preloader

Prašome palaukti

Domperidon Actavis, 10mg, tabletės, N30

Domperidon Actavis, 10mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Domperidonas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 569052818301
Suaugusiems žmonėms: pykinimo ir vėmimo simptomų slopinimas; pilnumo pojūčio po valgio ir skrandžio turinio atpylimo gydymas.
Vyresniems negu 12 metų paaugl...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Suaugusiems žmonėms: pykinimo ir vėmimo simptomų slopinimas; pilnumo pojūčio po valgio ir skrandžio turinio atpylimo gydymas.
  Vyresniems negu 12 metų paaugliams, sveriantiems 35 kg arba daugiau: pykinimo ir vėmimo simptomų slopinimas.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti, net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Domperidon Actavis ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Domperidon Actavis
  3. Kaip vartoti Domperidon Actavis
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Domperidon Actavis
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA DOMPERIDON ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji vaisto medžiaga domperidonas priklauso skrandžio motoriką skatinantiems vaistams (šios grupės medikamentais gydomas skrandžio motorikos sulėtėjimas, slopinami pykinimo ir vėmimo simptomai). Domperidonas greitina maisto perėjimą pro skrandį. Be to, jis silpnina pykinimą.

  Domperidon Actavis vartojimo atvejai išvardyti toliau.

  Suaugusiems žmonėms:
  - pykinimo ir vėmimo simptomų slopinimas;
  - pilnumo pojūčio po valgio ir skrandžio turinio atpylimo gydymas.

  Vyresniems negu 12 metų paaugliams, sveriantiems 35 kg arba daugiau:
  - pykinimo ir vėmimo simptomų slopinimas.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOMPERIDON ACTAVIS

  Domperidon Actavis vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai domperidonui arba bet kuriai pagalbinei Domperidon Actavis medžiagai;
  - jeigu yra tam tikras smegenų auglys (prolaktinoma);
  - jeigu yra arba manote, kad yra sunkus skrandžio sutrikimas, pvz., kraujavimas iš skrandžio arba žarnų (to požymis gali būti nuolat juodos išmatos), arba skrandžio ar žarnų blokada, užsikimšimas arba prakiurimas (tokiu atveju Jus dažniausiai kankins stiprūs skrandžio diegliai).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų veiklą, prieš šio medikamento vartojimą reikia kreiptis į gydytoją patarimo. Tokiu atveju paprastai jis keis dozę arba patars Domperidon Actavis nevartoti.

  Jeigu gydytojo skyrimu Domperidon Actavis vartosite ilgai, jis reguliariai seks Jūsų būklę.

  Domperidonas gali būti susijęs su padidėjusia širdies ritmo sutrikimų ar širdies sustojimo rizika. Rizika labiau galima vyresniems nei 60 metų amžiaus pacientams ir vartojant didesnes nei 30 mg paros dozes. Suaugusiems ir vaikams reikia vartoti mažiausią veiksmingą domperidono dozę.

  Vaistai nuo grybelinių ligų
  Jeigu nuo grybelinių ligų vartojate vaistų, kuriuose yra ketokonazolo, prieš domperidono vartojimą turite kreiptis į gydytoją patarimo. Jis vietoj ketokonazolo gali skirti vartoti kitokį vaistą nuo grybelio (žr. poskyrį „Kitų vaistų vartojimas").

  Jeigu sutrikimo simptomai po 14 gydymo Domperidon Actavis parų nepalengvėja, būtina kreiptis į gydytoją.

  Vaikai
  Vaikų, sveriančių mažiau negu 35 kg arba jaunesnių negu 12 metų, Domperidon Actavis gydyti negalima. Tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją.

  Jeigu kuri nors iš šiame skyriuje minėtų būklių yra arba buvo anksčiau, būtina kreiptis į gydytoją patarimo.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jei geriate ketokonazolą (vaistą nuo grybelinių infekcijų) ar eritromiciną (antibiotiką), Domperidon Actavis nevartokite. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, būtinai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia, prieš Domperidon Actavis vartojimą reikia kreiptis į gydytoją patarimo.
  Jei krūtimi maitinate kūdikį, šio medikamento vartoti negalima, kadangi domperidono patenka į motinos pieną.
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Ar gali Domperidon Actavis daryti įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, duomenų nėra, tačiau toks poveikis nėra tikėtinas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Domperidon Actavis medžiagas
  Tabletėse yra laktozės.
  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI DOMPERIDON ACTAVIS

  Domperidon Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinis dozavimas suaugusiems žmonėms ir paaugliams, vyresniems nei 12 metų ir sveriantiems 35 kg arba daugiau, yra viena 10 mg tabletė 3-4 kartus per parą (po vieną tabletę reikia gerti likus 15-30 min. iki kiekvieno valgio bei iki miego).

  Jeigu sutrikimo simptomai sunkesni, gydytojas dozę gali padidinti iki dviejų 10 mg tablečių 3 - 4 kartus per parą.

  Didžiausia paros dozė < 80 mg (dvi 10 mg tabletės 4 kartus per parą).

  Rekomenduojamos dozės viršyti negalima.

  Vaikams, kurie sveria mažiau negu 35 kg arba kurie jaunesni negu 12 metų, šių tablečių vartoti negalima (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia").

  Jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų veikla, prieš pradedant vartoti Domperidon Actavis reikia pasitarti su savo gydytoju (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia" ).

  Jeigu po 14 Domperidon Actavis vartojimo parų sutrikimo simptomai nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

  Kaip vartoti Domperidon Actavis
  Domperidon Actavis tabletės vartojamos per burną. Rekomenduojama jų gerti prieš valgį. Tabletę reikia nuryti visą, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens.

  Pavartojus per didelę Domperidon Actavis dozę
  Jeigu iš karto išgersite daugiau Domperidon Actavis tablečių negu reikia, tuoj pat kvieskite gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę. Vaisto perdozavus, rekomenduojama nedelsiant išgerti aktyvintosios anglies (Norit). Išgerta tuoj pat po apsinuodijimo ji gali sumažinti domperidono patekimą į kraują. Pakuotės neišmeskite, kad gydytojas galėtų pažiūrėti, kokio medikamento perdozavote.
  Domperidono perdozavus, galimi tokie simptomai: mieguistumas, sumišimas, neramumas, traukuliai, nereguliarūs akių judesiai, neįprasta kūno laikysena ir (arba) neįprasti judesiai.

  Pamiršus pavartoti Domperidon Actavis
  Jeigu įprastiniu laiku Domperidon Actavis išgerti pamiršite, gerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę gerkite atėjus kitos dozės vartojimo laikui.
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
  Jeigu kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nustojus vartoti Domperidon Actavis
  Jeigu Domperidon Actavis vartojate gydytojo skyrimu, nepasitarę su juo vaisto vartojimo nenutraukite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Domperidon Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Retas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 pacientų)
  - Virškinimo trakto sutrikimai pasireiškia retai.
  - Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai. Retais atvejais moterims iš spenelių skiriasi skystis ar vyrams pabrinksta krūtys. Moterims išnyksta mėnesinės.

  Labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų)
  - Nervų sistemos sutrikimai: traukuliai, mieguistumas, galvos skausmas, nenormalūs raumenų judesiai ar drebulys (tremoras). Didžiausia nenormalių judesių rizika yra naujagimiams, kūdikiams ir mažiems vaikams.
  - Imuninės sistemos sutrikimai: aprašytos alerginės reakcijos (pvz., odos bėrimas, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas ir (ar) patinęs veidas); jei taip atsitinka, būtina nebevartoti vaisto ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
  - Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai: aprašyti labai reti širdies ritmo sutrikimai; jei taip atsitinka, būtina nebevartoti vaisto ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
  - Psichikos sutrikimai: neramumas, nervingumas.
  - Viduriavimas.
  - Nenormalus kepenų funkcijos tyrimas.
  Domperidonas gali būti susijęs su padidėjusia širdies ritmo sutrikimo ir širdies sustojimo rizika. Rizika labiau galima vyresniems nei 60 metų amžiaus pacientams ir vartojant didesnes nei 30 mg paros dozes. Suaugusiems ir vaikams reikia vartoti mažiausią veiksmingą domperidono dozę.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI DOMPERIDON ACTAVIS

  Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartoninės dėžutės po „Tinka iki" arba ant lizdinės plokštelės po „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Domperidon Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Domperidon Actavis sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra domperidonas.
  - Pagalbinės medžiagos yra laktozė, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), povidonas K 30 (E 1201), magnio stearatas (E 470B), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551) ir natrio laurilsulfatas.

  Domperidon Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Domperidon Actavis tabletės yra baltos, apvalios, vienoje jų pusėje yra užrašas „DM10".
  Tabletės tiekiamos supakuotos į PVC ir aliuminio lizdines plokšteles. Vienoje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartoninėje dėžutėje < 1, 2, 3, 5 arba 10 lizdinių plokštelių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Actavis Group hf
  Reykjav
  Įprastinis dozavimas suaugusiems žmonėms ir paaugliams, vyresniems nei 12 metų ir sveriantiems 35 kg arba daugiau, yra viena 10 mg tabletė 3-4 kartus per parą (po vieną tabletę reikia gerti likus 15-30 min. iki kiekvieno valgio bei iki miego).

  Jeigu sutrikimo simptomai sunkesni, gydytojas dozę gali padidinti iki dviejų 10 mg tablečių 3 - 4 kartus per parą.

  Didžiausia paros dozė - 80 mg (dvi 10 mg tabletės 4 kartus per parą).
  Rekomenduojamos dozės viršyti negalima.

  Vaikams, kurie sveria mažiau negu 35 kg arba kurie jaunesni negu 12 metų, šių tablečių vartoti negalima (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia").

  Jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų veikla, prieš pradedant vartoti Domperidon Actavis reikia pasitarti su savo gydytoju (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia" ).

  Jeigu po 14 Domperidon Actavis vartojimo parų sutrikimo simptomai nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės