preloader

Prašome palaukti

Elocon, 1mg/g, 20 ml, odos tirpalas, N1

Elocon, 1mg/g, 20 ml, odos tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Mometazono furoatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1mg/g
Prekės kodas: 045135
Odos tirpalu gydomas odos uždegimas, jautrus mometazono furoatui, pvz., psoriazė, atopinis bei kontaktinis (atsiradęs dėl alergijos arba dirginimo) dermatitas.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Odos tirpalu gydomas odos uždegimas, jautrus mometazono furoatui, pvz., psoriazė, atopinis bei kontaktinis (atsiradęs dėl alergijos arba dirginimo) dermatitas.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti
  (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį
  poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Elocon ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Elocon
  3. Kaip vartoti Elocon
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Elocon
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ELOCON IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Elocon tepalu, odos tirpalu arba kremu gydomas odos uždegimas, jautrus mometazono furoatui, pvz., psoriazė, atopinis bei kontaktinis (atsiradęs dėl alergijos arba dirginimo) dermatitas.

  Odos tirpalas ypač tinka plaukuotos (taip pat ir galvos) odos pažeidimams, kurie jautrūs mometazono furoatui, pvz., psoriazei, gydyti.

  Elocon preparatai vartojami gydytojo nurodymu.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELOCON

  Elocon vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mometazono furoatui arba kitiems kortikosteroidams arba bet kuriai pagalbinei Elocon medžiagai;
  - jeigu sergate veido rožine, paprastaisiais spuogais, odos atrofija, apyburnio dermatitu;
  - jeigu yra išangės ar lyties organų niežulys, vystyklinis iššutimas;
  - jeigu sergate infekcinėmis odos ligomis, sukeltomis bakterijų (pūlinėline, pūlinėmis odos ligomis), virusų (vėjaraupiais, karpomis, smailiagalėmis kondilomomis, paprastąja arba juostine pūsleline, užkrečiamuoju moliusku), parazitų arba grybelių pvz., bakšvagrybių arba dermatofitų;
  - jeigu sergate tuberkulioze ar sifiliu, ar Jums prasidėjo odos reakcija po skiepijimo;
  - jei Jums yra odos žaizdos ar opos.

  Jeigu pacientas nesupranta, ar viena iš nurodytų būklių jam yra, jis turi kreiptis į gydytoją.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jūs be gydytojo leidimo pateptą odą uždengsite drabužiais arba ilgesnį laiką tepsite didelį plotą, veido odą arba besitrinančias odos vietas, pvz., pažastis, kirkšnis. Ši atsargumo priemonė ypač svarbi gydant vaikus, kadangi jiems gali dažniau pasireikšti antinksčių funkcijos slopinimas.

  Jeigu vartojant Elocon išsivysto sudirginimas ar įsijautrinimas, gydymą reikia nutraukti ir pradėti taikyti tinkamą gydymą.
  Pasireiškus infekcijai, reikia taikyti tinkamą priešgrybelinį ar antibakterinį gydymą.

  Vietiškai vartojamiems kortikosteroidams patekus į sisteminę kraujotaką gali pasireikšti grįžtamas pogumburio, hipofizės ir antinksčių sistemos slopinimas bei gliukokortikosteroidų nepakankamumas nutraukus gydymą. Pacientus, kurie ant odos vartojamais steroidiniais preparatais tepa didelius odos plotus arba odą, esančią po tvarsčiu, reguliariai reikia tirti, ar nepasireiškė pogumburio, hipofizės ir antinksčių (PHA) ašies slopinimas.

  Vaikai gali būti jautresni sisteminiam toksiniam lygiaverčių dozių poveikiui, kadangi jų kūno paviršiaus ploto ir kūno svorio santykis yra didesnis.
  Vaikams turi būti skiriama mažiausia terapinė vaisto dozė. Ilgai trunkantis gydymas gali paveikti vaikų augimą ir vystymąsi.

  Elocon negalima tepti and odos, kurią dengia vystyklai, jei vaikui dar reikalingi vystyklai arba sauskelnės.

  Kadangi Elocon saugumas ir veiksmingumas jaunesniems nei 2 metų vaikams nebuvo nustatytas, šios amžiaus grupės pacientams jo skirti nerekomenduojama.

  Vietiškai vartojami steroidai gali būti pavojingi žvynelinės gydymui dėl toleravimo išsivystymo, centrinės pustulinės žvynelinės pavojaus bei vietinio ar sisteminio toksinio poveikio išsivystymo dėl pažeistos odos barjerinės funkcijos. Gydant žvynelinę, Jus turi kruopščiai prižiūrėti gydytojas.

  Elocon, kaip ir kitų stiprių vietiškai veikiančių gliukokortikoidų preparatų, vartojimo negalima nutraukti netikėtai. Nutraukus ilgai trukusį vietinį gydymą stipriais gliukokortikoidais, gali prasidėti nutraukimo sindromas, pasireiškiantis dermatitu su ryškiu odos paraudimu, dilgčiojimu bei deginimu.

  Saugoti, kad vaisto nepatektų į akis.

  Elocon neturėtų būti vartojamas vokų srityje, nes yra pavojus, kad išsivystys paprastoji glaukoma (vidinio akies spaudimo padidėjimas) ar subkapsulinė katarakta (lęšiuko drumstis).

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Ar nėščiai moteriai vartoti yra saugu, įrodymų nepakanka.
  Elocon klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, todėl tokių poveikių pavojus žmogaus vaisiui nėra žinomas. Vis dėlto, kaip ir vartojant visus vietinio poveikio gliukokortikoidus , reikia įvertinti galimybę, kad dėl prasiskverbimo per placentos barjerą gali būti paveiktas vaisiaus augimas.
  Nėščias moteriai Elocon gydyti galima tik kruopščiai apsvarsčius naudos ir rizikos santykį.

  Žindyves Elocon galima gydyti tik kruopščiai apsvarsčius naudos ir rizikos santykį. Jeigu reikia gydyti ilgai arba didelėmis dozėmis, tuomet žindymą reikia nutraukti.

  Jei esate nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi, prieš pradedant vartoti Elocon, pasitarkite su gydytoju. Ar nėštumo arba žindymo metu Elocon preparatus galima naudoti, sprendžia gydytojas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Elocon medžiagas
  Elocon kremo sudėtyje yra stearilo alkoholio, kuris gali sukelti vietinių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą).
  Elocon kremo ir tepalo sudėtyje yra propilenglikolio monostearato, o odos tirpale - propilenglikolio. Šios medžiagos gali sudirginti odą.


  3. KAIP VARTOTI ELOCON

  Suaugę ir 2 metų bei vyresni vaikai
  Elocon visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Paprastai kartą per dieną ant odos užtepamas plonas kremo arba tepalo sluoksnis (po to trinama tol, kol preparato nebesimato) arba įtrinami keli odos tirpalo lašai.

  Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie iki 3 savaičių trunkantį Elocon vartojimą 2-12 metų bei vyresniems vaikams.

  Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie ilgiau kaip 6 savaites trunkantį Elocon vartojimą 13 metų ir vyresniems pacientams.

  Ilgalaikio gydymo šiuo vaistu negalima nutraukti iš karto, išskyrus tuos atvejus, kai nurodo gydytojas.

  Neduokite šio vaisto kitiems žmonėms. Nevartokite jo kitų ligų gydymui, nebent taip lieptų Jūsų gydytojas.

  Pavartojus per didelę Elocon dozę
  Elocon perdozavimo atvejų nebuvo. Jeigu taip atsitiktų (pvz., pavartojus per didelę dozę arba jei preparato patektų į burną ir jis rezorbuotųsi), reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Vaikams antinksčių funkcijos slopinimas gali pasireikšti dažniau.

  Jeigu pastebimas PHA ašies slopinimas, reikia pabandyti vaisto vartojimą nutraukti, rečiau tepti ar keisti silpnesniu steroidu.

  Kiekvienoje talpyklėje esantis steroido kiekis yra toks mažas, kad atsitiktinai pavartojus per burną toksinio poveikio nebūtų arba jis būtų silpnas.

  Pamiršus pavartoti Elocon
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Elocon
  Gydymo Elocon preparatais negalima nutraukti iš karto. Būtina pasiklausti gydytojo, kaip tai padaryti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Elocon, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Vartojant Elocon šalutinis poveikis pasireiškė labai retai (mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų) arba jo dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

  Labai retas šalutinis poveikis: plaukų folikulų uždegimas, deginimo jausmas, niežulys.

  Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas: bakterinė infekcija, furunkulas (šunvotė), parestezija (tariamasis nesamų dirginimų, pvz., tirpimo, skruzdžių rėpliojimo jutimas), skausmas, kontaktinis dermatitas, hipopigmentacija (sumažėjęs pigmento susitelkimas odoje), padidėjęs plaukuotumas, strijos, panašus į spuogus dermatitas, odos atrofija, apyburnio dermatitas, prakaitinė, maceracija (skysčio veikiamų audinių suminkštėjimas).

  Vaikai, kadangi jų kūno paviršiaus ploto ir kūno svorio santykis yra didesnis nei suaugusiųjų, gali būti jautresni vietinių kortikosteroidų sukeltam pogumburio, hipofizės ir antinksčių (PHA) ašies slopinimui ar Kušingo sindromo atsiradimui.

  Ilgalaikis gydymas kortikosteroidais gali trukdyti vaikų augimui ir vystymuisi.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.  5. KAIP LAIKYTI ELOCON

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C
  temperatūroje.
  Negalima užšaldyti.

  Ant dėžutės ir tūbelės ar buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Elocon vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Po pirmojo buteliuko atidarymo odos tirpalas tinka vartoti 3 mėnesius.
  Po pirmojo tepalo tūbelės atidarymo tepalas tinka vartoti 4 savaites.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Elocon sudėtis

  Elocon,1 mg/g kremas
  - Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g kremo yra 1 mg mometazono furoato.
  - Pagalbinės medžiagos yra minkštasis baltas parafinas, baltasis vaškas, sojų lecitinas, hidrintas, heksilenglikolis, titano dioksidas (E171), aliuminio krakmolo oktenilsukcinatas, fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.

  Elocon 1 mg/g tepalas
  - Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g tepalo yra 1 mg mometazono furoato
  - Pagalbinės medžiagos yra heksilenglikolis, baltasis vaškas, propilenglikolio monostearatas, minkštasis baltas parafinas, praskiesta fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.

  Elocon 1 mg/g odos tirpalas
  - Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g odos tirpalo yra 1 mg mometazono furoato.
  - Pagalbinės medžiagos yra izopropilo alkoholis, propilenglikolis, hidroksipropilceliuliozė, natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, praskiesta fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.


  Elocon išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Elocon,1 mg/g kremas
  Baltas arba beveik baltas vienalytis, homogeniškas kremas.
  Preparatas tiekiamas tūbelėse, kuriose yra 20 g kremo.

  Elocon 1 mg/g tepalas
  Baltas arba beveik baltas matinis tepalas.
  Preparatas tiekiamas tūbelėse, kuriose yra 20 g tepalo.

  Elocon 1 mg/g odos tirpalas
  Bespalvis arba beveik baltas odos tirpalas.
  Preparatas tiekiamas plastmasiniuose buteliukuose, kuriuose yra 20 ml odos tirpalo.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  Schering-Plough Europe
  Clos du Lynx 5
  B-1200 Bruxelles
  Belgija

  Gamintojas

  Elocon 1 mg/g kremas

  Schering-Plough Labo N.V.
  Industriepark 30 – Zone A
  B-2220 Heist-op-den-Berg
  Belgija
  Tel. +32 15 25 87 11
  Faksas +32 15 25 88 80

  Elocon 1 mg/g tepalas

  Schering-Plough Labo N.V.
  Industriepark 30 – Zone A
  B-2220 Heist-op-den-Berg
  Belgija
  Tel. +32 15 25 87 11
  Faksas +32 15 25 88 80

  Elocon 1 mg/g odos tirpalas

  Schering-Plough S.p.A.
  Via F.Kennedy 5
  I-26833 Comazzo
  Italija
  Tel.: +39 02 906 971
  Faksas: +39 02 906 1053

  arba

  Schering-Plough, S.A.
  Ctra. Nacional I, Km.36
  San Agustin de Guadalix
  SP-28750 Madrid
  Ispanija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB „Merck Sharp & Dohme“
  Kęstučio g. 59/27
  LT-08124 Vilnius
  Tel. +370 5 278 02 47  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-26  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
  Suaugę ir 2 metų bei vyresni vaikai
  Elocon visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Paprastai kartą per dieną ant odos užtepamas plonas kremo arba tepalo sluoksnis (po to trinama tol, kol preparato nebesimato) arba įtrinami keli odos tirpalo lašai.

  Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie iki 3 savaičių trunkantį Elocon vartojimą 2-12 metų bei vyresniems vaikams.

  Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie ilgiau kaip 6 savaites trunkantį Elocon vartojimą 13 metų ir vyresniems pacientams.

  Ilgalaikio gydymo šiuo vaistu negalima nutraukti iš karto, išskyrus tuos atvejus, kai nurodo gydytojas.

  Neduokite šio vaisto kitiems žmonėms. Nevartokite jo kitų ligų gydymui, nebent taip lieptų Jūsų gydytojas.

  Pavartojus per didelę Elocon dozę
  Elocon perdozavimo atvejų nebuvo. Jeigu taip atsitiktų (pvz., pavartojus per didelę dozę arba jei preparato patektų į burną ir jis rezorbuotųsi), reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Vaikams antinksčių funkcijos slopinimas gali pasireikšti dažniau.

  Jeigu pastebimas PHA ašies slopinimas, reikia pabandyti vaisto vartojimą nutraukti, rečiau tepti ar keisti silpnesniu steroidu.

  Kiekvienoje talpyklėje esantis steroido kiekis yra toks mažas, kad atsitiktinai pavartojus per burną toksinio poveikio nebūtų arba jis būtų silpnas.

  Pamiršus pavartoti Elocon
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Elocon
  Gydymo Elocon preparatais negalima nutraukti iš karto. Būtina pasiklausti gydytojo, kaip tai padaryti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės