu Jūs vartojate Diclofenac-ratiopharm kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., acetilsalicilo rūgštimi arba aspirinu), kortikosteroidais, trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais arba selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“); - jeigu Jūs sergate astma arba šienlige (sezoninis alerginis rinitas); - jeigu Jūs kada nors turėjote virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip skrandžio opa, kraujavimas arba juodos išmatos arba Jums anksčiau pasireiškė nemalonus pojūtis skrandyje ar rėmuo, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo; - jeigu Jūs sirgote gaubtinės žarnos (opiniu kolitu) arba plonojo žarnyno (Krono liga) uždegimu; - jeigu Jūs sergate ar sirgote širdies ligomis arba aukšto kraujospūdžio liga; - kai sutrikusi kepenų arba inkstų veikla; - jeigu Jūs galite būti netekę daug skysčių (pvz., dėl ligos, viduriavimo, prieš ar po sunkios operacijos); - kai patinusios pėdos; - kai yra sutrikęs kraujavimas ar yra kitų kraujo sutrikimų, tame tarpe ir reta kepenų funkcijos patologija vadinama porfirija.

  Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, prieš vartodami Diclofenac-ratiopharm žvakutes pasakykite apie tai gydytojui.

  Diclofenac-ratiopharm gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Diclofenac-ratiopharm.

  Labai retai Diclofenac-ratiopharm, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkias alergines odos reakcijas. Todėl nedelsiant informuokite gydytoją, jei Jums pasireiškė tokios reakcijos.

  Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaisto didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Įsitikinkite, kad prieš Jums paskirdamas diklofenako gydytojas žino, jog Jūs: • rūkote; • sergate cukriniu diabetu; • sergate krūtinės angina arba Jums yra susidarę kraujo krešulių, padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis ar padidėjęs trigliceridų kiekis.

  Šalutinis poveikis gali pasireikšti rečiau, jeigu vartosite mažiausią veiksmingą dozę kiek įmanoma trumpiausią laikotarpį.

  Kiti vaistai ir Diclofenac-ratiopharm Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų: • Ličio arba selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) (vaistai, vartojami gydyti kai kurias depresijos rūšis). • Digoksino (preparatas, vartojamas širdies ligoms gydyti). • Diuretikų (vaistai, didinantys šlapimo išsiskyrimą). • AKF inhibitorių arba beta blokerių (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui ir širdies  nepakankamumui gydyti). • Kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba Ibuprofeno. • Kortikosteroidų (vaistai, vartojami uždegimui palengvinti). • Kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (vaistai, vartojami mažinant kraujo krešėjimą). • Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną. • Metotreksato (vaistas nuo kai kurių vėžio rūšių arba artrito). • Ciklosporino ir takrolimuzo (vaistai, pirmiausiai vartojamai pacientų, kuriems persodinti organai). • Kai kurių antibakterinių (chinolonų grupės) preparatų. • Sulfinpirazono (vaistas, vartojamas podagrai gydyti) ar vorikonazolas (vaistinis preparatas, skirtas grybelinėms infekcijoms gydyti). • Fenitoino (vaistas, vartojamas epilepsijai gydyti).

  Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Diclofenac-ratiopharm žvakučių nėštumo metu vartoti draudžiama, išskyrus būtinus atvejus per pirmus šešis nėštumo mėnesius. Diclofenac-ratiopharm žvakučių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, draudžiama vartoti paskutinių 3 nėštumo mėnesių laikotarpiu, nes gali būti labai pažeistas vaisius arba pasunkėti gimdymas. Dėl Diclofenac-ratiopharm vartojimo gali būti sunkiau pastoti. Nevartokite Diclofenac-ratiopharm žvakučių, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti, išskyrus būtinus atvejus.

  Jeigu Jūs žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Nedidelis kiekis veikliosios medžiagos (diklofenako) ir jo irimo produktų patenka į motinos pieną.Jei vartojate Diclofenac-ratiopharm žvakučių, žindyti draudžiama, nes tai gali būti žalinga kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kadangi vartojant Diclofenac-ratiopharm gali atsirasti kai kurių šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai požymių (nuovargis, svaigulys), tai pavieniais atvejais gali trikdyti gebėjimą vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti nesaugiomis sąlygomis. Jūsų reakcija gali būti lėtesnė ir nelabai tiksli tuomet, kai įvyksta kas nors staigaus ir netikėto. Nevairuokite tokiais atvejais ir nedirbkite su mechanizmais. Nedirbkite nesaugiomis sąlygomis. Poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu su vaistu vartojama alkoholio.

  3. Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo. Suaugusiesiems ir vyresniems nei 18 metų paaugliams patariama vartoti 50 mg-150 mg natrio diklofenako paros dozę. Diclofenac-ratiopharm 100 mg žvakutės vartojamos tik kartą per parą. Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams.

  Suaugusiesiems skiriama vartoti vieną žvakutę per parą (tai atitinka 100 mg natrio diklofenako). Vartojimo trukmę nustato gydytojas.. Žvakutes reikia įkišti giliai į išangę, geriau po pasituštinimo.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų amžiaus vaikams.

  Jeigu manote, kad Diclofenac-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Diclofenac-ratiopharm dozę? Vartokite Diclofenac-ratiopharm taip, kaip nurodė gydytojas arba tokią dozę, kuri nurodyta pakuotės lapelyje. Jei skausmas visiškai nenurimsta, pasitarkite su gydytoju. Nedidinkite dozės savo nuožiūra. Perdozavus vaisto gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų: galvos skausmas, svaigulys, apstulbimo pojūtis, sąmonės pritemimas. Vaikams gali prasidėti miokloniniai traukuliai (trumpi, žaibiški viso kūno ar jo dalių trūktelėjimai). Be to, skauda pilvą, pykina, vemiama. Tai pat pasitaikė kraujavimas iš virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas. Specifinio priešnuodžio diklofenakui nėra. Atsiradus įtarimui dėl perdozavimo, pasitarkite su gydytoju, kuris, įvertinęs apsinuodijimo sunkumą, nuspręs, kokių gydomųjų priemonių reikėtų imtis.

  Pamiršus pavartoti Diclofenac-ratiopharm Jei pamiršote pavartoti vaisto, padarykite tai, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas vartoti sekančią dozę, pamirštosios vartoti nereikia. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys parodė, kad NVNU vartojimas (ypač didelėmis dozėmis) gali būti susijęs su arterinių trombotinių reiškinių rizikos padidėjimu (pvz.,miokardo infarkto ar insulto) (žr. 4.4 skyrių).

  Reikia prisiminti, kad žemiau išvardijami šalutinio poveikio požymiai ypač priklauso nuo vaisto dozės ir kiekvienam žmogui yra individualūs. Tai taikytina kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojui (skrandžio gleivinės uždegimas ir erozijos, opos), kuris priklauso nuo dozės dydžio ir vartojimo trukmės.

  Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10000 iki <1/1000), labai retas (<1/10000) ir dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai  Labai reti: Trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), agranulocitozė (grūdėtųjų leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), anemija, hemolizinė anemija (eritrocitų kiekio sumažėjimas kraujyje dėl jų irimo), aplastinė anemija. Imuninės sistemos sutrikimai  Reti: Anafilaksinė ir anafilaktoidinės reakcijos (tame tarpe hipotenzija ir šokas), padidėjusio jautrumo reakcija (pvz. bronchospazmas).  Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai:  Angioneurotinė edema (įskaitant veido edemą). Psichikos sutrikimai  Labai reti: Depresija, sumišimas, naktiniai košmarai, psichozinės reakcijos, dezorientacija, nemiga, dirglumas, haliucinacijos. Nervų sistemos sutrikimai  Dažni: Galvos skausmas, galvos svaigimas, irzlumas.  Reti: Mieguistumas, nuovargis.  Labai reti: Pojūčių sutrikimas, traukuliai, tremoras (drebulys), atminties sutrikimas, desorientacija, aseptinis meningitas, parestezija, nerimas, skonio pokyčiai, cerebrovaskuliniai reiškiniai, skonio jutimo sutrikimas. Akies sutrikimai  Labai reti: Regos sutrikimai (matymas lyg per miglą, dvejinimasis). Ausies ir labirinto sutrikimai  Dažni: Galvos svaigimas.  Labai reti: Spengimas ausyse, klausos susilpnėjimas. Širdies sutrikimai  Labai reti: Palpitacija (stiprus ir greitas širdies plakimas), krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas. Pranešti  edemos, hipertenzijos ir širdies nepakankamumo atvejai susiję su NVNU vartojimu. Virškinimo trakto sutrikimai  Labai dažni: Pykinimas, vėmimas, viduriavimas.  Dažni: Meteorizmas (pilvo pūtimas), dispepsija, pilvo skausmas, virškinamojo trakto opa (kai kuriais atvejais su kraujavimu ir perforacija.  Reti: Melena (juodos išmatos dėl kraujo priemaišų), vėmimas krauju, gastritas, kraujavimas į virškinimo traktą.  Labai reti:  Stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), glositas, kolitas, opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas, vidurių užkietėjimas, gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas), stemplės pažeidimas, susiaurėjimų formavimasis, pankreatitas. Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai  Dažni: Transaminazių (kepenų fermentų) aktyvumo kraujo serume padidėjimas.  Reti: Sutrikusi kepenų  funkcija, įskaitant hepatitą su gelta ar be jos (labai retais atvejais žaibinis hepatitas).  Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai: Žaibinis hepatitas, kepenų nekrozė, kepenų funkcijos nepakankamumas. Odos ir poodinio audinio sutrikimai  Dažni: Išbėrimas.  Reti: Dilgėlinė.  Labai reti: Pūslinės reakcijos įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lajelio sindromas), fotosensibilizacija (jautrumas saulės šviesai), purpura, egzema, eritema, eksfoliacinis dermatitas, plaukų nuslinkimas, alerginė purpura, niežulys. Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai  Reti: Edema.  Labai reti: Inkstų nepakankamumas, hematurija (kraujas šlapime), proteinurija, intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas. Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai  Dažni: Nuovargis.

  Kitos organų sistemos  Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai:  Impotencija.

  Jeigu Diclofenac-ratiopharm žvakučių vartojama ilgiau nei keletą savaičių, būtina reguliariai kreiptis į gydytoją, kad jis patikrintų, ar neatsirado šalutinio poveikio simptomų.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Diclofenac-ratiopharm sudėtis - Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje žvakutėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos. - Pagalbinės medžiagos yra celiuliozės milteliai, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, kietieji riebalai.

  Diclofenac-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje Žvakutės yra baltos ar gelsvos spalvos, torpedos formos, lygiu paviršiumi.

  Gamintojo pakuotėje yra 10 arba 50 žvakučių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ratiopharm GmbH Graf-Arco-Str. 3 89079 Ulm Vokietija

  Gamintojas Merckle GmbH Ludwig-Merckle-Str. 3 89143 Blaubeuren Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Sicor Biotech“ V.A. Graičiūno g. 8, LT-02241 Vilnius Lietuva Tel. +370 5 266 02 03 Faksas +370 5 266 02 06

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-27

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.
  Suaugusiesiems ir vyresniems nei 18 metų paaugliams patariama vartoti 50 mg - 150 mg natrio diklofenako paros dozę.. Diclofenac-ratiopharm 100 mg žvakutės vartojamos tik kartą per parą.
  Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams.

  Suaugusiesiems skiriama vartoti vieną žvakutę per parą (tai atitinka 100 mg natrio diklofenako)
  Vartojimo trukmę nustato gydytojas..
  Žvakutes reikia įkišti giliai į išangę, geriau po pasituštinimo.

  Vaikai ir paaugliai
  Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų amžiaus vaikams.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės