preloader

Prašome palaukti

Dorzolamide Actavis, 20mg/ml, 5 ml, akių lašai, tirpalas, N1

Dorzolamide Actavis, 20mg/ml, 5 ml, akių lašai, tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Dorzolamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg/ml
Prekės kodas: 203623

Dorzolamide Actavis skirtas padidėjusiam akispūdžiui mažinti, sergant akių hipertenzija ar glaukoma (atviro kampo glaukoma, pseudoeksfoliacine glaukoma). Gal...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Dorzolamide Actavis skirtas padidėjusiam akispūdžiui mažinti, sergant akių hipertenzija ar glaukoma (atviro kampo glaukoma, pseudoeksfoliacine glaukoma). Galima gydyti vien Dorzolamide Actavis arba jo deriniu su kitais akispūdį mažinančiais vaistais (beta adrenoblokatoriais).  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Dorzolamide Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Dorzolamide Actavis 3. Kaip vartoti Dorzolamide Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Dorzolamide Actavis 6. Kita informacija

  1. KAS YRA DORZOLAMIDE ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Dorzolamide Actavis yra sterilūs akių lašai, tirpalas. Veiklioji Dorzolamide Actavis medžiaga yra sulfonamidams giminingas junginys dorzolamidas.

  Dorzolamide Actavis yra akių karboanhidrazės inhibitorius, mažinantis didelį akispūdį.

  Dorzolamide Actavis skirtas padidėjusiam akispūdžiui mažinti, sergant akių hipertenzija ar glaukoma (atviro kampo glaukoma, pseudoeksfoliacine glaukoma). Galima gydyti vien Dorzolamide Actavis arba jo deriniu su kitais akispūdį mažinančiais vaistais (beta adrenoblokatoriais).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DORZOLAMIDE ACTAVIS

  Dorzolamide Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dorzolamidui arba bet kuriai pagalbinei Dorzolamide Actavis tirpalo medžiagai; - jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų; - jeigu yra organizmo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyra) sutrikimų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradedant gydyti Dorzolamide Actavis, pasakykite savo gydytojui: - jeigu yra arba anksčiau buvo kepenų veiklos sutrikimų; - jeigu Jums yra sakę, kad turite ragenos sutrikimų; - jeigu buvo pasireiškusi bet kokia alergija bet kokiam vaistui; - jeigu buvo atlikta arba netrukus bus atliekama akių operacija; - jeigu patyrėte akių sužeidimą arba jeigu yra akių infekcinė liga; - jeigu anksčiau sirgote inkstų akmenlige; - jeigu geriate kitokių karboanhidrazės inhibitorių; - jeigu nešiojate kontaktinius lęšius (žr. poskyrį „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dorzolamide Actavis medžiagas“).

  Jeigu atsirado akių dirginimas arba kitokių naujų akies sutrikimų, tokių kaip akių paraudimas, išorinio akių sluoksnio ar vokų patinimas, turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją. Jeigu įtariate, kad Dorzolamide Actavis sukėlė alerginę reakciją (pvz., odos išbėrimą, sunkias odos reakcijas, kurių metu gali atsirasti pūslės burnoje, akyse ir ant genitalijų, niežulį, akių uždegimą), vaisto vartojimą nutraukite ir tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją.

  Vaikai Dorzolamide Actavis tirtas kūdikiams ir vaikams iki 6 metų amžiaus, kuriems yra padidėjęs akispūdis arba jiems nustatyta gaukoma. Daugiau informacijos Jums gali suteikti Jūsų gydytojas.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu gydytojui pasakyti, jeigu vartojate kitokių karboanhidrazės inhibitorių, pvz., acetazolamido. Šios rūšies vaistai gali būti vartojami per burną, į akis lašų pavidalu arba kitokiais būdais.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite savo gydytojui. Nėštumo metu Dorzolamide Actavis vartoti negalima, išskyrus tuos atvejus, kai vis dėlto rekomenduoja Jūsų gydytojas. Žindymo laikotarpiu Dorzolamide Actavis vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas   Kai kuriems pacientams Dorzolamide Actavis gali sukelti galvos svaigimą ir regos sutrikimą. Tol, kol šie simptomai neišnyksta, vairuoti ir valdyti įrankių ar mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dorzolamide Actavis medžiagas Dorzolamide Actavis sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido. • Benzalkonio chloridas gali sukelti akių dirginimą. • Žinoma, kad benzalkonio chloridas nudažo minkštuosius kontaktinius lęšius. • Saugokite, kad vaisto nepatektų ant minkštųjų kontaktinių lęšių. • Prieš Dorzolamide Actavis vartojimą kontaktinius lęšius iš akių išimkite. Praėjus 15 min. po pavartojimo, juos galima vėl įdėti.

  3. KAIP VARTOTI DORZOLAMIDE ACTAVIS  

  Dorzolamide Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tinkamą dozę ir gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas.

  Gydant vien Dorzolamide Actavis, įprastinė dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) tris kartus per parą, pavyzdžiui, ryte, popiečio metu ir vakare.

  Jeigu Jūsų gydytojas Jums rekomendavo Dorzolamide Actavis vartoti kartu su beta adrenoblokatoriaus akių lašais (vaistai, mažinantys akispūdį), tai Dorzolamide Actavis dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) du kartus per parą, pavyzdžiui, ryte ir vakare.

  Jei Dorzolamide Actavis vartojate kartu su kitais akių lašais, tarp Dorzolamide Actavis ir kitų vaistų lašinimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 10 min. pertrauką. Jeigu Dorzolamide Actavis akių lašais norite keisti kitus akių lašus, vartojamus akispūdžiui mažinti, tai jų vartojimą turite nutraukti po tinkamo paros dozavimo, o kitą parą pradėti gydytis Dorzolamide Actavis.

  Nepasitarę su savo gydytoju, vaisto dozavimo nekeiskite. Jei gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Akių ir aplink jas esančio ploto lašintuvo viršūnėle nelieskite. Ją galite užkrėsti bakterijomis, sukeliančių akių infekcinę ligą, sąlygojančią sunkų akių pažeidimą, net apakimą. Kad išvengtumėte galimo buteliuko užkrėtimo, lašintuvo viršūnėle nelieskite jokio paviršiaus.

  Tinkamo vartojimo instrukcijos Prieš lašindami lašus į savo akis, nusiplaukite rankas. Lašus lengviau įlašinti būnant priešais veidrodį.

  1. Prieš vartodami vaisto pirmą kartą, patikrinkite, ar nesulaužyta nuo sugadinimo apsauganti  buteliuko kakliuko plomba. Tarpas, esantis tarp buteliuko ir jo dangtelio, neatidarytam buteliukui yra normalu. 2. Numaukite buteliuko dangtelį. 3. Atloškite galvą, apatinį voką švelniai patraukite žemyn, kad tarp jo ir akies susiformuotų maža kišenėlė. 4. Buteliuką apverskite ir spauskite, kol vienas lašas įlašės į akį (kaip gydytojo nurodyta). AKIES AR VOKŲ LAŠINTUVO VIRŠŪNĖLE NELIESKITE. 5. Lašindami į kitą akį (jeigu nurodė Jūsų gydytojas), pakartokite 3 ir 4 punkte nurodytus veiksmus. 6. Vaistinio preparato pavartoję, tuoj pat užmaukite buteliuko dangtelį.

  Pavartojus per didelę Dorzolamide Actavis dozę Jei į akį įsilašinote per daug lašų arba jeigu jų kiek nors nurijote, turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Dorzolamide Actavis DORZOLAMIDE ACTAVIS svarbu vartoti taip, kaip Jūsų gydytojo nurodyta.

  Jeigu dozę praleidote, pavartokite ją kuo greičiau. Vis dėlto, jeigu jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Dorzolamide Actavis Kad Dorzolamide Actavis veiktų tinkamai, jo reikia vartoti kasdien. Jeigu gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Dorzolamide Actavis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei išsivysto toliau nurodytos alerginės reakcijos, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos. Alerginių reakcijų simptomai yra sekantys: - veido, lūpų, liežuvio ir/arba gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas ir rijimas; - sunkios odos reakcijos, pūslės aplink burną, akis ir genitalijas; - pūkšlės.

  Galimo šalutinio poveikio dažnio apibūdinimas pateiktas žemiau esančioje lentelėje.

  Labai dažnas Pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų Dažnas Pasireiškia 1 – 10 iš 100 pacientų Nedažnas Pasireiškia 1 – 10 iš 1 000 pacientų Retas Pasireiškia 1 – 10 iš 10 000 pacientų

  Vartojant Dorzolamide Actavis gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis.

  Akių sutrikimai Labai dažni: akių deginimas ir dilginimas. Dažni:  ragenos pažeidimas, pasireiškiantis akies (-ių) skausmu ir daiktų matymu lyg per miglą (paviršinis taškinis keratitas), paviršinio akies (-ių) sluoksnio uždegimas arba patinimas, voko (-ų) ir (arba) odos aplink akį (-is) uždegimas, ašarojimas arba akių niežulys, daiktų matymas lyg per miglą, poveikis akių paviršiui. Nedažni:  vidurinio akių sluoksnio uždegimas. Reti:  paviršinio akies (-ių) sluoksnio patinimas, gyslainės atšoka, galinti būti susijusi su regos pokyčiu arba sutrikimu (po akių operacijos), akių hipotonija, akies (-ių) paraudimas, akių skausmas, voko (-ų) traiškanojimas, laikina trumparegystė (ji išnyksta gydymą nutraukus).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni:  pykinimas, kartaus skonio pjūtis. Reti:   ryklės dirginimas, burnos džiūvimas.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni:  Astenija (nuovargis). Reti:   jautrumo padidėjimas: lokalios reakcijos (vokų reakcijos) požymiai ir simptomai, sisteminė alerginė reakcija, įskaitant veido, lūpų, liežuvio ir (arba) ryklės patinimą, galintį sukelti kvėpavimo arba rijimo pasunkėjimą, dilgėlinė ir niežulys, išbėrimas, dusulys, rečiau  bronchų spazmas (lygiųjų bronchų raumenų susitraukimas).

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni:  galvos skausmas. Reti:   svaigulys, tirpulio ar dygčiojimo pojūtis.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Reti:   inkstų ir šlapimo takų akmenų formavimasis.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Reti:   kraujavimas iš nosies.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Reti:   sunkios odos reakcijos, odos uždegimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI DORZOLAMIDE ACTAVIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Dorzolamide Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Buteliuką pirmą kartą atidarius, Dorzolamide Actavis tinka vartoti 28 paras. Vadinasi, praėjus 4 savaitėms nuo pirmo atidarymo, buteliuką turite išmesti, net jeigu jame tirpalo dar yra. Kad lengviau būtų prisiminti, tuščioje kartono dėžutės vietoje užrašykite pirmo buteliuko atidarymo datą.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Dorzolamide Actavis sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra dorzolamidas. Kiekviename tirpalo ml yra 20 mg dorzolamido (dorzolamido hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra manitolis, hidroksietilceliuliozė, benzalkonio chloridas (konservantas), natrio citratas, natrio hidroksidas (pH koreguoti) ir injekcinis vanduo.

  Dorzolamide Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Dorzolamide Actavis yra sterilus, izotoninis, buferinis, bespalvis, skaidrus, šiek tiek klampus tirpalas baltame nepermatomame vidutinio tankio polietileno buteliuke su užplombuota lašintuvo viršūnėle ir dviejų dalių dangteliu. Kiekviename buteliuke yra 5 ml akių lašų, tirpalo.

  Dorzolamide Actavis tiekiamas pakuotėmis po 1, 3 arba 6 buteliukus.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf. Reykjavíkurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojas Pharmathen S.A. 6 Dervenakion str., 15351 Pallini, Attiki Graikija

  arba

  Famar S.A. 63 Agiou, Dimitriou Str., Alimos, Athens 17456 Graikija

  Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais: Jungtinė Karalystė ir Airija    Dorzolamide Austrija, Suomija, Vokietija    Dorzolamid Actavis Kipras, Malta      Domide Danija       Arzolamid Estija, Italija, Lietuva, Latvija, Nyderlandai   Dorzolamide Actavis Portugalija, Ispanija     Dorzolamide Actavis

  Jeigu apie šį vaistinį preparatą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą

  UAB „Actavis Baltics“, Vytauto g. 8/7 – 6, LT-08118 Vilnius, Tel: +370 5 260 9615

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-05-27

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Dorzolamide Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tinkamą dozę ir gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas.

  Gydant vien Dorzolamide Actavis, įprastinė dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) tris kartus per parą, pavyzdžiui, ryte, popiečio metu ir vakare.

  Jeigu Jūsų gydytojas Jums rekomendavo Dorzolamide Actavis vartoti kartu su beta adrenoblokatoriaus akių lašais (vaistai, mažinantys akispūdį), tai Dorzolamide Actavis dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) du kartus per parą, pavyzdžiui, ryte ir vakare.

  Jei Dorzolamide Actavis vartojate kartu su kitais akių lašais, tarp Dorzolamide Actavis ir kitų vaistų lašinimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 10 min. pertrauką. Jeigu Dorzolamide Actavis akių lašais norite keisti kitus akių lašus, vartojamus akispūdžiui mažinti, tai jų vartojimą turite nutraukti po tinkamo paros dozavimo, o kitą parą pradėti gydytis Dorzolamide Actavis.

  Nepasitarę su savo gydytoju, vaisto dozavimo nekeiskite. Jei gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Akių ir aplink jas esančio ploto lašintuvo viršūnėle nelieskite. Ją galite užkrėsti bakterijomis, sukeliančių akių infekcinę ligą, sąlygojančią sunkų akių pažeidimą, net apakimą. Kad išvengtumėte galimo buteliuko užkrėtimo, lašintuvo viršūnėle nelieskite jokio paviršiaus.

  Tinkamo vartojimo instrukcijos Prieš lašindami lašus į savo akis, nusiplaukite rankas. Lašus lengviau įlašinti būnant priešais veidrodį.

  1. Prieš vartodami vaisto pirmą kartą, patikrinkite, ar nesulaužyta nuo sugadinimo apsauganti  buteliuko kakliuko plomba. Tarpas, esantis tarp buteliuko ir jo dangtelio, neatidarytam buteliukui yra normalu. 2. Numaukite buteliuko dangtelį. 3. Atloškite galvą, apatinį voką švelniai patraukite žemyn, kad tarp jo ir akies susiformuotų maža kišenėlė. 4. Buteliuką apverskite ir spauskite, kol vienas lašas įlašės į akį (kaip gydytojo nurodyta). AKIES AR VOKŲ LAŠINTUVO VIRŠŪNĖLE NELIESKITE. 5. Lašindami į kitą akį (jeigu nurodė Jūsų gydytojas), pakartokite 3 ir 4 punkte nurodytus veiksmus. 6. Vaistinio preparato pavartoję, tuoj pat užmaukite buteliuko dangtelį.

  Pavartojus per didelę Dorzolamide Actavis dozę Jei į akį įsilašinote per daug lašų arba jeigu jų kiek nors nurijote, turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Dorzolamide Actavis DORZOLAMIDE ACTAVIS svarbu vartoti taip, kaip Jūsų gydytojo nurodyta.

  Jeigu dozę praleidote, pavartokite ją kuo greičiau. Vis dėlto, jeigu jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Dorzolamide Actavis Kad Dorzolamide Actavis veiktų tinkamai, jo reikia vartoti kasdien. Jeigu gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės