preloader

Prašome palaukti

DIROTON, 20mg, tabletės, N28

DIROTON, 20mg, tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Lizinoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 047680
DIROTON Jūsų gydytojas dėl šių priežasčių: Jūsų kraujospūdis pernelyg aukštas (hipertenzija), Jums yra vadinamasis simptominis širdies nepakankamumas, t.y., šir...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  DIROTON Jūsų gydytojas dėl šių priežasčių: Jūsų kraujospūdis pernelyg aukštas (hipertenzija), Jums yra vadinamasis simptominis širdies nepakankamumas, t.y., širdis nepakankamai varinėja kraują po visą organizmą, Jus buvo ištikęs širdies priepuolis (miokardo infarktas), dėl kurio susilpnėjo širdies veikla, Jums yra pradinė cukrinio diabeto sukelto inkstų veiklos sutrikimo stadija ir padidėjęs kraujospūdis.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra DIROTON ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant DIROTON
  3. Kaip vartoti DIROTON
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti DIROTON
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA DIROTON IR KAM JIS VARTOJAMAS

  DIROTON yra angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių (AKFI) grupės vaistas. Jis plečia kraujagysles, mažina arterinį kraujo spaudimą ir palengvina širdžiai varinėti kraują po visą organizmą.
  Jūsų gydytojas skiria DIROTON dėl šių priežasčių:
  • Jūsų kraujospūdis pernelyg aukštas (hipertenzija).
  • Jums yra vadinamasis simptominis širdies nepakankamumas, t.y., širdis nepakankamai varinėja
  kraują po visą organizmą.
  • Jus buvo ištikęs širdies priepuolis (miokardo infarktas), dėl kurio susilpnėjo širdies veikla.
  • Jums yra pradinė cukrinio diabeto sukelto inkstų veiklos sutrikimo stadija ir padidėjęs kraujospūdis.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DIROTON

  DIROTON vartoti negalima:
  • jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) lizinoprilio dihidratui arba bet kuriai DIROTON pagalbinei medžiagai;
  • jeigu esate daugiau nei tris mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti DIROTON vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);
  • jeigu dėl panašaus poveikio vaistų (AKFI) vartojimo buvo padidėjusio jautrumo reakcija, pasireiškusi plaštakų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, liežuvio ir/arba gerklų patinimas, t. y. angioneurozinė edema, dėl kurios pasunkėjo kvėpavimas arba rijimas;
  • jeigu Jūsų kraujo giminaičiams yra buvusi angioneurozinė edema (polinkį galite turėti ir Jūs), arba Jums dėl kitokių aplinkybių arba priežasčių yra buvusi angioneurozinė edema;
  • jeigu padidėjęs jautrumas kitiems AKFI.

  Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš DIROTON vartojimą.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  • Jeigu netenkama skysčių dėl diuretikų (šlapimą varančių vaistų) vartojimo, hemodializės, sumažinto druskos kiekio maiste, sunkaus ir ilgalaikio vėmimo arba viduriavimo. Pradėjus vartoti vaisto, gali labai sumažėti kraujospūdis (hipotenzija), gali atsirasti alpulys arba svaigulys.
  • Jeigu yra sustorėjusios širdies raumens sienelės, arba susiaurėję širdies vožtuvai (dviburis arba aortos) arba susiaurėjusi aorta.
  • Jeigu kraujospūdis yra mažas.
  • Jeigu vartojate kalio papildų arba kalio turinčių druskos pakaitalų.
  • Jeigu sutrikusi inkstų veikla arba susiaurėjusios inkstų kraujagyslės.
  • Jeigu Jums atliekama hemodializė.
  • Jeigu sutrikusi kepenų veikla.
  • Jeigu sergate cukriniu diabetu.
  • Jeigu esate mažiau nei tris mėnesius nėščia arba planuojate pastoti. Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu DIROTON vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio, šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.
  • Jeigu sergate kolagenine kraujagyslių liga, pvz., sklerodermija, sistemine raudonąja vilklige.
  • Jeigu Jums planuojama operacija ir bendroji arba spinalinė nejautra; pasakykite gydytojui, odontologui ar ligoninės personalui.
  • Jeigu Jums planuojama aferezė (procedūra, kurios metu atskiriamas vienas kraujo komponentas) arba alergijos (pvz., bičių ar širšių nuodams) desensibilizuojamasis gydymas; kad būtų išvengta galimos alerginės reakcijos, gydytojas gali Jums laikinai nutraukti DIROTON vartojimą.
  • Jeigu vartojate ličio preparatų (vaistų manijai ar depresijai gydyti).
  • Jeigu yra sausas užsitęsęs kosulys.

  Vartojant DIROTON
  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu atsirastų bet kuris iš žemiau išvardytų požymių:
  • Jei pavartoję pirmąją dozę, pajutote svaigulį. Kai kuriems žmonėms po pirmosios dozės pavartojimo ar padidinus dozę, gali atsirasti svaigulys, silpnumas, alpulys ar šleikštulys.
  • Staiga patino lūpos ir veidas, kaklas, taip pat plaštakos ir pėdos, pasunkėjo rijimas ir kvėpavimas, atsirado dilgėlinė ar švokštimas arba užkimimas. Ši būklė vadinama angioneurozine edema. Ji gali atsirasti bet kada gydymo metu. AKFI dažniau sukelia angioneurozinę edemą juodaodžiams pacientams, nei nejuodaodžiams.
  • Pakilo temperatūra, ėmė skaudėti gerklę arba burnoje atsirado opelių (tai gali būti dėl baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimo atsiradusios infekcijos požymiai).
  • Pagelto oda ir akių obuoliai (gelta), tai gali būti kepenų ligos požymiai.

  Gydymo pradžioje ir/arba dozės nustatymo metu būtina dažniau tikrinti sveikatą. Nepraleiskite vizito pas gydytoją, net jeigu jaučiatės gerai. Jūsų gydytojas nustatys, kaip dažnai turite tikrintis būklę.

  Vaikai
  DIROTON nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 6 metų vaikams. Turima nedaug informacijos apie DIROTON saugumą bei veiksmingumą jaunesniems nei 6 metų vaikams.

  Etniniai skirtumai
  Afroamerikiečiams pacientams padidėjusio kraujospūdžio ligos gydymas vien DIROTON gali būti mažiau veiksmingas. Tai reiškia, kad tiems pacientams reikalinga didesnė nei įprasta rekomenduojama dozė.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, vaistažolių preparatų, sveiko maisto arba maisto papildų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali keisti kitų vaistų veikimą.
  Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų:
  - Diuretikų (šlapimą varančių vaistų, įskaitant kalį organizme sulaikančius).
  - Kitų kraujospūdį mažinančių vaistų.
  - Nitroglicerino ar kitų nitratų (vaistų koronarinei širdies ligai, krūtinės anginai gydyti).
  - Vaistų, malšinančių skausmą, sustingimą, uždegimą, susijusius su skausmingomis būklėmis, ypač paliečiančiomis raumenis, kaulus ir sąnarius (įskaitant aukso preparatus ir acetilsalicilo rūgštį – daugiau nei 3 g aspirino per parą ar kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pvz., indometaciną).
  - Ličio preparatų (vaistų manijai ir depresijai gydyti).
  - Vaistų nuo psichozės, triciklių antidepresantų (vaistų psichikos ligos gydyti), anestetikų ar barbitūratų.
  - Kalio tablečių ar kalio turinčių druskos pakaitalų.
  - Geriamųjų vaistų cukraligei gydyti (tablečių, mažinančių cukraus kiekį kraujyje) ar insulino (vaisto cukraligei gydyti).
  - Centrinę nervų sistemą stimuliuojančių vaistų (simpatomimetinių vaistų), pvz., efedrino, pseudoefedrino ir salbutamolio, kurių yra kai kurių vaistų nuo peršalimo ir vaistų bronchinei astmai gydyti sudėtyje.
  - Vaistų, slopinančių organizmo imunitetą (imunosupresantų), alopurinolio (vaisto podagrai gydyti), arba prokainamido (vaisto širdies ritmo sutrikimams gydyti).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje DIROTON. DIROTON yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. DIROTON nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  DIROTON neturėtų paveikti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Retkarčiais gali atsirasti svaigulys ir nuovargis, todėl neužsiimkite ypatingo dėmesingumo reikalaujančia veikla, kol nesužinote, koks yra vaisto poveikis Jums.
  Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.


  3. KAIP VARTOTI DIROTON

  DIROTON visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dozė nustatoma individualiai. Labai svarbu vartoti tokią vaisto dozę, kokią skyrė gydytojas. Pradinė ir palaikomoji dozė priklauso nuo Jūsų būklės ir nuo to, ar vartojate kokių nors kitų vaistų. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
  Esant padidėjusiam kraujospūdžiui, rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Įprastinė palaikomoji dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.
  Esant simptominiam širdies nepakankamumui, įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą, palaikomoji – 5-35 mg vieną kartą per parą.
  Po širdies priepuolio pirmąją ir antrąją parą įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg, vėliau – 10 mg vieną kartą per parą.
  Sergant cukriniu diabetu, kai yra inkstų veiklos sutrikimų, gydytojas gali skirti Jums mažesnę dozę.
  Vaikams ir paaugliams (nuo 6 iki 16 metų), kurių kraujospūdis yra padidėjęs:
  - DIROTON nerekomenduojama vartoti vaikams, jaunesniems nei 6 metų ir bet kurio amžiaus vaikams, kurių inkstų veikla labai sutrikusi.
  - Gydytojas parinks Jūsų vaikui tinkamą dozę. Dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio.
  - Vaikams, sveriantiems 20-50 kg, įprastinė pradinė dozė yra 2,5 mg kartą per parą.
  - Vaikams, sveriantiems daugiau nei 50 kg, įprastinė pradinė dozė yra 5 mg kartą per parą.

  Kaip vartoti DIROTON:
  - tabletę reikia nuryti užsigeriant vandeniu;
  - stenkitės tabletes vartoti tuo pačiu dienos metu, vaisto galima gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko;
  - net jei jaučiatės gerai, nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo leidimo;
  - atminkite, kad pavartojus pirmąją dozę, kraujospūdis sumažės labiau, nei tolesnio gydymo metu. Galite pajusti svaigulį, todėl naudinga būtų atsigulti. Jei nerimaujate, kaip galima greičiau pasitarkite su gydytoju;
  - jei manote, kad vaistas DIROTON veikia per stipriai arba per silpnai, kaip galima greičiau pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Pavartojus per didelę DIROTON dozę
  Požymiai: kraujospūdžio kritimas (svaigulys ar alpulys, sunkesniu atveju – sąmonės praradimas, dusulys, dažnas ar retas pulsas, palpitacijos (stiprus ir greitas širdies plakimas), nerimas ar kosulys).
  Jei per apsirikimą pavartojote per didelę dozę, nedeldami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti DIROTON
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog toliau vartokite vaisto įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti DIROTON
  DIROTON mažina kraujospūdį, bet neišgydo padidėjusio kraujospūdžio ligos. Toliau vartokite DIROTON, net jei jaučiatės gerai. Nenutraukite DIROTON vartojimo, nepasitarę su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  DIROTON, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Jei jus vargina šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.
  Labai svarbu nedelsiant nutraukti DIROTON vartojimą ir pasitarti su gydytoju, jei atsiranda stiprus svaigulys, alpulys, ypač gydymo pradžioje ar padidinus dozę, arba stojantis, taip pat jei pasireiškia stiprus pilvo, krūtinės ar nugaros skausmas arba sunkių odos reakcijų. Gyvybiškai svarbu nedelsiant nutraukti DIROTON vartojimą ir kreiptis medicinos pagalbos, jei atsiranda niežulys, dusulys, švokštimas ir patinsta plaštakos, burna, gerklos, veidas ar akys.
  Dažniausi DIROTON sukeliami šalutiniai poveikiai: svaigulys, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, susilpnėjusi inkstų veikla (požymiai gali būti tokie: apatinės nugaros dalies skausmas, sumažėjęs šlapimo kiekis), ir kosulys.
  Nedažnai arba retai gali atsirasti kitokie šalutiniai poveikiai, kurie gali buti sunkūs, pvz., širdies priepuolis ar insultas dėl labai sumažėjusio kraujospūdžio didelės rizikos pacientams (pacientams, kurių smegenų ar širdies kraujotaka sutrikusi).

  Dažnas šalutinis poveikis – pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 pacientų, vartojusiųjų šį vaistą;
  Svaigulys ar alpulys, ypač staiga stojantis;
  Galvos skausmas;
  Viduriavimas;
  Vėmimas;
  Susilpnėjusi inkstų veikla.

  Nedažnas šalutinis poveikis – pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 pacientų, vartojusiųjų šį vaistą;
  Angioneurozinė edema: padidėjusio jautrumo reakcija, pasireiškianti staigiu plaštakų, pėdų, kulkšnių, veido, liežuvio ir gerklų patinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir rijimu.
  Širdies priepuolis ar insultas (sunkiems ligoniams dėl ryškaus kraujospūdžio sumažėjimo);
  Palpitacijos (greitas ir stiprus širdies plakimas);
  Nuotaikos pokyčiai (galima depresija);
  Impotencija;
  Vertigo (galvos sukimasis);
  Padidėjęs šlapalo kiekis kraujyje, padidėjęs serumo kreatinino kiekis ar padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas;
  Padidėjusi kalio koncentracija kraujyje (hiperkalemija);
  Raynaud fenomenas (rankų ir kojų pirštai iš pradžių tampa melsvo atspalvio, vėliau parausta, juntamas jų tirpulys arba dilgsėjimas).
  Skonio jutimo pokyčiai
  Mieguistumas ar negalėjimas užmigti, keisti sapnai;
  Sloga;
  Pykinimas;
  Skrandžio skausmas ir nevirškinimas;
  Odos bėrimas;
  Niežulys;
  Nuovargis;
  Silpnumas (jėgų stoka).
  Pacientams, sergantiems koronarine širdies liga arba jei yra aortos susiaurėjimas (aortos stenozė), inkstų arterijos susiaurėjimas (inkstų arterijos stenozė), širdies vožtuvų susiaurėjimas (dviburio vožtuvo stenozė) arba širdies raumens sustorėjimas (hipertrofinė kardiomiopatija), gali labai ryškiai sumažėti kraujospūdis. Dėl to gali pasireikšti smegenų kraujotakos nepakankamumas ir sąmonės praradimas.

  Retas šalutinis poveikis – pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 pacientų, vartojusiųjų šį vaistą:
  Ūminis inkstų nepakankamumas;
  Hemoglobino (raudonųjų kraujo ląstelių medžiagos, nešančios deguonį organizmui) kiekis ir raudonųjų kraujo ląstelių santykinio kiekio (hematokrito) sumažėjimas;
  Psoriazė (žvynelinė);
  Dilgėlinė;
  Uremija (apsinuodijimas medžiagų apykaitos produktais, sutrikus jų išsiskyrimui su šlapimu);
  Padidėjęs serumo bilirubino (tulžies geltonai oranžinės spalvos pigmento) kiekis;
  Sumažėjęs natrio keikis kraujyje (hiponatremija);
  Sumišimas;
  Krūtų padidėjimas vyrams;
  Burnos džiūvimas;
  Plaukų slinkimas.

  Labai reti – pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų, vartojusiųjų šį vaistą;
  Kasos uždegimas (pankreatitas);
  Sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas (oligurija) ar visiškas jo nebuvimas (anurija);
  Kepenų uždegimas, sumažėjęs ar visiškai nutrūkęs tulžies išsiskyrimas iš kepenų latako (gali pagelsti oda ir akių obuoliai);
  Sunkios odos reakcijos (gali pasireikšti ryškiu odos paraudimu, pūslėmis, oda gali imti luptis lopais);
  Susilpnėjusi kaulų čiulpų veikla, raudonųjų kraujo ląstelių skaičius, mažas trombocitų skaičius (trombocitopenija), sumažėjęs kraujo ląstelių skaičius (neutropenija, leukopenija), sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (agranulocitozė), dėl kurios padidėja infekcijų, limfmazgių ligos, autoimuninės ligos (kai organizme gaminami antikūnai prieš savus audinius) galimybė;
  Sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje;
  Švokštimas;
  Plaučių uždegimas;
  Plonosios žarnos alerginė reakcija (žarnų angioneurozinė edema);
  Prienosinių ančių uždegimas;
  Pūslinė (odos liga, kuriai būdingos didelės pūslės raudonu dugnu, pripildytos skaidraus arba gelsvo skysčio; pūslės sukelia didelį sudirginimą).
  Diaforezė (padidėjęs prakaitavimas)
  Gauta pranešimų apie simptomų kompleksą, kurį gali sudaryti vienas ar daugiau išvardytų požymių: karščiavimas, opinis kraujagyslių uždegimas (vaskulitas), raumenų skausmas, vieno ar kelių sąnarių uždegimas (artralgija/ artritas), kraujo sudėtinių dalių pokyčiai, aptinkami tyrimais, odos bėrimas, padidėjęs jautrumas šviesai ar kiti odos pokyčiai.

  Ir vaikams, ir suaugusiesiems pasireiškia panašus šalutinis poveikis.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI DIROTON

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DIROTON vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA


  DIROTON sudėtis
  - Vienoje DIROTON tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos: magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, manitolis, kalcio- vandenilio fosfatas dihidratas.

  DIROTON išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Diroton 5 mg tabletės: baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, 5,5-6,5 mm % skersmens tabletės; vienoje pusėje yra įspaudas „5“, kitoje – vagelė.
  Diroton 10 mg tabletės: baltos arba beveik baltos, keturkampės, abipus išgaubtos, 6,6-6,9 mm skersmens tabletės; vienoje jų pusėje yra įspaudas „10“, kitoje – vagelė.
  Diroton 20 mg tabletės: baltos arba beveik baltos, penkiakampės, abipus išgaubtos, 8,5-8,7 mm skersmens tabletės; vienoje jų pusėje yra įspaudas „20“, kitoje – vagelė.
  Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes.
  PVC ir aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 14 tablečių, vienoje kartoninėje dėžutėje - 2 lizdinės plokštelės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Gedeon Richter Plc.
  Gyomroi ut 19-21
  1103 Budapest
  Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Gedeon Richter Plc. atstovybė Lietuvoje
  Maironio 23-3,
  Vilnius
  Tel. +370 5 268 53 92

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-12

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  DIROTON visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dozė nustatoma individualiai. Labai svarbu vartoti tokią vaisto dozę, kokią skyrė gydytojas. Pradinė ir palaikomoji dozė priklauso nuo Jūsų būklės ir nuo to, ar vartojate kokių nors kitų vaistų. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
  Esant padidėjusiam kraujospūdžiui, rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Įprastinė palaikomoji dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.
  Esant simptominiam širdies nepakankamumui, įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą, palaikomoji – 5-35 mg vieną kartą per parą.
  Po širdies priepuolio pirmąją ir antrąją parą įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg, vėliau – 10 mg vieną kartą per parą.
  Sergant cukriniu diabetu, kai yra inkstų veiklos sutrikimų, gydytojas gali skirti Jums mažesnę dozę.
  Vaikams ir paaugliams (nuo 6 iki 16 metų), kurių kraujospūdis yra padidėjęs:
  - DIROTON nerekomenduojama vartoti vaikams, jaunesniems nei 6 metų ir bet kurio amžiaus vaikams, kurių inkstų veikla labai sutrikusi.
  - Gydytojas parinks Jūsų vaikui tinkamą dozę. Dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio.
  - Vaikams, sveriantiems 20-50 kg, įprastinė pradinė dozė yra 2,5 mg kartą per parą.
  - Vaikams, sveriantiems daugiau nei 50 kg, įprastinė pradinė dozė yra 5 mg kartą per parą.

  Kaip vartoti DIROTON:
  - tabletę reikia nuryti užsigeriant vandeniu;
  - stenkitės tabletes vartoti tuo pačiu dienos metu, vaisto galima gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko;
  - net jei jaučiatės gerai, nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo leidimo;
  - atminkite, kad pavartojus pirmąją dozę, kraujospūdis sumažės labiau, nei tolesnio gydymo metu. Galite pajusti svaigulį, todėl naudinga būtų atsigulti. Jei nerimaujate, kaip galima greičiau pasitarkite su gydytoju;
  - jei manote, kad vaistas DIROTON veikia per stipriai arba per silpnai, kaip galima greičiau pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Pavartojus per didelę DIROTON dozę
  Požymiai: kraujospūdžio kritimas (svaigulys ar alpulys, sunkesniu atveju – sąmonės praradimas, dusulys, dažnas ar retas pulsas, palpitacijos (stiprus ir greitas širdies plakimas), nerimas ar kosulys).
  Jei per apsirikimą pavartojote per didelę dozę, nedeldami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti DIROTON
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog toliau vartokite vaisto įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti DIROTON
  DIROTON mažina kraujospūdį, bet neišgydo padidėjusio kraujospūdžio ligos. Toliau vartokite DIROTON, net jei jaučiatės gerai. Nenutraukite DIROTON vartojimo, nepasitarę su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės